Last transmission: 19.03.2022 13:41 | Steve Glinka


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 12:00 | Referee: ANDRITZKI PaulBERTA Gertrud

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WALTER Sebastian
FSC Cottbus
1 D4 D0 V5 D1 D2 D3 1 15 29 0.167 -14 6. 64.
GER MEIER-ECKHOFF Campino
MTV Braunschweig
2 V5 D3 V5 D3 D1 D0 2 17 26 0.333 -9 5. 55.
GER HEITMANN Leander
TG Münster
3 V5 V5 V5 V5 V5 V4 6 29 8 1.000 21 1. 6.
GER WALTER Raphael
FSC Cottbus
4 D4 D2 D0 D2 D0 D0 0 8 30 0.000 -22 7. 72.
GER MAYER Leonard
Quernheimer FC
5 V5 V5 D1 V5 D4 D2 3 22 21 0.500 1 4. 34.
GER MÜLLER Len
PSV Stuttgart
6 V5 V5 D1 V5 V5 D0 4 21 17 0.667 4 3. 29.
GER DIESTELKAMP Niklas
KTF Luitpold München
7 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 28 9 0.833 19 2. 14.
Details
WALTER Raphael   D 4 V 5   WALTER Sebastian
MAYER Leonard   V 5 D 3   MEIER-ECKHOFF Campino
MÜLLER Len   D 1 V 5   HEITMANN Leander
WALTER Sebastian   D 3 V 5   DIESTELKAMP Niklas
WALTER Raphael   D 2 V 5   MAYER Leonard
HEITMANN Leander   V 5 D 3   MEIER-ECKHOFF Campino
DIESTELKAMP Niklas   V 5 D 0   MÜLLER Len
WALTER Sebastian   D 1 V 5   MAYER Leonard
HEITMANN Leander   V 5 D 0   WALTER Raphael
MEIER-ECKHOFF Campino   D 1 V 5   MÜLLER Len
DIESTELKAMP Niklas   V 5 D 2   MAYER Leonard
WALTER Sebastian   D 0 V 5   HEITMANN Leander
MÜLLER Len   V 5 D 0   WALTER Raphael
MEIER-ECKHOFF Campino   D 0 V 5   DIESTELKAMP Niklas
MAYER Leonard   D 1 V 5   HEITMANN Leander
MÜLLER Len   V 5 D 2   WALTER Sebastian
WALTER Raphael   D 2 V 5   MEIER-ECKHOFF Campino
HEITMANN Leander   V 4 D 3   DIESTELKAMP Niklas
MAYER Leonard   D 4 V 5   MÜLLER Len
MEIER-ECKHOFF Campino   V 5 D 4   WALTER Sebastian
DIESTELKAMP Niklas   V 5 D 0   WALTER Raphael

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 12:00 | Referee: MEYBERG Juan Felipe

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HEITZ Noah
FC Tauberbischofsheim
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 4 1.000 26 1. 1.
GER GAUSS Neil
PSV Stuttgart
2 D1 V5 V5 V5 V5 V5 5 26 11 0.833 15 2. 17.
GER SCHWAB Jamey Maurice
Fechtcentrum Halle
3 D3 D2 V5 V5 V5 D4 3 24 22 0.500 2 4. 32.
GER HAGENE Emmanuel
FC Moers
4 D0 D2 D3 V5 V5 D1 2 16 24 0.333 -8 5. 52.
GER SCHUMACHER Noah
TG Münster
5 D0 D1 D0 D0 D3 D4 0 8 30 0.000 -22 7. 72.
GER SCHNABEL Lennart
FSC Jena
6 D0 D0 D4 D4 V5 D2 1 15 28 0.167 -13 6. 63.
GER MAISON Jost
TSV Winsen
7 D0 D1 V5 V5 V5 V5 4 21 21 0.667 0 3. 30.
Details
HAGENE Emmanuel   D 0 V 5   HEITZ Noah
SCHUMACHER Noah   D 1 V 5   GAUSS Neil
SCHNABEL Lennart   D 4 V 5   SCHWAB Jamey Maurice
HEITZ Noah   V 5 D 0   MAISON Jost
HAGENE Emmanuel   V 5 D 0   SCHUMACHER Noah
SCHWAB Jamey Maurice   D 2 V 5   GAUSS Neil
MAISON Jost   V 5 D 2   SCHNABEL Lennart
HEITZ Noah   V 5 D 0   SCHUMACHER Noah
SCHWAB Jamey Maurice   V 5 D 3   HAGENE Emmanuel
GAUSS Neil   V 5 D 0   SCHNABEL Lennart
MAISON Jost   V 5 D 4   SCHUMACHER Noah
HEITZ Noah   V 5 D 3   SCHWAB Jamey Maurice
SCHNABEL Lennart   D 4 V 5   HAGENE Emmanuel
GAUSS Neil   V 5 D 1   MAISON Jost
SCHUMACHER Noah   D 0 V 5   SCHWAB Jamey Maurice
SCHNABEL Lennart   D 0 V 5   HEITZ Noah
HAGENE Emmanuel   D 2 V 5   GAUSS Neil
SCHWAB Jamey Maurice   D 4 V 5   MAISON Jost
SCHUMACHER Noah   D 3 V 5   SCHNABEL Lennart
GAUSS Neil   D 1 V 5   HEITZ Noah
MAISON Jost   V 5 D 1   HAGENE Emmanuel

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 12:00 | Referee: TENBERGEN PaulRICKEN Lisa

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BOSSERHOFF Nils
FC Tauberbischofsheim
1 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 28 14 0.833 14 2. 18.
GER GABEL Moritz
TV Lahr
2 D2 D3 V5 V5 D4 D1 2 20 27 0.333 -7 5. 51.
GER WITTKE Marlon
TV Haueneberstein
3 D1 V5 D0 D0 D0 D0 1 6 28 0.167 -22 7. 69.
GER WUNDLING Kai
FC Tauberbischofsheim
4 D2 D3 V5 D2 D2 D0 1 14 25 0.167 -11 6. 61.
GER OTT Maxim
TG Münster
5 D1 D4 V5 V5 D1 D0 2 16 22 0.333 -6 4. 50.
GER EBERT Tillmann
TV Markkleeberg
6 D3 V5 V5 V5 V5 D1 4 24 17 0.667 7 3. 23.
GER MEHNER Laureano
FC Moers
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 5 1.000 25 1. 2.
Details
WUNDLING Kai   D 2 V 5   BOSSERHOFF Nils
OTT Maxim   D 4 V 5   GABEL Moritz
EBERT Tillmann   V 5 D 0   WITTKE Marlon
BOSSERHOFF Nils   D 3 V 5   MEHNER Laureano
WUNDLING Kai   D 2 V 5   OTT Maxim
WITTKE Marlon   V 5 D 3   GABEL Moritz
MEHNER Laureano   V 5 D 1   EBERT Tillmann
BOSSERHOFF Nils   V 5 D 1   OTT Maxim
WITTKE Marlon   D 0 V 5   WUNDLING Kai
GABEL Moritz   D 4 V 5   EBERT Tillmann
MEHNER Laureano   V 5 D 0   OTT Maxim
BOSSERHOFF Nils   V 5 D 1   WITTKE Marlon
EBERT Tillmann   V 5 D 2   WUNDLING Kai
GABEL Moritz   D 1 V 5   MEHNER Laureano
OTT Maxim   V 5 D 0   WITTKE Marlon
EBERT Tillmann   D 3 V 5   BOSSERHOFF Nils
WUNDLING Kai   D 3 V 5   GABEL Moritz
WITTKE Marlon   D 0 V 5   MEHNER Laureano
OTT Maxim   D 1 V 5   EBERT Tillmann
GABEL Moritz   D 2 V 5   BOSSERHOFF Nils
MEHNER Laureano   V 5 D 0   WUNDLING Kai

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 12:00 | Referee: VAN DER KOELEN Marco

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KRÖPELIN Joscha
VFL Marburg FA
1 D2 D1 D4 D0 D0 D2 0 9 30 0.000 -21 7. 71.
GER HÖFLER Julius
TSG Weinheim
2 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 29 11 0.833 18 1. 15.
GER KOLB Conrad
SC Berlin
3 V5 D0 D4 V5 D4 V4 3 22 23 0.500 -1 4. 39.
GER MC CONELL Lino
SC Berlin
4 V5 D1 V5 D2 D1 V5 3 19 27 0.500 -8 5. 46.
GER WAGNER Louis
SC Berlin
5 V5 D2 D4 V5 V5 V5 4 26 15 0.667 11 3. 21.
GER ALYOKHIN Fyodor
KTF Luitpold München
6 V5 V5 V5 V5 D0 V5 5 25 14 0.833 11 2. 19.
GER NEITZEL Finn
SC Berlin
7 V5 D1 D3 D4 D3 D0 1 16 26 0.167 -10 6. 59.
Details
MC CONELL Lino   V 5 D 4   KRÖPELIN Joscha
WAGNER Louis   D 2 V 5   HÖFLER Julius
ALYOKHIN Fyodor   V 5 D 4   KOLB Conrad
KRÖPELIN Joscha   D 2 V 5   NEITZEL Finn
MC CONELL Lino   D 2 V 5   WAGNER Louis
KOLB Conrad   D 0 V 5   HÖFLER Julius
NEITZEL Finn   D 0 V 5   ALYOKHIN Fyodor
KRÖPELIN Joscha   D 0 V 5   WAGNER Louis
KOLB Conrad   D 4 V 5   MC CONELL Lino
HÖFLER Julius   D 4 V 5   ALYOKHIN Fyodor
NEITZEL Finn   D 3 V 5   WAGNER Louis
KRÖPELIN Joscha   D 1 V 5   KOLB Conrad
ALYOKHIN Fyodor   V 5 D 1   MC CONELL Lino
HÖFLER Julius   V 5 D 1   NEITZEL Finn
WAGNER Louis   D 4 V 5   KOLB Conrad
ALYOKHIN Fyodor   V 5 D 0   KRÖPELIN Joscha
MC CONELL Lino   D 1 V 5   HÖFLER Julius
KOLB Conrad   V 4 D 3   NEITZEL Finn
WAGNER Louis   V 5 D 0   ALYOKHIN Fyodor
HÖFLER Julius   V 5 D 2   KRÖPELIN Joscha
NEITZEL Finn   D 4 V 5   MC CONELL Lino

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 12:00 | Referee: ENACHE-MIJA Bianca

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GUHE Friedrich
KTF Luitpold München
1 D2 D4 V5 D4 D1 D2 1 18 28 0.167 -10 6. 58.
GER MÄDER Finian
Freiburger TS
2 V5 D3 V5 D1 D1 V5 3 20 21 0.500 -1 4. 40.
GER PHIELIPEIT Mateo
SC Berlin
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 16 1.000 14 1. 10.
GER FUCHS Tristan
KTF Luitpold München
4 D3 D2 D3 D4 D1 D0 0 13 30 0.000 -17 7. 70.
GER KIECKBUSCH Jacob
PSV Stuttgart
5 V5 V5 D2 V5 D2 D3 3 22 24 0.500 -2 5. 41.
GER MIRBACH Maximilian
DFC Düsseldorf
6 V5 V5 D3 V5 V5 D2 4 25 15 0.667 10 2. 22.
GER STUDENT Mika
FG Recklinghausen
7 V5 D2 D1 V5 V5 V5 4 23 17 0.667 6 3. 26.
Details
FUCHS Tristan   D 3 V 5   GUHE Friedrich
KIECKBUSCH Jacob   V 5 D 1   MÄDER Finian
MIRBACH Maximilian   D 3 V 5   PHIELIPEIT Mateo
GUHE Friedrich   D 2 V 5   STUDENT Mika
FUCHS Tristan   D 4 V 5   KIECKBUSCH Jacob
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 3   MÄDER Finian
STUDENT Mika   V 5 D 2   MIRBACH Maximilian
GUHE Friedrich   D 4 V 5   KIECKBUSCH Jacob
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 3   FUCHS Tristan
MÄDER Finian   D 1 V 5   MIRBACH Maximilian
STUDENT Mika   V 5 D 3   KIECKBUSCH Jacob
GUHE Friedrich   D 4 V 5   PHIELIPEIT Mateo
MIRBACH Maximilian   V 5 D 1   FUCHS Tristan
MÄDER Finian   V 5 D 2   STUDENT Mika
KIECKBUSCH Jacob   D 2 V 5   PHIELIPEIT Mateo
MIRBACH Maximilian   V 5 D 1   GUHE Friedrich
FUCHS Tristan   D 2 V 5   MÄDER Finian
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 1   STUDENT Mika
KIECKBUSCH Jacob   D 2 V 5   MIRBACH Maximilian
MÄDER Finian   V 5 D 2   GUHE Friedrich
STUDENT Mika   V 5 D 0   FUCHS Tristan

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 12:00 | Referee: LATAL MartinSTÖHR Bernd

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BECKMANN Otto
SV Angern
1 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 28 6 0.833 22 2. 12.
GER STRASHEIM Philipp
TSG Weinheim
2 D0 V5 D4 V5 V5 D2 3 21 24 0.500 -3 4. 43.
GER SEEMANN Niklas
SVA Oranienburg
3 D0 D3 V5 V5 V5 D1 3 19 21 0.500 -2 3. 42.
GER FUCHS Myles
KTF Luitpold München
4 D0 V5 D1 V5 D4 D1 2 16 24 0.333 -8 5. 52.
GER RIEMANN Fabian
SV Einheit Altenburg
5 D1 D4 D2 D0 V5 D0 1 12 26 0.167 -14 6. 65.
GER MAYER Milan
FSC Cottbus
6 D0 D2 D3 V5 D1 D0 1 11 29 0.167 -18 7. 67.
GER LINDNER Ruben
FC Tauberbischofsheim
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 7 1.000 23 1. 4.
Details
FUCHS Myles   D 0 V 5   BECKMANN Otto
RIEMANN Fabian   D 4 V 5   STRASHEIM Philipp
MAYER Milan   D 3 V 5   SEEMANN Niklas
BECKMANN Otto   D 3 V 5   LINDNER Ruben
FUCHS Myles   V 5 D 0   RIEMANN Fabian
SEEMANN Niklas   D 3 V 5   STRASHEIM Philipp
LINDNER Ruben   V 5 D 0   MAYER Milan
BECKMANN Otto   V 5 D 1   RIEMANN Fabian
SEEMANN Niklas   V 5 D 1   FUCHS Myles
STRASHEIM Philipp   V 5 D 2   MAYER Milan
LINDNER Ruben   V 5 D 0   RIEMANN Fabian
BECKMANN Otto   V 5 D 0   SEEMANN Niklas
MAYER Milan   V 5 D 4   FUCHS Myles
STRASHEIM Philipp   D 2 V 5   LINDNER Ruben
RIEMANN Fabian   D 2 V 5   SEEMANN Niklas
MAYER Milan   D 0 V 5   BECKMANN Otto
FUCHS Myles   V 5 D 4   STRASHEIM Philipp
SEEMANN Niklas   D 1 V 5   LINDNER Ruben
RIEMANN Fabian   V 5 D 1   MAYER Milan
STRASHEIM Philipp   D 0 V 5   BECKMANN Otto
LINDNER Ruben   V 5 D 1   FUCHS Myles

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 12:00 | Referee: EIFRIG Maximilian JohannesGSCHING Alexander

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
1 D4 V5 V5 V5 V5 D4 4 28 15 0.667 13 2. 20.
NED VAN DEN BERG Cedric
1 SC Amsterdam
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 10 1.000 20 1. 7.
GER HERMANNS Julius
SC Korb
3 D1 D3 V5 V5 V5 V5 4 24 17 0.667 7 3. 23.
GER GUßMANN Moritz Paul
Fechtclub Radebeul
4 D1 D1 D3 V5 D4 V5 2 19 20 0.333 -1 5. 47.
GER BERGMANN Jonathan
Fechtcentrum Halle
5 D0 D0 D0 D0 D0 D2 0 2 30 0.000 -28 7. 75.
GER FAITZ Philip
TG Dörnigheim
6 D3 D1 D2 V5 V5 V5 3 21 20 0.500 1 4. 35.
GER HERMANN Marc
TSV Bigge-Olsberg
7 V5 D1 D2 D0 V5 D1 2 14 26 0.333 -12 6. 57.
Details
GUßMANN Moritz Paul   D 1 V 5   BERGERT Michael
BERGMANN Jonathan   D 0 V 5   VAN DEN BERG Cedric
FAITZ Philip   D 2 V 5   HERMANNS Julius
BERGERT Michael   D 4 V 5   HERMANN Marc
GUßMANN Moritz Paul   V 5 D 0   BERGMANN Jonathan
HERMANNS Julius   D 3 V 5   VAN DEN BERG Cedric
HERMANN Marc   D 1 V 5   FAITZ Philip
BERGERT Michael   V 5 D 0   BERGMANN Jonathan
HERMANNS Julius   V 5 D 3   GUßMANN Moritz Paul
VAN DEN BERG Cedric   V 5 D 1   FAITZ Philip
HERMANN Marc   V 5 D 2   BERGMANN Jonathan
BERGERT Michael   V 5 D 1   HERMANNS Julius
FAITZ Philip   V 5 D 4   GUßMANN Moritz Paul
VAN DEN BERG Cedric   V 5 D 1   HERMANN Marc
BERGMANN Jonathan   D 0 V 5   HERMANNS Julius
FAITZ Philip   D 3 V 5   BERGERT Michael
GUßMANN Moritz Paul   D 1 V 5   VAN DEN BERG Cedric
HERMANNS Julius   V 5 D 2   HERMANN Marc
BERGMANN Jonathan   D 0 V 5   FAITZ Philip
VAN DEN BERG Cedric   V 5 D 4   BERGERT Michael
HERMANN Marc   D 0 V 5   GUßMANN Moritz Paul

No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 12:00 | Referee: FISCHER Maike

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER PUND Tammo
TG Münster
1 V5 V5 V5 V4 D1 D4 4 24 19 0.667 5 3. 28.
GER MOGILIN Matvey
Bremen 1860 Fechten
2 D4 V5 V5 V5 D3 D3 3 25 19 0.500 6 4. 31.
GER JOBST Alexander
FC Moers
3 D3 D1 V5 V5 D1 D2 2 17 22 0.333 -5 5. 49.
GER WERNER Jonathan
FG Schwerin
4 D1 D0 D0 D0 D0 D1 0 2 30 0.000 -28 7. 75.
GER LANGHANS Tim
SKG Oberhöchstadt
5 D1 D3 D2 V5 D0 D2 1 13 24 0.167 -11 6. 62.
GER HOFFMANN Nils
FC Tauberbischofsheim
6 V5 V5 V5 V5 V5 D1 5 26 10 0.833 16 2. 16.
GER SEEMANN Paul Leopold
TSV Winsen
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 13 1.000 17 1. 9.
Details
WERNER Jonathan   D 1 V 5   PUND Tammo
LANGHANS Tim   D 3 V 5   MOGILIN Matvey
HOFFMANN Nils   V 5 D 1   JOBST Alexander
PUND Tammo   D 4 V 5   SEEMANN Paul Leopold
WERNER Jonathan   D 0 V 5   LANGHANS Tim
JOBST Alexander   D 1 V 5   MOGILIN Matvey
SEEMANN Paul Leopold   V 5 D 1   HOFFMANN Nils
PUND Tammo   V 4 D 1   LANGHANS Tim
JOBST Alexander   V 5 D 0   WERNER Jonathan
MOGILIN Matvey   D 3 V 5   HOFFMANN Nils
SEEMANN Paul Leopold   V 5 D 2   LANGHANS Tim
PUND Tammo   V 5 D 3   JOBST Alexander
HOFFMANN Nils   V 5 D 0   WERNER Jonathan
MOGILIN Matvey   D 3 V 5   SEEMANN Paul Leopold
LANGHANS Tim   D 2 V 5   JOBST Alexander
HOFFMANN Nils   V 5 D 1   PUND Tammo
WERNER Jonathan   D 0 V 5   MOGILIN Matvey
JOBST Alexander   D 2 V 5   SEEMANN Paul Leopold
LANGHANS Tim   D 0 V 5   HOFFMANN Nils
MOGILIN Matvey   D 4 V 5   PUND Tammo
SEEMANN Paul Leopold   V 5 D 1   WERNER Jonathan

No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 12:00 | Referee: DEGLER Christopher

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BARBY Henrik
FC Moers
1 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 28 8 0.833 20 2. 13.
GER SCHUSTER Leon Emanuel
KTF Luitpold München
2 D0 V5 V5 D2 V5 D2 3 19 19 0.500 0 4. 38.
GER KELLER Tim
TSV Calw
3 D1 D4 D2 V5 V5 D1 2 18 21 0.333 -3 5. 48.
GER KLITZING Jan Lasse
FC Moers
4 D0 D0 V5 D1 V5 D2 2 13 22 0.333 -9 6. 56.
GER BISCHOF Finn
Bremen 1860 Fechten
5 D2 V5 D1 V5 V5 D3 3 21 20 0.500 1 3. 35.
GER HEMPEL Jan Lucas
FG Schwerin
6 D0 D0 D0 D0 D2 D0 0 2 30 0.000 -28 7. 75.
AUT KÜTTNER Kilian
ASC Wien
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 11 1.000 19 1. 8.
Details
KLITZING Jan Lasse   D 0 V 5   BARBY Henrik
BISCHOF Finn   V 5 D 2   SCHUSTER Leon Emanuel
HEMPEL Jan Lucas   D 0 V 5   KELLER Tim
BARBY Henrik   D 3 V 5   KÜTTNER Kilian
KLITZING Jan Lasse   D 1 V 5   BISCHOF Finn
KELLER Tim   D 4 V 5   SCHUSTER Leon Emanuel
KÜTTNER Kilian   V 5 D 0   HEMPEL Jan Lucas
BARBY Henrik   V 5 D 2   BISCHOF Finn
KELLER Tim   D 2 V 5   KLITZING Jan Lasse
SCHUSTER Leon Emanuel   V 5 D 0   HEMPEL Jan Lucas
KÜTTNER Kilian   V 5 D 3   BISCHOF Finn
BARBY Henrik   V 5 D 1   KELLER Tim
HEMPEL Jan Lucas   D 0 V 5   KLITZING Jan Lasse
SCHUSTER Leon Emanuel   D 2 V 5   KÜTTNER Kilian
BISCHOF Finn   D 1 V 5   KELLER Tim
HEMPEL Jan Lucas   D 0 V 5   BARBY Henrik
KLITZING Jan Lasse   D 0 V 5   SCHUSTER Leon Emanuel
KELLER Tim   D 1 V 5   KÜTTNER Kilian
BISCHOF Finn   V 5 D 2   HEMPEL Jan Lucas
SCHUSTER Leon Emanuel   D 0 V 5   BARBY Henrik
KÜTTNER Kilian   V 5 D 2   KLITZING Jan Lasse

No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 12:00 | Referee: KOSACK Maik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHNELLER Emil
FS TG Würzburg
1 D4 D0 D0 V5 D4 V5 2 18 27 0.333 -9 5. 54.
GER HAUKE Dominique
Fechtclub Radebeul
2 V5 D2 D1 V5 D0 V5 3 18 21 0.500 -3 4. 45.
GER POLOTZEK Simon
FC Moers
3 V5 V5 D4 V5 V5 V5 5 29 7 0.833 22 2. 11.
GER SALUS Hugo
SC Berlin
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 6 1.000 24 1. 3.
GER HERWIG Quentin
FSC Cottbus
5 D4 D0 D0 D1 D0 V5 1 10 25 0.167 -15 6. 66.
GER MADEDDU Fabio
Hasper FC
6 V5 V5 D0 D0 V5 V5 4 20 14 0.667 6 3. 27.
GER RÄTHEL Werner
FC Greifswald
7 D3 D2 D0 D0 D0 D0 0 5 30 0.000 -25 7. 74.
Details
SALUS Hugo   V 5 D 0   SCHNELLER Emil
HERWIG Quentin   D 0 V 5   HAUKE Dominique
MADEDDU Fabio   D 0 V 5   POLOTZEK Simon
SCHNELLER Emil   V 5 D 3   RÄTHEL Werner
SALUS Hugo   V 5 D 1   HERWIG Quentin
POLOTZEK Simon   V 5 D 2   HAUKE Dominique
RÄTHEL Werner   D 0 V 5   MADEDDU Fabio
SCHNELLER Emil   V 5 D 4   HERWIG Quentin
POLOTZEK Simon   D 4 V 5   SALUS Hugo
HAUKE Dominique   D 0 V 5   MADEDDU Fabio
RÄTHEL Werner   D 0 V 5   HERWIG Quentin
SCHNELLER Emil   D 0 V 5   POLOTZEK Simon
MADEDDU Fabio   D 0 V 5   SALUS Hugo
HAUKE Dominique   V 5 D 2   RÄTHEL Werner
HERWIG Quentin   D 0 V 5   POLOTZEK Simon
MADEDDU Fabio   V 5 D 4   SCHNELLER Emil
SALUS Hugo   V 5 D 1   HAUKE Dominique
POLOTZEK Simon   V 5 D 0   RÄTHEL Werner
HERWIG Quentin   D 0 V 5   MADEDDU Fabio
HAUKE Dominique   V 5 D 4   SCHNELLER Emil
RÄTHEL Werner   D 0 V 5   SALUS Hugo

No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 12:00 | Referee: CATHALAN Dominique

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WITTEK Julian
TSV Bad Kissingen
1 D1 D4 V5 V5 D1 V5 3 21 21 0.500 0 4. 37.
GER WILMSMEYER Tom
TG Münster
2 V5 V5 V5 V5 D2 D1 4 23 16 0.667 7 2. 25.
GER KRAUTER Theodor
Blau-Weiß Kleinmachnow
3 V5 D0 V5 D3 D3 V5 3 21 24 0.500 -3 5. 43.
GER SCHMIDT Konrad
USC Magdeburg
4 D2 D3 D3 V5 D1 D3 1 17 28 0.167 -11 6. 60.
GER RADANT Raphael
FG Schwerin
5 D0 D2 V5 D3 D0 D0 1 10 28 0.167 -18 7. 68.
GER WUNDLING Ivo
FC Tauberbischofsheim
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 7 1.000 23 1. 4.
GER RILLING Noel
FSC Jena
7 D4 V5 D2 V5 V5 D0 3 21 19 0.500 2 3. 33.
Details
SCHMIDT Konrad   D 2 V 5   WITTEK Julian
RADANT Raphael   D 2 V 5   WILMSMEYER Tom
WUNDLING Ivo   V 5 D 3   KRAUTER Theodor
WITTEK Julian   V 5 D 4   RILLING Noel
SCHMIDT Konrad   V 5 D 3   RADANT Raphael
KRAUTER Theodor   D 0 V 5   WILMSMEYER Tom
RILLING Noel   D 0 V 5   WUNDLING Ivo
WITTEK Julian   V 5 D 0   RADANT Raphael
KRAUTER Theodor   V 5 D 3   SCHMIDT Konrad
WILMSMEYER Tom   D 2 V 5   WUNDLING Ivo
RILLING Noel   V 5 D 0   RADANT Raphael
WITTEK Julian   D 4 V 5   KRAUTER Theodor
WUNDLING Ivo   V 5 D 1   SCHMIDT Konrad
WILMSMEYER Tom   D 1 V 5   RILLING Noel
RADANT Raphael   V 5 D 3   KRAUTER Theodor
WUNDLING Ivo   V 5 D 1   WITTEK Julian
SCHMIDT Konrad   D 3 V 5   WILMSMEYER Tom
KRAUTER Theodor   V 5 D 2   RILLING Noel
RADANT Raphael   D 0 V 5   WUNDLING Ivo
WILMSMEYER Tom   V 5 D 1   WITTEK Julian
RILLING Noel   V 5 D 3   SCHMIDT Konrad