Last transmission: 17.09.2022 10:20 | Steve Glinka
No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 8:30 |
Referee:
TENBERGEN Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | LOBSIGER Lilly FC Rothenbaum |
1 | D1 | V5 | D1 | D2 | D0 | D4 | 1 | 13 | 29 | 0.167 | -16 | 7. | 81. | ||
GER | KARIUS Bele SC Berlin |
2 | V5 | D4 | V5 | V5 | D0 | V5 | 4 | 24 | 16 | 0.667 | 8 | 3. | 29. | ||
GER | SCHÄFER Sienna Emilia FZ Erfurt EnGarde |
3 | D4 | V5 | D0 | V5 | D0 | V5 | 3 | 19 | 24 | 0.500 | -5 | 4. | 52. | ||
GER | SELMAYR Sarah KTF Luitpold München |
4 | V5 | D1 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 25 | 11 | 0.667 | 14 | 2. | 26. | ||
GER | WÖLL Tara TG Dörnigheim |
5 | V5 | D4 | D4 | D0 | D1 | D4 | 1 | 18 | 27 | 0.167 | -9 | 6. | 77. | ||
GER | ZONI Lea Fechtcentrum Halle |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 6 | 1.000 | 24 | 1. | 4. | ||
GER | HILJEGERDES Eske OSC Berlin |
7 | V5 | D0 | D1 | D0 | V5 | D1 | 2 | 12 | 28 | 0.333 | -16 | 5. | 65. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 8:30 |
Referee:
PERELMANN Mark
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SEIFFERT Veranika SC Berlin |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 4 | 1.000 | 26 | 1. | 2. | ||
GER | NIPOLLI Isabella SV Angern |
2 | D0 | D2 | V5 | D4 | D0 | D0 | 1 | 11 | 27 | 0.167 | -16 | 7. | 82. | ||
GER | KRAFT Vivian TSG Weinheim |
3 | D0 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 19 | 0.667 | 5 | 2. | 31. | ||
GER | KRAUSE Martha FC Rothenbaum |
4 | D0 | D2 | V5 | D2 | D1 | D4 | 1 | 14 | 29 | 0.167 | -15 | 6. | 78. | ||
GER | AL HASHIM Rana Fechtcentrum Halle |
5 | D2 | V5 | D4 | V5 | V5 | D4 | 3 | 25 | 24 | 0.500 | 1 | 3. | 40. | ||
GER | GÜNDEL Aurelia Bremen 1860 Fechten |
6 | D1 | V5 | D1 | V5 | D3 | V5 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 4. | 45. | ||
GER | ENGEL Hanna Kölner FK |
7 | D1 | V5 | D2 | V5 | V5 | D4 | 3 | 22 | 23 | 0.500 | -1 | 5. | 47. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 8:30 |
Referee:
DJAWADI Nikolai
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BORTA Swantje TG Biberach |
1 | V5 | V5 | V5 | D1 | V5 | D4 | 4 | 25 | 17 | 0.667 | 8 | 3. | 28. | ||
GER | HUBOLD Pia FSC Jena |
2 | D1 | V5 | V5 | D0 | V5 | D1 | 3 | 17 | 18 | 0.500 | -1 | 4. | 48. | ||
GER | DANILA-LEGEL Ioana Elena Bremen 1860 Fechten |
3 | D2 | D2 | D3 | D2 | D3 | D0 | 0 | 12 | 30 | 0.000 | -18 | 7. | 88. | ||
GER | SALIM Leila Yasmin FS TV Langen |
4 | D3 | D0 | V5 | D2 | V5 | D1 | 2 | 16 | 23 | 0.333 | -7 | 5. | 59. | ||
GER | RANFT Abby Fechtclub Radebeul |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 5 | 26 | 13 | 0.833 | 13 | 2. | 16. | ||
GER | KELLER Lenja Chemnitzer PSV |
6 | D1 | D1 | V5 | D0 | D3 | D0 | 1 | 10 | 28 | 0.167 | -18 | 6. | 84. | ||
GER | HERWIG Merle VFL Marburg FA |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 6. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 8:30 |
Referee:
GAASEIDNES Kjell
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | NEUBAUER Aila FSC Jena |
1 | D0 | V4 | D1 | V5 | D1 | D3 | 2 | 14 | 24 | 0.333 | -10 | 6. | 63. | ||
GER | BENEDIX Martha Fechtclub Radebeul |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 4 | 1.000 | 26 | 1. | 2. | ||
GER | LACHER Janne Bremen 1860 Fechten |
3 | D3 | D1 | D0 | D1 | D1 | D2 | 0 | 8 | 29 | 0.000 | -21 | 7. | 89. | ||
GER | FISCHER Marie OSC Berlin |
4 | V5 | D0 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 24 | 16 | 0.667 | 8 | 2. | 29. | ||
GER | BEHLKE Ronja FG Recklinghausen |
5 | D1 | D1 | V5 | D3 | V5 | V5 | 3 | 20 | 20 | 0.500 | 0 | 4. | 45. | ||
GER | BACH Helena Franziska Hanseatischer FC Lübeck |
6 | V5 | D0 | V5 | V5 | D1 | D1 | 3 | 17 | 21 | 0.500 | -4 | 5. | 51. | ||
GER | ABILGAARD Lynn Darmstädter FC |
7 | V5 | D2 | V5 | D2 | D3 | V5 | 3 | 22 | 21 | 0.500 | 1 | 3. | 41. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 8:30 |
Referee:
KUTSYI Leon
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HERTER Alexandra Blau-Weiss Buchholz |
1 | V5 | D4 | D2 | V5 | D4 | V5 | 3 | 25 | 20 | 0.500 | 5 | 3. | 39. | ||
GER | BUCHWALD Lisbeth Bremen 1860 Fechten |
2 | D3 | D0 | V5 | V5 | D2 | V5 | 3 | 20 | 19 | 0.500 | 1 | 4. | 43. | ||
GER | KOSIN Lena FC Moers |
3 | V5 | V5 | V5 | D1 | D0 | V5 | 4 | 21 | 17 | 0.667 | 4 | 2. | 33. | ||
GER | KLIMEK Leah SC Berlin |
4 | V5 | D1 | D1 | V5 | D1 | D2 | 2 | 15 | 22 | 0.333 | -7 | 5. | 60. | ||
GER | KARNATH Floriane TG Biberach |
5 | D1 | D1 | V5 | D0 | D2 | D1 | 1 | 10 | 26 | 0.167 | -16 | 7. | 83. | ||
GER | HERWIG Finja Malu VFL Marburg FA |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 7. | ||
GER | WEIGAND Sara Marie FC Tauberbischofsheim |
7 | D1 | D2 | D2 | V5 | V5 | D0 | 2 | 15 | 23 | 0.333 | -8 | 6. | 62. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 8:30 |
Referee:
SCHMIDT Friedrich
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KÖLL Teresa KTF Luitpold München |
1 | V5 | V5 | D2 | D2 | V5 | V5 | 4 | 24 | 20 | 0.667 | 4 | 3. | 32. | ||
GER | WIESSNER Franka DFC Düsseldorf |
2 | D1 | D0 | D0 | D0 | D1 | D1 | 0 | 3 | 30 | 0.000 | -27 | 7. | 92. | ||
GER | HILBRANDT Katharina FC Moers |
3 | D3 | V5 | D0 | V5 | D2 | D3 | 2 | 18 | 24 | 0.333 | -6 | 5. | 57. | ||
GER | TROPMANN Anastasia FC Tauberbischofsheim |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 6 | 1.000 | 24 | 1. | 4. | ||
GER | KIESSLING Florence TG Frankenthal |
5 | V5 | V5 | D4 | D0 | D2 | V5 | 3 | 21 | 20 | 0.500 | 1 | 4. | 42. | ||
GER | WALL Alexandra Fechtclub Marburg |
6 | D2 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 4 | 26 | 15 | 0.667 | 11 | 2. | 27. | ||
GER | METZ Thea TFC Hanau |
7 | D4 | V5 | V5 | D0 | D3 | D0 | 2 | 17 | 24 | 0.333 | -7 | 6. | 58. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 8:30 |
Referee:
ANDRITZKI Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BUL | RATKOGLO Maria SVA Oranienburg |
1 | D1 | V5 | D3 | D1 | V5 | D1 | 2 | 16 | 24 | 0.333 | -8 | 5. | 61. | ||
GER | GROßMANN Julie Hanseatischer FC Lübeck |
2 | V5 | V1 | V5 | D2 | D3 | D0 | 3 | 16 | 19 | 0.500 | -3 | 4. | 50. | ||
GER | SCHOMAKER Viktoria FC Moers |
3 | D2 | D0 | D0 | D1 | D0 | D0 | 0 | 3 | 26 | 0.000 | -23 | 7. | 91. | ||
GER | WEYERMANN Freya Dürener FC |
4 | V5 | D3 | V5 | D1 | V5 | D1 | 3 | 20 | 19 | 0.500 | 1 | 3. | 43. | ||
GER | KÖSLING Anik SV Angern |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D0 | 5 | 25 | 10 | 0.833 | 15 | 2. | 14. | ||
GER | POPOV Anna-Sophia TSV Neu-Ulm |
6 | D2 | V5 | V5 | D1 | D0 | D0 | 2 | 13 | 23 | 0.333 | -10 | 6. | 64. | ||
GER | SCHNARR Sophia TFC Hanau |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 2 | 1.000 | 28 | 1. | 1. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 8:30 |
Referee:
HERZHOFF Julius
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HASSINGER Sophie TG Frankenthal |
1 | D3 | V5 | V5 | D3 | V5 | 3 | 21 | 12 | 0.600 | 9 | 3. | 34. | ||
GER | HÖPFL Amelie FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 11 | 1.000 | 14 | 1. | 10. | ||
GER | HAUPT Emely PSV Weimar |
3 | D0 | D0 | V5 | D2 | V5 | 2 | 12 | 21 | 0.400 | -9 | 4. | 56. | ||
GER | MALLON Maren FG Schwerin |
4 | D2 | D3 | D3 | D0 | D2 | 0 | 10 | 25 | 0.000 | -15 | 6. | 86. | ||
GER | TAUBITZ Elina Annalena Fechtcentrum Halle |
5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 23 | 12 | 0.800 | 11 | 2. | 23. | ||
GER | FRITSCH Greta SC Berlin |
6 | D0 | D2 | D3 | V5 | D2 | 1 | 12 | 22 | 0.200 | -10 | 5. | 70. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 8:30 |
Referee:
POTRATZ Ricardo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | GIESE Emma TSV Winsen |
1 | D1 | D1 | D3 | V5 | D2 | D0 | 1 | 12 | 27 | 0.167 | -15 | 5. | 79. | ||
GER | GRUND Florentine Dresdener FC |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 5 | 29 | 9 | 0.833 | 20 | 1. | 12. | ||
GER | FELLMANN Emelie TSV Neu-Ulm |
3 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 11 | 0.833 | 16 | 2. | 13. | ||
GER | SCHMÜSER Emma Hanseatischer FC Lübeck |
4 | V5 | D0 | D1 | D0 | D1 | D3 | 1 | 10 | 28 | 0.167 | -18 | 7. | 84. | ||
GER | BARKHOLZ Amelie VFL Marburg FA |
5 | D2 | D1 | D0 | V5 | D0 | D2 | 1 | 10 | 25 | 0.167 | -15 | 6. | 80. | ||
GER | ENGLER Eva FC Moers |
6 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 3. | 15. | ||
GER | REHDA Lene FG Schwerin |
7 | V5 | D0 | D2 | V5 | V5 | D1 | 3 | 18 | 20 | 0.500 | -2 | 4. | 49. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 8:30 |
Referee:
RICKEN Lisa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FRANKE Lena Inken TV Haueneberstein |
1 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 8 | 0.800 | 14 | 2. | 20. | ||
GER | CHEN Wuyi FSC Jena |
2 | D1 | V5 | D0 | D0 | D2 | 1 | 8 | 21 | 0.200 | -13 | 5. | 72. | ||
GER | OEHME Lina Fechtcentrum Halle |
3 | D0 | D1 | D2 | D1 | D4 | 0 | 8 | 25 | 0.000 | -17 | 6. | 87. | ||
GER | ROSENSTENGEL Merle KSV Weißwasser |
4 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 24 | 10 | 0.800 | 14 | 1. | 19. | ||
GER | KRÖPELIN Fenja VFL Marburg FA |
5 | D2 | V5 | V5 | V5 | D1 | 3 | 18 | 15 | 0.600 | 3 | 3. | 37. | ||
GER | KETZER Alina TSV Neu-Ulm |
6 | D0 | V5 | V5 | D1 | V5 | 3 | 16 | 17 | 0.600 | -1 | 4. | 38. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 8:30 |
Referee:
BRAUN Noah
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SOWIETZKI Anja FZ Erfurt EnGarde |
1 | D0 | V5 | D1 | D2 | D0 | 1 | 8 | 24 | 0.200 | -16 | 6. | 76. | ||
GER | VÖLKER Linn Marie FC Moers |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 9 | 1.000 | 16 | 1. | 9. | ||
GER | BISCHOFF Emma TV Haueneberstein |
3 | D4 | D1 | V5 | D1 | D1 | 1 | 12 | 23 | 0.200 | -11 | 5. | 71. | ||
GER | BACH Marie Fechtclub Radebeul |
4 | V5 | D4 | D3 | D1 | D0 | 1 | 13 | 21 | 0.200 | -8 | 4. | 68. | ||
GER | NOWARA Nora Leandra FSC Cottbus |
5 | V5 | D0 | V5 | V5 | D3 | 3 | 18 | 14 | 0.600 | 4 | 3. | 36. | ||
GER | HAGEN Helena SC Berlin |
6 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 9 | 0.800 | 15 | 2. | 18. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | Sa 8:30 |
Referee:
EIFRIG Maximilian Johannes
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FRIGEWSKI Joy TSV Berlin-Wittenau |
1 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | 4 | 21 | 7 | 0.800 | 14 | 2. | 21. | ||
GER | SCHMIDT Charlotte SVA Oranienburg |
2 | D1 | V5 | D0 | D1 | D0 | 1 | 7 | 22 | 0.200 | -15 | 6. | 75. | ||
GER | ZANNER Aurelie TG Dörnigheim |
3 | D0 | D2 | D0 | V5 | D1 | 1 | 8 | 22 | 0.200 | -14 | 4. | 73. | ||
GER | MAHUTKA Malin Ava Blau-Weiss Buchholz |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 24 | 6 | 0.800 | 18 | 1. | 17. | ||
GER | DIEHL Lena-Marie FG Rotation Berlin |
5 | D0 | V5 | D2 | D0 | D0 | 1 | 7 | 21 | 0.200 | -14 | 5. | 74. | ||
CHN | CUI Xiyan FS TV Langen |
6 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 21 | 10 | 0.800 | 11 | 3. | 24. |
No. 13: Results checked
Pi 13 | Sa 8:30 |
Referee:
LOESCHE Toni
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BAAS Svenja TFC Hanau |
1 | D2 | D3 | V5 | V5 | D1 | 2 | 16 | 19 | 0.400 | -3 | 3. | 53. | ||
JPN | GOTO Yui PSV Stuttgart |
2 | V5 | D4 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 11 | 0.800 | 13 | 2. | 22. | ||
GER | KRAFT Maja TSG Weinheim |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 17 | 1.000 | 8 | 1. | 11. | ||
GER | FRITSCHE Rica KSV Weißwasser |
4 | D1 | D2 | D4 | V5 | V3 | 2 | 15 | 21 | 0.400 | -6 | 4. | 54. | ||
GER | KLOSTERMANN Emma KTF Luitpold München |
5 | D3 | D1 | D2 | D4 | V5 | 1 | 15 | 22 | 0.200 | -7 | 6. | 67. | ||
GER | LÜBEN Clara-Marlene SC Berlin |
6 | V5 | D1 | D4 | D2 | D2 | 1 | 14 | 19 | 0.200 | -5 | 5. | 66. |
No. 14: Results checked
Pi 14 | Sa 8:30 |
Referee:
SOURISSEAUX Enrico
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BOC Mai Ly FC Moers |
1 | D1 | V5 | D1 | V5 | D0 | 2 | 12 | 19 | 0.400 | -7 | 4. | 55. | ||
GER | MERT Buket FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 5 | 1.000 | 20 | 1. | 8. | ||
GER | TEMUR Duru FC Rothenbaum |
3 | D2 | D1 | D2 | V5 | D2 | 1 | 12 | 21 | 0.200 | -9 | 5. | 69. | ||
GER | ROHNER Emilia SC Berlin |
4 | V5 | D1 | V5 | V5 | D4 | 3 | 20 | 13 | 0.600 | 7 | 3. | 35. | ||
GER | LANGHAGEL Inga OSC Berlin |
5 | D2 | D1 | D1 | D0 | D0 | 0 | 4 | 25 | 0.000 | -21 | 6. | 90. | ||
RUS | ERTEL Alisa SVA Oranienburg |
6 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | 4 | 21 | 11 | 0.800 | 10 | 2. | 25. |