Sächsische Meisterschaft | Degen | männlich | U14+U13 | Individual | Stollberg/Sa. (GER)

Date: 19.02.2019 18:57 | Sächsischer Fechtverband e.V.


No. 1: Results checked
Pi 6 | | Referee: HELBIG Niclas

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BLOCHWITZ Anton
TV Markkleeberg
1 D2 V5 V5 V5 V4 D1 4 22 23 0.667 -1 3. 4.
GER PLISCHKE Dennis
Fechtclub Radebeul
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 11 1.000 19 1. 1.
GER WIEDEMANN Artur
FC Bischofswerda
3 D3 D1 D3 D3 V5 V5 2 20 24 0.333 -4 5. 9.
GER EBERT Tillmann
TV Markkleeberg
4 D4 D4 V5 V5 V5 D4 3 27 19 0.500 8 4. 7.
GER WEBER Anton
SFV Oschatz
5 D4 D2 V5 D0 D3 D2 1 16 28 0.167 -12 6. 12.
GER EVERS Luca Elias
FSV Görlitz
6 D2 D1 D2 D1 V5 D2 1 13 27 0.167 -14 7. 13.
GER LADEMANN Louis
FC Leipzig
7 V5 D1 D2 V5 V5 V5 4 23 19 0.667 4 2. 3.
details
EBERT Tillmann   D 4 V 5   BLOCHWITZ Anton R:
WEBER Anton   D 2 V 5   PLISCHKE Dennis R:
EVERS Luca Elias   D 2 V 5   WIEDEMANN Artur R:
BLOCHWITZ Anton   D 1 V 5   LADEMANN Louis R:
EBERT Tillmann   V 5 D 0   WEBER Anton R:
WIEDEMANN Artur   D 1 V 5   PLISCHKE Dennis R:
LADEMANN Louis   V 5 D 2   EVERS Luca Elias R:
BLOCHWITZ Anton   V 5 D 4   WEBER Anton R:
WIEDEMANN Artur   D 3 V 5   EBERT Tillmann R:
PLISCHKE Dennis   V 5 D 1   EVERS Luca Elias R:
LADEMANN Louis   V 5 D 2   WEBER Anton R:
BLOCHWITZ Anton   V 5 D 3   WIEDEMANN Artur R:
EVERS Luca Elias   D 1 V 5   EBERT Tillmann R:
PLISCHKE Dennis   V 5 D 1   LADEMANN Louis R:
WEBER Anton   V 5 D 3   WIEDEMANN Artur R:
EVERS Luca Elias   D 2 V 4   BLOCHWITZ Anton R:
EBERT Tillmann   D 4 V 5   PLISCHKE Dennis R:
WIEDEMANN Artur   V 5 D 2   LADEMANN Louis R:
WEBER Anton   D 3 V 5   EVERS Luca Elias R:
PLISCHKE Dennis   V 5 D 2   BLOCHWITZ Anton R:
LADEMANN Louis   V 5 D 4   EBERT Tillmann R:

No. 2: Results checked
Pi 5 | | Referee: EHRT Chantall

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER FRITSCHE Enno
SV Medizin Bautzen
1 V5 V5 V5 D2 D1 3 18 19 0.600 -1 3. 6.
GER ILCHMANN Peter
Fechtclub Radebeul
2 D3 D2 D3 V5 D4 1 17 24 0.200 -7 6. 11.
GER ALBRECHT Anton
FC Leipzig
3 D4 V5 D3 D2 D4 1 18 22 0.200 -4 5. 10.
GER SPREMBERG Paul
TV Markkleeberg
4 D4 V5 V5 D1 D3 2 18 21 0.400 -3 4. 8.
GER STEIN Yannik
FC Oelsnitz
5 V3 D4 V5 V5 D4 3 21 15 0.600 6 2. 5.
GER WINKLER Leon
FC Bischofswerda
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 16 1.000 9 1. 2.
details
ILCHMANN Peter   D 3 V 5   FRITSCHE Enno R:
ALBRECHT Anton   D 3 V 5   SPREMBERG Paul R:
STEIN Yannik   D 4 V 5   WINKLER Leon R:
FRITSCHE Enno   V 5 D 4   ALBRECHT Anton R:
WINKLER Leon   V 5 D 4   ILCHMANN Peter R:
SPREMBERG Paul   D 1 V 5   STEIN Yannik R:
WINKLER Leon   V 5 D 1   FRITSCHE Enno R:
STEIN Yannik   V 5 D 2   ALBRECHT Anton R:
ILCHMANN Peter   D 3 V 5   SPREMBERG Paul R:
FRITSCHE Enno   D 2 V 3   STEIN Yannik R:
SPREMBERG Paul   D 3 V 5   WINKLER Leon R:
ALBRECHT Anton   V 5 D 2   ILCHMANN Peter R:
SPREMBERG Paul   D 4 V 5   FRITSCHE Enno R:
ILCHMANN Peter   V 5 D 4   STEIN Yannik R:
WINKLER Leon   V 5 D 4   ALBRECHT Anton R: