Sächsische Meisterschaft | Degen | männlich | U17 | Individual | Stollberg/Sa. (GER)

Date: 16.02.2019 10:41 | Sächsischer Fechtverband e.V.


No. 1: Results checked
Pi 7 | | Referee: LAMLA SteffenKROPP Alexander

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MICHALSKI Christoph
FC Leipzig
1 V5 V5 V5 V5 D3 D1 4 24 17 0.667 7 3. 10.
GER AUST Marvin
FC Bischofswerda
2 D3 V5 V5 D4 D4 D2 2 23 23 0.333 0 4. 15.
GER KAPS Martin
Fechtclub Radebeul
3 D0 D1 V5 V5 D0 D0 2 11 23 0.333 -12 5. 18.
GER ALBRECHT Anton
FC Leipzig
4 D1 D2 D1 V5 D1 D0 1 10 28 0.167 -18 7. 25.
GER SIEBENHÖRL Joel
SFV Oschatz
5 D3 V5 D3 D3 D2 D0 1 16 29 0.167 -13 6. 22.
GER EBERT Ferdinand
TV Markkleeberg
6 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 27 15 0.833 12 2. 4.
GER TIMM Ronaldo
KSV Weißwasser
7 V5 V5 V4 V5 V5 V5 6 29 5 1.000 24 1. 1.
details
ALBRECHT Anton   D 1 V 5   MICHALSKI Christoph R:
SIEBENHÖRL Joel   V 5 D 4   AUST Marvin R:
EBERT Ferdinand   V 5 D 0   KAPS Martin R:
MICHALSKI Christoph   D 1 V 5   TIMM Ronaldo R:
ALBRECHT Anton   V 5 D 3   SIEBENHÖRL Joel R:
KAPS Martin   D 1 V 5   AUST Marvin R:
TIMM Ronaldo   V 5 D 2   EBERT Ferdinand R:
MICHALSKI Christoph   V 5 D 3   SIEBENHÖRL Joel R:
KAPS Martin   V 5 D 1   ALBRECHT Anton R:
AUST Marvin   D 4 V 5   EBERT Ferdinand R:
TIMM Ronaldo   V 5 D 0   SIEBENHÖRL Joel R:
MICHALSKI Christoph   V 5 D 0   KAPS Martin R:
EBERT Ferdinand   V 5 D 1   ALBRECHT Anton R:
AUST Marvin   D 2 V 5   TIMM Ronaldo R:
SIEBENHÖRL Joel   D 3 V 5   KAPS Martin R:
EBERT Ferdinand   V 5 D 3   MICHALSKI Christoph R:
ALBRECHT Anton   D 2 V 5   AUST Marvin R:
KAPS Martin   D 0 V 4   TIMM Ronaldo R:
SIEBENHÖRL Joel   D 2 V 5   EBERT Ferdinand R:
AUST Marvin   D 3 V 5   MICHALSKI Christoph R:
TIMM Ronaldo   V 5 D 0   ALBRECHT Anton R:

No. 2: Results checked
Pi 8 | | Referee: EHRT Chantall

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ILCHMANN Peter
Fechtclub Radebeul
1 D1 D4 V5 D3 D3 V5 2 21 26 0.333 -5 4. 16.
GER PRZIKOPP Martin
FC Leipzig
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 9 1.000 21 1. 2.
GER FRITSCHE Enno
SV Medizin Bautzen
3 V5 D0 D2 D1 D0 D4 1 12 29 0.167 -17 7. 24.
GER BERTHOLD Simon
Fechtclub Radebeul
4 D2 D1 V5 D1 D2 D1 1 12 27 0.167 -15 6. 23.
GER BERGMANN Jonas
FC Oelsnitz
5 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 28 15 0.833 13 2. 3.
GER WINKLER Leon
FC Bischofswerda
6 V5 D2 V5 V5 D4 V5 4 26 18 0.667 8 3. 9.
GER EVERS Luca Elias
FSV Görlitz
7 D4 D2 V5 V5 D1 D3 2 20 25 0.333 -5 5. 17.
details
BERTHOLD Simon   D 2 V 5   ILCHMANN Peter R:
BERGMANN Jonas   D 3 V 5   PRZIKOPP Martin R:
WINKLER Leon   V 5 D 0   FRITSCHE Enno R:
ILCHMANN Peter   V 5 D 4   EVERS Luca Elias R:
BERTHOLD Simon   D 1 V 5   BERGMANN Jonas R:
FRITSCHE Enno   D 0 V 5   PRZIKOPP Martin R:
EVERS Luca Elias   D 3 V 5   WINKLER Leon R:
ILCHMANN Peter   D 3 V 5   BERGMANN Jonas R:
FRITSCHE Enno   D 2 V 5   BERTHOLD Simon R:
PRZIKOPP Martin   V 5 D 2   WINKLER Leon R:
EVERS Luca Elias   D 1 V 5   BERGMANN Jonas R:
ILCHMANN Peter   D 4 V 5   FRITSCHE Enno R:
WINKLER Leon   V 5 D 2   BERTHOLD Simon R:
PRZIKOPP Martin   V 5 D 2   EVERS Luca Elias R:
BERGMANN Jonas   V 5 D 1   FRITSCHE Enno R:
WINKLER Leon   V 5 D 3   ILCHMANN Peter R:
BERTHOLD Simon   D 1 V 5   PRZIKOPP Martin R:
FRITSCHE Enno   D 4 V 5   EVERS Luca Elias R:
BERGMANN Jonas   V 5 D 4   WINKLER Leon R:
PRZIKOPP Martin   V 5 D 1   ILCHMANN Peter R:
EVERS Luca Elias   V 5 D 1   BERTHOLD Simon R:

No. 3: Results checked
Pi 9 | | Referee: REISS Daniel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BUSCH Samuel
FC Bischofswerda
1 V5 V5 V5 D1 V5 4 21 18 0.800 3 1. 8.
GER DIENEL Raphael
SFV Oschatz
2 D2 V5 V5 D1 V5 3 18 19 0.600 -1 4. 13.
GER FRITSCHE Matthes
SV Medizin Bautzen
3 D4 D3 V5 V5 V5 3 22 20 0.600 2 3. 12.
GER BLOCHWITZ Anton
TV Markkleeberg
4 D3 D3 D2 D2 V5 1 15 24 0.200 -9 6. 20.
GER HÖCKE Wilhelm
FC Leipzig
5 V5 V5 D4 V5 D3 3 22 14 0.600 8 2. 11.
GER ULBRICHT Vincent
Fechtclub Radebeul
6 D4 D3 D4 D4 V5 1 20 23 0.200 -3 5. 19.
details
DIENEL Raphael   D 2 V 5   BUSCH Samuel R:
FRITSCHE Matthes   V 5 D 2   BLOCHWITZ Anton R:
HÖCKE Wilhelm   D 3 V 5   ULBRICHT Vincent R:
BUSCH Samuel   V 5 D 4   FRITSCHE Matthes R:
ULBRICHT Vincent   D 3 V 5   DIENEL Raphael R:
BLOCHWITZ Anton   D 2 V 5   HÖCKE Wilhelm R:
ULBRICHT Vincent   D 4 V 5   BUSCH Samuel R:
HÖCKE Wilhelm   D 4 V 5   FRITSCHE Matthes R:
DIENEL Raphael   V 5 D 3   BLOCHWITZ Anton R:
BUSCH Samuel   D 1 V 5   HÖCKE Wilhelm R:
BLOCHWITZ Anton   V 5 D 4   ULBRICHT Vincent R:
FRITSCHE Matthes   D 3 V 5   DIENEL Raphael R:
BLOCHWITZ Anton   D 3 V 5   BUSCH Samuel R:
DIENEL Raphael   D 1 V 5   HÖCKE Wilhelm R:
ULBRICHT Vincent   D 4 V 5   FRITSCHE Matthes R:

No. 4: Results checked
Pi 10 | | Referee: REISS DanielMORGENSTERN Eric

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WINKLER Armin
FC Bischofswerda
1 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 13 0.800 10 2. 6.
GER ZÄNKER Sören
FC Bischofswerda
2 D2 D1 D2 V5 D1 1 11 23 0.200 -12 5. 21.
GER EBERT Tillmann
TV Markkleeberg
3 D1 V5 V5 V5 V5 4 21 8 0.800 13 1. 5.
GER NITSCHE Albert
SV Medizin Bautzen
4 D3 V4 D0 V5 D4 2 16 17 0.400 -1 4. 14.
GER LADEMANN Louis
FC Leipzig
5 D2 D4 D1 D0 D3 0 10 25 0.000 -15 6. 26.
GER PLISCHKE Dennis
Fechtclub Radebeul
6 V5 V5 D1 V5 V5 4 21 16 0.800 5 3. 7.
details
ZÄNKER Sören   D 2 V 5   WINKLER Armin R:
EBERT Tillmann   V 5 D 0   NITSCHE Albert R:
LADEMANN Louis   D 3 V 5   PLISCHKE Dennis R:
WINKLER Armin   V 5 D 1   EBERT Tillmann R:
PLISCHKE Dennis   V 5 D 1   ZÄNKER Sören R:
NITSCHE Albert   V 5 D 0   LADEMANN Louis R:
PLISCHKE Dennis   V 5 D 3   WINKLER Armin R:
LADEMANN Louis   D 1 V 5   EBERT Tillmann R:
ZÄNKER Sören   D 2 V 4   NITSCHE Albert R:
WINKLER Armin   V 5 D 2   LADEMANN Louis R:
NITSCHE Albert   D 4 V 5   PLISCHKE Dennis R:
EBERT Tillmann   V 5 D 1   ZÄNKER Sören R:
NITSCHE Albert   D 3 V 5   WINKLER Armin R:
ZÄNKER Sören   V 5 D 4   LADEMANN Louis R:
PLISCHKE Dennis   D 1 V 5   EBERT Tillmann R: