Elbland Cup | Florett | männlich | U15 | Individuell | Meißen (GER)

Date: 10.11.2019 13:31 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 4 | | Referee: ANDRITZKI Paul

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HERWIG Quentin
VFL Marburg FA
1 V5 D4 D3 V5 V5 D3 3 25 21 0.500 4 4. 14.
GER WALTER Sebastian
FSC Cottbus
2 D1 V5 D0 V5 D1 D0 2 12 25 0.333 -13 6. 20.
GER LEUSCHKE Jakob
Dresdener FC
3 V5 D4 D1 V5 V5 V5 4 25 24 0.667 1 2. 10.
GER STEIN Yannik
FC Oelsnitz
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 9 1.000 21 1. 1.
GER KÖCKE Nils
FC Schkeuditz
5 D4 D1 D2 D0 V5 D0 1 12 28 0.167 -16 7. 24.
GER TIPPMER Paul
Fechtclub Radebeul
6 D1 V5 D4 D2 D3 V5 2 20 24 0.333 -4 5. 17.
GER WAGNER Louis
FC Berlin Südwest
7 V5 V5 D4 D3 V5 D3 3 25 18 0.500 7 3. 13.
details
STEIN Yannik   V 5 D 3   HERWIG Quentin R:
KÖCKE Nils   D 1 V 5   WALTER Sebastian R:
TIPPMER Paul   D 4 V 5   LEUSCHKE Jakob R:
HERWIG Quentin   D 3 V 5   WAGNER Louis R:
STEIN Yannik   V 5 D 0   KÖCKE Nils R:
LEUSCHKE Jakob   D 4 V 5   WALTER Sebastian R:
WAGNER Louis   D 3 V 5   TIPPMER Paul R:
HERWIG Quentin   V 5 D 4   KÖCKE Nils R:
LEUSCHKE Jakob   D 1 V 5   STEIN Yannik R:
WALTER Sebastian   D 1 V 5   TIPPMER Paul R:
WAGNER Louis   V 5 D 0   KÖCKE Nils R:
HERWIG Quentin   D 4 V 5   LEUSCHKE Jakob R:
TIPPMER Paul   D 2 V 5   STEIN Yannik R:
WALTER Sebastian   D 0 V 5   WAGNER Louis R:
KÖCKE Nils   D 2 V 5   LEUSCHKE Jakob R:
TIPPMER Paul   D 1 V 5   HERWIG Quentin R:
STEIN Yannik   V 5 D 0   WALTER Sebastian R:
LEUSCHKE Jakob   V 5 D 4   WAGNER Louis R:
KÖCKE Nils   V 5 D 3   TIPPMER Paul R:
WALTER Sebastian   D 1 V 5   HERWIG Quentin R:
WAGNER Louis   D 3 V 5   STEIN Yannik R:

No. 2: Results checked
Pi 5 | | Referee: GASSAN Tim

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
1 V5 V5 V5 D3 D2 D2 3 22 18 0.500 4 4. 15.
CZE LENC Ludek
1 Serm Liberec
2 D3 V5 V5 D0 D1 D1 2 15 25 0.333 -10 5. 19.
GER KRÖPELIN Joscha
VFL Marburg FA
3 D0 D3 V5 D0 D1 D0 1 9 28 0.167 -19 7. 25.
GER JÜRGENSEN Johannes
Fechtclub Radebeul
4 D0 D2 D3 D3 V5 D2 1 15 28 0.167 -13 6. 23.
GER EBERT Tillmann
TV Markkleeberg
5 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 29 14 0.833 15 2. 5.
GER KRAUTER Theodor
Blau-Weiß Kleinmachnow
6 V5 V5 V5 D3 V5 D0 4 23 18 0.667 5 3. 8.
GER WOLF Julien
Dresdener FC
7 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 28 10 0.833 18 1. 3.
details
JÜRGENSEN Johannes   D 0 V 5   BERGERT Michael R:
EBERT Tillmann   V 5 D 0   LENC Ludek R:
KRAUTER Theodor   V 5 D 1   KRÖPELIN Joscha R:
BERGERT Michael   D 2 V 5   WOLF Julien R:
JÜRGENSEN Johannes   D 3 V 5   EBERT Tillmann R:
KRÖPELIN Joscha   D 3 V 5   LENC Ludek R:
WOLF Julien   V 5 D 0   KRAUTER Theodor R:
BERGERT Michael   D 3 V 5   EBERT Tillmann R:
KRÖPELIN Joscha   V 5 D 3   JÜRGENSEN Johannes R:
LENC Ludek   D 1 V 5   KRAUTER Theodor R:
WOLF Julien   D 3 V 5   EBERT Tillmann R:
BERGERT Michael   V 5 D 0   KRÖPELIN Joscha R:
KRAUTER Theodor   D 3 V 5   JÜRGENSEN Johannes R:
LENC Ludek   D 1 V 5   WOLF Julien R:
EBERT Tillmann   V 5 D 0   KRÖPELIN Joscha R:
KRAUTER Theodor   V 5 D 2   BERGERT Michael R:
JÜRGENSEN Johannes   D 2 V 5   LENC Ludek R:
KRÖPELIN Joscha   D 0 V 5   WOLF Julien R:
EBERT Tillmann   D 4 V 5   KRAUTER Theodor R:
LENC Ludek   D 3 V 5   BERGERT Michael R:
WOLF Julien   V 5 D 2   JÜRGENSEN Johannes R:

No. 3: Results checked
Pi 6 | | Referee: MORANDI Carlotta Sophie

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LUND Claus
FSC Cottbus
1 D1 V5 V5 D4 D1 V5 3 21 20 0.500 1 4. 16.
GER MÄVERS Belá Benedikt
FC Berlin Südwest
2 V5 V5 V5 D1 D0 V5 4 21 17 0.667 4 3. 9.
GER GIERIG Raphael
Fechtclub Radebeul
3 D4 D1 V5 D3 D1 V5 2 19 26 0.333 -7 5. 18.
GER PFEIFFELMANN Marc-Frederic
FSC Cottbus
4 D0 D1 D2 D0 D0 D1 0 4 30 0.000 -26 7. 27.
GER SCHULZ Linus
OSC Potsdam
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 11 1.000 19 1. 2.
GER SALUS Hugo
Berliner FC
6 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 27 9 0.833 18 2. 4.
CZE ZERONIK Pavel
1 Serm Liberec
7 D1 D4 D4 V5 D1 D2 1 17 26 0.167 -9 6. 22.
details
PFEIFFELMANN Marc-Frederic   D 0 V 5   LUND Claus R:
SCHULZ Linus   V 5 D 1   MÄVERS Belá Benedikt R:
SALUS Hugo   V 5 D 1   GIERIG Raphael R:
LUND Claus   V 5 D 1   ZERONIK Pavel R:
PFEIFFELMANN Marc-Frederic   D 0 V 5   SCHULZ Linus R:
GIERIG Raphael   D 1 V 5   MÄVERS Belá Benedikt R:
ZERONIK Pavel   D 2 V 5   SALUS Hugo R:
LUND Claus   D 4 V 5   SCHULZ Linus R:
GIERIG Raphael   V 5 D 2   PFEIFFELMANN Marc-Frederic R:
MÄVERS Belá Benedikt   D 0 V 5   SALUS Hugo R:
ZERONIK Pavel   D 1 V 5   SCHULZ Linus R:
LUND Claus   V 5 D 4   GIERIG Raphael R:
SALUS Hugo   V 5 D 0   PFEIFFELMANN Marc-Frederic R:
MÄVERS Belá Benedikt   V 5 D 4   ZERONIK Pavel R:
SCHULZ Linus   V 5 D 3   GIERIG Raphael R:
SALUS Hugo   V 5 D 1   LUND Claus R:
PFEIFFELMANN Marc-Frederic   D 1 V 5   MÄVERS Belá Benedikt R:
GIERIG Raphael   V 5 D 4   ZERONIK Pavel R:
SCHULZ Linus   V 5 D 2   SALUS Hugo R:
MÄVERS Belá Benedikt   V 5 D 1   LUND Claus R:
ZERONIK Pavel   V 5 D 1   PFEIFFELMANN Marc-Frederic R:

No. 4: Results checked
Pi 3 | | Referee: EIFRIG Maximilian Johannes

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MAYWALD Paul
Fechtclub Radebeul
1 V5 D3 D2 D1 D0 1 11 24 0.200 -13 5. 21.
GER ZISTL Killian
Fechtclub Radebeul
2 D4 D4 D2 D2 D3 0 15 25 0.000 -10 6. 26.
GER SCHREIBER Felix
Fechtclub Radebeul
3 V5 V5 V5 V5 D4 4 24 18 0.800 6 2. 7.
GER BRETSCHNER Liam
Dresdener FC
4 V5 V5 D4 D4 V5 3 23 17 0.600 6 3. 11.
GER BLOCHWITZ Anton
TV Markkleeberg
5 V5 V5 D2 V5 D4 3 21 17 0.600 4 4. 12.
GER STRELOW Alexander
Dresdener FC
6 V5 V5 V5 D3 V5 4 23 16 0.800 7 1. 6.
details
ZISTL Killian   D 4 V 5   MAYWALD Paul R:
SCHREIBER Felix   V 5 D 4   BRETSCHNER Liam R:
BLOCHWITZ Anton   D 4 V 5   STRELOW Alexander R:
MAYWALD Paul   D 3 V 5   SCHREIBER Felix R:
STRELOW Alexander   V 5 D 3   ZISTL Killian R:
BRETSCHNER Liam   D 4 V 5   BLOCHWITZ Anton R:
STRELOW Alexander   V 5 D 0   MAYWALD Paul R:
BLOCHWITZ Anton   D 2 V 5   SCHREIBER Felix R:
ZISTL Killian   D 2 V 5   BRETSCHNER Liam R:
MAYWALD Paul   D 1 V 5   BLOCHWITZ Anton R:
BRETSCHNER Liam   V 5 D 3   STRELOW Alexander R:
SCHREIBER Felix   V 5 D 4   ZISTL Killian R:
BRETSCHNER Liam   V 5 D 2   MAYWALD Paul R:
ZISTL Killian   D 2 V 5   BLOCHWITZ Anton R:
STRELOW Alexander   V 5 D 4   SCHREIBER Felix R: