Nord-Ostsee-Pokal 2018 | Degen | weiblich | U20 | Individual | Bad Segeberg (GER)

Date: 20.10.2018 13:51 | Katarina Lahn


No. 1: Results checked
Pi FI | | Referee: ANSORGE MarcelBAUMANN Katrin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LÖHR Lisa-Marie
Fechtzentrum Solingen
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 1.
GER DRESE Luise
OSC Potsdam
2 D1 D2 D2 D4 D1 0 10 25 0.000 -15 6. 72.
GER THOMA Miriam
FS Bielefelder TG
3 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 13 0.800 9 2. 9.
GER JONAS Eva
Eintracht Frankfurt
4 D3 V5 D1 V5 V5 3 19 16 0.600 3 3. 23.
GER BEHRENS Nora
TB Hamburg-Eilbeck
5 D2 V5 D4 D2 V5 2 18 19 0.400 -1 4. 42.
GER KRAUSE Rebekka
FC Leipzig
6 D1 V5 D1 D2 D0 1 9 21 0.200 -12 5. 69.
details
DRESE Luise   D 1 V 5   LÖHR Lisa-Marie R:
THOMA Miriam   V 5 D 1   JONAS Eva R:
BEHRENS Nora   V 5 D 0   KRAUSE Rebekka R:
LÖHR Lisa-Marie   V 5 D 2   THOMA Miriam R:
KRAUSE Rebekka   V 5 D 1   DRESE Luise R:
JONAS Eva   V 5 D 2   BEHRENS Nora R:
KRAUSE Rebekka   D 1 V 5   LÖHR Lisa-Marie R:
BEHRENS Nora   D 4 V 5   THOMA Miriam R:
DRESE Luise   D 2 V 5   JONAS Eva R:
LÖHR Lisa-Marie   V 5 D 2   BEHRENS Nora R:
JONAS Eva   V 5 D 2   KRAUSE Rebekka R:
THOMA Miriam   V 5 D 2   DRESE Luise R:
JONAS Eva   D 3 V 5   LÖHR Lisa-Marie R:
DRESE Luise   D 4 V 5   BEHRENS Nora R:
KRAUSE Rebekka   D 1 V 5   THOMA Miriam R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | | Referee: BLANK Karen AntoniaLINOW Rasmus

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
NED YOSHIMORI Sakura
1 Schermacademie Zair
1 D1 D1 D2 V5 V5 2 14 19 0.400 -5 5. 53.
GER HAIDA Malija
SC Itzehoe
2 V5 D4 V5 V5 D2 3 21 19 0.600 2 2. 26.
GER TOUMI Sarah-Lisa
FC Tauberbischofsheim
3 V5 V5 D1 D2 D3 2 16 20 0.400 -4 4. 50.
GER YETKIN Melissa
Heidelberger FC/TSG R.
4 V5 D4 V5 V5 D0 3 19 17 0.600 2 3. 29.
GER BECKER Lilly
FC Kassel
5 D3 D4 V5 D4 D0 1 16 22 0.200 -6 6. 57.
GER GROLLMISCH Felicitas
FC Leipzig
6 D1 V5 V5 V5 V5 4 21 10 0.800 11 1. 7.
details
HAIDA Malija   V 5 D 1   YOSHIMORI Sakura R:
TOUMI Sarah-Lisa   D 1 V 5   YETKIN Melissa R:
BECKER Lilly   D 0 V 5   GROLLMISCH Felicitas R:
YOSHIMORI Sakura   D 1 V 5   TOUMI Sarah-Lisa R:
GROLLMISCH Felicitas   V 5 D 2   HAIDA Malija R:
YETKIN Melissa   V 5 D 4   BECKER Lilly R:
GROLLMISCH Felicitas   D 1 V 5   YOSHIMORI Sakura R:
BECKER Lilly   V 5 D 2   TOUMI Sarah-Lisa R:
HAIDA Malija   V 5 D 4   YETKIN Melissa R:
YOSHIMORI Sakura   V 5 D 3   BECKER Lilly R:
YETKIN Melissa   D 0 V 5   GROLLMISCH Felicitas R:
TOUMI Sarah-Lisa   V 5 D 4   HAIDA Malija R:
YETKIN Melissa   V 5 D 2   YOSHIMORI Sakura R:
HAIDA Malija   V 5 D 4   BECKER Lilly R:
GROLLMISCH Felicitas   V 5 D 3   TOUMI Sarah-Lisa R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | | Referee: HAENSCHKE Louis Albert

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER RIPPERT Ariane
Fechtzentrum Solingen
1 D4 D3 V5 V5 D2 2 19 23 0.400 -4 6. 49.
GER BÜHNER Theresa
SV Böblingen
2 V5 D4 V5 V5 D3 3 22 18 0.600 4 1. 19.
GER SCHNEIDER Pia
Fecht Club Krefeld
3 V5 V5 D4 V5 D3 3 22 20 0.600 2 2. 25.
GER SEIBEL Marta
FC Kassel
4 D4 D2 V5 D4 V5 2 20 21 0.400 -1 4. 41.
GER PETERSEN Jara-Sophie
SV Einheit Altenburg
5 D4 D2 D4 V5 V5 2 20 23 0.400 -3 5. 45.
GER NEUER Julia
OFC Bonn
6 V5 V5 V4 D2 D4 3 20 18 0.600 2 3. 27.
details
BÜHNER Theresa   V 5 D 4   RIPPERT Ariane R:
SCHNEIDER Pia   D 4 V 5   SEIBEL Marta R:
PETERSEN Jara-Sophie   V 5 D 4   NEUER Julia R:
RIPPERT Ariane   D 3 V 5   SCHNEIDER Pia R:
NEUER Julia   V 5 D 3   BÜHNER Theresa R:
SEIBEL Marta   D 4 V 5   PETERSEN Jara-Sophie R:
NEUER Julia   V 5 D 2   RIPPERT Ariane R:
PETERSEN Jara-Sophie   D 4 V 5   SCHNEIDER Pia R:
BÜHNER Theresa   V 5 D 2   SEIBEL Marta R:
RIPPERT Ariane   V 5 D 4   PETERSEN Jara-Sophie R:
SEIBEL Marta   V 5 D 2   NEUER Julia R:
SCHNEIDER Pia   V 5 D 4   BÜHNER Theresa R:
SEIBEL Marta   D 4 V 5   RIPPERT Ariane R:
BÜHNER Theresa   V 5 D 2   PETERSEN Jara-Sophie R:
NEUER Julia   V 4 D 3   SCHNEIDER Pia R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | | Referee: BROSCHEID Frederik

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LOH Pauline
Heidenheimer SB
1 D3 V5 D4 V5 V5 3 22 16 0.600 6 2. 18.
GER ALBRECHT Giulia
Heidenheimer SB
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 3.
GER THRUM Lea
TSF Ditzingen
3 D3 D2 V5 V3 V5 3 18 17 0.600 1 3. 31.
GER PAULSFELD Alexia
FC Kassel
4 V5 D1 D3 D2 D4 1 15 24 0.200 -9 6. 65.
GER BENABBOU Shirin
Düsseldorfer FV
5 D0 D3 D2 V5 D2 1 12 20 0.200 -8 5. 63.
GER RÖPKE Greta
FG Segeberg
6 D3 D3 D2 V5 V5 2 18 21 0.400 -3 4. 47.
details
ALBRECHT Giulia   V 5 D 3   LOH Pauline R:
THRUM Lea   V 5 D 3   PAULSFELD Alexia R:
BENABBOU Shirin   D 2 V 5   RÖPKE Greta R:
LOH Pauline   V 5 D 3   THRUM Lea R:
RÖPKE Greta   D 3 V 5   ALBRECHT Giulia R:
PAULSFELD Alexia   D 2 V 5   BENABBOU Shirin R:
RÖPKE Greta   D 3 V 5   LOH Pauline R:
BENABBOU Shirin   D 2 V 3   THRUM Lea R:
ALBRECHT Giulia   V 5 D 1   PAULSFELD Alexia R:
LOH Pauline   V 5 D 0   BENABBOU Shirin R:
PAULSFELD Alexia   D 4 V 5   RÖPKE Greta R:
THRUM Lea   D 2 V 5   ALBRECHT Giulia R:
PAULSFELD Alexia   V 5 D 4   LOH Pauline R:
ALBRECHT Giulia   V 5 D 3   BENABBOU Shirin R:
RÖPKE Greta   D 2 V 5   THRUM Lea R:

No. 5: Results checked
Pi 5 | | Referee: GROPPER Johanna

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ARNDT Fabienne
Quernheimer FC
1 D4 V5 D1 V5 D4 2 19 18 0.400 1 4. 38.
GER HÄNDLER Anja
TSF Ditzingen
2 V5 D3 D2 D3 V5 2 18 21 0.400 -3 5. 47.
GER ZERRWECK Lina
FC Tauberbischofsheim
3 D3 V4 D3 V5 V5 3 20 18 0.600 2 2. 27.
GER MAYR Franziska
Heidenheimer SB
4 V5 V5 V5 D4 V5 4 24 11 0.800 13 1. 6.
GER KETTLING Lotte
Herner TC
5 D0 V5 D2 V5 V5 3 17 21 0.600 -4 3. 37.
GER WIETHEUPER Tessa
Osnabrücker SC
6 V5 D3 D3 D0 D4 1 15 24 0.200 -9 6. 65.
details
HÄNDLER Anja   V 5 D 4   ARNDT Fabienne R:
ZERRWECK Lina   D 3 V 5   MAYR Franziska R:
KETTLING Lotte   V 5 D 4   WIETHEUPER Tessa R:
ARNDT Fabienne   V 5 D 3   ZERRWECK Lina R:
WIETHEUPER Tessa   D 3 V 5   HÄNDLER Anja R:
MAYR Franziska   D 4 V 5   KETTLING Lotte R:
WIETHEUPER Tessa   V 5 D 4   ARNDT Fabienne R:
KETTLING Lotte   D 2 V 5   ZERRWECK Lina R:
HÄNDLER Anja   D 2 V 5   MAYR Franziska R:
ARNDT Fabienne   V 5 D 0   KETTLING Lotte R:
MAYR Franziska   V 5 D 0   WIETHEUPER Tessa R:
ZERRWECK Lina   V 4 D 3   HÄNDLER Anja R:
MAYR Franziska   V 5 D 1   ARNDT Fabienne R:
HÄNDLER Anja   D 3 V 5   KETTLING Lotte R:
WIETHEUPER Tessa   D 3 V 5   ZERRWECK Lina R:

No. 6: Results checked
Pi 6 | | Referee: KRAUSE Dirk

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LANGER Franziska
Fechtzentrum Solingen
1 V5 D4 D3 D4 D4 1 20 24 0.200 -4 4. 55.
GER SCHICKER Maike
Fechtzentrum Solingen
2 D4 D1 D4 D2 V4 1 15 23 0.200 -8 5. 60.
GER HILBRIG Viktoria
Heidenheimer SB
3 V5 V5 D2 V5 V5 4 22 14 0.800 8 2. 11.
GER BÜCKER Femke
Osnabrücker SC
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 13 1.000 12 1. 4.
GER HÖSEL Alexandra Chiara
Mannheimer FC
5 V5 V5 D3 D2 V5 3 20 20 0.600 0 3. 32.
GER PAGENSTECHER Nina
FG Segeberg
6 V5 D3 D1 D2 D4 1 15 23 0.200 -8 5. 60.
details
SCHICKER Maike   D 4 V 5   LANGER Franziska R:
HILBRIG Viktoria   D 2 V 5   BÜCKER Femke R:
HÖSEL Alexandra Chiara   V 5 D 4   PAGENSTECHER Nina R:
LANGER Franziska   D 4 V 5   HILBRIG Viktoria R:
PAGENSTECHER Nina   D 3 V 4   SCHICKER Maike R:
BÜCKER Femke   V 5 D 2   HÖSEL Alexandra Chiara R:
PAGENSTECHER Nina   V 5 D 4   LANGER Franziska R:
HÖSEL Alexandra Chiara   D 3 V 5   HILBRIG Viktoria R:
SCHICKER Maike   D 4 V 5   BÜCKER Femke R:
LANGER Franziska   D 4 V 5   HÖSEL Alexandra Chiara R:
BÜCKER Femke   V 5 D 2   PAGENSTECHER Nina R:
HILBRIG Viktoria   V 5 D 1   SCHICKER Maike R:
BÜCKER Femke   V 5 D 3   LANGER Franziska R:
SCHICKER Maike   D 2 V 5   HÖSEL Alexandra Chiara R:
PAGENSTECHER Nina   D 1 V 5   HILBRIG Viktoria R:

No. 7: Results checked
Pi 7 | | Referee: SCHÖNBERG Ingrun

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MASTHOFF Emma
EFG Essen
1 V5 D3 D4 V5 V4 3 21 18 0.600 3 2. 22.
GER REINHOLD Charlotte
EFG Essen
2 D2 V5 V5 V5 D2 3 19 21 0.600 -2 4. 36.
GER KOZIELSKI Katharina
FC Tauberbischofsheim
3 V5 D4 D3 D3 D4 1 19 23 0.200 -4 6. 56.
GER CARDUCCI Lilia
Heidenheimer SB
4 V5 D4 V5 D4 V5 3 23 21 0.600 2 3. 24.
GER SPIERZAK Luisa Emilia
TSV Bayer 04 Leverkusen
5 D3 D3 V5 V5 D3 2 19 22 0.400 -3 5. 46.
GER MAYER Elin
Darmstädter FC
6 D3 V5 V5 D4 V5 3 22 18 0.600 4 1. 19.
details
REINHOLD Charlotte   D 2 V 5   MASTHOFF Emma R:
KOZIELSKI Katharina   D 3 V 5   CARDUCCI Lilia R:
SPIERZAK Luisa Emilia   D 3 V 5   MAYER Elin R:
MASTHOFF Emma   D 3 V 5   KOZIELSKI Katharina R:
MAYER Elin   V 5 D 2   REINHOLD Charlotte R:
CARDUCCI Lilia   D 4 V 5   SPIERZAK Luisa Emilia R:
MAYER Elin   D 3 V 4   MASTHOFF Emma R:
SPIERZAK Luisa Emilia   V 5 D 3   KOZIELSKI Katharina R:
REINHOLD Charlotte   V 5 D 4   CARDUCCI Lilia R:
MASTHOFF Emma   V 5 D 3   SPIERZAK Luisa Emilia R:
CARDUCCI Lilia   V 5 D 4   MAYER Elin R:
KOZIELSKI Katharina   D 4 V 5   REINHOLD Charlotte R:
CARDUCCI Lilia   V 5 D 4   MASTHOFF Emma R:
REINHOLD Charlotte   V 5 D 3   SPIERZAK Luisa Emilia R:
MAYER Elin   V 5 D 4   KOZIELSKI Katharina R:

No. 8: Results checked
Pi 8 | | Referee: DELFS Lennart

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER DICK Carina
Wuppertaler FC
1 D4 D4 D3 D4 D3 0 18 25 0.000 -7 6. 70.
GER GÖDDE Ella
OFC Bonn
2 V5 D3 V5 V5 V5 4 23 15 0.800 8 1. 10.
GER HEINZ Vanessa
Heidenheimer SB
3 V5 V5 D4 V5 V5 4 24 17 0.800 7 2. 13.
GER LANDTE Constanze
MTV Saalfeld
4 V5 D1 V5 V5 D4 3 20 21 0.600 -1 3. 35.
GER JASKULLA Klara
FC Leipzig
5 V5 D2 D2 D4 V5 2 18 23 0.400 -5 5. 51.
GER SCHOOF Clara
SC Itzehoe
6 V5 D3 D3 V5 D4 2 20 22 0.400 -2 4. 43.
details
GÖDDE Ella   V 5 D 4   DICK Carina R:
HEINZ Vanessa   D 4 V 5   LANDTE Constanze R:
JASKULLA Klara   V 5 D 4   SCHOOF Clara R:
DICK Carina   D 4 V 5   HEINZ Vanessa R:
SCHOOF Clara   D 3 V 5   GÖDDE Ella R:
LANDTE Constanze   V 5 D 4   JASKULLA Klara R:
SCHOOF Clara   V 5 D 3   DICK Carina R:
JASKULLA Klara   D 2 V 5   HEINZ Vanessa R:
GÖDDE Ella   V 5 D 1   LANDTE Constanze R:
DICK Carina   D 4 V 5   JASKULLA Klara R:
LANDTE Constanze   D 4 V 5   SCHOOF Clara R:
HEINZ Vanessa   V 5 D 3   GÖDDE Ella R:
LANDTE Constanze   V 5 D 3   DICK Carina R:
GÖDDE Ella   V 5 D 2   JASKULLA Klara R:
SCHOOF Clara   D 3 V 5   HEINZ Vanessa R:

No. 9: Results checked
Pi 9 | | Referee: BOEHNKE Joram

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MEIßNER Katrin
FC Kassel
1 V5 D3 D3 V5 V5 3 21 17 0.600 4 2. 21.
GER SCHMIDT Sina
Hamburger FC
2 D4 D3 V5 D3 D4 1 19 22 0.200 -3 5. 54.
GER ALVES DE LIMA Carolina
Heidenheimer SB
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 16 1.000 9 1. 5.
GER VON PRONDZINSKI Maja
Wuppertaler FC
4 V5 D2 D4 D3 D1 1 15 23 0.200 -8 6. 60.
GER BREITWIESER Carolin
TSG Friesenheim
5 D2 V5 D4 V5 D3 2 19 21 0.400 -2 4. 44.
GER GOLDMANN Lara
TSV Bayer 04 Leverkusen
6 D1 V5 D2 V5 V5 3 18 18 0.600 0 3. 34.
details
SCHMIDT Sina   D 4 V 5   MEIßNER Katrin R:
ALVES DE LIMA Carolina   V 5 D 4   VON PRONDZINSKI Maja R:
BREITWIESER Carolin   D 3 V 5   GOLDMANN Lara R:
MEIßNER Katrin   D 3 V 5   ALVES DE LIMA Carolina R:
GOLDMANN Lara   V 5 D 4   SCHMIDT Sina R:
VON PRONDZINSKI Maja   D 3 V 5   BREITWIESER Carolin R:
GOLDMANN Lara   D 1 V 5   MEIßNER Katrin R:
BREITWIESER Carolin   D 4 V 5   ALVES DE LIMA Carolina R:
SCHMIDT Sina   V 5 D 2   VON PRONDZINSKI Maja R:
MEIßNER Katrin   V 5 D 2   BREITWIESER Carolin R:
VON PRONDZINSKI Maja   D 1 V 5   GOLDMANN Lara R:
ALVES DE LIMA Carolina   V 5 D 3   SCHMIDT Sina R:
VON PRONDZINSKI Maja   V 5 D 3   MEIßNER Katrin R:
SCHMIDT Sina   D 3 V 5   BREITWIESER Carolin R:
GOLDMANN Lara   D 2 V 5   ALVES DE LIMA Carolina R:

No. 10: Results checked
Pi 10 | | Referee: THUM Florentin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KOLBINGER Brenda
Fechtzentrum Solingen
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 10 1.000 15 1. 2.
GER LANGER Mia Sophie
Fechtzentrum Solingen
2 D3 D2 D3 D1 D3 0 12 25 0.000 -13 6. 71.
GER KARSTEN Anna
Heidenheimer SB
3 D2 V5 D2 V5 V5 3 19 19 0.600 0 3. 33.
GER HÖRMANN Valérie
TSV Berlin-Wittenau
4 D0 V5 V5 V5 V5 4 20 15 0.800 5 2. 16.
GER MÜLLER Jule Hanna
EFG Essen
5 D1 V5 D4 D2 D0 1 12 20 0.200 -8 5. 63.
GER FRIEDERICH Adriana
TSV Bayer 04 Leverkusen
6 D4 V5 D3 D3 V4 2 19 18 0.400 1 4. 38.
details
LANGER Mia Sophie   D 3 V 5   KOLBINGER Brenda R:
KARSTEN Anna   D 2 V 5   HÖRMANN Valérie R:
MÜLLER Jule Hanna   D 0 V 4   FRIEDERICH Adriana R:
KOLBINGER Brenda   V 5 D 2   KARSTEN Anna R:
FRIEDERICH Adriana   V 5 D 3   LANGER Mia Sophie R:
HÖRMANN Valérie   V 5 D 2   MÜLLER Jule Hanna R:
FRIEDERICH Adriana   D 4 V 5   KOLBINGER Brenda R:
MÜLLER Jule Hanna   D 4 V 5   KARSTEN Anna R:
LANGER Mia Sophie   D 3 V 5   HÖRMANN Valérie R:
KOLBINGER Brenda   V 5 D 1   MÜLLER Jule Hanna R:
HÖRMANN Valérie   V 5 D 3   FRIEDERICH Adriana R:
KARSTEN Anna   V 5 D 2   LANGER Mia Sophie R:
HÖRMANN Valérie   D 0 V 5   KOLBINGER Brenda R:
LANGER Mia Sophie   D 1 V 5   MÜLLER Jule Hanna R:
FRIEDERICH Adriana   D 3 V 5   KARSTEN Anna R:

No. 11: Results checked
Pi 11 | | Referee: FERMOR Henry

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HÄUSLER Chantall
FC Tauberbischofsheim
1 D2 V5 D4 D2 D2 1 15 24 0.200 -9 6. 65.
GER MAYER Lea
Heidenheimer SB
2 V5 V5 V5 D4 V5 4 24 15 0.800 9 1. 8.
GER CARSTENS Pauline
Quernheimer FC
3 D4 D2 D2 V5 D3 1 16 24 0.200 -8 5. 59.
GER ACKERMANN Seraphina
FC Leipzig
4 V5 D3 V5 D3 D4 2 20 20 0.400 0 4. 40.
GER GREUL Kerstin
TSF Ditzingen
5 V5 V5 D4 V4 V5 4 23 16 0.800 7 2. 14.
GER LOURENCO CARVAJAL Amarili
Frankfurter TV
6 V5 D3 V5 V5 D2 3 20 19 0.600 1 3. 30.
details
MAYER Lea   V 5 D 2   HÄUSLER Chantall R:
CARSTENS Pauline   D 2 V 5   ACKERMANN Seraphina R:
GREUL Kerstin   V 5 D 2   LOURENCO CARVAJAL Amarili R:
HÄUSLER Chantall   V 5 D 4   CARSTENS Pauline R:
LOURENCO CARVAJAL Amarili   D 3 V 5   MAYER Lea R:
ACKERMANN Seraphina   D 3 V 4   GREUL Kerstin R:
LOURENCO CARVAJAL Amarili   V 5 D 2   HÄUSLER Chantall R:
GREUL Kerstin   D 4 V 5   CARSTENS Pauline R:
MAYER Lea   V 5 D 3   ACKERMANN Seraphina R:
HÄUSLER Chantall   D 2 V 5   GREUL Kerstin R:
ACKERMANN Seraphina   D 4 V 5   LOURENCO CARVAJAL Amarili R:
CARSTENS Pauline   D 2 V 5   MAYER Lea R:
ACKERMANN Seraphina   V 5 D 4   HÄUSLER Chantall R:
MAYER Lea   D 4 V 5   GREUL Kerstin R:
LOURENCO CARVAJAL Amarili   V 5 D 3   CARSTENS Pauline R:

No. 12: Results checked
Pi 12 | | Referee: ROSENBAUM Florian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ZITTEL Alexandra
Heidenheimer SB
1 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 14 0.800 8 1. 11.
GER TEUBER Carolin
Heidenheimer SB
2 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 17 0.800 6 2. 15.
GER HEITHECKER Thora
TSV Berlin-Wittenau
3 D2 D3 D2 V5 D3 1 15 22 0.200 -7 5. 58.
GER VOGEL Leona
Fechtclub Radebeul
4 D4 D4 V5 V5 V5 3 23 15 0.600 8 3. 17.
GER GROLLMISCH Charlotte
FC Leipzig
5 D1 D3 D2 D1 V5 1 12 22 0.200 -10 6. 68.
GER VON WOLFF Grete
Elmshorner MTV
6 D2 V5 V5 D2 D2 2 16 21 0.400 -5 4. 52.
details
TEUBER Carolin   V 5 D 2   ZITTEL Alexandra R:
HEITHECKER Thora   D 2 V 5   VOGEL Leona R:
GROLLMISCH Charlotte   V 5 D 2   VON WOLFF Grete R:
ZITTEL Alexandra   V 5 D 2   HEITHECKER Thora R:
VON WOLFF Grete   V 5 D 3   TEUBER Carolin R:
VOGEL Leona   V 5 D 1   GROLLMISCH Charlotte R:
VON WOLFF Grete   D 2 V 5   ZITTEL Alexandra R:
GROLLMISCH Charlotte   D 2 V 5   HEITHECKER Thora R:
TEUBER Carolin   V 5 D 4   VOGEL Leona R:
ZITTEL Alexandra   V 5 D 1   GROLLMISCH Charlotte R:
VOGEL Leona   V 5 D 2   VON WOLFF Grete R:
HEITHECKER Thora   D 3 V 5   TEUBER Carolin R:
VOGEL Leona   D 4 V 5   ZITTEL Alexandra R:
TEUBER Carolin   V 5 D 3   GROLLMISCH Charlotte R:
VON WOLFF Grete   V 5 D 3   HEITHECKER Thora R: