Last transmission: 26.11.2022 13:29 | Sächsischer Fechtverband e.V.
No. 1: Results checked
Pi 6 | |
Referee:
DÖRING Antonia
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BÖHMER Ron Dresdener FC |
1 | V5 | V5 | V5 | / | 3 | 15 | 8 | 1.000 | 7 | 1. | 4. | ||
GER | WALLRODT Jann PSV Weimar |
2 | D3 | D2 | V5 | / | 1 | 10 | 13 | 0.333 | -3 | 3. | 16. | ||
GER | IHLE Til Oliver Fechtclub Radebeul |
3 | D4 | V5 | V5 | / | 2 | 14 | 11 | 0.667 | 3 | 2. | 10. | ||
GER | MOCK Jonas SGM Heiligenstadt |
4 | D1 | D3 | D4 | / | 0 | 8 | 15 | 0.000 | -7 | 4. | 20. | ||
GER | ZÖRNER Lennox Fechtcentrum Halle |
5 | / | / | / | / | Abandon |
No. 2: Results checked
Pi 7 | |
Referee:
RATKOGLO Maria
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | GEORGI Theodor TV Markkleeberg |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 20 | 10 | 1.000 | 10 | 1. | 3. | ||
GER | ANBAU Alexander Ben Fechtcentrum Halle |
2 | D1 | V5 | D2 | D0 | 1 | 8 | 16 | 0.250 | -8 | 4. | 17. | ||
GER | AMMERICH Leopold USC Magdeburg |
3 | D4 | D1 | D3 | D0 | 0 | 8 | 20 | 0.000 | -12 | 5. | 22. | ||
GER | BALLHAUS Anton FG Merseburger Raben |
4 | D1 | V5 | V5 | D0 | 2 | 11 | 15 | 0.500 | -4 | 3. | 15. | ||
GER | RÄPPGEN Edgar Fechtclub Radebeul |
5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 3 | 19 | 5 | 0.750 | 14 | 2. | 5. |
No. 3: Results checked
Pi 9 | |
Referee:
KUHNERT Benwick
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | PETERS Bjarne SVA Oranienburg |
1 | V5 | V5 | D1 | V5 | 3 | 16 | 6 | 0.750 | 10 | 2. | 7. | ||
GER | WIEDEMANN August SVA Oranienburg |
2 | D3 | V5 | D0 | V5 | 2 | 13 | 12 | 0.500 | 1 | 3. | 12. | ||
GER | RITSCHER Luis FC Schkeuditz |
3 | D0 | D0 | D0 | D1 | 0 | 1 | 20 | 0.000 | -19 | 5. | 24. | ||
GER | FAHRIG Philipp Josef FZ Erfurt EnGarde |
4 | V3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 18 | 1 | 1.000 | 17 | 1. | 1. | ||
GER | STROBACH Fiete FC Leipzig |
5 | D0 | D2 | V5 | D0 | 1 | 7 | 16 | 0.250 | -9 | 4. | 19. |
No. 4: Results checked
Pi 5 | |
Referee:
KUHNERT Benwick
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BEISSERT Friedrich Fechtclub Radebeul |
1 | V5 | D2 | D3 | V5 | 2 | 15 | 18 | 0.500 | -3 | 3. | 14. | ||
GER | FETT Chu'a FZ Erfurt EnGarde |
2 | D4 | D0 | D3 | D4 | 0 | 11 | 20 | 0.000 | -9 | 5. | 21. | ||
GER | LETUTSCHI Raphael TV Markkleeberg |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 20 | 5 | 1.000 | 15 | 1. | 2. | ||
GER | VON SONNTAG Amelius Serafin FC Leipzig |
4 | V5 | V5 | D3 | V5 | 3 | 18 | 12 | 0.750 | 6 | 2. | 8. | ||
GER | LEHMANN Oskar SVA Oranienburg |
5 | D4 | V5 | D0 | D1 | 1 | 10 | 19 | 0.250 | -9 | 4. | 18. |
No. 5: Results checked
Pi 10 | |
Referee:
AHLVERS Philipp
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FLOß Oskar FC Schkeuditz |
1 | D2 | V5 | D3 | V5 | 2 | 15 | 16 | 0.500 | -1 | 4. | 13. | ||
GER | DAUMANN Janne Chemnitzer PSV |
2 | V5 | V5 | V5 | D3 | 3 | 18 | 7 | 0.750 | 11 | 1. | 6. | ||
GER | KOTELNYTSKYY Myron USC Magdeburg |
3 | D2 | D0 | D1 | D0 | 0 | 3 | 20 | 0.000 | -17 | 5. | 23. | ||
GER | AUER Konstantin FC Leipzig |
4 | V5 | D0 | V5 | V5 | 3 | 15 | 13 | 0.750 | 2 | 2. | 9. | ||
GER | WENTZLAFF William Arthur TV Markkleeberg |
5 | D4 | V5 | V5 | D4 | 2 | 18 | 13 | 0.500 | 5 | 3. | 11. |