Last transmission: 23.10.2021 12:55 | Marcel Ansorge
No. 1: Results checked
Pi 2 | Sa 11:00 |
Referee:
FISCHER Maike ANDRITZKI Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | JÜRGENSEN Johannes Dresdener FC |
1 | V5 | D2 | D0 | D3 | D3 | D1 | 1 | 14 | 29 | 0.167 | -15 | 6. | 103. | ||
GER | RUGE Arthus FSC Jena |
2 | D4 | D1 | D1 | D3 | D0 | D3 | 0 | 12 | 30 | 0.000 | -18 | 7. | 110. | ||
NED | HAASBEEK Julian 1 |
3 | V5 | V5 | D4 | V5 | D1 | D3 | 3 | 23 | 22 | 0.500 | 1 | 4. | 57. | ||
GER | EHRICH Marlon SC Berlin |
4 | V5 | V5 | V5 | D4 | D2 | D4 | 3 | 25 | 20 | 0.500 | 5 | 3. | 51. | ||
GER | KIECKBUSCH Jacob PSV Stuttgart |
5 | V5 | V5 | D4 | V5 | D1 | D0 | 3 | 20 | 25 | 0.500 | -5 | 5. | 70. | ||
GER | FABINGER Nils Alexander FC Moers |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 2. | ||
GER | ASK Henri KTF Luitpold München |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D0 | 5 | 25 | 16 | 0.833 | 9 | 2. | 26. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 9:00 |
Referee:
FISCHER Maike
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SEMPER Leonard SC Berlin |
1 | V5 | D2 | D0 | V5 | V5 | V5 | 4 | 22 | 19 | 0.667 | 3 | 2. | 43. | ||
GER | WETZLAR Mattis Quernheimer FC |
2 | D0 | V5 | D0 | V5 | V5 | V5 | 4 | 20 | 19 | 0.667 | 1 | 3. | 44. | ||
GER | AHLVERS Philipp Fechtcentrum Halle |
3 | V5 | D3 | D1 | V5 | V5 | D2 | 3 | 21 | 18 | 0.500 | 3 | 4. | 54. | ||
GER | BOROWIAK Arwen FC Tauberbischofsheim |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 2 | 1.000 | 28 | 1. | 1. | ||
GER | SCHNABEL Lennart FSC Jena |
5 | D2 | D1 | D0 | D1 | V5 | D2 | 1 | 11 | 28 | 0.167 | -17 | 7. | 107. | ||
GER | SCHULTZ Milan FG Schwerin |
6 | D4 | D3 | D1 | D0 | D3 | V5 | 1 | 16 | 29 | 0.167 | -13 | 6. | 101. | ||
BEL | DANLEE Billy Brussels Fencing Club |
7 | D3 | D2 | V5 | D0 | V5 | D4 | 2 | 19 | 24 | 0.333 | -5 | 5. | 84. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 11:00 |
Referee:
FRERES Hugo BARDENHAGEN Tim Claus
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BEL | GEUDVERT Oscar CE Les 3 armes |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | 5 | 28 | 14 | 0.833 | 14 | 2. | 18. | ||
GER | ZACHER Niklas FSC Jena |
2 | D2 | D3 | V5 | D2 | V5 | D3 | 2 | 20 | 26 | 0.333 | -6 | 5. | 87. | ||
GER | BARBY Henrik FC Moers |
3 | D1 | V5 | V5 | D2 | V5 | D2 | 3 | 20 | 23 | 0.500 | -3 | 3. | 67. | ||
GER | LEUSCHKE Jakob Dresdener FC |
4 | D4 | D3 | D1 | V5 | V5 | D3 | 2 | 21 | 27 | 0.333 | -6 | 4. | 86. | ||
GER | ENGFER Friedrich FG Schwerin |
5 | D0 | V5 | V5 | D3 | D3 | D1 | 2 | 17 | 24 | 0.333 | -7 | 6. | 88. | ||
GER | HELM Leander SC Berlin |
6 | D2 | D3 | D4 | D4 | V5 | D0 | 1 | 18 | 28 | 0.167 | -10 | 7. | 97. | ||
GER | LIEBSCHER David OFC Bonn |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 12 | 1.000 | 18 | 1. | 10. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 9:00 |
Referee:
FRERES Hugo BARDENHAGEN Tim Claus
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | NEUBAUER Aaron FSC Jena |
1 | V5 | D3 | D0 | D2 | D0 | D3 | 1 | 13 | 28 | 0.167 | -15 | 7. | 104. | ||
GER | SCHREIBER Felix Fechtclub Radebeul |
2 | D3 | V5 | D2 | V5 | V5 | D3 | 3 | 23 | 25 | 0.500 | -2 | 4. | 62. | ||
NED | MAN Yin 1 s.v. Tréville |
3 | V5 | D2 | D4 | D1 | V5 | V5 | 3 | 22 | 19 | 0.500 | 3 | 3. | 53. | ||
GER | ARNDT Justin Quernheimer FC |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 4. | ||
GER | STUDENT Mika FG Recklinghausen |
5 | V5 | D4 | V5 | D1 | V5 | V5 | 4 | 25 | 17 | 0.667 | 8 | 2. | 36. | ||
GER | SCHUSTER Leon Emanuel KTF Luitpold München |
6 | V5 | D4 | D1 | D1 | D1 | D1 | 1 | 13 | 25 | 0.167 | -12 | 6. | 100. | ||
GER | SCHMIDT Friedrich USC Magdeburg |
7 | V5 | V5 | D0 | D1 | D3 | V5 | 3 | 19 | 22 | 0.500 | -3 | 5. | 68. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 9:00 |
Referee:
KÜHNER Ludwig LANGHAMMER Tom
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | GAASEIDNES Kjell SC Berlin |
1 | V5 | D3 | V5 | V5 | D1 | V5 | 4 | 24 | 16 | 0.667 | 8 | 3. | 38. | ||
GER | RILLING Noel FSC Jena |
2 | D2 | D0 | D2 | D0 | D2 | D1 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 117. | ||
GER | LENSCHOW Nick-Malte FC Moers |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | 5 | 27 | 14 | 0.833 | 13 | 2. | 22. | ||
GER | KUSIAN Andreas SV Angern |
4 | D0 | V5 | D3 | D3 | D3 | D3 | 1 | 17 | 27 | 0.167 | -10 | 6. | 98. | ||
GER | MOGILIN Matvey Bremen 1860 Fechten |
5 | D1 | V5 | D0 | V5 | D0 | V5 | 3 | 16 | 22 | 0.500 | -6 | 4. | 73. | ||
GER | FAUL Paul-Luca FC Tauberbischofsheim |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 12 | 1.000 | 18 | 1. | 10. | ||
NED | MAN Koen 1 s.v. Tréville |
7 | D3 | V5 | D3 | V5 | D4 | D4 | 2 | 24 | 24 | 0.333 | 0 | 5. | 80. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 9:00 |
Referee:
TENBERGEN Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KAPPUS Bastian FC Tauberbischofsheim |
1 | V5 | V5 | V5 | / | V5 | V5 | 5 | 25 | 8 | 1.000 | 17 | 1. | 12. | ||
GER | MAYER Leonard Quernheimer FC |
2 | D1 | D0 | D3 | / | V5 | D3 | 1 | 12 | 21 | 0.200 | -9 | 5. | 94. | ||
GER | SPIELMANN Richard Fechtcentrum Halle |
3 | D2 | V5 | V5 | / | V5 | D2 | 3 | 19 | 14 | 0.600 | 5 | 3. | 47. | ||
GER | WAGNER Vincent PSV Stuttgart |
4 | D1 | V5 | D2 | / | V5 | D0 | 2 | 13 | 19 | 0.400 | -6 | 4. | 77. | ||
GER | SCHULZ Linus OSC Potsdam |
5 | / | / | / | / | / | / | Abandon | ||||||||
GER | SCHWABE Markus Bremen 1860 Fechten |
6 | D0 | D1 | D2 | D1 | / | D1 | 0 | 5 | 25 | 0.000 | -20 | 6. | 113. | ||
BEL | NIJS Mathieu CE Les 3 armes |
7 | D4 | V5 | V5 | V5 | / | V5 | 4 | 24 | 11 | 0.800 | 13 | 2. | 29. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 9:00 |
Referee:
EIFRIG Maximilian Johannes
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | GÜTTLER Justin Arnold FSC Jena |
1 | D1 | D1 | V5 | D0 | D2 | V5 | 2 | 14 | 22 | 0.333 | -8 | 5. | 92. | ||
GER | LINDNER Ruben FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 5. | ||
GER | NOWAK Hannes Fechtclub Radebeul |
3 | V5 | D0 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 10 | 0.833 | 15 | 2. | 17. | ||
GER | TIPPMER Paul Dresdener FC |
4 | D2 | D2 | D0 | D0 | D3 | D1 | 0 | 8 | 30 | 0.000 | -22 | 7. | 116. | ||
BEL | GENBRUGGE Sem De Maneschermer |
5 | V5 | D2 | D1 | V5 | V5 | V5 | 4 | 23 | 15 | 0.667 | 8 | 3. | 39. | ||
GER | MÜLLER Len PSV Stuttgart |
6 | V5 | D3 | D0 | V5 | D4 | V5 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 4. | 63. | ||
GER | FAITZ Philip TG Dörnigheim |
7 | D0 | D2 | D3 | V5 | D1 | D4 | 1 | 15 | 26 | 0.167 | -11 | 6. | 99. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 9:00 |
Referee:
KLUGER Vincent CATHALAN Dominique
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | RIEGER Laurenz TSG Weinheim |
1 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 9 | 0.833 | 19 | 1. | 14. | ||
GER | WAGNER Louis SC Berlin |
2 | V5 | D4 | V5 | D3 | D4 | V5 | 3 | 26 | 21 | 0.500 | 5 | 3. | 50. | ||
GER | REHDA Felix FG Schwerin |
3 | D1 | V5 | V5 | V5 | D2 | D3 | 3 | 21 | 22 | 0.500 | -1 | 4. | 61. | ||
GER | WEIMANN Dorian Walddörfer SV |
4 | D0 | D0 | D0 | D0 | V5 | D2 | 1 | 7 | 27 | 0.167 | -20 | 7. | 109. | ||
NED | DIJKSTRA Thomas 1 s.v. Tréville |
5 | D0 | V5 | D3 | V5 | V5 | D1 | 3 | 19 | 22 | 0.500 | -3 | 5. | 68. | ||
GER | EMMERICH Jaron TG Dörnigheim |
6 | D1 | V5 | V5 | D2 | D4 | D4 | 2 | 21 | 26 | 0.333 | -5 | 6. | 83. | ||
GER | BERGERT Michael Fechtclub Radebeul |
7 | D2 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 25 | 20 | 0.667 | 5 | 2. | 42. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 9:00 |
Referee:
ANDRITZKI Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | STIER Franz FSC Jena |
1 | D0 | V5 | V5 | D1 | V5 | D4 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 5. | 60. | ||
GER | BECKMANN Otto SV Angern |
2 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | D2 | 4 | 25 | 17 | 0.667 | 8 | 4. | 36. | ||
BEL | GASPERINI Loïc Sofian CRE Huy |
3 | D4 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 28 | 16 | 0.667 | 12 | 2. | 32. | ||
GER | NEITZEL Finn SC Berlin |
4 | D0 | D2 | D1 | D0 | V5 | D0 | 1 | 8 | 26 | 0.167 | -18 | 6. | 108. | ||
GER | HOFFMANN Nils FC Tauberbischofsheim |
5 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 12 | 0.833 | 14 | 1. | 20. | ||
GER | BERGMANN Jonathan Fechtcentrum Halle |
6 | D1 | D1 | D0 | D1 | D0 | D1 | 0 | 4 | 30 | 0.000 | -26 | 7. | 120. | ||
GER | WOLF Julien Dresdener FC |
7 | V5 | V5 | D4 | V5 | D3 | V5 | 4 | 27 | 17 | 0.667 | 10 | 3. | 34. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 9:00 |
Referee:
KOSACK Maik DEMBA Ilja
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BISCHOF Finn Bremen 1860 Fechten |
1 | D1 | V5 | D2 | D4 | D1 | V4 | 2 | 17 | 25 | 0.333 | -8 | 5. | 89. | ||
GER | SCHMIDT Richard USC Magdeburg |
2 | V5 | D1 | D4 | D2 | D3 | D4 | 1 | 19 | 26 | 0.167 | -7 | 7. | 96. | ||
GER | MICHEL Fabian FC Tauberbischofsheim |
3 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 14 | 0.833 | 14 | 1. | 18. | ||
NED | WALET Koen 1 s.v. Tréville |
4 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 18 | 0.833 | 11 | 2. | 24. | ||
GER | MC CONELL Lino SC Berlin |
5 | V5 | V5 | D1 | D4 | V5 | D1 | 3 | 21 | 23 | 0.500 | -2 | 4. | 65. | ||
GER | NEEB Jakob FS TG Würzburg |
6 | V5 | V5 | D3 | D1 | D2 | V5 | 3 | 21 | 21 | 0.500 | 0 | 3. | 59. | ||
GER | SEEMANN Paul Leopold TSV Winsen |
7 | D2 | V5 | D0 | D2 | V5 | D2 | 2 | 16 | 24 | 0.333 | -8 | 6. | 90. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 9:00 |
Referee:
GASPER Christian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | POLOTZEK Simon FC Moers |
1 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | D3 | 4 | 27 | 14 | 0.667 | 13 | 2. | 31. | ||
GER | VESTI Lucien TFC Hanau |
2 | D0 | D1 | D1 | D0 | D2 | D1 | 0 | 5 | 30 | 0.000 | -25 | 7. | 119. | ||
GER | MALITZKI Lukas Fechtcentrum Halle |
3 | D2 | V5 | V5 | V5 | D2 | D1 | 3 | 20 | 18 | 0.500 | 2 | 4. | 56. | ||
GER | WILLEMS Tom Bremen 1860 Fechten |
4 | D0 | V5 | D0 | D4 | D1 | D0 | 1 | 10 | 26 | 0.167 | -16 | 6. | 106. | ||
GER | SAUTNER Marcel FC Tauberbischofsheim |
5 | V5 | V5 | D2 | V5 | D0 | D1 | 3 | 18 | 23 | 0.500 | -5 | 5. | 71. | ||
GER | GRÖTEKE Sebastiano TSG Weinheim |
6 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 4 | 23 | 15 | 0.667 | 8 | 3. | 39. | ||
NED | JOEMRATI Ashwan 1 Holland Schermen |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 2. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | Sa 9:00 |
Referee:
GSCHING Alexander
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SEMBACH Philipp TSG Weinheim |
1 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | 4 | 23 | 8 | 0.800 | 15 | 2. | 28. | ||
GER | ALTENRIEDER Simon MTV München |
2 | D0 | V5 | D0 | V5 | D4 | 2 | 14 | 17 | 0.400 | -3 | 3. | 74. | ||
GER | ENGL Fabian TV Haueneberstein |
3 | D0 | D0 | D0 | D1 | D0 | 0 | 1 | 25 | 0.000 | -24 | 6. | 118. | ||
GER | BRAUN Noah TG Münster |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 5 | 1.000 | 20 | 1. | 7. | ||
GER | WUNDLING Ivo FC Tauberbischofsheim |
5 | D2 | D2 | V5 | D0 | V5 | 2 | 14 | 18 | 0.400 | -4 | 5. | 76. | ||
GER | HAGENE Emmanuel FC Moers |
6 | D1 | V5 | V5 | D2 | D2 | 2 | 15 | 19 | 0.400 | -4 | 4. | 75. |
No. 13: Results checked
Pi 1 | Sa 11:00 |
Referee:
EIFRIG Maximilian Johannes TENBERGEN Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FAßMANN Moritz FC Schkeuditz |
1 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 16 | 0.833 | 13 | 2. | 21. | ||
GER | WERNER Jonathan FG Schwerin |
2 | D1 | D1 | D1 | D0 | D1 | D0 | 0 | 4 | 30 | 0.000 | -26 | 7. | 120. | ||
GER | GRUN Nils SC Berlin |
3 | V5 | V5 | D2 | D2 | V5 | D3 | 3 | 22 | 24 | 0.500 | -2 | 4. | 63. | ||
GER | SEE Benedikt FC Tauberbischofsheim |
4 | D0 | V5 | V5 | D3 | D4 | D1 | 2 | 18 | 23 | 0.333 | -5 | 6. | 85. | ||
NED | NAWAR Suhayl 1 SC Amsterdam |
5 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 13 | 0.833 | 15 | 1. | 16. | ||
GER | STRELOW Alexander Dresdener FC |
6 | D4 | V5 | D4 | V5 | D0 | D4 | 2 | 22 | 25 | 0.333 | -3 | 5. | 82. | ||
GER | FRÖHLICH Moritz Hanseatischer FC Lübeck |
7 | D3 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 4 | 26 | 18 | 0.667 | 8 | 3. | 35. |
No. 14: Results checked
Pi 1 | Sa 9:00 |
Referee:
KOTHIERINGER Michael
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HEITZ Noah FC Tauberbischofsheim |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 11 | 1.000 | 14 | 1. | 13. | ||
GER | VELLMANNS Leonard TG Münster |
2 | D2 | D4 | V5 | V5 | V5 | 3 | 21 | 15 | 0.600 | 6 | 3. | 46. | ||
GER | MEHNER Laureano FC Moers |
3 | D4 | V5 | V5 | D4 | V5 | 3 | 23 | 15 | 0.600 | 8 | 2. | 45. | ||
GER | HEMPEL Jan Lucas FG Schwerin |
4 | D3 | D0 | D1 | D0 | D2 | 0 | 6 | 25 | 0.000 | -19 | 6. | 112. | ||
GER | SALUS Hugo SC Berlin |
5 | D1 | D3 | V5 | V5 | V5 | 3 | 19 | 14 | 0.600 | 5 | 4. | 47. | ||
GER | SKIRLO Kostja Fechtclub Radebeul |
6 | D1 | D2 | D0 | V5 | D0 | 1 | 8 | 22 | 0.200 | -14 | 5. | 95. |
No. 15: Results checked
Pi 6 | Sa 11:00 |
Referee:
LANGHAMMER Tom GASPER Christian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor Fechtclub Radebeul |
1 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 17 | 0.833 | 12 | 1. | 23. | ||
GER | DIESTELKAMP Niklas KTF Luitpold München |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 5 | 29 | 20 | 0.833 | 9 | 2. | 25. | ||
GER | HARMS Tyler SC Berlin |
3 | D0 | D0 | V5 | V5 | V5 | D2 | 3 | 17 | 22 | 0.500 | -5 | 4. | 72. | ||
GER | THETMEYER Lucas Fechtcentrum Halle |
4 | D2 | D3 | D1 | D0 | D2 | D1 | 0 | 9 | 30 | 0.000 | -21 | 7. | 114. | ||
GER | EBERT Tillmann TV Markkleeberg |
5 | D4 | D4 | D3 | V5 | D2 | V5 | 2 | 23 | 24 | 0.333 | -1 | 6. | 81. | ||
NED | DIJKSTRA Michael 1 s.v. Tréville |
6 | D3 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 21 | 0.667 | 5 | 3. | 41. | ||
GER | FRANKE Tim Ole TV Haueneberstein |
7 | D3 | D4 | V5 | V5 | D4 | D3 | 2 | 24 | 23 | 0.333 | 1 | 5. | 79. |
No. 16: Results checked
Pi 4 | Sa 11:00 |
Referee:
DEMBA Ilja LOMBERG Stefan
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | RENARD Nolann FSC Jena |
1 | V5 | D4 | D3 | V5 | V5 | D2 | 3 | 24 | 19 | 0.500 | 5 | 3. | 52. | ||
BEL | LAVALLÉE Damien CRE Huy |
2 | D3 | V5 | D0 | V5 | V5 | D4 | 3 | 22 | 21 | 0.500 | 1 | 4. | 58. | ||
GER | HÖFLER Julius TSG Weinheim |
3 | V5 | D1 | D2 | V5 | V5 | D3 | 3 | 21 | 24 | 0.500 | -3 | 5. | 66. | ||
GER | MÄRKLE Felix PSV Stuttgart |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 5. | ||
GER | HANAWA Anthony Fechtclub Radebeul |
5 | D0 | D3 | D3 | D2 | V5 | D3 | 1 | 16 | 29 | 0.167 | -13 | 6. | 101. | ||
GER | SCHARFENBERG Rasmus VFL Pinneberg |
6 | D1 | D2 | D2 | D2 | D4 | D1 | 0 | 12 | 30 | 0.000 | -18 | 7. | 110. | ||
GER | LENK Hendrik Dion FC Tauberbischofsheim |
7 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | 5 | 26 | 18 | 0.833 | 8 | 2. | 27. |
No. 17: Results checked
Pi 5 | Sa 11:00 |
Referee:
KLUGER Vincent CATHALAN Dominique
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | DÖRFER Laurenz TG Münster |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 8. | ||
GER | KORTE Thore FSC Jena |
2 | D1 | D2 | D0 | D0 | D3 | V5 | 1 | 11 | 26 | 0.167 | -15 | 6. | 105. | ||
GER | MEIER Bernhard FS TG Würzburg |
3 | D3 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 25 | 14 | 0.667 | 11 | 3. | 33. | ||
GER | GAUSS Neil PSV Stuttgart |
4 | D3 | V5 | D1 | D2 | V5 | V5 | 3 | 21 | 19 | 0.500 | 2 | 4. | 55. | ||
GER | WALTER Lennard FC Tauberbischofsheim |
5 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 10 | 0.833 | 17 | 2. | 15. | ||
BEL | VANDER ELST Julien Brussels Fencing Club |
6 | D0 | V5 | D1 | D3 | D1 | V5 | 2 | 15 | 23 | 0.333 | -8 | 5. | 91. | ||
GER | BARENTHIEN Simon TV Haueneberstein |
7 | D2 | D1 | D0 | D1 | D0 | D0 | 0 | 4 | 30 | 0.000 | -26 | 7. | 120. |
No. 18: Results checked
Pi 3 | Sa 9:00 |
Referee:
LOMBERG Stefan
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BOSSERHOFF Nils FC Tauberbischofsheim |
1 | V5 | D1 | V5 | D1 | D1 | 2 | 13 | 22 | 0.400 | -9 | 4. | 78. | ||
GER | BROCKER Malte FG Schwerin |
2 | D3 | D1 | D0 | D0 | D0 | 0 | 4 | 25 | 0.000 | -21 | 6. | 115. | ||
BEL | LEONARD Alexandre CE Les 3 armes |
3 | V5 | V5 | V5 | D4 | D1 | 3 | 20 | 16 | 0.600 | 4 | 3. | 49. | ||
GER | ZAGORNIK Lucas FSC Jena |
4 | D4 | V5 | D4 | D1 | D0 | 1 | 14 | 20 | 0.200 | -6 | 5. | 93. | ||
GER | FROHWEIN Moritz TG Dörnigheim |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 24 | 11 | 0.800 | 13 | 2. | 29. | ||
GER | HEGGE Maurus TG Münster |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 6 | 1.000 | 19 | 1. | 9. |