|
Piste 5
|
sam. 10:10
|
1 |
PARK Sangyoung (2)
|
KOR |
D |
12
|
64 |
GIANNOTTE Flavio (140)
|
LUX |
V |
15
|
|
R: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
/ V: KOEHLER Kelly (USA)
|
|
Piste BLEUE
|
sam. 10:10
|
33 |
KHVOROST Maksym
|
UKR |
D |
5
|
32 |
SCHMIDT Richard
|
GER |
V |
15
|
|
R: PAGHIEV Mihail (MDA)
/ V: BADAWI Amgad (PUR)
|
|
Piste 5
|
sam. 10:25
|
17 |
KURBANOV Ruslan
|
KAZ |
V |
15
|
48 |
FONG Hoi Sun (61)
|
HKG |
D |
12
|
|
R: BASTYNS Olivier (BEL)
/ V: KOEHLER Kelly (USA)
|
|
Piste BLEUE
|
sam. 10:25
|
49 |
BERAN Jiri (65)
|
CZE |
V |
15
|
16 |
ANOKHIN Vadim (15)
|
RUS |
D |
10
|
|
R: PAGHIEV Mihail (MDA)
/ V: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
|
|
Piste 5
|
sam. 10:40
|
9 |
HEINZER Max
|
SUI |
V |
15
|
56 |
DOMINGUEZ Jose Felix (82)
|
ARG |
D |
9
|
|
R: BADAWI Amgad (PUR)
/ V: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
|
|
Piste BLEUE
|
sam. 10:40
|
41 |
JORGENSEN Patrick (49)
|
DEN |
V |
15
|
24 |
CHEN Tsung Lin
|
TPE |
D |
12
|
|
R: PAGHIEV Mihail (MDA)
/ V: KOEHLER Kelly (USA)
|
|
Piste 5
|
sam. 10:55
|
25 |
IBANEZ Alvaro
|
ESP |
D |
13
|
40 |
RUBES Martin (46)
|
CZE |
V |
15
|
|
R: BASTYNS Olivier (BEL)
/ V: KOEHLER Kelly (USA)
|
|
Piste BLEUE
|
sam. 10:55
|
57 |
UYAMA Satoru (85)
|
JPN |
V |
15
|
8 |
KWEON Youngjun (7)
|
KOR |
D |
9
|
|
R: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
/ V: PAGHIEV Mihail (MDA)
|
|
Piste 6
|
sam. 10:10
|
5 |
MINOBE Kazuyasu (6)
|
JPN |
D |
11
|
60 |
LUCENAY Jean-Michel (105)
|
FRA |
V |
15
|
|
R: LANGE Robert (GER)
/ V: LIENDO Juan (VEN)
|
|
Piste JAUNE
|
sam. 10:10
|
37 |
BANYAI Zsombor (38)
|
HUN |
V |
15
|
28 |
REYTOR VENET Yunior
|
CUB |
D |
9
|
|
R: HENKELMANN Matthias (GER)
/ V: WONG Kam Kau (HKG)
|
|
Piste 6
|
sam. 10:25
|
21 |
PEREIRA Yulen
|
ESP |
V |
15
|
44 |
XUE Yangdong (55)
|
CHN |
D |
8
|
|
R: KOVRIJNYKH Andrei (RSA)
/ V: WONG Kam Kau (HKG)
|
|
Piste JAUNE
|
sam. 10:25
|
53 |
LAZAROTO Fabrizio (78)
|
BRA |
D |
5
|
12 |
GAROZZO Enrico
|
ITA |
V |
15
|
|
R: HENKELMANN Matthias (GER)
/ V: LIENDO Juan (VEN)
|
|
Piste 6
|
sam. 10:40
|
13 |
PIZZO Paolo (14)
|
ITA |
V |
15
|
52 |
GLAZKOV Nikita (72)
|
RUS |
D |
14
|
|
R: WONG Kam Kau (HKG)
/ V: HENKELMANN Matthias (GER)
|
|
Piste JAUNE
|
sam. 10:40
|
45 |
KHODOS Sergey (56)
|
RUS |
D |
9
|
20 |
SUKHOV Pavel
|
RUS |
V |
15
|
|
R: LIENDO Juan (VEN)
/ V: LANGE Robert (GER)
|
|
Piste 6
|
sam. 10:55
|
29 |
VERWIJLEN Bas
|
NED |
V |
15
|
36 |
KASE Robin (37)
|
SWE |
D |
12
|
|
R: KOVRIJNYKH Andrei (RSA)
/ V: WONG Kam Kau (HKG)
|
|
Piste JAUNE
|
sam. 10:55
|
61 |
NIGGELER Michele (106)
|
SUI |
D |
8
|
4 |
PARK Kyoungdoo (3)
|
KOR |
V |
10
|
|
R: LIENDO Juan (VEN)
/ V: LANGE Robert (GER)
|
|
Piste 7
|
sam. 10:10
|
3 |
FICHERA Marco (4)
|
ITA |
V |
14
|
62 |
MOHSEN Mahmoud (109)
|
EGY |
D |
5
|
|
R: LORENZO Javier (ESP)
/ V: DENZER Benjamin (GER)
|
|
Piste VERTE
|
sam. 10:10
|
35 |
SOMFAI Peter
|
HUN |
D |
11
|
30 |
PRIINITS Sten
|
EST |
V |
15
|
|
R: CIVIERO Ambre (SUI)
/ V: BLANK Karen Antonia (GER)
|
|
Piste 7
|
sam. 10:25
|
19 |
ELKORD Houssam
|
MAR |
D |
7
|
46 |
SANTARELLI Andrea (59)
|
ITA |
V |
15
|
|
R: CIVIERO Ambre (SUI)
/ V: LORENZO Javier (ESP)
|
|
Piste VERTE
|
sam. 10:25
|
51 |
NURMATOV Javokhirbek (71)
|
UZB |
D |
11
|
14 |
JERENT Daniel (13)
|
FRA |
V |
15
|
|
R: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
/ V: BLANK Karen Antonia (GER)
|
|
Piste 7
|
sam. 10:40
|
11 |
LIMARDO GASCON Ruben
|
VEN |
V |
15
|
54 |
DABIJA Adrian (79)
|
ROU |
D |
14
|
|
R: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
/ V: LORENZO Javier (ESP)
|
|
Piste VERTE
|
sam. 10:40
|
43 |
ALEXANIN Dmitriy (54)
|
KAZ |
D |
9
|
22 |
SONG Hongjie
|
CHN |
V |
15
|
|
R: DENZER Benjamin (GER)
/ V: CIVIERO Ambre (SUI)
|
|
Piste 7
|
sam. 10:55
|
27 |
HERPE Ido
|
ISR |
D |
12
|
38 |
BOUZAID Alexandre (40)
|
SEN |
V |
15
|
|
R: CIVIERO Ambre (SUI)
/ V: BLANK Karen Antonia (GER)
|
|
Piste VERTE
|
sam. 10:55
|
59 |
GUSTIN Ronan (100)
|
FRA |
D |
6
|
6 |
NOVOSJOLOV Nikolai (5)
|
EST |
V |
15
|
|
R: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
/ V: DENZER Benjamin (GER)
|
|
Piste 8
|
sam. 10:10
|
7 |
JUNG Jinsun (8)
|
KOR |
V |
15
|
58 |
LAN Minghao (90)
|
CHN |
D |
14
|
|
R: LEONG Dennis Kok Seng (SIN)
/ V: RANZA Giuliano (ITA)
|
|
Piste ROUGE
|
sam. 10:10
|
39 |
TULEN Tristan (43)
|
NED |
D |
4
|
26 |
REDLI Andras
|
HUN |
V |
15
|
|
R: HUANG Hao Chih (TPE)
/ V: FALAH Alaa A. (IRQ)
|
|
Piste 8
|
sam. 10:25
|
23 |
HEREY Anatolii
|
UKR |
V |
15
|
42 |
KAVVADIAS Savvas (52)
|
GRE |
D |
10
|
|
R: RANZA Giuliano (ITA)
/ V: KUZNETSOV Alexey (CAN)
|
|
Piste ROUGE
|
sam. 10:25
|
55 |
SOKOLOV Oleg (81)
|
UZB |
D |
12
|
10 |
NIKISHIN Bogdan
|
UKR |
V |
15
|
|
R: FALAH Alaa A. (IRQ)
/ V: HUANG Hao Chih (TPE)
|
|
Piste 8
|
sam. 10:40
|
15 |
STEFFEN Benjamin (16)
|
SUI |
V |
15
|
50 |
GUNPUT Satya (66)
|
MRI |
D |
7
|
|
R: LEONG Dennis Kok Seng (SIN)
/ V: RANZA Giuliano (ITA)
|
|
Piste ROUGE
|
sam. 10:40
|
47 |
NIKOLIC Danilo (60)
|
SRB |
D |
10
|
18 |
KANO Koki
|
JPN |
V |
15
|
|
R: HUANG Hao Chih (TPE)
/ V: FALAH Alaa A. (IRQ)
|
|
Piste 8
|
sam. 10:55
|
31 |
BELLMANN Lukas
|
GER |
D |
7
|
34 |
LUGONES RUGGERI Jesus Andres
|
ARG |
V |
15
|
|
R: RANZA Giuliano (ITA)
/ V: KUZNETSOV Alexey (CAN)
|
|
Piste ROUGE
|
sam. 10:55
|
63 |
KUHN Georg (126)
|
SUI |
V |
15
|
2 |
BOREL Yannick (1)
|
FRA |
D |
12
|
|
R: FALAH Alaa A. (IRQ)
/ V: HUANG Hao Chih (TPE)
|
|
Piste BLEUE
|
sam. 12:25
|
GIANNOTTE Flavio (140)
|
LUX |
D |
14
|
SCHMIDT Richard
|
GER |
V |
15
|
R: KOVRIJNYKH Andrei (RSA)
/ V: LIENDO Juan (VEN)
|
Piste BLEUE
|
sam. 12:45
|
KURBANOV Ruslan
|
KAZ |
V |
15
|
BERAN Jiri (65)
|
CZE |
D |
14
|
R: PAGHIEV Mihail (MDA)
/ V: WONG Kam Kau (HKG)
|
Piste BLEUE
|
sam. 13:05
|
HEINZER Max
|
SUI |
V |
15
|
JORGENSEN Patrick (49)
|
DEN |
D |
7
|
R: PAGHIEV Mihail (MDA)
/ V: LIENDO Juan (VEN)
|
Piste BLEUE
|
sam. 13:25
|
RUBES Martin (46)
|
CZE |
D |
8
|
UYAMA Satoru (85)
|
JPN |
V |
9
|
R: LIENDO Juan (VEN)
/ V: WONG Kam Kau (HKG)
|
Piste JAUNE
|
sam. 12:25
|
LUCENAY Jean-Michel (105)
|
FRA |
V |
15
|
BANYAI Zsombor (38)
|
HUN |
D |
6
|
R: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
/ V: CIVIERO Ambre (SUI)
|
Piste JAUNE
|
sam. 12:45
|
PEREIRA Yulen
|
ESP |
D |
9
|
GAROZZO Enrico
|
ITA |
V |
15
|
R: HENKELMANN Matthias (GER)
/ V: HUANG Hao Chih (TPE)
|
Piste JAUNE
|
sam. 13:05
|
PIZZO Paolo (14)
|
ITA |
V |
15
|
SUKHOV Pavel
|
RUS |
D |
13
|
R: CIVIERO Ambre (SUI)
/ V: HENKELMANN Matthias (GER)
|
Piste JAUNE
|
sam. 13:25
|
VERWIJLEN Bas
|
NED |
V |
12
|
PARK Kyoungdoo (3)
|
KOR |
D |
8
|
R: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
/ V: HUANG Hao Chih (TPE)
|
Piste VERTE
|
sam. 12:25
|
FICHERA Marco (4)
|
ITA |
V |
15
|
PRIINITS Sten
|
EST |
D |
8
|
R: LEONG Dennis Kok Seng (SIN)
/ V: FALAH Alaa A. (IRQ)
|
Piste VERTE
|
sam. 12:45
|
SANTARELLI Andrea (59)
|
ITA |
D |
9
|
JERENT Daniel (13)
|
FRA |
V |
15
|
R: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
/ V: LANGE Robert (GER)
|
Piste VERTE
|
sam. 13:05
|
LIMARDO GASCON Ruben
|
VEN |
V |
12
|
SONG Hongjie
|
CHN |
D |
10
|
R: FALAH Alaa A. (IRQ)
/ V: LANGE Robert (GER)
|
Piste VERTE
|
sam. 13:25
|
BOUZAID Alexandre (40)
|
SEN |
D |
13
|
NOVOSJOLOV Nikolai (5)
|
EST |
V |
15
|
R: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
/ V: FALAH Alaa A. (IRQ)
|
Piste ROUGE
|
sam. 12:25
|
JUNG Jinsun (8)
|
KOR |
D |
12
|
REDLI Andras
|
HUN |
V |
15
|
R: BASTYNS Olivier (BEL)
/ V: BADAWI Amgad (PUR)
|
Piste ROUGE
|
sam. 12:45
|
HEREY Anatolii
|
UKR |
D |
13
|
NIKISHIN Bogdan
|
UKR |
V |
15
|
R: BLANK Karen Antonia (GER)
/ V: RANZA Giuliano (ITA)
|
Piste ROUGE
|
sam. 13:05
|
STEFFEN Benjamin (16)
|
SUI |
D |
11
|
KANO Koki
|
JPN |
V |
15
|
R: BADAWI Amgad (PUR)
/ V: BASTYNS Olivier (BEL)
|
Piste ROUGE
|
sam. 13:25
|
LUGONES RUGGERI Jesus Andres (34)
|
ARG |
V |
15
|
KUHN Georg (126)
|
SUI |
D |
7
|
R: RANZA Giuliano (ITA)
/ V: BLANK Karen Antonia (GER)
|
|
Piste BLEUE
|
sam. 14:40
|
SCHMIDT Richard (32)
|
GER |
V |
15
|
KURBANOV Ruslan (17)
|
KAZ |
D |
13
|
R: LEONG Dennis Kok Seng (SIN)
/ V: LIENDO Juan (VEN)
|
Piste BLEUE
|
sam. 15:00
|
HEINZER Max
|
SUI |
D |
12
|
UYAMA Satoru (85)
|
JPN |
V |
13
|
R: RANZA Giuliano (ITA)
/ V: LIENDO Juan (VEN)
|
Piste JAUNE
|
sam. 14:40
|
LUCENAY Jean-Michel (105)
|
FRA |
V |
15
|
GAROZZO Enrico
|
ITA |
D |
11
|
R: KOVRIJNYKH Andrei (RSA)
/ V: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
|
Piste JAUNE
|
sam. 15:00
|
PIZZO Paolo (14)
|
ITA |
V |
15
|
VERWIJLEN Bas (29)
|
NED |
D |
10
|
R: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
/ V: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
|
Piste VERTE
|
sam. 14:40
|
FICHERA Marco (4)
|
ITA |
D |
13
|
JERENT Daniel (13)
|
FRA |
V |
15
|
R: BASTYNS Olivier (BEL)
/ V: PAGHIEV Mihail (MDA)
|
Piste VERTE
|
sam. 15:00
|
LIMARDO GASCON Ruben
|
VEN |
D |
8
|
NOVOSJOLOV Nikolai (5)
|
EST |
V |
15
|
R: PAGHIEV Mihail (MDA)
/ V: BADAWI Amgad (PUR)
|
Piste ROUGE
|
sam. 14:40
|
REDLI Andras (26)
|
HUN |
V |
6
|
NIKISHIN Bogdan
|
UKR |
D |
3
|
R: HENKELMANN Matthias (GER)
/ V: FALAH Alaa A. (IRQ)
|
Piste ROUGE
|
sam. 15:00
|
KANO Koki (18)
|
JPN |
D |
5
|
LUGONES RUGGERI Jesus Andres (34)
|
ARG |
V |
15
|
R: CIVIERO Ambre (SUI)
/ V: HENKELMANN Matthias (GER)
|
|
Piste BLEUE
|
sam. 15:45
|
SCHMIDT Richard (32)
|
GER |
V |
15
|
UYAMA Satoru (85)
|
JPN |
D |
13
|
R: RIOS RIVERA Juan Carlos (MEX)
/ V: CIVIERO Ambre (SUI)
|
Piste JAUNE
|
sam. 15:45
|
LUCENAY Jean-Michel (105)
|
FRA |
D |
14
|
PIZZO Paolo (14)
|
ITA |
V |
15
|
R: PAGHIEV Mihail (MDA)
/ V: TROIS DE AVILA Regis (BRA)
|
Piste VERTE
|
sam. 15:45
|
JERENT Daniel (13)
|
FRA |
D |
14
|
NOVOSJOLOV Nikolai (5)
|
EST |
V |
15
|
R: FALAH Alaa A. (IRQ)
/ V: BASTYNS Olivier (BEL)
|
Piste ROUGE
|
sam. 15:45
|
REDLI Andras (26)
|
HUN |
V |
15
|
LUGONES RUGGERI Jesus Andres (34)
|
ARG |
D |
8
|
R: LIENDO Juan (VEN)
/ V: LEONG Dennis Kok Seng (SIN)
|
|