World Cup | Epee | male | U20 | Individuel | Heraklion (GRE)

Stand: 16.12.2017 18:53 | Sonja Lange

x: Table of 256, y: Table of 128, z: Table of 64
A: Table of 32, B: Table of 16, H: Table of 8
I: Semi-Final, K: Finale

 

x | Table of 256

y | Table of 128

z | Table of 64

1 LUBIENIECKI Wojciech
PTG Sokol Mielec
POL Ba
256 *** bye ***
129 WEBER Sebastian
SEB Basel
SUI V 15
128 BENDIKSEN Casper
BYF Oslo
NOR D 8
65 RUDYKH Daniil
National team
RUS Ba
192 *** bye ***
193 *** bye *** Ba
64 ELIASSEN Ferdinand
BYF Oslo
NOR
33 KOROVIN Igor
National team
RUS Ba
224 *** bye ***
161 *** bye *** Ba
96 EKENLER Hilmi Taha
Efsane Eskrim SK
TUR
97 CRIBLEZ Lorin
FCB Bern
SUI Ba
160 *** bye ***
225 *** bye *** Ba
32 PIANFETTI Andric
14 PARIS GRP
FRA
17 NAGY David
Vasas
HUN Ba
240 *** bye ***
145 *** bye *** Ba
112 SVYSTIL Vitaliy
Lviv
UKR
81 CZIRAKI Balint
Balaton
HUN Ba
176 *** bye ***
209 *** bye *** Ba
48 MANZONI Sergio
CS Acireale
ITA
49 BIRKENMAIER Marco
WÜ VFB Friedrichshafen
GER Ba
208 *** bye ***
177 *** bye *** Ba
80 AVRAMIDIS Theodoros
M.ALEXANDROS KORDELIOU
GRE
113 HATZ Nick
ZFC Zürich
SUI Ba
144 *** bye ***
241 *** bye *** Ba
16 NGUEFACK Lilian
14 BRON
FRA
9 MACSKA Adam
CS Satu Mare
ROU Ba
248 *** bye ***
137 *** bye *** Ba
120 BALCAR Josef
TJ Lokomotiva Teplice
CZE
73 GONELL Gerard
SEA-T
ESP Ba
184 *** bye ***
201 *** bye *** Ba
56 GKOGKOS Alexandros
O.X.I.FLORINAS
GRE
41 COLLIN Theo
09 MACON ESC
FRA Ba
216 *** bye ***
169 *** bye *** Ba
88 GAZZANIGA Giacomo
BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo
ITA
105 CUOMO Valerio
CS Partenopeo
ITA Ba
152 *** bye ***
233 *** bye *** Ba
24 TROUMP Maxime
26 LEVALLOIS
FRA
25 VELTRUP Paul
NR Fecht Club Krefeld
GER Ba
232 *** bye ***
153 *** bye *** Ba
104 BRADFORD Jack
USA
89 KRAHER Martin
OÖ OÖ Landesfechtklub
AUT Ba
168 *** bye ***
217 *** bye *** Ba
40 LUSTI Hannes
ZFC Zürich
SUI
57 MOLLUSO Marco
ASD Scherma Ostia
ITA Ba
200 *** bye ***
185 *** bye *** Ba
72 KARAPIDAKIS Ioannis
THISEAS IRAKLIOU
GRE
121 SHEVCHENKO Viktor
Lviv
UKR D 12
136 YAROKH Sviatoslav
Kharkiv
UKR V 15
249 *** bye *** Ba
8 BEAUNES Tristan
12 CAYENNE CE
FRA
5 ANDRASFI Tibor
BVSC
HUN Ba
252 *** bye ***
133 KRITIKOS Dimitrios
O.S.AMAROUSIOU
GRE D 9
124 FARKAS Csaba
Balaton
HUN V 15
69 GERINI Luca
SEVM Vevey
SUI Ba
188 *** bye ***
197 *** bye *** Ba
60 RECLO Martin
Akademia sermu
SVK
37 FERNANDEZ PEREZ Javier
SAE-M
ESP Ba
220 *** bye ***
165 *** bye *** Ba
92 BENDE Bence
Szombathely
HUN
101 PERSSON Casper Nils
HS FKT Kobenhavn
DEN Ba
156 *** bye ***
229 *** bye *** Ba
28 CONTREPOIS Simon
20 TOULON VAR
FRA
21 DOMINICI Raphael
FRA Ba
236 *** bye ***
149 *** bye *** Ba
108 MECKE Cedric
USA
85 PISKOVATSKOV Jonathan
USA Ba
172 *** bye ***
213 *** bye *** Ba
44 MIDELTON Luidgi
10 PETIT BOURG
FRA
53 MILLER Finn
USA Ba
204 *** bye ***
181 *** bye *** Ba
76 PRECY Thomas
20 ORLEANS CE
FRA
117 EWART Stephen
USA
USA Ba
140 *** bye ***
245 *** bye *** Ba
12 GUERRA Federico
Lame Trevigiane M Ettore Geslao
ITA
13 KOCH Mate Tamas
Vasas
HUN Ba
244 *** bye ***
141 *** bye *** Ba
116 GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR
77 KALININAS Leonardas
LTU Ba
180 *** bye ***
205 *** bye *** Ba
52 GUDERA Jonas
BN Fechtverein Heidelberg
GER
45 HERBST Isaac
USA Ba
212 *** bye ***
173 *** bye *** Ba
84 HOCH Andre
BN FC Tauberbischofsheim
GER
109 LE QUANG HUY Phileas
SJ KFK Kalundborg
DEN Ba
148 *** bye ***
237 *** bye *** Ba
20 LIMAREV Ivan
RUS
29 ALAMO Raul
ESP Ba
228 *** bye ***
157 *** bye *** Ba
100 MITKIN Oleksandr
Lviv
UKR
93 FRANK Timothy
USA Ba
164 *** bye ***
221 *** bye *** Ba
36 LOMBARDO Theodore
USA
61 LYMANSKYI Pavlo
Kharkiv
UKR Ba
196 *** bye ***
189 *** bye *** Ba
68 BOBROV Ilian
SBSK Draakon
EST
125 ATEF Ahmed
EGY V 4
132 SOBIROV Sanjarbek
UZB D 3
253 *** bye *** Ba
4 PHILIPPE Arthur
28 ST GRATIEN
FRA
3 JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE Ba
254 *** bye ***
131 ANTONIOU Nikolas
Nicosia FC
CYP D 7
126 OROIAN Alex
CS Satu Mare
ROU V 15
67 LACH Lukas
ST UWK Graz
AUT Ba
190 *** bye ***
195 *** bye *** Ba
62 NAGY Marcell
Vasas
HUN
35 HASANOV Ruslan
UKR Ba
222 *** bye ***
163 *** bye *** Ba
94 MARKOPOULOS Ioannis
O.S.AMAROUSIOU
GRE
99 GIULIANO Loris
SEVM Vevey
SUI Ba
158 *** bye ***
227 *** bye *** Ba
30 CINI Alessandro
CS Foligno
ITA
19 CALDERON Diego
WÜ COE-M
ESP Ba
238 *** bye ***
147 *** bye *** Ba
110 BIGEA Mihai
LPS Craiova
ROU
83 SZEP Marton
CS Satu Mare
ROU Ba
174 *** bye ***
211 *** bye *** Ba
46 VOLAK Samuel
Dukla Olomouc
CZE
51 ROUSSEL Thomas
25 ESCRIME RODEZ AVEYRON
FRA Ba
206 *** bye ***
179 *** bye *** Ba
78 ESKOV Ruslan
Tartu Kalev
EST
115 SANDERS Ian
USA Ba
142 *** bye ***
243 *** bye *** Ba
14 CHICHEV Vladimir
Favorit Vyborg
RUS
11 MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR Ba
246 *** bye ***
139 *** bye *** Ba
118 MUELLER Dean
NR TSV Bayer Leverkusen
GER
75 GOTTWALD Mathias
OÖ FU Linz
AUT Ba
182 *** bye ***
203 *** bye *** Ba
54 GEDZO Andzej
SBSK Draakon
EST
43 SARVARI Merse
Vasas
HUN Ba
214 *** bye ***
171 *** bye *** Ba
86 VASSEUR Yoran
08 GRENOBLE PAR
FRA
107 VERWAAL Crijn
Confrerie Gent
BEL Ba
150 *** bye ***
235 *** bye *** Ba
22 MICHALAK Damian
Piast Gliwice
POL
27 CSERE Bence
Balaton
HUN Ba
230 *** bye ***
155 *** bye *** Ba
102 KESAEV Alan
National team
RUS
91 DEBNAR Gergely
Vasas
HUN Ba
166 *** bye ***
219 *** bye *** Ba
38 SZKOP Wiktor
MKS Kusy Szczecin
POL
59 PONCIN Nicolas
BEL Ba
198 *** bye ***
187 *** bye *** Ba
70 GEITUNG Tomas
BF Bergen
NOR
123 STRAUMOY Truls
BF Bergen
NOR V 15
134 FERNANDEZ JIMENO Emilio
CESAL-M
ESP D 11
251 *** bye *** Ba
6 PREZIOSI Alessio
CS Imola
ITA
7 GUZHIEV Egor
Favorit Vyborg
RUS Ba
250 *** bye ***
135 ELGENDY Ahmed
EGY D 14
122 BISSINGER Michael
USA V 15
71 THEWANGER Emil
OÖ OÖ Landesfechtklub
AUT Ba
186 *** bye ***
199 *** bye *** Ba
58 GAETANI Giulio
AS Marchesa Torino
ITA
39 DAGANI Elia
LUG Lugano
SUI Ba
218 *** bye ***
167 *** bye *** Ba
90 HELBIG Niclas
SN FC Leipzig
GER
103 BELIANINOV Daniil
National team
RUS Ba
154 *** bye ***
231 *** bye *** Ba
26 KARYCHENKO Maksym
Kharkiv
UKR
23 GREBENNIKOV Sergey
RUS Ba
234 *** bye ***
151 *** bye *** Ba
106 ZANCANELLA Amedeo
AS Marchesa Torino
ITA
87 ANDRIYASHKIN Pavel
National team
RUS Ba
170 *** bye ***
215 *** bye *** Ba
42 BANYAI Botond
Vasas
HUN
55 GKOGKOS Filippos
O.X.I.FLORINAS
GRE Ba
202 *** bye ***
183 *** bye *** Ba
74 KOC Franciszek
TS WISLA Krakow
POL
119 POZZI Stefano
LUG Lugano
SUI Ba
138 *** bye ***
247 *** bye *** Ba
10 ALIMOV Fayzulla
UZB
15 BUZZACCHINO Gianpaolo
CATANIA SCHERMA
ITA Ba
242 *** bye ***
143 *** bye *** Ba
114 ALIMOV Sanjar
UZB
79 BLOMMAERT Felix
SC Parcival
BEL Ba
178 *** bye ***
207 *** bye *** Ba
50 PAOLINI Giacomo
CS Forlivese
ITA
47 FILIPPOUSIS Ioannis
ODYSSEAS HALANDRIOU
GRE Ba
210 *** bye ***
175 *** bye *** Ba
82 ZBIERADA Bartlomiej
PKSz Warszawa
POL
111 CSERI Soma
Balaton
HUN Ba
146 *** bye ***
239 *** bye *** Ba
18 LOYOLA Neisser
CE Pommeau d Or
BEL
31 KOLANCZYK Wojciech
UKS PGK Srem Mroz Manieczki
POL Ba
226 *** bye ***
159 *** bye *** Ba
98 CLERCX Robin
Confrerie Gent
BEL
95 MULLER Luis
VA FTSJF Feldkirch
AUT Ba
162 *** bye ***
223 *** bye *** Ba
34 WECKERLE Tobias
WÜ SV Böblingen
GER
63 KAEMEREIT Maximilian Rubens
NR TSV Bayer Leverkusen
GER Ba
194 *** bye ***
191 *** bye *** Ba
66 MESZAROS Maximilian
BN FC Tauberbischofsheim
GER
127 SMOAK Omari
USA V 15
130 PFEIFER Jannik
CEB Bienne Biel
SUI D 13
255 *** bye *** Ba
2 DI VEROLI Davide
G. VERNE SCHERMA
ITA
 
LUBIENIECKI Wojciech
PTG Sokol Mielec
POL V 15
WEBER Sebastian
SEB Basel
SUI D 8
 
 
RUDYKH Daniil
National team
RUS V 15
ELIASSEN Ferdinand
BYF Oslo
NOR D 7
 
 
KOROVIN Igor
National team
RUS V 15
EKENLER Hilmi Taha
Efsane Eskrim SK
TUR D 3
 
 
CRIBLEZ Lorin
FCB Bern
SUI D 12
PIANFETTI Andric
14 PARIS GRP
FRA V 15
 
 
NAGY David
Vasas
HUN V 15
SVYSTIL Vitaliy
Lviv
UKR D 7
 
 
CZIRAKI Balint
Balaton
HUN D 11
MANZONI Sergio
CS Acireale
ITA V 15
 
 
BIRKENMAIER Marco
WÜ VFB Friedrichshafen
GER D 7
AVRAMIDIS Theodoros
M.ALEXANDROS KORDELIOU
GRE V 15
 
 
HATZ Nick
ZFC Zürich
SUI D 12
NGUEFACK Lilian
14 BRON
FRA V 15
 
 
MACSKA Adam
CS Satu Mare
ROU V 13
BALCAR Josef
TJ Lokomotiva Teplice
CZE D 12
 
 
GONELL Gerard
SEA-T
ESP V 11
GKOGKOS Alexandros
O.X.I.FLORINAS
GRE D 2
 
 
COLLIN Theo
09 MACON ESC
FRA D 10
GAZZANIGA Giacomo
BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo
ITA V 15
 
 
CUOMO Valerio
CS Partenopeo
ITA D 13
TROUMP Maxime
26 LEVALLOIS
FRA V 15
 
 
VELTRUP Paul
NR Fecht Club Krefeld
GER V 15
BRADFORD Jack
USA D 9
 
 
KRAHER Martin
OÖ OÖ Landesfechtklub
AUT V 15
LUSTI Hannes
ZFC Zürich
SUI D 14
 
 
MOLLUSO Marco
ASD Scherma Ostia
ITA V 15
KARAPIDAKIS Ioannis
THISEAS IRAKLIOU
GRE D 8
 
 
YAROKH Sviatoslav
Kharkiv
UKR V 15
BEAUNES Tristan
12 CAYENNE CE
FRA D 13
 
 
ANDRASFI Tibor
BVSC
HUN V 15
FARKAS Csaba
Balaton
HUN D 9
 
 
GERINI Luca
SEVM Vevey
SUI V 15
RECLO Martin
Akademia sermu
SVK D 7
 
 
FERNANDEZ PEREZ Javier
SAE-M
ESP D 8
BENDE Bence
Szombathely
HUN V 15
 
 
PERSSON Casper Nils
HS FKT Kobenhavn
DEN D 7
CONTREPOIS Simon
20 TOULON VAR
FRA V 15
 
 
DOMINICI Raphael
FRA D 11
MECKE Cedric
USA V 15
 
 
PISKOVATSKOV Jonathan
USA V 15
MIDELTON Luidgi
10 PETIT BOURG
FRA D 10
 
 
MILLER Finn
USA D 8
PRECY Thomas
20 ORLEANS CE
FRA V 15
 
 
EWART Stephen
USA
USA V 15
GUERRA Federico
Lame Trevigiane M Ettore Geslao
ITA D 11
 
 
KOCH Mate Tamas
Vasas
HUN D 14
GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR V 15
 
 
KALININAS Leonardas
LTU D 8
GUDERA Jonas
BN Fechtverein Heidelberg
GER V 15
 
 
HERBST Isaac
USA D 11
HOCH Andre
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
LE QUANG HUY Phileas
SJ KFK Kalundborg
DEN D 4
LIMAREV Ivan
RUS V 15
 
 
ALAMO Raul
ESP D 12
MITKIN Oleksandr
Lviv
UKR V 15
 
 
FRANK Timothy
USA V 15
LOMBARDO Theodore
USA D 10
 
 
LYMANSKYI Pavlo
Kharkiv
UKR V 13
BOBROV Ilian
SBSK Draakon
EST D 12
 
 
ATEF Ahmed
EGY D 13
PHILIPPE Arthur
28 ST GRATIEN
FRA V 15
 
 
JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE V 15
OROIAN Alex
CS Satu Mare
ROU D 12
 
 
LACH Lukas
ST UWK Graz
AUT D 10
NAGY Marcell
Vasas
HUN V 15
 
 
HASANOV Ruslan
UKR V 15
MARKOPOULOS Ioannis
O.S.AMAROUSIOU
GRE D 4
 
 
GIULIANO Loris
SEVM Vevey
SUI D 9
CINI Alessandro
CS Foligno
ITA V 15
 
 
CALDERON Diego
WÜ COE-M
ESP V 11
BIGEA Mihai
LPS Craiova
ROU D 10
 
 
SZEP Marton
CS Satu Mare
ROU V 15
VOLAK Samuel
Dukla Olomouc
CZE D 8
 
 
ROUSSEL Thomas
25 ESCRIME RODEZ AVEYRON
FRA D 11
ESKOV Ruslan
Tartu Kalev
EST V 15
 
 
SANDERS Ian
USA D 6
CHICHEV Vladimir
Favorit Vyborg
RUS V 15
 
 
MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR V 15
MUELLER Dean
NR TSV Bayer Leverkusen
GER D 10
 
 
GOTTWALD Mathias
OÖ FU Linz
AUT D 5
GEDZO Andzej
SBSK Draakon
EST V 15
 
 
SARVARI Merse
Vasas
HUN D 14
VASSEUR Yoran
08 GRENOBLE PAR
FRA V 15
 
 
VERWAAL Crijn
Confrerie Gent
BEL D 13
MICHALAK Damian
Piast Gliwice
POL V 15
 
 
CSERE Bence
Balaton
HUN V 15
KESAEV Alan
National team
RUS D 13
 
 
DEBNAR Gergely
Vasas
HUN V 15
SZKOP Wiktor
MKS Kusy Szczecin
POL D 7
 
 
PONCIN Nicolas
BEL V 15
GEITUNG Tomas
BF Bergen
NOR D 6
 
 
STRAUMOY Truls
BF Bergen
NOR D 4
PREZIOSI Alessio
CS Imola
ITA V 15
 
 
GUZHIEV Egor
Favorit Vyborg
RUS V 15
BISSINGER Michael
USA D 11
 
 
THEWANGER Emil
OÖ OÖ Landesfechtklub
AUT D 5
GAETANI Giulio
AS Marchesa Torino
ITA V 15
 
 
DAGANI Elia
LUG Lugano
SUI V 15
HELBIG Niclas
SN FC Leipzig
GER D 7
 
 
BELIANINOV Daniil
National team
RUS V 15
KARYCHENKO Maksym
Kharkiv
UKR D 12
 
 
GREBENNIKOV Sergey
RUS D 13
ZANCANELLA Amedeo
AS Marchesa Torino
ITA V 14
 
 
ANDRIYASHKIN Pavel
National team
RUS D 11
BANYAI Botond
Vasas
HUN V 15
 
 
GKOGKOS Filippos
O.X.I.FLORINAS
GRE D 14
KOC Franciszek
TS WISLA Krakow
POL V 15
 
 
POZZI Stefano
LUG Lugano
SUI V 15
ALIMOV Fayzulla
UZB D 10
 
 
BUZZACCHINO Gianpaolo
CATANIA SCHERMA
ITA V 15
ALIMOV Sanjar
UZB D 3
 
 
BLOMMAERT Felix
SC Parcival
BEL V 15
PAOLINI Giacomo
CS Forlivese
ITA D 9
 
 
FILIPPOUSIS Ioannis
ODYSSEAS HALANDRIOU
GRE V 15
ZBIERADA Bartlomiej
PKSz Warszawa
POL D 13
 
 
CSERI Soma
Balaton
HUN D 5
LOYOLA Neisser
CE Pommeau d Or
BEL V 15
 
 
KOLANCZYK Wojciech
UKS PGK Srem Mroz Manieczki
POL V 15
CLERCX Robin
Confrerie Gent
BEL D 12
 
 
MULLER Luis
VA FTSJF Feldkirch
AUT D 8
WECKERLE Tobias
WÜ SV Böblingen
GER V 15
 
 
KAEMEREIT Maximilian Rubens
NR TSV Bayer Leverkusen
GER V 15
MESZAROS Maximilian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 11
 
 
SMOAK Omari
USA D 7
DI VEROLI Davide
G. VERNE SCHERMA
ITA V 15
 
 
 
 
LUBIENIECKI Wojciech
PTG Sokol Mielec
POL V 15
RUDYKH Daniil
National team
RUS D 7
 
 
 
 
 
 
KOROVIN Igor
National team
RUS D 13
PIANFETTI Andric
14 PARIS GRP
FRA V 15
 
 
 
 
 
 
NAGY David
Vasas
HUN V 15
MANZONI Sergio
CS Acireale
ITA D 6
 
 
 
 
 
 
AVRAMIDIS Theodoros
M.ALEXANDROS KORDELIOU
GRE D 9
NGUEFACK Lilian
14 BRON
FRA V 15
 
 
 
 
 
 
MACSKA Adam
CS Satu Mare
ROU V 15
GONELL Gerard
SEA-T
ESP D 10
 
 
 
 
 
 
GAZZANIGA Giacomo
BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo
ITA V 15
TROUMP Maxime
26 LEVALLOIS
FRA D 6
 
 
 
 
 
 
VELTRUP Paul
NR Fecht Club Krefeld
GER V 15
KRAHER Martin
OÖ OÖ Landesfechtklub
AUT D 11
 
 
 
 
 
 
MOLLUSO Marco
ASD Scherma Ostia
ITA V 15
YAROKH Sviatoslav
Kharkiv
UKR D 14
 
 
 
 
 
 
ANDRASFI Tibor
BVSC
HUN V 15
GERINI Luca
SEVM Vevey
SUI D 4
 
 
 
 
 
 
BENDE Bence
Szombathely
HUN V 11
CONTREPOIS Simon
20 TOULON VAR
FRA D 10
 
 
 
 
 
 
MECKE Cedric
USA D 7
PISKOVATSKOV Jonathan
USA V 15
 
 
 
 
 
 
PRECY Thomas
20 ORLEANS CE
FRA V 15
EWART Stephen
USA
USA D 9
 
 
 
 
 
 
GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR V 8
GUDERA Jonas
BN Fechtverein Heidelberg
GER D 7
 
 
 
 
 
 
HOCH Andre
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
LIMAREV Ivan
RUS V 15
 
 
 
 
 
 
MITKIN Oleksandr
Lviv
UKR D 10
FRANK Timothy
USA V 15
 
 
 
 
 
 
LYMANSKYI Pavlo
Kharkiv
UKR D 7
PHILIPPE Arthur
28 ST GRATIEN
FRA V 15
 
 
 
 
 
 
JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE V 15
NAGY Marcell
Vasas
HUN D 12
 
 
 
 
 
 
HASANOV Ruslan
UKR D 8
CINI Alessandro
CS Foligno
ITA V 15
 
 
 
 
 
 
CALDERON Diego
WÜ COE-M
ESP D 13
SZEP Marton
CS Satu Mare
ROU V 15
 
 
 
 
 
 
ESKOV Ruslan
Tartu Kalev
EST V 15
CHICHEV Vladimir
Favorit Vyborg
RUS D 11
 
 
 
 
 
 
MATEVOSOV Artem
Lviv
UKR D 12
GEDZO Andzej
SBSK Draakon
EST V 15
 
 
 
 
 
 
VASSEUR Yoran
08 GRENOBLE PAR
FRA D 13
MICHALAK Damian
Piast Gliwice
POL V 15
 
 
 
 
 
 
CSERE Bence
Balaton
HUN D 13
DEBNAR Gergely
Vasas
HUN V 15
 
 
 
 
 
 
PONCIN Nicolas
BEL D 5
PREZIOSI Alessio
CS Imola
ITA V 15
 
 
 
 
 
 
GUZHIEV Egor
Favorit Vyborg
RUS D 13
GAETANI Giulio
AS Marchesa Torino
ITA V 15
 
 
 
 
 
 
DAGANI Elia
LUG Lugano
SUI V 15
BELIANINOV Daniil
National team
RUS D 11
 
 
 
 
 
 
ZANCANELLA Amedeo
AS Marchesa Torino
ITA V 9
BANYAI Botond
Vasas
HUN D 8
 
 
 
 
 
 
KOC Franciszek
TS WISLA Krakow
POL V 15
POZZI Stefano
LUG Lugano
SUI D 14
 
 
 
 
 
 
BUZZACCHINO Gianpaolo
CATANIA SCHERMA
ITA V 15
BLOMMAERT Felix
SC Parcival
BEL D 10
 
 
 
 
 
 
FILIPPOUSIS Ioannis
ODYSSEAS HALANDRIOU
GRE D 7
LOYOLA Neisser
CE Pommeau d Or
BEL V 15
 
 
 
 
 
 
KOLANCZYK Wojciech
UKS PGK Srem Mroz Manieczki
POL V 15
WECKERLE Tobias
WÜ SV Böblingen
GER D 8
 
 
 
 
 
 
KAEMEREIT Maximilian Rubens
NR TSV Bayer Leverkusen
GER D 6
DI VEROLI Davide
G. VERNE SCHERMA
ITA V 15
 
 
 
nach oben
 

A | Table of 32

B | Table of 16

H | Table of 8

1 LUBIENIECKI Wojciech
PTG Sokol Mielec
POL V 15
32 PIANFETTI Andric
14 PARIS GRP
FRA D 13
17 NAGY David
Vasas
HUN V 15
16 NGUEFACK Lilian
14 BRON
FRA D 7
9 MACSKA Adam
CS Satu Mare
ROU D 12
24 GAZZANIGA Giacomo
BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo
ITA V 15
25 VELTRUP Paul
NR Fecht Club Krefeld
GER V 15
8 MOLLUSO Marco
ASD Scherma Ostia
ITA D 11
5 ANDRASFI Tibor
BVSC
HUN V 9
28 BENDE Bence
Szombathely
HUN D 4
21 PISKOVATSKOV Jonathan
USA V 15
12 PRECY Thomas
20 ORLEANS CE
FRA D 13
13 GORBACHUK Yevgeniy
Kharkiv
UKR D 11
20 LIMAREV Ivan
RUS V 15
29 FRANK Timothy
USA D 6
4 PHILIPPE Arthur
28 ST GRATIEN
FRA V 15
3 JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE V 15
30 CINI Alessandro
CS Foligno
ITA D 13
19 SZEP Marton
CS Satu Mare
ROU V 15
14 ESKOV Ruslan
Tartu Kalev
EST D 10
11 GEDZO Andzej
SBSK Draakon
EST V 15
22 MICHALAK Damian
Piast Gliwice
POL D 11
27 DEBNAR Gergely
Vasas
HUN D 10
6 PREZIOSI Alessio
CS Imola
ITA V 15
7 GAETANI Giulio
AS Marchesa Torino
ITA D 13
26 DAGANI Elia
LUG Lugano
SUI V 15
23 ZANCANELLA Amedeo
AS Marchesa Torino
ITA V 15
10 KOC Franciszek
TS WISLA Krakow
POL D 10
15 BUZZACCHINO Gianpaolo
CATANIA SCHERMA
ITA V 15
18 LOYOLA Neisser
CE Pommeau d Or
BEL D 11
31 KOLANCZYK Wojciech
UKS PGK Srem Mroz Manieczki
POL D 13
2 DI VEROLI Davide
G. VERNE SCHERMA
ITA V 15
 
LUBIENIECKI Wojciech
PTG Sokol Mielec
POL D 12
NAGY David
Vasas
HUN V 15
 
 
GAZZANIGA Giacomo
BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo
ITA D 14
VELTRUP Paul
NR Fecht Club Krefeld
GER V 15
 
 
ANDRASFI Tibor
BVSC
HUN D 10
PISKOVATSKOV Jonathan
USA V 15
 
 
LIMAREV Ivan
RUS V 15
PHILIPPE Arthur
28 ST GRATIEN
FRA D 9
 
 
JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE V 15
SZEP Marton
CS Satu Mare
ROU D 7
 
 
GEDZO Andzej
SBSK Draakon
EST V 15
PREZIOSI Alessio
CS Imola
ITA D 12
 
 
DAGANI Elia
LUG Lugano
SUI V 12
ZANCANELLA Amedeo
AS Marchesa Torino
ITA D 8
 
 
BUZZACCHINO Gianpaolo
CATANIA SCHERMA
ITA V 15
DI VEROLI Davide
G. VERNE SCHERMA
ITA D 11
 
 
 
 
NAGY David
Vasas
HUN V 12
VELTRUP Paul
NR Fecht Club Krefeld
GER D 8
 
 
 
 
 
 
PISKOVATSKOV Jonathan
USA V 15
LIMAREV Ivan
RUS D 10
 
 
 
 
 
 
JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE V 15
GEDZO Andzej
SBSK Draakon
EST D 4
 
 
 
 
 
 
DAGANI Elia
LUG Lugano
SUI D 6
BUZZACCHINO Gianpaolo
CATANIA SCHERMA
ITA V 15
 
 
 
nach oben
 

I | Semi-Final

K | Finale

1 NAGY David
Vasas
HUN V 15
4 PISKOVATSKOV Jonathan
USA D 3
3 JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE V 15
2 BUZZACCHINO Gianpaolo
CATANIA SCHERMA
ITA D 13
 
NAGY David
Vasas
HUN D 10
JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE V 13
 
nach oben