World Cup | Epee | male | U20 | Individuel | Heraklion (GRE)

Stand: 16.12.2017 18:53 | Sonja Lange

  Nation Name LV Verein  
1. CZE JURKA Jakub Dukla Olomouc
2. HUN NAGY David Vasas
3. ITA BUZZACCHINO Gianpaolo CATANIA SCHERMA
T3. USA PISKOVATSKOV Jonathan
5. RUS LIMAREV Ivan
6. GER VELTRUP Paul NR Fecht Club Krefeld
7. SUI DAGANI Elia LUG Lugano
8. EST GEDZO Andzej SBSK Draakon
9. POL LUBIENIECKI Wojciech PTG Sokol Mielec
10. ITA DI VEROLI Davide G. VERNE SCHERMA
11. FRA PHILIPPE Arthur 28 ST GRATIEN
12. HUN ANDRASFI Tibor BVSC
13. ITA PREZIOSI Alessio CS Imola
14. ROU SZEP Marton CS Satu Mare
15. ITA GAZZANIGA Giacomo BGPOL - Polisportiva Scherma Bergamo
16. ITA ZANCANELLA Amedeo AS Marchesa Torino
17. ROU MACSKA Adam CS Satu Mare
18. FRA NGUEFACK Lilian 14 BRON
19. BEL LOYOLA Neisser CE Pommeau d Or
20. POL MICHALAK Damian Piast Gliwice
21. ITA CINI Alessandro CS Foligno
22. POL KOLANCZYK Wojciech UKS PGK Srem Mroz Manieczki
23. FRA PIANFETTI Andric 14 PARIS GRP
24. ITA MOLLUSO Marco ASD Scherma Ostia
25. ITA GAETANI Giulio AS Marchesa Torino
26. POL KOC Franciszek TS WISLA Krakow
27. FRA PRECY Thomas 20 ORLEANS CE
28. EST ESKOV Ruslan Tartu Kalev
29. HUN DEBNAR Gergely Vasas
30. HUN BENDE Bence Szombathely
31. USA FRANK Timothy
32. UKR GORBACHUK Yevgeniy Kharkiv
33. RUS GUZHIEV Egor Favorit Vyborg
34. UKR MATEVOSOV Artem Lviv
35. RUS CHICHEV Vladimir Favorit Vyborg
36. ESP CALDERON Diego COE-M
37. FRA TROUMP Maxime 26 LEVALLOIS
38. HUN CSERE Bence Balaton
39. FRA CONTREPOIS Simon 20 TOULON VAR
40. RUS KOROVIN Igor National team
41. GER WECKERLE Tobias SV Böblingen
42. UKR HASANOV Ruslan
43. HUN BANYAI Botond Vasas
44. GRE FILIPPOUSIS Ioannis ODYSSEAS HALANDRIOU
45. ITA MANZONI Sergio CS Acireale
46. GER GUDERA Jonas BN Fechtverein Heidelberg
47. BEL PONCIN Nicolas
48. UKR LYMANSKYI Pavlo Kharkiv
49. HUN NAGY Marcell Vasas
50. GER KAEMEREIT Maximilian Rubens NR TSV Bayer Leverkusen
51. RUS RUDYKH Daniil National team
52. SUI GERINI Luca SEVM Vevey
53. ESP GONELL Gerard SEA-T
54. BEL BLOMMAERT Felix SC Parcival
55. GRE AVRAMIDIS Theodoros M.ALEXANDROS KORDELIOU
56. GER HOCH Andre BN FC Tauberbischofsheim
57. FRA VASSEUR Yoran 08 GRENOBLE PAR
58. AUT KRAHER Martin OÖ Landesfechtklub
59. UKR MITKIN Oleksandr Lviv
60. RUS BELIANINOV Daniil National team
61. USA MECKE Cedric
62. USA EWART Stephen USA
63. SUI POZZI Stefano LUG Lugano
64. UKR YAROKH Sviatoslav Kharkiv
65. FRA BEAUNES Tristan 12 CAYENNE CE
66. UZB ALIMOV Fayzulla
67. ITA GUERRA Federico Lame Trevigiane M Ettore Geslao
68. HUN KOCH Mate Tamas Vasas
69. FRA DOMINICI Raphael
70. RUS GREBENNIKOV Sergey
71. UKR KARYCHENKO Maksym Kharkiv
72. ESP ALAMO Raul
73. USA LOMBARDO Theodore
74. ESP FERNANDEZ PEREZ Javier SAE-M
75. POL SZKOP Wiktor MKS Kusy Szczecin
76. SUI LUSTI Hannes ZFC Zürich
77. FRA COLLIN Theo 09 MACON ESC
78. HUN SARVARI Merse Vasas
79. FRA MIDELTON Luidgi 10 PETIT BOURG
80. USA HERBST Isaac
81. CZE VOLAK Samuel Dukla Olomouc
82. GER BIRKENMAIER Marco VFB Friedrichshafen
83. ITA PAOLINI Giacomo CS Forlivese
84. FRA ROUSSEL Thomas 25 ESCRIME RODEZ AVEYRON
85. USA MILLER Finn
86. GRE GKOGKOS Filippos O.X.I.FLORINAS
87. GRE GKOGKOS Alexandros O.X.I.FLORINAS
88. SVK RECLO Martin Akademia sermu
89. NOR ELIASSEN Ferdinand BYF Oslo
90. GER MESZAROS Maximilian BN FC Tauberbischofsheim
91. AUT LACH Lukas ST UWK Graz
92. EST BOBROV Ilian SBSK Draakon
93. NOR GEITUNG Tomas BF Bergen
94. AUT THEWANGER Emil OÖ Landesfechtklub
95. GRE KARAPIDAKIS Ioannis THISEAS IRAKLIOU
96. AUT GOTTWALD Mathias FU Linz
97. LTU KALININAS Leonardas
98. HUN CZIRAKI Balint Balaton
99. POL ZBIERADA Bartlomiej PKSz Warszawa
100. RUS ANDRIYASHKIN Pavel National team
101. GER HELBIG Niclas SN FC Leipzig
102. GRE MARKOPOULOS Ioannis O.S.AMAROUSIOU
103. AUT MULLER Luis VA FTSJF Feldkirch
104. TUR EKENLER Hilmi Taha Efsane Eskrim SK
105. BEL CLERCX Robin Confrerie Gent
T105. SUI CRIBLEZ Lorin FCB Bern
107. SUI GIULIANO Loris SEVM Vevey
108. DEN PERSSON Casper Nils HS FKT Kobenhavn
109. RUS KESAEV Alan National team
110. USA BRADFORD Jack
111. ITA CUOMO Valerio CS Partenopeo
112. BEL VERWAAL Crijn Confrerie Gent
113. DEN LE QUANG HUY Phileas SJ KFK Kalundborg
114. ROU BIGEA Mihai LPS Craiova
115. HUN CSERI Soma Balaton
T115. UKR SVYSTIL Vitaliy Lviv
117. SUI HATZ Nick ZFC Zürich
118. UZB ALIMOV Sanjar
119. USA SANDERS Ian
120. GER MUELLER Dean NR TSV Bayer Leverkusen
121. CZE BALCAR Josef TJ Lokomotiva Teplice
122. USA BISSINGER Michael
123. NOR STRAUMOY Truls BF Bergen
124. HUN FARKAS Csaba Balaton
125. EGY ATEF Ahmed
126. ROU OROIAN Alex CS Satu Mare
127. USA SMOAK Omari
128. SUI WEBER Sebastian SEB Basel
129. UKR SHEVCHENKO Viktor Lviv
130. NOR BENDIKSEN Casper BYF Oslo
131. SUI PFEIFER Jannik CEB Bienne Biel
132. CYP ANTONIOU Nikolas Nicosia FC
133. UZB SOBIROV Sanjarbek
134. GRE KRITIKOS Dimitrios O.S.AMAROUSIOU
135. ESP FERNANDEZ JIMENO Emilio CESAL-M
136. EGY ELGENDY Ahmed
137. GRE FOUSTANAKIS Stylianos-Rafail A.L.MESSARAS
138. USA WILSON Sean
139. NOR EEG Svend Markus STF Stavanger
140. NOR STORMARK Joergen BF Bergen
141. GRE MAKRIS Dimitrios VICTORIA
142. GER WEISE Max TSG Reutlingen
143. POL KALUZINSKI Tomasz UKS MDK Olimp
144. SUI BONFERRONI Gabriel SEG Geneve
145. TUR GEZER Batuhan Erzurum Ferdi
146. GER JORDAN Rene NR TSV Bayer Leverkusen
147. CYP IOANNOU Giorgos Nicosia FC
148. CZE LOKAJ Vaclav USK Praha
149. NOR FRIIS RUUD Emil BYF Oslo
150. SUI MARCHAND Charles-Edouard CAL Lausanne
T150. NOR SOERUM Jens BYF Oslo
152. CYP PARASKEVA Alexandros Fencing Academy
153. GER BONGARD Louis NR TSV Bayer Leverkusen
154. GRE DIMITROPOULOS Lampros IRIDA
155. GRE NIKOLOPOULOS Dimitrios IRIDA
T155. GRE TIKTOPOULOS Alexandros Constantinos O.S.AMAROUSIOU
157. EGY ALAA Amr
158. EGY SALLAM Omar
159. GRE TSOKAS Asterios O.X.I.FLORINAS
160. TUR SAY Ali Ege
161. GRE TASSIS Georgios Panagiotis IRIDA
162. SUI SCHMIDLI Nicky SES Sion
163. GRE BOUGATSOS Dionysios O.S.AMAROUSIOU
164. TUR GUMUS Kaan Mersin Buyuksehir Bel SK
165. GRE TSAKIRAKIS Theodoros A.L.MESSARAS
166. GRE GRIGORIADIS Pavlos A.L.MESSARAS
167. MAS ARNAULT Louis-Edouard Lai
168. GRE PASSAM Filippos THISEAS IRAKLIOU
T168. AUT PUCHACHER Felix KAC Klagenfurt
170. BEL HABRAN Maxime CE Braine Alleud
171. GRE ZACHARIOUDAKIS Nikolaos THISEAS IRAKLIOU
172. CYP TALIOTIS Alexandros Nicosia FC
173. GRE SIDERIS Stavros IRIDA
. VEN CAICEDO Fabian Nicht angetreten
T. VEN GUZMAN Jose Nicht angetreten
T. VEN MONCADA Alejandro Nicht angetreten
T. TUR OZDEMIR Bumin Kagan Ausschluss
T. VEN RODRIGUEZ Jose Nicht angetreten
T. IND SHUKLA Ojas Nicht angetreten