Last transmission: 15.05.2022 11:06 | Liska Derkum


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 8:30 | Referee: POTRATZ Ricardo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WAGNER Louis
SC Berlin
1 V5 D1 V5 D3 V5 3 19 16 0.600 3 3. 40.
GER SEEMANN Paul Leopold
TSV Winsen
2 D0 D3 V5 D0 D4 1 12 22 0.200 -10 5. 66.
GER FABINGER Nils Alexander
FC Moers
3 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 11 0.800 11 2. 21.
GER SEE Benedikt
FC Tauberbischofsheim
4 D3 D2 D1 D1 D3 0 10 25 0.000 -15 6. 82.
GER HÖFLER Julius
TSG Weinheim
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 10 1.000 15 1. 8.
GER LEUSCHKE Jakob
Dresdener FC
6 D3 V5 D1 V5 D4 2 18 22 0.400 -4 4. 53.
Details
SEEMANN Paul Leopold   D 0 V 5   WAGNER Louis
FABINGER Nils Alexander   V 5 D 1   SEE Benedikt
HÖFLER Julius   V 5 D 4   LEUSCHKE Jakob
WAGNER Louis   D 1 V 5   FABINGER Nils Alexander
LEUSCHKE Jakob   V 5 D 4   SEEMANN Paul Leopold
SEE Benedikt   D 1 V 5   HÖFLER Julius
LEUSCHKE Jakob   D 3 V 5   WAGNER Louis
HÖFLER Julius   V 5 D 2   FABINGER Nils Alexander
SEEMANN Paul Leopold   V 5 D 2   SEE Benedikt
WAGNER Louis   D 3 V 5   HÖFLER Julius
SEE Benedikt   D 3 V 5   LEUSCHKE Jakob
FABINGER Nils Alexander   V 5 D 3   SEEMANN Paul Leopold
SEE Benedikt   D 3 V 5   WAGNER Louis
SEEMANN Paul Leopold   D 0 V 5   HÖFLER Julius
LEUSCHKE Jakob   D 1 V 5   FABINGER Nils Alexander

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 8:30 | Referee: KOTHIERINGER MichaelVEITENHEIMER Ciaran

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MEIER Bernhard
FS TG Würzburg
1 D3 V5 V5 V5 D3 V5 4 26 15 0.667 11 2. 28.
GER RIEGER Laurenz
TSG Weinheim
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 7 1.000 23 1. 2.
GER SCHULTZ Milan
FG Schwerin
3 D1 D1 D2 D0 D3 V5 1 12 26 0.167 -14 6. 75.
GER MÜLLER Len
PSV Stuttgart
4 D1 D1 V5 D4 V5 V5 3 21 21 0.500 0 5. 46.
GER BARBY Henrik
FC Moers
5 D3 D2 V5 V5 D1 V5 3 21 19 0.500 2 4. 44.
GER VELLMANNS Leonard
TG Münster
6 V4 D0 V5 D4 V5 V5 4 23 19 0.667 4 3. 30.
GER JANSON Moritz
TV Haueneberstein
7 D1 D0 D1 D0 D0 D2 0 4 30 0.000 -26 7. 89.
Details
MÜLLER Len   D 1 V 5   MEIER Bernhard
BARBY Henrik   D 2 V 5   RIEGER Laurenz
VELLMANNS Leonard   V 5 D 3   SCHULTZ Milan
MEIER Bernhard   V 5 D 1   JANSON Moritz
MÜLLER Len   D 4 V 5   BARBY Henrik
SCHULTZ Milan   D 1 V 5   RIEGER Laurenz
JANSON Moritz   D 2 V 5   VELLMANNS Leonard
MEIER Bernhard   V 5 D 3   BARBY Henrik
SCHULTZ Milan   D 2 V 5   MÜLLER Len
RIEGER Laurenz   V 5 D 0   VELLMANNS Leonard
JANSON Moritz   D 0 V 5   BARBY Henrik
MEIER Bernhard   V 5 D 1   SCHULTZ Milan
VELLMANNS Leonard   D 4 V 5   MÜLLER Len
RIEGER Laurenz   V 5 D 0   JANSON Moritz
BARBY Henrik   V 5 D 0   SCHULTZ Milan
VELLMANNS Leonard   V 4 D 3   MEIER Bernhard
MÜLLER Len   D 1 V 5   RIEGER Laurenz
SCHULTZ Milan   V 5 D 1   JANSON Moritz
BARBY Henrik   D 1 V 5   VELLMANNS Leonard
RIEGER Laurenz   V 5 D 3   MEIER Bernhard
JANSON Moritz   D 0 V 5   MÜLLER Len

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 8:30 | Referee: ANDRITZKI PaulVOGEL Achim

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ZAGORNIK Lucas
FSC Jena
1 D1 V5 V5 D1 V5 3 17 12 0.600 5 3. 35.
GER KAPPUS Bastian
FC Tauberbischofsheim
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 5.
GER FRANKE Tim Ole
TV Haueneberstein
3 D0 D1 D0 D0 D3 0 4 25 0.000 -21 6. 85.
GER SCHMIDT Friedrich
USC Magdeburg
4 D2 D0 V5 V5 V5 3 17 13 0.600 4 4. 39.
GER WOLF Julien
Dresdener FC
5 V5 D1 V5 D3 V5 3 19 12 0.600 7 2. 33.
GER BENEDIX Carl
Fechtclub Radebeul
6 D0 D3 V5 D0 D1 1 9 23 0.200 -14 5. 71.
Details
KAPPUS Bastian   V 5 D 1   ZAGORNIK Lucas
FRANKE Tim Ole   D 0 V 5   SCHMIDT Friedrich
WOLF Julien   V 5 D 1   BENEDIX Carl
ZAGORNIK Lucas   V 5 D 0   FRANKE Tim Ole
BENEDIX Carl   D 3 V 5   KAPPUS Bastian
SCHMIDT Friedrich   V 5 D 3   WOLF Julien
BENEDIX Carl   D 0 V 5   ZAGORNIK Lucas
WOLF Julien   V 5 D 0   FRANKE Tim Ole
KAPPUS Bastian   V 5 D 0   SCHMIDT Friedrich
ZAGORNIK Lucas   D 1 V 5   WOLF Julien
SCHMIDT Friedrich   V 5 D 0   BENEDIX Carl
FRANKE Tim Ole   D 1 V 5   KAPPUS Bastian
SCHMIDT Friedrich   D 2 V 5   ZAGORNIK Lucas
KAPPUS Bastian   V 5 D 1   WOLF Julien
BENEDIX Carl   V 5 D 3   FRANKE Tim Ole

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 8:30 | Referee: EIFRIG Maximilian JohannesEBERT Ferdinand

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
Fechtclub Radebeul
1 V5 V5 D2 V5 V5 4 22 11 0.800 11 2. 21.
GER ENGL Fabian
TV Haueneberstein
2 D0 D1 D1 D4 D1 0 7 25 0.000 -18 6. 84.
GER HAGENE Emmanuel
FC Moers
3 D2 V5 D3 D2 D3 1 15 21 0.200 -6 5. 63.
GER FAUL Paul Luca
FC Tauberbischofsheim
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 7.
GER AHLVERS Philipp
Fechtcentrum Halle
5 D3 V5 V5 D0 D4 2 17 21 0.400 -4 4. 54.
GER LOESCHE Teo
FSC Jena
6 D1 V5 V5 D3 V5 3 19 18 0.600 1 3. 41.
Details
ENGL Fabian   D 0 V 5   SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
HAGENE Emmanuel   D 3 V 5   FAUL Paul Luca
AHLVERS Philipp   D 4 V 5   LOESCHE Teo
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor   V 5 D 2   HAGENE Emmanuel
LOESCHE Teo   V 5 D 1   ENGL Fabian
FAUL Paul Luca   V 5 D 0   AHLVERS Philipp
LOESCHE Teo   D 1 V 5   SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
AHLVERS Philipp   V 5 D 2   HAGENE Emmanuel
ENGL Fabian   D 1 V 5   FAUL Paul Luca
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor   V 5 D 3   AHLVERS Philipp
FAUL Paul Luca   V 5 D 3   LOESCHE Teo
HAGENE Emmanuel   V 5 D 1   ENGL Fabian
FAUL Paul Luca   V 5 D 2   SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
ENGL Fabian   D 4 V 5   AHLVERS Philipp
LOESCHE Teo   V 5 D 3   HAGENE Emmanuel

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 8:30 | Referee: LANGHAMMER TomSTRAUB Jona

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER NEEB Jakob
FS TG Würzburg
1 D1 D1 D2 V5 V5 2 14 21 0.400 -7 4. 56.
GER GAASEIDNES Kjell
SC Berlin
2 V5 D2 V5 V5 V5 4 22 13 0.800 9 2. 25.
GER SEMBACH Philipp
TSG Weinheim
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 5.
GER MOGILIN Matvey
Bremen 1860 Fechten
4 V5 D0 D0 D3 D2 1 10 22 0.200 -12 6. 70.
GER BAPPERT Felix
TG Frankenthal
5 D2 D4 D0 V5 D4 1 15 23 0.200 -8 5. 64.
GER BOSSERHOFF Nils
FC Tauberbischofsheim
6 D4 D3 D3 V5 V5 2 20 21 0.400 -1 3. 49.
Details
GAASEIDNES Kjell   V 5 D 1   NEEB Jakob
SEMBACH Philipp   V 5 D 0   MOGILIN Matvey
BAPPERT Felix   D 4 V 5   BOSSERHOFF Nils
NEEB Jakob   D 1 V 5   SEMBACH Philipp
BOSSERHOFF Nils   D 3 V 5   GAASEIDNES Kjell
MOGILIN Matvey   D 3 V 5   BAPPERT Felix
BOSSERHOFF Nils   D 4 V 5   NEEB Jakob
BAPPERT Felix   D 0 V 5   SEMBACH Philipp
GAASEIDNES Kjell   V 5 D 0   MOGILIN Matvey
NEEB Jakob   V 5 D 2   BAPPERT Felix
MOGILIN Matvey   D 2 V 5   BOSSERHOFF Nils
SEMBACH Philipp   V 5 D 2   GAASEIDNES Kjell
MOGILIN Matvey   V 5 D 2   NEEB Jakob
GAASEIDNES Kjell   V 5 D 4   BAPPERT Felix
BOSSERHOFF Nils   D 3 V 5   SEMBACH Philipp

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 8:30 | Referee: ALY SherifKNAUER Tamina

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GRÖTEKE Sebastiano
TSG Weinheim
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 9 1.000 21 1. 3.
GER LENSCHOW Nick-Malte
FC Moers
2 D2 V5 V5 D0 D4 D1 2 17 26 0.333 -9 5. 60.
GER MAISON Jost
TSV Winsen
3 D1 D4 D0 D1 V5 D3 1 14 28 0.167 -14 6. 74.
GER STUDENT Mika
FG Recklinghausen
4 D2 D2 V5 D4 V5 D3 2 21 21 0.333 0 4. 57.
GER KLOSTERMANN Max
KTF Luitpold München
5 D2 V5 V5 V5 V5 V5 5 27 12 0.833 15 2. 16.
GER PEARCE Martin
MTV München
6 D1 V5 D3 D1 D1 D3 1 14 29 0.167 -15 7. 76.
GER WUNDLING Ivo
FC Tauberbischofsheim
7 D1 V5 V5 V5 D1 V5 4 22 20 0.667 2 3. 31.
Details
STUDENT Mika   D 2 V 5   GRÖTEKE Sebastiano
KLOSTERMANN Max   V 5 D 0   LENSCHOW Nick-Malte
PEARCE Martin   D 3 V 5   MAISON Jost
GRÖTEKE Sebastiano   V 5 D 1   WUNDLING Ivo
STUDENT Mika   D 4 V 5   KLOSTERMANN Max
MAISON Jost   D 4 V 5   LENSCHOW Nick-Malte
WUNDLING Ivo   V 5 D 3   PEARCE Martin
GRÖTEKE Sebastiano   V 5 D 2   KLOSTERMANN Max
MAISON Jost   D 0 V 5   STUDENT Mika
LENSCHOW Nick-Malte   D 4 V 5   PEARCE Martin
WUNDLING Ivo   D 1 V 5   KLOSTERMANN Max
GRÖTEKE Sebastiano   V 5 D 1   MAISON Jost
PEARCE Martin   D 1 V 5   STUDENT Mika
LENSCHOW Nick-Malte   D 1 V 5   WUNDLING Ivo
KLOSTERMANN Max   V 5 D 1   MAISON Jost
PEARCE Martin   D 1 V 5   GRÖTEKE Sebastiano
STUDENT Mika   D 2 V 5   LENSCHOW Nick-Malte
MAISON Jost   D 3 V 5   WUNDLING Ivo
KLOSTERMANN Max   V 5 D 1   PEARCE Martin
LENSCHOW Nick-Malte   D 2 V 5   GRÖTEKE Sebastiano
WUNDLING Ivo   V 5 D 3   STUDENT Mika

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 8:30 | Referee: STÖHR Bernd

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HARMS Tyler
SC Berlin
1 D1 V5 V5 D2 D3 2 16 19 0.400 -3 4. 51.
GER SPIELMANN Richard
Fechtcentrum Halle
2 V5 V5 V5 D0 D3 3 18 14 0.600 4 3. 38.
GER VESTI Lucien
TFC Hanau
3 D4 D1 D2 D3 D1 0 11 25 0.000 -14 6. 81.
GER BISCHOF Finn
Bremen 1860 Fechten
4 D0 D2 V5 D4 D2 1 13 22 0.200 -9 5. 65.
GER WAGNER Vincent
PSV Stuttgart
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 10.
GER LENK Hendrik Dion
FC Tauberbischofsheim
6 V5 V5 V5 V5 D4 4 24 14 0.800 10 2. 23.
Details
SPIELMANN Richard   V 5 D 1   HARMS Tyler
VESTI Lucien   D 2 V 5   BISCHOF Finn
WAGNER Vincent   V 5 D 4   LENK Hendrik Dion
HARMS Tyler   V 5 D 4   VESTI Lucien
LENK Hendrik Dion   V 5 D 3   SPIELMANN Richard
BISCHOF Finn   D 4 V 5   WAGNER Vincent
LENK Hendrik Dion   V 5 D 3   HARMS Tyler
WAGNER Vincent   V 5 D 3   VESTI Lucien
SPIELMANN Richard   V 5 D 2   BISCHOF Finn
HARMS Tyler   D 2 V 5   WAGNER Vincent
BISCHOF Finn   D 2 V 5   LENK Hendrik Dion
VESTI Lucien   D 1 V 5   SPIELMANN Richard
BISCHOF Finn   D 0 V 5   HARMS Tyler
SPIELMANN Richard   D 0 V 5   WAGNER Vincent
LENK Hendrik Dion   V 5 D 1   VESTI Lucien

No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 8:30 | Referee: CATHALAN Dominique

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER REHDA Felix
FG Schwerin
1 D0 V5 D1 D0 D2 V5 2 13 20 0.333 -7 4. 58.
GER ASK Henri
KTF Luitpold München
2 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 28 10 0.833 18 1. 12.
GER SCHARFENBERG Rasmus
VFL Pinneberg
3 D0 D2 D2 D0 V5 D4 1 13 28 0.167 -15 6. 77.
GER POLOTZEK Simon
FC Moers
4 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 26 11 0.833 15 3. 17.
GER LINDNER Ruben
FC Tauberbischofsheim
5 V5 V5 V5 D2 V5 V5 5 27 9 0.833 18 2. 13.
GER RIDDER Norwin
Dürener FC
6 V5 D1 D3 D1 D0 D1 1 11 27 0.167 -16 7. 78.
GER ALTENRIEDER Simon
MTV München
7 D0 D1 V5 D0 D1 V5 2 12 25 0.333 -13 5. 62.
Details
POLOTZEK Simon   V 5 D 1   REHDA Felix
LINDNER Ruben   V 5 D 3   ASK Henri
RIDDER Norwin   D 3 V 5   SCHARFENBERG Rasmus
REHDA Felix   V 5 D 0   ALTENRIEDER Simon
POLOTZEK Simon   V 5 D 2   LINDNER Ruben
SCHARFENBERG Rasmus   D 2 V 5   ASK Henri
ALTENRIEDER Simon   V 5 D 1   RIDDER Norwin
REHDA Felix   D 0 V 5   LINDNER Ruben
SCHARFENBERG Rasmus   D 2 V 5   POLOTZEK Simon
ASK Henri   V 5 D 1   RIDDER Norwin
ALTENRIEDER Simon   D 1 V 5   LINDNER Ruben
REHDA Felix   V 5 D 0   SCHARFENBERG Rasmus
RIDDER Norwin   D 1 V 5   POLOTZEK Simon
ASK Henri   V 5 D 1   ALTENRIEDER Simon
LINDNER Ruben   V 5 D 0   SCHARFENBERG Rasmus
RIDDER Norwin   V 5 D 2   REHDA Felix
POLOTZEK Simon   D 1 V 5   ASK Henri
SCHARFENBERG Rasmus   D 4 V 5   ALTENRIEDER Simon
LINDNER Ruben   V 5 D 0   RIDDER Norwin
ASK Henri   V 5 D 0   REHDA Felix
ALTENRIEDER Simon   D 0 V 5   POLOTZEK Simon

No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 8:30 | Referee: GOLLNICK NoahTÜRKIS Daniel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MIRBACH Maximilian
DFC Düsseldorf
1 V5 V5 V5 D2 D4 D2 3 23 22 0.500 1 4. 45.
GER STRELOW Alexander
Dresdener FC
2 D4 D2 V5 V5 D3 V5 3 24 18 0.500 6 3. 43.
GER DÖRFER Laurenz
TG Münster
3 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 13 0.833 15 1. 15.
GER MAYER Leonard
Quernheimer FC
4 D0 D0 D0 D2 D1 D4 0 7 30 0.000 -23 7. 87.
GER RENARD Nolann
FSC Jena
5 V5 D1 D1 V5 D3 V5 3 20 22 0.500 -2 5. 48.
GER FRÖHLICH Moritz
Hanseatischer FC Lübeck
6 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 27 16 0.833 11 2. 18.
GER SCHUSTER Leon Emanuel
KTF Luitpold München
7 V5 D2 D3 V5 D3 D0 2 18 26 0.333 -8 6. 59.
Details
MAYER Leonard   D 0 V 5   MIRBACH Maximilian
RENARD Nolann   D 1 V 5   STRELOW Alexander
FRÖHLICH Moritz   D 2 V 5   DÖRFER Laurenz
MIRBACH Maximilian   D 2 V 5   SCHUSTER Leon Emanuel
MAYER Leonard   D 2 V 5   RENARD Nolann
DÖRFER Laurenz   V 5 D 2   STRELOW Alexander
SCHUSTER Leon Emanuel   D 0 V 5   FRÖHLICH Moritz
MIRBACH Maximilian   D 2 V 5   RENARD Nolann
DÖRFER Laurenz   V 5 D 0   MAYER Leonard
STRELOW Alexander   D 3 V 5   FRÖHLICH Moritz
SCHUSTER Leon Emanuel   D 3 V 5   RENARD Nolann
MIRBACH Maximilian   V 5 D 3   DÖRFER Laurenz
FRÖHLICH Moritz   V 5 D 1   MAYER Leonard
STRELOW Alexander   V 5 D 2   SCHUSTER Leon Emanuel
RENARD Nolann   D 1 V 5   DÖRFER Laurenz
FRÖHLICH Moritz   V 5 D 4   MIRBACH Maximilian
MAYER Leonard   D 0 V 5   STRELOW Alexander
DÖRFER Laurenz   V 5 D 3   SCHUSTER Leon Emanuel
RENARD Nolann   D 3 V 5   FRÖHLICH Moritz
STRELOW Alexander   D 4 V 5   MIRBACH Maximilian
SCHUSTER Leon Emanuel   V 5 D 4   MAYER Leonard

No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 8:30 | Referee: KLINGENBERG Manuel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BARENTHIEN Simon
TV Haueneberstein
1 D1 D0 D3 D2 D1 D0 0 7 30 0.000 -23 7. 87.
GER ALYOKHIN Fyodor
KTF Luitpold München
2 V5 D2 V5 V5 D1 D1 3 19 20 0.500 -1 4. 47.
GER ARNDT Justin
Quernheimer FC
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 5 1.000 25 1. 1.
GER GESSNER Christoph
MTV Giessen
4 V5 D4 D0 D3 D3 D1 1 16 28 0.167 -12 6. 73.
GER JOBST Alexander
FC Moers
5 V5 D0 D2 V5 D0 D1 2 13 25 0.333 -12 5. 61.
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
6 V5 V5 D1 V5 V5 D1 4 22 15 0.667 7 3. 29.
GER BRAUN Noah
TG Münster
7 V5 V5 D0 V5 V5 V5 5 25 9 0.833 16 2. 14.
Details
GESSNER Christoph   V 5 D 3   BARENTHIEN Simon
JOBST Alexander   D 0 V 5   ALYOKHIN Fyodor
BERGERT Michael   D 1 V 5   ARNDT Justin
BARENTHIEN Simon   D 0 V 5   BRAUN Noah
GESSNER Christoph   D 3 V 5   JOBST Alexander
ARNDT Justin   V 5 D 2   ALYOKHIN Fyodor
BRAUN Noah   V 5 D 1   BERGERT Michael
BARENTHIEN Simon   D 2 V 5   JOBST Alexander
ARNDT Justin   V 5 D 0   GESSNER Christoph
ALYOKHIN Fyodor   D 1 V 5   BERGERT Michael
BRAUN Noah   V 5 D 1   JOBST Alexander
BARENTHIEN Simon   D 0 V 5   ARNDT Justin
BERGERT Michael   V 5 D 3   GESSNER Christoph
ALYOKHIN Fyodor   D 1 V 5   BRAUN Noah
JOBST Alexander   D 2 V 5   ARNDT Justin
BERGERT Michael   V 5 D 1   BARENTHIEN Simon
GESSNER Christoph   D 4 V 5   ALYOKHIN Fyodor
ARNDT Justin   V 5 D 0   BRAUN Noah
JOBST Alexander   D 0 V 5   BERGERT Michael
ALYOKHIN Fyodor   V 5 D 1   BARENTHIEN Simon
BRAUN Noah   V 5 D 1   GESSNER Christoph

No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 8:30 | Referee: HERZHOFF Julius

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER DIESTELKAMP Niklas
KTF Luitpold München
1 D3 V5 V5 D4 V5 3 22 12 0.600 10 3. 32.
GER EHRICH Marlon
SC Berlin
2 V5 V5 D3 V5 V5 4 23 12 0.800 11 1. 20.
GER MEIER-ECKHOFF Campino
MTV Braunschweig
3 D1 D1 D3 D3 V5 1 13 24 0.200 -11 5. 67.
GER ENGFER Friedrich
FG Schwerin
4 D1 V5 V5 D3 V5 3 19 19 0.600 0 4. 42.
GER MICHEL Fabian
FC Tauberbischofsheim
5 V5 D3 V5 V5 V5 4 23 18 0.800 5 2. 27.
GER WOHLMACHER Simon
FS TG Würzburg
6 D0 D0 D4 D3 D3 0 10 25 0.000 -15 6. 82.
Details
EHRICH Marlon   V 5 D 3   DIESTELKAMP Niklas
MEIER-ECKHOFF Campino   D 3 V 5   ENGFER Friedrich
MICHEL Fabian   V 5 D 3   WOHLMACHER Simon
DIESTELKAMP Niklas   V 5 D 1   MEIER-ECKHOFF Campino
WOHLMACHER Simon   D 0 V 5   EHRICH Marlon
ENGFER Friedrich   D 3 V 5   MICHEL Fabian
WOHLMACHER Simon   D 0 V 5   DIESTELKAMP Niklas
MICHEL Fabian   V 5 D 3   MEIER-ECKHOFF Campino
EHRICH Marlon   D 3 V 5   ENGFER Friedrich
DIESTELKAMP Niklas   D 4 V 5   MICHEL Fabian
ENGFER Friedrich   V 5 D 3   WOHLMACHER Simon
MEIER-ECKHOFF Campino   D 1 V 5   EHRICH Marlon
ENGFER Friedrich   D 1 V 5   DIESTELKAMP Niklas
EHRICH Marlon   V 5 D 3   MICHEL Fabian
WOHLMACHER Simon   D 4 V 5   MEIER-ECKHOFF Campino

No. 12: Results checked
Pi 12 | Sa 8:30 | Referee: MOHAMED IbraheemMEYBERG Juan Felipe

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MÄRKLE Felix
PSV Stuttgart
1 D4 V5 V5 D1 V5 3 20 16 0.600 4 3. 36.
GER HEGGE Maurus
TG Münster
2 V5 V5 V5 D3 V5 4 23 15 0.800 8 2. 26.
GER HASSE Malte
SV Alfeld
3 D1 D3 D4 D1 D4 0 13 25 0.000 -12 6. 79.
GER HELM Leander
SC Berlin
4 D2 D2 V5 D4 D0 1 13 24 0.200 -11 5. 67.
GER HEITZ Noah
FC Tauberbischofsheim
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 10 1.000 15 1. 8.
GER HERMANNS Julius
SC Korb
6 D3 D1 V5 V5 D1 2 15 19 0.400 -4 4. 55.
Details
HEGGE Maurus   V 5 D 4   MÄRKLE Felix
HASSE Malte   D 4 V 5   HELM Leander
HEITZ Noah   V 5 D 1   HERMANNS Julius
MÄRKLE Felix   V 5 D 1   HASSE Malte
HERMANNS Julius   D 1 V 5   HEGGE Maurus
HELM Leander   D 4 V 5   HEITZ Noah
HERMANNS Julius   D 3 V 5   MÄRKLE Felix
HEITZ Noah   V 5 D 1   HASSE Malte
HEGGE Maurus   V 5 D 2   HELM Leander
MÄRKLE Felix   D 1 V 5   HEITZ Noah
HELM Leander   D 0 V 5   HERMANNS Julius
HASSE Malte   D 3 V 5   HEGGE Maurus
HELM Leander   D 2 V 5   MÄRKLE Felix
HEGGE Maurus   D 3 V 5   HEITZ Noah
HERMANNS Julius   V 5 D 4   HASSE Malte

No. 13: Results checked
Pi 13 | Sa 8:30 | Referee: GSCHING AlexanderSEMPER Leonard

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MEHNER Laureano
FC Moers
1 D3 D2 V5 V5 V5 3 20 16 0.600 4 3. 36.
GER FAßMANN Moritz
FC Schkeuditz
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 10.
GER NOWAK Hannes
Fechtclub Radebeul
3 V5 D2 V5 V5 V5 4 22 12 0.800 10 2. 24.
GER STRASHEIM Philipp
TSG Weinheim
4 D3 D1 D2 D4 D3 0 13 25 0.000 -12 6. 79.
GER GAUSS Neil
PSV Stuttgart
5 D3 D3 D1 V5 V5 2 17 19 0.400 -2 4. 50.
GER MÄDER Finian
Freiburger TS
6 D0 D4 D2 V5 D0 1 11 23 0.200 -12 5. 69.
Details
FAßMANN Moritz   V 5 D 3   MEHNER Laureano
NOWAK Hannes   V 5 D 2   STRASHEIM Philipp
GAUSS Neil   V 5 D 0   MÄDER Finian
MEHNER Laureano   D 2 V 5   NOWAK Hannes
MÄDER Finian   D 4 V 5   FAßMANN Moritz
STRASHEIM Philipp   D 4 V 5   GAUSS Neil
MÄDER Finian   D 0 V 5   MEHNER Laureano
GAUSS Neil   D 1 V 5   NOWAK Hannes
FAßMANN Moritz   V 5 D 1   STRASHEIM Philipp
MEHNER Laureano   V 5 D 3   GAUSS Neil
STRASHEIM Philipp   D 3 V 5   MÄDER Finian
NOWAK Hannes   D 2 V 5   FAßMANN Moritz
STRASHEIM Philipp   D 3 V 5   MEHNER Laureano
FAßMANN Moritz   V 5 D 3   GAUSS Neil
MÄDER Finian   D 2 V 5   NOWAK Hannes

No. 14: Results checked
Pi 14 | Sa 8:30 | Referee: KOSACK Maik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER EBERT Tillmann
TV Markkleeberg
1 V5 D1 D0 D3 V5 2 14 17 0.400 -3 4. 52.
GER MOTA-HEHN Mateus
FC Lauda-Königshofen
2 D1 D0 D0 D0 D2 0 3 25 0.000 -22 6. 86.
GER ZACHER Niklas
FSC Jena
3 V5 V5 D3 D0 V5 3 18 11 0.600 7 3. 34.
GER HOFFMANN Nils
FC Tauberbischofsheim
4 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 9 0.800 13 2. 19.
GER FROHWEIN Moritz
TG Dörnigheim
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 5 1.000 20 1. 4.
GER WEIMANN Dorian
Walddörfer SV
6 D1 V5 D0 D1 D0 1 7 22 0.200 -15 5. 72.
Details
MOTA-HEHN Mateus   D 1 V 5   EBERT Tillmann
ZACHER Niklas   D 3 V 5   HOFFMANN Nils
FROHWEIN Moritz   V 5 D 0   WEIMANN Dorian
EBERT Tillmann   D 1 V 5   ZACHER Niklas
WEIMANN Dorian   V 5 D 2   MOTA-HEHN Mateus
HOFFMANN Nils   D 2 V 5   FROHWEIN Moritz
WEIMANN Dorian   D 1 V 5   EBERT Tillmann
FROHWEIN Moritz   V 5 D 0   ZACHER Niklas
MOTA-HEHN Mateus   D 0 V 5   HOFFMANN Nils
EBERT Tillmann   D 3 V 5   FROHWEIN Moritz
HOFFMANN Nils   V 5 D 1   WEIMANN Dorian
ZACHER Niklas   V 5 D 0   MOTA-HEHN Mateus
HOFFMANN Nils   V 5 D 0   EBERT Tillmann
MOTA-HEHN Mateus   D 0 V 5   FROHWEIN Moritz
WEIMANN Dorian   D 0 V 5   ZACHER Niklas