U23 European Circuit Weisser Baer
Berlin (GER)
13.01.2018 - 14.01.2018
Correction #9
Epee male
Individuel
Senior
z | Table of 64
1
STEFFEN Benjamin
SEB Basel
SUI
D
8
64
KNEIST Toni (65)
BE Fechtzentrum Berlin e.V.
GER
V
15
33
EILER Johannes
FC Schwarzach
AUT
D
11
32
MULTERER Niklas
WÜ Heidenheimer SB
GER
V
15
17
CUPR Michal
Slavoj Litomerice
CZE
V
15
48
BAKAY Sedat
BN Heidelberger FC/TSG R.
GER
D
8
49
D'AMICO Kristian
SC Praha
CZE
D
9
16
JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE
V
15
9
BRZOZOWSKI Seweryn
St.Szerm Legia Warszawa
POL
D
13
56
BAYARD Alexis (73)
SES Sion
SUI
V
15
41
HALLER Rudolf
SN FC Leipzig
GER
V
15
24
HERZBERG Fabian
NR TSV Bayer Leverkusen
GER
D
13
25
YATES Domenic
AUS
Sun 11:30
Piste 15
40
BRAUN Rico
BN FC Tauberbischofsheim
GER
57
STASZULONEK Aleksander (72)
Piast Gliwice
POL
Sun 11:30
Piste 17
8
OBERSON Philippe
BFC Basel
SUI
5
PITTET Alexandre
CEB Bienne Biel
SUI
V
15
60
BRUSCHY Salvador (197)
CAE
POR
D
5
37
KULOZIK Julian
BY MTV München
GER
V
15
28
POKORNY Richard
USK Praha
CZE
D
6
21
BELLMANN Lukas
NR TSV Bayer Leverkusen
GER
D
11
44
BRINKMANN Marco (85)
NR TSV Bayer Leverkusen
GER
V
15
53
CAPEK Martin
SC Praha
CZE
V
15
12
PITRA Pavel
SC Praha
CZE
D
9
13
SEIDL Julian
SC Praha
CZE
D
13
52
LINDENMANN Bastian (77)
WÜ TSG Reutlingen
GER
V
15
45
SPAUTZ Falk (84)
NR Fechtzentrum Solingen e.V.
GER
V
15
20
KUF Jan (109)
NZ Dukla Praha
CZE
D
8
29
SPONGA Luca (100)
ZFC Zürich
SUI
Sun 11:30
Piste 19
36
LERZER Till
ZFC Zürich
SUI
61
BRUNOLD Bruce
ZFC Zürich
SUI
Sun 11:30
Piste 21
4
VON DER OSTEN Frederik
HS HFK Hellerup
DEN
3
REIN Stephan
WÜ Heidenheimer SB
GER
V
15
62
LINDENMANN Felix (195)
WÜ TSG Reutlingen
GER
D
8
35
WECKERLE Tobias
WÜ SV Böblingen
GER
V
15
30
NIESTROJ Daniel
Piast Gliwice
POL
D
10
19
NAWROCKI Jerzy
KS Szpada Wroclaw
POL
V
15
46
SCHMIDLI Nicky (83)
SES Sion
SUI
D
12
51
HABARTA Ondrej
TJ Slovacka Slavia Uherske
CZE
V
15
14
GIANNOTTE Flavio
CE Sud
LUX
D
13
11
UNTERHAUSER Samuel
BN FC Tauberbischofsheim
GER
V
15
54
BAS Marcel
Piast Gliwice
POL
D
13
43
MARCOL Daniel (86)
KS Szpada Wroclaw
POL
D
10
22
TAGLIARIOL Matteo
ITA
V
15
27
NYCZ Mateusz
Piast Gliwice
POL
Sun 11:30
Piste 16
38
MAJGIER Sebastian (166)
Piast Gliwice
POL
59
DAGANI Elia (70)
LUG Lugano
SUI
Sun 11:30
Piste 18
6
BLAAS Bjorn
s.v. Scaramouche
NED
7
TULEN Tristan
s.v. Scaramouche
NED
V
15
58
MORNA Joao
CAE
POR
D
7
39
KOWALCZE Jakub
WARSZAWIANKA
POL
D
7
26
SCHMIDT Richard
HE FC Offenbach
GER
V
15
23
VOLKOV Danila
National team
RUS
V
15
42
ROGUSKI Tomasz
WARSZAWIANKA
POL
D
8
55
AREDE Pedro
CAE
POR
V
15
10
BERKEL Dominik (119)
NR TSV Bayer Leverkusen
GER
D
14
15
ADAMEK Michal (114)
AZS AWF Wroclaw
POL
V
15
50
OPALKA Michal (79)
KS Szpada Wroclaw
POL
D
8
47
STYN Robert
NR TSV Bayer Leverkusen
GER
D
7
18
WEBER Frederik
SEB Basel
SUI
V
15
31
ANTKIEWICZ Mateusz
NZ AZS AWF Katowice
POL
Sun 11:30
Piste 20
34
CIPRIANI Andrea (95)
BE Fechtzentrum Berlin e.V.
ITA
63
KUROCHKIN Andrey
RUS
Sun 11:30
Piste 22
2
MALCOTTI Lucas
SES Sion
SUI
A | Table of 32
1
KNEIST Toni (65)
BE Fechtzentrum Berlin e.V.
GER
Sun 12:00
Piste 15
32
MULTERER Niklas
WÜ Heidenheimer SB
GER
17
CUPR Michal
Slavoj Litomerice
CZE
Sun 12:00
Piste 17
16
JURKA Jakub
Dukla Olomouc
CZE
9
BAYARD Alexis (73)
SES Sion
SUI
Sun 12:30
Piste 15
24
HALLER Rudolf (41)
SN FC Leipzig
GER
25
Sun 12:30
Piste 17
8
5
PITTET Alexandre
CEB Bienne Biel
SUI
Sun 12:00
Piste 19
28
KULOZIK Julian (37)
BY MTV München
GER
21
BRINKMANN Marco (85)
NR TSV Bayer Leverkusen
GER
Sun 12:00
Piste 21
12
CAPEK Martin (53)
SC Praha
CZE
13
LINDENMANN Bastian (77)
WÜ TSG Reutlingen
GER
Sun 12:30
Piste 19
20
SPAUTZ Falk (84)
NR Fechtzentrum Solingen e.V.
GER
29
Sun 12:30
Piste 21
4
3
REIN Stephan
WÜ Heidenheimer SB
GER
Sun 12:00
Piste 16
30
WECKERLE Tobias (35)
WÜ SV Böblingen
GER
19
NAWROCKI Jerzy
KS Szpada Wroclaw
POL
Sun 12:00
Piste 18
14
HABARTA Ondrej (51)
TJ Slovacka Slavia Uherske
CZE
11
UNTERHAUSER Samuel
BN FC Tauberbischofsheim
GER
Sun 12:30
Piste 16
22
TAGLIARIOL Matteo
ITA
27
Sun 12:30
Piste 18
6
7
TULEN Tristan
s.v. Scaramouche
NED
Sun 12:00
Piste 20
26
SCHMIDT Richard
HE FC Offenbach
GER
23
VOLKOV Danila
National team
RUS
Sun 12:00
Piste 22
10
AREDE Pedro (55)
CAE
POR
15
ADAMEK Michal (114)
AZS AWF Wroclaw
POL
Sun 12:30
Piste 20
18
WEBER Frederik
SEB Basel
SUI
31
Sun 12:30
Piste 22
2