András-Cup | Florett | weiblich | U20 | Individual | Fürth (GER)

Date: 17.11.2019 21:29 | Bayerischer Fechterverband e.V.


No. 1: Results checked
Pi 5 | | Referee: PALM Harald

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WICKE Clara
KTF Luitpold München
1 V5 D2 V5 D1 D2 2 15 20 0.400 -5 5. 8.
RUS BURKHANOVA Ekaterina
Sportfechten Laim
2 D2 D3 D0 D1 D2 0 8 25 0.000 -17 6. 12.
GER KIEßLING Sophia
TSV Neu-Ulm
3 V5 V5 D4 D3 V5 3 22 18 0.600 4 2. 4.
GER GRINDLE Francesca
Post SV Nürnberg FA
4 D3 V5 V5 D4 D2 2 19 19 0.400 0 4. 7.
GER RUCK Sabina
FC Fürth
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 10 1.000 15 1. 2.
GER THOME Esther
FS TG Würzburg
6 V5 V5 D3 V5 D1 3 19 16 0.600 3 3. 5.
details
BURKHANOVA Ekaterina   D 2 V 5   WICKE Clara R:
KIEßLING Sophia   D 4 V 5   GRINDLE Francesca R:
RUCK Sabina   V 5 D 1   THOME Esther R:
WICKE Clara   D 2 V 5   KIEßLING Sophia R:
THOME Esther   V 5 D 2   BURKHANOVA Ekaterina R:
GRINDLE Francesca   D 4 V 5   RUCK Sabina R:
THOME Esther   V 5 D 2   WICKE Clara R:
RUCK Sabina   V 5 D 3   KIEßLING Sophia R:
BURKHANOVA Ekaterina   D 0 V 5   GRINDLE Francesca R:
WICKE Clara   D 1 V 5   RUCK Sabina R:
GRINDLE Francesca   D 2 V 5   THOME Esther R:
KIEßLING Sophia   V 5 D 3   BURKHANOVA Ekaterina R:
GRINDLE Francesca   D 3 V 5   WICKE Clara R:
BURKHANOVA Ekaterina   D 1 V 5   RUCK Sabina R:
THOME Esther   D 3 V 5   KIEßLING Sophia R:

No. 2: Results checked
Pi 4 | | Referee: TAUKACHOU Ivan

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BEST Marlene
TSV Neu-Ulm
1 D2 V5 V5 V5 D2 3 19 17 0.600 2 3. 6.
GER BLESSING Laura
TSV Neu-Ulm
2 V5 V5 V5 V5 D2 4 22 11 0.800 11 2. 3.
GER ERK Lara
FC Fürth
3 D1 D1 V5 V5 D2 2 14 21 0.400 -7 4. 9.
GER GANSTER Friederike
TS Bayreuth
4 D3 D3 D3 V5 D0 1 14 23 0.200 -9 5. 10.
GER GADZE Sara
Post SV Nürnberg FA
5 D3 D0 D3 D3 D1 0 10 25 0.000 -15 6. 11.
GER STASCHEK Svenja
FS TG Würzburg
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 1.
details
BLESSING Laura   V 5 D 2   BEST Marlene R:
ERK Lara   V 5 D 3   GANSTER Friederike R:
GADZE Sara   D 1 V 5   STASCHEK Svenja R:
BEST Marlene   V 5 D 1   ERK Lara R:
STASCHEK Svenja   V 5 D 2   BLESSING Laura R:
GANSTER Friederike   V 5 D 3   GADZE Sara R:
STASCHEK Svenja   V 5 D 2   BEST Marlene R:
GADZE Sara   D 3 V 5   ERK Lara R:
BLESSING Laura   V 5 D 3   GANSTER Friederike R:
BEST Marlene   V 5 D 3   GADZE Sara R:
GANSTER Friederike   D 0 V 5   STASCHEK Svenja R:
ERK Lara   D 1 V 5   BLESSING Laura R:
GANSTER Friederike   D 3 V 5   BEST Marlene R:
BLESSING Laura   V 5 D 0   GADZE Sara R:
STASCHEK Svenja   V 5 D 2   ERK Lara R: