|
|
|
1 |
CHO TAEUN Sandor NZ BHSE
|
HUN |
|
|
256 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 1
|
Sa. 13:30
|
129 |
HALLER Rudolf SN FC Leipzig
|
GER |
|
V
|
128 |
SZABO Karol Slovensky Kord
|
SVK |
|
3
|
|
R: HOSKING John (SUI)
|
|
|
|
65 |
HESSE Jonas NR OFC Bonn
|
GER |
|
|
192 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
64 |
WECKERLE Tobias WÜ SV Böblingen
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
TULEN Rafael
|
NED |
|
|
224 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 2
|
Sa. 13:30
|
161 |
LINDENMANN Bastian WÜ TSG Reutlingen
|
GER |
|
V
|
96 |
KALLENBRUNNEN Mark SW Fechtzentrum Maxdorf
|
GER |
|
9
|
|
R: KAMINSKI Samuil (NOR)
|
|
Bahn 3
|
Sa. 13:30
|
97 |
GECKELER Dominik WÜ TSG Reutlingen
|
GER |
|
V
|
160 |
BAZAVAN Dorin CS UNEFS Bucuresti
|
ROU |
|
14
|
|
R: DUCARME Florence (FRA)
|
|
|
|
225 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
32 |
FERNANDEZ PEREZ Javier SAE-M
|
ESP |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
HOECHSMANN Thomas BE TSV Berlin-Wittenau
|
GER |
|
|
240 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 4
|
Sa. 13:30
|
145 |
RIZZO Giuseppe CS LEGNANO
|
ITA |
|
10
|
112 |
CHASSEUR Eugenio CS IVREA
|
ITA |
|
V |
|
R: BALOGH Reka (ROU)
|
|
Bahn 5
|
Sa. 13:30
|
81 |
SCHMIER Robert BN Heidelberger FC/TSG R.
|
GER |
|
V
|
176 |
TAVAZZI Alessandro FCB Bern
|
SUI |
|
5
|
|
R: ILIC Danijela (SRB)
|
|
|
|
209 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
48 |
DAGANI Elia LUG Lugano
|
SUI |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
FJERMESTAD Tord OS Bygdø FK
|
NOR |
|
|
208 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 6
|
Sa. 13:30
|
177 |
JORDAN Rene NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V
|
80 |
EGGENSCHWILER Laurin FGK Kuessnacht
|
SUI |
|
13
|
|
R: STEINBERG Maria (ESP)
|
|
Bahn 1
|
Sa. 13:50
|
113 |
LIEBIG Fabian BR OSC Potsdam
|
GER |
|
V
|
144 |
HUSEMANN Luca NR EFG Essen
|
GER |
|
5
|
|
R: HOSKING John (SUI)
|
|
|
|
241 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
16 |
PUERTO Andres SAE-M
|
ESP |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
SCHANZLEH Thom s.v. Zaal Kardolus
|
NED |
|
|
248 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 2
|
Sa. 13:50
|
137 |
ALHUSSAIN Ahmad Abbas
|
KSA |
|
V
|
120 |
RODRIGUEZ GONZALEZ Javier CEB-M
|
ESP |
|
10
|
|
R: BAUMANN Katrin (GER)
|
|
Bahn 3
|
Sa. 13:50
|
73 |
MATTSSON Axel FKC
|
SWE |
|
V
|
184 |
METZNER Andreas SN USV TU Dresden
|
GER |
|
6
|
|
R: DUCARME Florence (FRA)
|
|
|
|
201 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
56 |
BERKEL Dominik NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
FEROT Francois Xavier
|
BEL |
|
|
216 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 4
|
Sa. 13:50
|
169 |
MASTHOFF Bruno NR EFG Essen
|
GER |
|
11
|
88 |
SAAVALAINEN Ellis ES Espoon Miekkailijat
|
FIN |
|
V |
|
R: BALOGH Reka (ROU)
|
|
Bahn 5
|
Sa. 13:50
|
105 |
CHENAUX Alec SEB Basel
|
SUI |
|
14
|
152 |
BURKARDT Michael HE Darmstädter FC
|
GER |
|
V |
|
R: ILIC Danijela (SRB)
|
|
|
|
233 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
24 |
SCHMIDT Richard HE FC Offenbach
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
BRAUN Rico BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
|
232 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 6
|
Sa. 13:50
|
153 |
TALAN Jan BY TV Augsburg
|
GER |
|
0
|
104 |
GRABARCZYK Oskar Fechtzentrum Berlin
|
GER |
|
A
|
|
R: STEINBERG Maria (ESP)
|
|
Bahn 1
|
Sa. 14:10
|
89 |
KULOZIK Julian BY MTV München
|
GER |
|
V
|
168 |
STRITTMATTER Swen BS FA Rheinfelden
|
GER |
|
4
|
|
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
|
|
|
217 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
40 |
BEHRENDT Michael BE Fechtzentrum Berlin
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
METRAILLER Clement SES Sion
|
SUI |
|
|
200 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 2
|
Sa. 14:10
|
185 |
SCHULZE Finn WÜ TSG Reutlingen
|
GER |
|
10
|
72 |
KLEINER Lukas BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V |
|
R: DUCARME Florence (FRA)
|
|
Bahn 3
|
Sa. 14:10
|
121 |
ELIASSEN Ferdinand OS Bygdø FK
|
NOR |
|
V
|
136 |
VALCARCEL Victor RFEE
|
ESP |
|
12
|
|
R: ROSENBAUM Florian (GER)
|
|
|
|
249 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
8 |
MALCOTTI Lucas SES Sion
|
SUI |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
MEDVEDIEV Vitalii
|
UKR |
|
|
252 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 7
|
Sa. 13:30
|
133 |
HUSSON Geoffroy Maison de l Escrime
|
BEL |
|
12
|
124 |
BROGER Fabian FCB Bern
|
SUI |
|
V |
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
|
Bahn 8
|
Sa. 13:30
|
69 |
DOGUE Patrick BR OSC Potsdam
|
GER |
|
V
|
188 |
KOZLOWSKI Todd ETV Hamburg
|
GER |
|
12
|
|
R: POPOVA Gergana (BUL)
|
|
|
|
197 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
60 |
WINKLER Sebastian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
UNTERHAUSER Samuel BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
|
220 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 9
|
Sa. 13:30
|
165 |
HABRAN Maxime CE Braine Alleud
|
BEL |
|
V
|
92 |
STADTER Kilian SH FG Segeberg
|
GER |
|
13
|
|
R: BRUSCHY Salvador (POR)
|
|
Bahn 10
|
Sa. 13:30
|
101 |
BLOMMAERT Felix Confrerie Gent
|
BEL |
|
V
|
156 |
BECKER Philipp FCB Bern
|
GER |
|
14
|
|
R: HUNCAROVA Katarina (SVK)
|
|
|
|
229 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
28 |
MASARIN Riccardo Fon. M.Bentegodi Verona
|
ITA |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
TULEN Tristan s.v. Scaramouche
|
NED |
|
|
236 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 11
|
Sa. 13:30
|
149 |
DECHAMPS Quentin
|
BEL |
|
13
|
108 |
FISCHER Artur SN FC Leipzig
|
GER |
|
V |
|
R: KRYLOV VIKTOR (UKR)
|
|
Bahn 12
|
Sa. 13:30
|
85 |
VAN WINDEN Levy s.v. RobbSchermen
|
NED |
|
7
|
172 |
HOFER Nikolaus OÖ FU Linz
|
AUT |
|
V |
|
R: SCHREIBER Martin (GER)
|
|
|
|
213 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
44 |
STROEMOEY Truls BF Bergen
|
NOR |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
WALTER Noe NS Osnabrücker SC
|
GER |
|
|
204 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 7
|
Sa. 13:50
|
181 |
MADDEN Gerard
|
IRL |
|
6
|
76 |
KULESOVS Vadims
|
LAT |
|
V |
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
|
Bahn 8
|
Sa. 13:50
|
117 |
SEYD Julian Dominic WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
V
|
140 |
KNOBLAU Steffen BE Fechtzentrum Berlin
|
GER |
|
6
|
|
R: POPOVA Gergana (BUL)
|
|
|
|
245 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
12 |
SZALAY Jan BA - M.P.C. Slovakia
|
SVK |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
GEITUNG Tomas WE Bergens FK
|
NOR |
|
|
244 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 9
|
Sa. 13:50
|
141 |
ALFHEIM Fabian WE Bergens FK
|
NOR |
|
V
|
116 |
MORIK Marco BE TSV Berlin-Wittenau
|
GER |
|
13
|
|
R: BRUSCHY Salvador (POR)
|
|
Bahn 10
|
Sa. 13:50
|
77 |
RIEBLINGER Fabian BY TV Augsburg
|
GER |
|
V
|
180 |
WILLENBOCKEL Christian Tobias BE FC Berlin Südwest
|
GER |
|
13
|
|
R: HUNCAROVA Katarina (SVK)
|
|
|
|
205 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
52 |
ROMERO Juan Pedro CEP-M
|
ESP |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
FRIIS RUUD Emil OS Bygdø FK
|
NOR |
|
|
212 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 11
|
Sa. 13:50
|
173 |
VOGLER Bjorn BE FC Berlin Südwest
|
GER |
|
V
|
84 |
OBERKIRCHER Volker BN Heidelberger FC/TSG R.
|
GER |
|
13
|
|
R: KRYLOV VIKTOR (UKR)
|
|
Bahn 12
|
Sa. 13:50
|
109 |
SARRIO Raul CEP-M
|
ESP |
|
13
|
148 |
WEBER Sebastian SEB Basel
|
SUI |
|
V |
|
R: MOLDENHAUER Marian (GER)
|
|
|
|
237 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
20 |
SPONGA Luca ZFC Zürich
|
SUI |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
RODRIGUEZ FIDALGO Cristobal 100TO-C
|
ESP |
|
|
228 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 7
|
Sa. 14:10
|
157 |
OSWALD Charles-Eric CEB Biel/Bienne
|
SUI |
|
9
|
100 |
PAULOUSKI Dzianis SCAF RB
|
BLR |
|
V 12
|
|
R: LANGEN Andreas (GER)
|
|
Bahn 8
|
Sa. 14:10
|
93 |
TAMOSIUNAS Minaugas Gaja-Dvikova
|
LTU |
|
V
|
164 |
RASHEED Alvaro COE-M
|
ESP |
|
9
|
|
R: VANDENBERK Florian (BEL)
|
|
|
|
221 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
36 |
STUMPF Janek BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
PITTET Alexandre CEB Biel/Bienne
|
SUI |
|
|
196 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
68 |
CRUZ Joao Rodrigo CAE
|
POR |
|
|
|
|
|
Bahn 9
|
Sa. 14:10
|
125 |
CANDEIAS Ricardo
|
POR |
|
V
|
132 |
TROFYMENKO Pavlo KIEW
|
UKR |
|
12
|
|
R: COLMAN Ever (ESP)
|
|
|
|
253 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
4 |
BUERGER Fabian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
KRAUSE Michael BY MTV München
|
GER |
|
|
254 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 13
|
Sa. 13:30
|
131 |
RIEBLINGER Manuel BY TV Augsburg
|
GER |
|
6
|
126 |
GONELL Gerard SEA-T
|
ESP |
|
V |
|
R: ARAZYAN Andranik (ARM)
|
|
|
|
67 |
CIPAR Jan BSK Bratislava
|
SVK |
|
|
190 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
62 |
MESZAROS Maximilian BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
BRUNOLD Bruce ZFC Zürich
|
SUI |
|
|
222 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 14
|
Sa. 13:30
|
163 |
KOVAL Anton SN FC Leipzig
|
GER |
|
V
|
94 |
WIESEMANN Johannes HE Darmstädter FC
|
GER |
|
12
|
|
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
|
Bahn 15
|
Sa. 13:30
|
99 |
GISBERT Rafael CE-TO
|
ESP |
|
14
|
158 |
SALVITTI Alessandro CS Roma
|
ITA |
|
V |
|
R: UENTZELMANN Sven (GER)
|
|
|
|
227 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
30 |
POSTMA Randy FC Almere
|
NED |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
BONFERRONI Gabriel SEG Geneve
|
SUI |
|
|
238 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 16
|
Sa. 13:30
|
147 |
ZILLEKENS Christian BR OSC Potsdam
|
GER |
|
10
|
110 |
LIBEDINSKY Manuel BE TSV Berlin-Wittenau
|
GER |
|
V |
|
R: PASICHNYK Gennadiy (UKR)
|
|
Bahn 17
|
Sa. 13:30
|
83 |
MITSCHANG Robert WÜ SV Esslingen
|
GER |
|
V
|
174 |
ESKILDSEN Mads SH SC Itzehoe
|
GER |
|
9
|
|
R: MIDDELVELD Remco (NED)
|
|
|
|
211 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
46 |
ARDESI Federico ASD Pro Patria MI
|
ITA |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
HAMOLINE Gautier CE Braine Alleud
|
BEL |
|
|
206 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 18
|
Sa. 13:30
|
179 |
BAUER Aaron HE FC Rüsselsheim
|
GER |
|
11
|
78 |
FROESCHL Lucas BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V |
|
R: STEACY Sarah (IRL)
|
|
Bahn 13
|
Sa. 13:50
|
115 |
LUPRANO Victor CAL Lausanne
|
SUI |
|
V
|
142 |
REMPFER Fabio WÜ TSG Reutlingen
|
GER |
|
11
|
|
R: ARAZYAN Andranik (ARM)
|
|
|
|
243 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
14 |
GIESSER Leon SN FC Leipzig
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
VOLPI Federico MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano
|
ITA |
|
|
246 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 14
|
Sa. 13:50
|
139 |
BERGH Casper WE Bergens FK
|
NOR |
|
V
12
|
118 |
DVARISKIS Edgaras Gaja-Dvikova
|
LTU |
|
11
|
|
R: ANDRITZKI Paul (GER)
|
|
Bahn 15
|
Sa. 13:50
|
75 |
KNEIST Toni HE FC Offenbach
|
GER |
|
V
|
182 |
REISS Daniel SN FC Leipzig
|
GER |
|
4
|
|
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
|
|
|
203 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
54 |
AREDE Pedro CAE
|
POR |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
ONOFRE Rafael
|
POR |
|
|
214 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 16
|
Sa. 13:50
|
171 |
BELLMANN Achim NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
14
|
86 |
BERNARD Florian Maison de l Escrime
|
BEL |
|
V |
|
R: PASICHNYK Gennadiy (UKR)
|
|
Bahn 17
|
Sa. 13:50
|
107 |
RIEDEL Alexander BS SV Waldkirch
|
GER |
|
V
|
150 |
STOLAR Samuel Akademia sermu
|
SVK |
|
11
|
|
R: MIDDELVELD Remco (NED)
|
|
|
|
235 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
22 |
CALDERON Diego COE-M
|
ESP |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
MULTERER Niklas WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
|
230 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 18
|
Sa. 13:50
|
155 |
KUHN Georg ZFC Zürich
|
SUI |
|
11
|
102 |
BRINKMANN Marco NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V |
|
R: STEACY Sarah (IRL)
|
|
Bahn 13
|
Sa. 14:10
|
91 |
CATALLO Daniele FRSCH - Sd. Scherma Frosinone
|
ITA |
|
V
|
166 |
DOGUE Marvin BR OSC Potsdam
|
GER |
|
14
|
|
R: ARAZYAN Andranik (ARM)
|
|
|
|
219 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
38 |
ANDREU Marc SEA-T
|
ESP |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
TIMOSHENKO Kirill Frankfurter TV
|
RUS |
|
|
198 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 14
|
Sa. 14:10
|
187 |
KUVAJA Ville MM
|
FIN |
|
8
|
70 |
KAEMEREIT Maximilian Rubens NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V |
|
R: PASICHNYK Gennadiy (UKR)
|
|
Bahn 15
|
Sa. 14:10
|
123 |
LAI Hin Yeung Darius HE Frankfurter TV
|
HKG |
|
10
|
134 |
WEBER Frederik SEB Basel
|
SUI |
|
V |
|
R: ILIC Danijela (SRB)
|
|
|
|
251 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
6 |
HERZBERG Fabian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
LOYOLA Neisser CE Pommeau d Or
|
BEL |
|
|
250 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 19
|
Sa. 13:30
|
135 |
PROHL Christopher BE TSV Berlin-Wittenau
|
GER |
|
V
|
122 |
DEHN Julius NR EFG Essen
|
GER |
|
8
|
|
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
|
Bahn 20
|
Sa. 13:30
|
71 |
KIRSCHEN Uwe BE SC Berlin
|
GER |
|
V
|
186 |
VOLK Gabriel BS Päd. Baden Baden
|
GER |
|
12
|
|
R: COLMAN Ever (ESP)
|
|
|
|
199 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
58 |
CAPUANO Vito ASD Bari
|
ITA |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
BELLMANN Lukas NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
|
218 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 21
|
Sa. 13:30
|
167 |
FENDT Lucas WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
8
|
90 |
VAN NUNEN David s.v. Pallós
|
NED |
|
V |
|
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
|
Bahn 22
|
Sa. 13:30
|
103 |
CERTO Diego Amedeo MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano
|
ITA |
|
12
|
154 |
PONCIN Nicolas CE Gaumais
|
BEL |
|
V |
|
R: BROSCHEID Frederik (GER)
|
|
|
|
231 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
26 |
ROD Max EBAI
|
POR |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
BITSCH Peter HE Darmstädter FC
|
GER |
|
|
234 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 23
|
Sa. 13:30
|
151 |
KNAP Ladislav Serm Liberec
|
CZE |
|
7
|
106 |
BIDOVEC Jan SS Tabor
|
SLO |
|
V |
|
R: BECKER Lukas Marius (GER)
|
|
Bahn 24
|
Sa. 13:30
|
87 |
HATZ Nick ZFC Zürich
|
SUI |
|
V
|
170 |
BECKER Sascha SH SC Itzehoe
|
GER |
|
7
|
|
R: VANDENBERK Florian (BEL)
|
|
|
|
215 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
42 |
HADZIC Alen
|
USA |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
REIN Stephan WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
|
202 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 19
|
Sa. 13:50
|
183 |
DE SEPIBUS Severin AFZ Zürich
|
SUI |
|
V
|
74 |
ODGERS James
|
GBR |
|
13
|
|
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
|
Bahn 20
|
Sa. 13:50
|
119 |
REYNOSO Roman CEB-M
|
ESP |
|
14
|
138 |
FULSCHER STEGER Till ZFC Zürich
|
SUI |
|
V |
|
R: KERNCHEN Lisa Antonia (GER)
|
|
|
|
247 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
10 |
MAKAROVAS Tomas
|
LTU |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
TAGLIARIOL Matteo
|
ITA |
|
|
242 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 21
|
Sa. 13:50
|
143 |
FILIPPINI Marco CS ROMA
|
ITA |
|
10
|
114 |
ENZMANN Jonas SN FC Leipzig
|
GER |
|
V |
|
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
|
Bahn 22
|
Sa. 13:50
|
79 |
GUERRIERO Giorgio CS IVREA
|
ITA |
|
V
|
178 |
LAUE Richard HC Bad Durkheim
|
GER |
|
10
|
|
R: COLMAN Ever (ESP)
|
|
|
|
207 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
50 |
CURATOLO Francesco Matteo CS Pettorelli di Piacenza
|
ITA |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
LUGONES RUGGERI Jesus Andres 18 ANGERS SCO
|
ARG |
|
|
210 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 23
|
Sa. 13:50
|
175 |
SOERUM Jens OS Bygdø FK
|
NOR |
|
6
|
82 |
MARTINI Cosimo CS Pisa Di Ciolo
|
ITA |
|
V |
|
R: MÜNNIX Jens (GER)
|
|
Bahn 24
|
Sa. 13:50
|
111 |
VALLOSIO Andrea
|
ITA |
|
V
|
146 |
ARAZYAN Armen SH VFL Pinneberg
|
ARM |
|
6
|
|
R: KAMINSKI Samuil (NOR)
|
|
|
|
239 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
18 |
HOCH Andre BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
BAYARD Alexis SES Sion
|
SUI |
|
|
226 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
Bahn 19
|
Sa. 14:10
|
159 |
LEWIN Johan DIF
|
SWE |
|
10
|
98 |
MAYNARD Calum Egham FC
|
GBR |
|
V |
|
R: BLUMOWSKI Ingolf (GER)
|
|
Bahn 20
|
Sa. 14:10
|
95 |
BODOCZI Nikolaus HE FC Offenbach
|
GER |
|
V
|
162 |
SALOKAS Arnas Gaja-Florete
|
LTU |
|
11
|
|
R: BRUSCHY Salvador (POR)
|
|
|
|
223 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
34 |
DUDUC Alex BSK Bratislava
|
SVK |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
KUROCHKIN Andrey
|
RUS |
|
|
194 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
66 |
ALEGRE Rodrigo SAES-BU
|
ESP |
|
|
|
|
|
Bahn 21
|
Sa. 14:10
|
127 |
TOLEDO Arturo CE-TO
|
ESP |
|
10
|
130 |
TACCANI Alessandro
|
ARG |
|
V |
|
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
|
|
|
255 |
*** Freilos ***
|
|
|
|
2 |
VON DER OSTEN Frederik HS Hellerup FK
|
DEN |
|
|
|
|
|
Bahn 1
|
Sa. 14:30
|
CHO TAEUN Sandor NZ BHSE
|
HUN |
|
V
|
HALLER Rudolf (129) SN FC Leipzig
|
GER |
|
6
|
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
Bahn 2
|
Sa. 14:30
|
HESSE Jonas NR OFC Bonn
|
GER |
|
7
|
WECKERLE Tobias WÜ SV Böblingen
|
GER |
|
V |
R: COLMAN Ever (ESP)
|
Bahn 3
|
Sa. 14:30
|
TULEN Rafael
|
NED |
|
V
|
LINDENMANN Bastian (161) WÜ TSG Reutlingen
|
GER |
|
13
|
R: ILIC Danijela (SRB)
|
Bahn 4
|
Sa. 14:30
|
GECKELER Dominik WÜ TSG Reutlingen
|
GER |
|
14
|
FERNANDEZ PEREZ Javier SAE-M
|
ESP |
|
V |
R: HOSKING John (SUI)
|
Bahn 5
|
Sa. 14:30
|
HOECHSMANN Thomas BE TSV Berlin-Wittenau
|
GER |
|
11
|
CHASSEUR Eugenio CS IVREA
|
ITA |
|
V |
R: HUNCAROVA Katarina (SVK)
|
Bahn 6
|
Sa. 14:30
|
SCHMIER Robert BN Heidelberger FC/TSG R.
|
GER |
|
10
|
DAGANI Elia LUG Lugano
|
SUI |
|
V |
R: DUCARME Florence (FRA)
|
Bahn 1
|
Sa. 14:50
|
FJERMESTAD Tord OS Bygdø FK
|
NOR |
|
V
|
JORDAN Rene (177) NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
10
|
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
Bahn 2
|
Sa. 14:50
|
LIEBIG Fabian BR OSC Potsdam
|
GER |
|
14
|
PUERTO Andres SAE-M
|
ESP |
|
V |
R: BRUSCHY Salvador (POR)
|
Bahn 3
|
Sa. 14:50
|
SCHANZLEH Thom s.v. Zaal Kardolus
|
NED |
|
V
|
ALHUSSAIN Ahmad Abbas (137)
|
KSA |
|
10
|
R: BECKER Lukas Marius (GER)
|
Bahn 4
|
Sa. 14:50
|
MATTSSON Axel FKC
|
SWE |
|
V
|
BERKEL Dominik NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
13
|
R: HOSKING John (SUI)
|
Bahn 5
|
Sa. 14:50
|
FEROT Francois Xavier
|
BEL |
|
V
|
SAAVALAINEN Ellis ES Espoon Miekkailijat
|
FIN |
|
12
|
R: ROSENBAUM Florian (GER)
|
Bahn 6
|
Sa. 14:50
|
BURKARDT Michael (152) HE Darmstädter FC
|
GER |
|
10
|
SCHMIDT Richard HE FC Offenbach
|
GER |
|
V |
R: DUCARME Florence (FRA)
|
Bahn 1
|
Sa. 15:10
|
BRAUN Rico BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V
|
TALAN Jan (153) BY TV Augsburg
|
GER |
|
11
|
R: BRUSCHY Salvador (POR)
|
Bahn 2
|
Sa. 15:10
|
KULOZIK Julian BY MTV München
|
GER |
|
13
|
BEHRENDT Michael BE Fechtzentrum Berlin
|
GER |
|
V |
R: STEINBERG Maria (ESP)
|
Bahn 3
|
Sa. 15:10
|
METRAILLER Clement SES Sion
|
SUI |
|
V
|
KLEINER Lukas BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
14
|
R: COLMAN Ever (ESP)
|
Bahn 4
|
Sa. 15:10
|
ELIASSEN Ferdinand OS Bygdø FK
|
NOR |
|
5
|
MALCOTTI Lucas SES Sion
|
SUI |
|
V |
R: ANDRITZKI Paul (GER)
|
Bahn 7
|
Sa. 14:30
|
MEDVEDIEV Vitalii
|
UKR |
|
V
|
BROGER Fabian FCB Bern
|
SUI |
|
12
|
R: LANGEN Andreas (GER)
|
Bahn 8
|
Sa. 14:30
|
DOGUE Patrick BR OSC Potsdam
|
GER |
|
12
|
WINKLER Sebastian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V |
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 9
|
Sa. 14:30
|
UNTERHAUSER Samuel BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V
|
HABRAN Maxime (165) CE Braine Alleud
|
BEL |
|
9
|
R: KRYLOV VIKTOR (UKR)
|
Bahn 10
|
Sa. 14:30
|
BLOMMAERT Felix Confrerie Gent
|
BEL |
|
14
|
MASARIN Riccardo Fon. M.Bentegodi Verona
|
ITA |
|
V |
R: GROPPER Johanna (GER)
|
Bahn 11
|
Sa. 14:30
|
TULEN Tristan s.v. Scaramouche
|
NED |
|
V
|
FISCHER Artur SN FC Leipzig
|
GER |
|
12
|
R: VANDENBERK Florian (BEL)
|
Bahn 12
|
Sa. 14:30
|
HOFER Nikolaus (172) OÖ FU Linz
|
AUT |
|
12
|
STROEMOEY Truls BF Bergen
|
NOR |
|
V |
R: STEACY Sarah (IRL)
|
Bahn 7
|
Sa. 14:50
|
WALTER Noe NS Osnabrücker SC
|
GER |
|
9
|
KULESOVS Vadims
|
LAT |
|
V |
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 8
|
Sa. 14:50
|
SEYD Julian Dominic WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
13
|
SZALAY Jan BA - M.P.C. Slovakia
|
SVK |
|
V |
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 9
|
Sa. 14:50
|
GEITUNG Tomas WE Bergens FK
|
NOR |
|
V
|
ALFHEIM Fabian (141) WE Bergens FK
|
NOR |
|
8
|
R: KRYLOV VIKTOR (UKR)
|
Bahn 10
|
Sa. 14:50
|
RIEBLINGER Fabian BY TV Augsburg
|
GER |
|
5
|
ROMERO Juan Pedro CEP-M
|
ESP |
|
V |
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
Bahn 11
|
Sa. 14:50
|
FRIIS RUUD Emil OS Bygdø FK
|
NOR |
|
12
|
VOGLER Bjorn (173) BE FC Berlin Südwest
|
GER |
|
V |
R: VANDENBERK Florian (BEL)
|
Bahn 12
|
Sa. 14:50
|
WEBER Sebastian (148) SEB Basel
|
SUI |
|
12
|
SPONGA Luca ZFC Zürich
|
SUI |
|
V |
R: MÜNNIX Jens (GER)
|
Bahn 7
|
Sa. 15:10
|
RODRIGUEZ FIDALGO Cristobal 100TO-C
|
ESP |
|
7
|
PAULOUSKI Dzianis SCAF RB
|
BLR |
|
V |
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 8
|
Sa. 15:10
|
TAMOSIUNAS Minaugas Gaja-Dvikova
|
LTU |
|
V
|
STUMPF Janek BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
11
|
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 9
|
Sa. 15:10
|
PITTET Alexandre CEB Biel/Bienne
|
SUI |
|
14
|
CRUZ Joao Rodrigo CAE
|
POR |
|
V |
R: KRYLOV VIKTOR (UKR)
|
Bahn 10
|
Sa. 15:10
|
CANDEIAS Ricardo
|
POR |
|
11
|
BUERGER Fabian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V |
R: STEACY Sarah (IRL)
|
Bahn 13
|
Sa. 14:30
|
KRAUSE Michael BY MTV München
|
GER |
|
7
|
GONELL Gerard SEA-T
|
ESP |
|
V |
R: BALOGH Reka (ROU)
|
Bahn 14
|
Sa. 14:30
|
CIPAR Jan BSK Bratislava
|
SVK |
|
12
|
MESZAROS Maximilian BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V |
R: ARAZYAN Andranik (ARM)
|
Bahn 15
|
Sa. 14:30
|
BRUNOLD Bruce ZFC Zürich
|
SUI |
|
V
|
KOVAL Anton (163) SN FC Leipzig
|
GER |
|
11
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
Bahn 16
|
Sa. 14:30
|
SALVITTI Alessandro (158) CS Roma
|
ITA |
|
8
|
POSTMA Randy FC Almere
|
NED |
|
V |
R: POPOVA Gergana (BUL)
|
Bahn 17
|
Sa. 14:30
|
BONFERRONI Gabriel SEG Geneve
|
SUI |
|
V
|
LIBEDINSKY Manuel BE TSV Berlin-Wittenau
|
GER |
|
5
|
R: BRUSCHY Salvador (POR)
|
Bahn 18
|
Sa. 14:30
|
MITSCHANG Robert WÜ SV Esslingen
|
GER |
|
10
|
ARDESI Federico ASD Pro Patria MI
|
ITA |
|
V |
R: PASICHNYK Gennadiy (UKR)
|
Bahn 13
|
Sa. 14:50
|
HAMOLINE Gautier CE Braine Alleud
|
BEL |
|
13
|
FROESCHL Lucas BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V |
R: BALOGH Reka (ROU)
|
Bahn 14
|
Sa. 14:50
|
LUPRANO Victor CAL Lausanne
|
SUI |
|
7
|
GIESSER Leon SN FC Leipzig
|
GER |
|
V 8
|
R: ARAZYAN Andranik (ARM)
|
Bahn 15
|
Sa. 14:50
|
VOLPI Federico MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano
|
ITA |
|
V
|
BERGH Casper (139) WE Bergens FK
|
NOR |
|
8
|
R: GEROLD Hannes (GER)
|
Bahn 16
|
Sa. 14:50
|
KNEIST Toni HE FC Offenbach
|
GER |
|
V
|
AREDE Pedro CAE
|
POR |
|
11
|
R: POPOVA Gergana (BUL)
|
Bahn 17
|
Sa. 14:50
|
ONOFRE Rafael
|
POR |
|
V
|
BERNARD Florian Maison de l Escrime
|
BEL |
|
11
|
R: HAENSCHKE Louis Albert (GER)
|
Bahn 18
|
Sa. 14:50
|
RIEDEL Alexander BS SV Waldkirch
|
GER |
|
V
|
CALDERON Diego COE-M
|
ESP |
|
14
|
R: PASICHNYK Gennadiy (UKR)
|
Bahn 13
|
Sa. 15:10
|
MULTERER Niklas WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
11
|
BRINKMANN Marco NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V |
R: BALOGH Reka (ROU)
|
Bahn 14
|
Sa. 15:10
|
CATALLO Daniele FRSCH - Sd. Scherma Frosinone
|
ITA |
|
V
13
|
ANDREU Marc SEA-T
|
ESP |
|
12
|
R: ARAZYAN Andranik (ARM)
|
Bahn 15
|
Sa. 15:10
|
TIMOSHENKO Kirill Frankfurter TV
|
RUS |
|
V
|
KAEMEREIT Maximilian Rubens NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
11
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
Bahn 16
|
Sa. 15:10
|
WEBER Frederik (134) SEB Basel
|
SUI |
|
V
|
HERZBERG Fabian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
11
|
R: POPOVA Gergana (BUL)
|
Bahn 19
|
Sa. 14:30
|
LOYOLA Neisser CE Pommeau d Or
|
BEL |
|
V
|
PROHL Christopher (135) BE TSV Berlin-Wittenau
|
GER |
|
6
|
R: KAMINSKI Samuil (NOR)
|
Bahn 20
|
Sa. 14:30
|
KIRSCHEN Uwe BE SC Berlin
|
GER |
|
V
|
CAPUANO Vito ASD Bari
|
ITA |
|
14
|
R: MIDDELVELD Remco (NED)
|
Bahn 21
|
Sa. 14:30
|
BELLMANN Lukas NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V
|
VAN NUNEN David s.v. Pallós
|
NED |
|
9
|
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 22
|
Sa. 14:30
|
PONCIN Nicolas (154) CE Gaumais
|
BEL |
|
12
|
ROD Max EBAI
|
POR |
|
V |
R: ANDRITZKI Paul (GER)
|
Bahn 23
|
Sa. 14:30
|
BITSCH Peter HE Darmstädter FC
|
GER |
|
14
|
BIDOVEC Jan SS Tabor
|
SLO |
|
V |
R: STEINBERG Maria (ESP)
|
Bahn 24
|
Sa. 14:30
|
HATZ Nick ZFC Zürich
|
SUI |
|
12
|
HADZIC Alen
|
USA |
|
V |
R: GEROLD Hannes (GER)
|
Bahn 19
|
Sa. 14:50
|
REIN Stephan WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
V
|
DE SEPIBUS Severin (183) AFZ Zürich
|
SUI |
|
6
|
R: KAMINSKI Samuil (NOR)
|
Bahn 20
|
Sa. 14:50
|
FULSCHER STEGER Till (138) ZFC Zürich
|
SUI |
|
8
|
MAKAROVAS Tomas
|
LTU |
|
V |
R: MIDDELVELD Remco (NED)
|
Bahn 21
|
Sa. 14:50
|
TAGLIARIOL Matteo
|
ITA |
|
V
|
ENZMANN Jonas SN FC Leipzig
|
GER |
|
6
|
R: STEINBERG Maria (ESP)
|
Bahn 22
|
Sa. 14:50
|
GUERRIERO Giorgio CS IVREA
|
ITA |
|
V
|
CURATOLO Francesco Matteo CS Pettorelli di Piacenza
|
ITA |
|
10
|
R: ECKL Kristin (GER)
|
Bahn 23
|
Sa. 14:50
|
LUGONES RUGGERI Jesus Andres 18 ANGERS SCO
|
ARG |
|
9
|
MARTINI Cosimo CS Pisa Di Ciolo
|
ITA |
|
V |
R: GROPPER Johanna (GER)
|
Bahn 24
|
Sa. 14:50
|
VALLOSIO Andrea
|
ITA |
|
V
|
HOCH Andre BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
8
|
R: HUNCAROVA Katarina (SVK)
|
Bahn 19
|
Sa. 15:10
|
BAYARD Alexis SES Sion
|
SUI |
|
V
|
MAYNARD Calum Egham FC
|
GBR |
|
5
|
R: LANGEN Andreas (GER)
|
Bahn 20
|
Sa. 15:10
|
BODOCZI Nikolaus HE FC Offenbach
|
GER |
|
11
|
DUDUC Alex BSK Bratislava
|
SVK |
|
V |
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
Bahn 21
|
Sa. 15:10
|
KUROCHKIN Andrey
|
RUS |
|
V
|
ALEGRE Rodrigo SAES-BU
|
ESP |
|
9
|
R: KERNCHEN Lisa Antonia (GER)
|
Bahn 22
|
Sa. 15:10
|
TACCANI Alessandro (130)
|
ARG |
|
10
|
VON DER OSTEN Frederik HS Hellerup FK
|
DEN |
|
V |
R: SCHREIBER Martin (GER)
|
|
Bahn 1
|
So. 09:30
|
CHO TAEUN Sandor NZ BHSE
|
HUN |
|
V
|
WECKERLE Tobias WÜ SV Böblingen
|
GER |
|
10
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
Bahn 3
|
So. 09:30
|
TULEN Rafael
|
NED |
|
V
|
FERNANDEZ PEREZ Javier SAE-M
|
ESP |
|
12
|
R: ROSENBAUM Florian (GER)
|
Bahn 1
|
So. 09:50
|
CHASSEUR Eugenio (112) CS IVREA
|
ITA |
|
V
|
DAGANI Elia LUG Lugano
|
SUI |
|
12
|
R: ANDRITZKI Paul (GER)
|
Bahn 3
|
So. 09:50
|
FJERMESTAD Tord OS Bygdø FK
|
NOR |
|
14
|
PUERTO Andres SAE-M
|
ESP |
|
V |
R: ROSENBAUM Florian (GER)
|
Bahn 1
|
So. 10:10
|
SCHANZLEH Thom s.v. Zaal Kardolus
|
NED |
|
10
|
MATTSSON Axel (73) FKC
|
SWE |
|
V |
R: ANDRITZKI Paul (GER)
|
Bahn 3
|
So. 10:10
|
FEROT Francois Xavier
|
BEL |
|
V
|
SCHMIDT Richard HE FC Offenbach
|
GER |
|
13
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
Bahn 1
|
So. 10:30
|
BRAUN Rico BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V
|
BEHRENDT Michael BE Fechtzentrum Berlin
|
GER |
|
12
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
Bahn 3
|
So. 10:30
|
METRAILLER Clement SES Sion
|
SUI |
|
V
|
MALCOTTI Lucas SES Sion
|
SUI |
|
9
|
R: ROSENBAUM Florian (GER)
|
Bahn 2
|
So. 09:30
|
MEDVEDIEV Vitalii
|
UKR |
|
V
|
WINKLER Sebastian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
6
|
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
Bahn 4
|
So. 09:30
|
UNTERHAUSER Samuel BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V
|
MASARIN Riccardo Fon. M.Bentegodi Verona
|
ITA |
|
7
|
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 2
|
So. 09:50
|
TULEN Tristan s.v. Scaramouche
|
NED |
|
V
|
STROEMOEY Truls BF Bergen
|
NOR |
|
7
|
R: BAUMANN Katrin (GER)
|
Bahn 4
|
So. 09:50
|
KULESOVS Vadims (76)
|
LAT |
|
12
|
SZALAY Jan BA - M.P.C. Slovakia
|
SVK |
|
V |
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 2
|
So. 10:10
|
GEITUNG Tomas WE Bergens FK
|
NOR |
|
8
|
ROMERO Juan Pedro CEP-M
|
ESP |
|
V |
R: BAUMANN Katrin (GER)
|
Bahn 4
|
So. 10:10
|
VOGLER Bjorn (173) BE FC Berlin Südwest
|
GER |
|
6
|
SPONGA Luca ZFC Zürich
|
SUI |
|
V |
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 2
|
So. 10:30
|
PAULOUSKI Dzianis (100) SCAF RB
|
BLR |
|
V
|
TAMOSIUNAS Minaugas (93) Gaja-Dvikova
|
LTU |
|
6
|
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
Bahn 4
|
So. 10:30
|
CRUZ Joao Rodrigo (68) CAE
|
POR |
|
V
|
BUERGER Fabian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
11
|
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 5
|
So. 09:30
|
GONELL Gerard (126) SEA-T
|
ESP |
|
10
|
MESZAROS Maximilian BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V |
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 7
|
So. 09:30
|
BRUNOLD Bruce ZFC Zürich
|
SUI |
|
V
|
POSTMA Randy FC Almere
|
NED |
|
7
|
R: STEACY Sarah (IRL)
|
Bahn 5
|
So. 09:50
|
BONFERRONI Gabriel SEG Geneve
|
SUI |
|
V
|
ARDESI Federico ASD Pro Patria MI
|
ITA |
|
2
|
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 7
|
So. 09:50
|
FROESCHL Lucas (78) BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
10
|
GIESSER Leon SN FC Leipzig
|
GER |
|
V |
R: STEACY Sarah (IRL)
|
Bahn 5
|
So. 10:10
|
VOLPI Federico MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano
|
ITA |
|
9
|
KNEIST Toni (75) HE FC Offenbach
|
GER |
|
V |
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 7
|
So. 10:10
|
ONOFRE Rafael
|
POR |
|
V
|
RIEDEL Alexander (107) BS SV Waldkirch
|
GER |
|
14
|
R: STEACY Sarah (IRL)
|
Bahn 5
|
So. 10:30
|
BRINKMANN Marco (102) NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V
|
CATALLO Daniele (91) FRSCH - Sd. Scherma Frosinone
|
ITA |
|
12
|
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 7
|
So. 10:30
|
TIMOSHENKO Kirill Frankfurter TV
|
RUS |
|
V
|
WEBER Frederik (134) SEB Basel
|
SUI |
|
13
|
R: STEACY Sarah (IRL)
|
Bahn 6
|
So. 09:30
|
LOYOLA Neisser CE Pommeau d Or
|
BEL |
|
V
|
KIRSCHEN Uwe (71) BE SC Berlin
|
GER |
|
11
|
R: DUCARME Florence (FRA)
|
Bahn 8
|
So. 09:30
|
BELLMANN Lukas NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V
|
ROD Max EBAI
|
POR |
|
11
|
R: POPOVA Gergana (BUL)
|
Bahn 6
|
So. 09:50
|
BIDOVEC Jan (106) SS Tabor
|
SLO |
|
V
|
HADZIC Alen
|
USA |
|
12
|
R: DUCARME Florence (FRA)
|
Bahn 8
|
So. 09:50
|
REIN Stephan WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
V
|
MAKAROVAS Tomas
|
LTU |
|
6
|
R: ILIC Danijela (SRB)
|
Bahn 6
|
So. 10:10
|
TAGLIARIOL Matteo
|
ITA |
|
13
|
GUERRIERO Giorgio (79) CS IVREA
|
ITA |
|
V |
R: SCHREIBER Martin (GER)
|
Bahn 8
|
So. 10:10
|
MARTINI Cosimo (82) CS Pisa Di Ciolo
|
ITA |
|
V
|
VALLOSIO Andrea (111)
|
ITA |
|
6
|
R: KERNCHEN Lisa Antonia (GER)
|
Bahn 6
|
So. 10:30
|
BAYARD Alexis SES Sion
|
SUI |
|
V
|
DUDUC Alex BSK Bratislava
|
SVK |
|
10
|
R: SCHREIBER Martin (GER)
|
Bahn 8
|
So. 10:30
|
KUROCHKIN Andrey
|
RUS |
|
12
|
VON DER OSTEN Frederik HS Hellerup FK
|
DEN |
|
V |
R: DUCARME Florence (FRA)
|
|
Bahn 1
|
So. 10:50
|
CHO TAEUN Sandor NZ BHSE
|
HUN |
|
7
|
TULEN Rafael (33)
|
NED |
|
V 11
|
R: HAENSCHKE Louis Albert (GER)
|
Bahn 3
|
So. 10:50
|
CHASSEUR Eugenio (112) CS IVREA
|
ITA |
|
V
|
PUERTO Andres SAE-M
|
ESP |
|
10
|
R: BECKER Lukas Marius (GER)
|
Bahn 1
|
So. 11:10
|
MATTSSON Axel (73) FKC
|
SWE |
|
6
|
FEROT Francois Xavier (41)
|
BEL |
|
V 10
|
R: DUCARME Florence (FRA)
|
Bahn 3
|
So. 11:10
|
BRAUN Rico BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V
|
METRAILLER Clement (57) SES Sion
|
SUI |
|
12
|
R: ILIC Danijela (SRB)
|
Bahn 2
|
So. 10:50
|
MEDVEDIEV Vitalii
|
UKR |
|
9
|
UNTERHAUSER Samuel (37) BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
V |
R: POPOVA Gergana (BUL)
|
Bahn 4
|
So. 10:50
|
TULEN Tristan s.v. Scaramouche
|
NED |
|
V
|
SZALAY Jan BA - M.P.C. Slovakia
|
SVK |
|
7
|
R: PALCINSKAS Mindaugas (LTU)
|
Bahn 2
|
So. 11:10
|
ROMERO Juan Pedro (52) CEP-M
|
ESP |
|
V
|
SPONGA Luca ZFC Zürich
|
SUI |
|
12
|
R: SCHREIBER Martin (GER)
|
Bahn 4
|
So. 11:10
|
PAULOUSKI Dzianis (100) SCAF RB
|
BLR |
|
11
|
CRUZ Joao Rodrigo (68) CAE
|
POR |
|
V 12
|
R: BLUMOWSKI Ingolf (GER)
|
Bahn 5
|
So. 10:50
|
MESZAROS Maximilian (62) BN FC Tauberbischofsheim
|
GER |
|
14
|
BRUNOLD Bruce (35) ZFC Zürich
|
SUI |
|
V |
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 7
|
So. 10:50
|
BONFERRONI Gabriel SEG Geneve
|
SUI |
|
V
10
|
GIESSER Leon SN FC Leipzig
|
GER |
|
3
|
R: HOPSTAKEN Louis (NED)
|
Bahn 5
|
So. 11:10
|
KNEIST Toni (75) HE FC Offenbach
|
GER |
|
V
|
ONOFRE Rafael (43)
|
POR |
|
7
|
R: HONTI - KISS Dominika (HUN)
|
Bahn 7
|
So. 11:10
|
BRINKMANN Marco (102) NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V
|
TIMOSHENKO Kirill (59) Frankfurter TV
|
RUS |
|
8
|
R: STEACY Sarah (IRL)
|
Bahn 6
|
So. 10:50
|
LOYOLA Neisser CE Pommeau d Or
|
BEL |
|
9
|
BELLMANN Lukas (39) NR TSV Bayer 04 Leverkusen
|
GER |
|
V |
R: ILIC Danijela (SRB)
|
Bahn 8
|
So. 10:50
|
BIDOVEC Jan (106) SS Tabor
|
SLO |
|
14
|
REIN Stephan (55) WÜ Heidenheimer SB
|
GER |
|
V |
R: GÄCHTER Christophe (SUI)
|
Bahn 6
|
So. 11:10
|
GUERRIERO Giorgio (79) CS IVREA
|
ITA |
|
V
|
MARTINI Cosimo (82) CS Pisa Di Ciolo
|
ITA |
|
13
|
R: ECKL Kristin (GER)
|
Bahn 8
|
So. 11:10
|
BAYARD Alexis SES Sion
|
SUI |
|
V
|
VON DER OSTEN Frederik HS Hellerup FK
|
DEN |
|
5
|
R: LANGEN Andreas (GER)
|
|