Elbland Cup | Florett | weiblich | U11 | Individuell | Meißen (GER)

Date: 09.11.2019 12:38 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 10 | | Referee: BENEDIX Carl

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER REINSCH Rahel
Fechtclub Radebeul
1 D1 V4 D1 D1 1 7 15 0.250 -8 4. 15.
GER WALL Alexandra
VFL Marburg FA
2 V5 V5 V4 V5 4 19 3 1.000 16 1. 3.
GER SIMM Hannah
Dresdener FC
3 D0 D0 D0 D0 0 0 19 0.000 -19 5. 20.
GER FRITSCHE Rica
KSV Weißwasser
4 V5 D1 V5 V5 3 16 9 0.750 7 2. 5.
GER SCHÄFER Sienna Emilia
FZ Erfurt EnGarde
5 V5 D1 V5 D4 2 15 11 0.500 4 3. 9.
details
WALL Alexandra   V 5 D 1   REINSCH Rahel R:
FRITSCHE Rica   V 5 D 0   SIMM Hannah R:
REINSCH Rahel   D 1 V 5   SCHÄFER Sienna Emilia R:
SIMM Hannah   D 0 V 5   WALL Alexandra R:
FRITSCHE Rica   V 5 D 4   SCHÄFER Sienna Emilia R:
SIMM Hannah   D 0 V 4   REINSCH Rahel R:
SCHÄFER Sienna Emilia   D 1 V 5   WALL Alexandra R:
REINSCH Rahel   D 1 V 5   FRITSCHE Rica R:
SCHÄFER Sienna Emilia   V 5 D 0   SIMM Hannah R:
WALL Alexandra   V 4 D 1   FRITSCHE Rica R:

No. 2: Results checked
Pi 11 | | Referee: KEMPE Kristof

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GRAßMEL Irma
FSC Cottbus
1 D1 D1 D2 D1 0 5 20 0.000 -15 5. 18.
GER SCHUSTER Theresa
Dresdener FC
2 V5 D1 V5 V5 3 16 13 0.750 3 2. 8.
GER MEIßNER Laurina
SC Berlin
3 V5 V5 D4 V4 3 18 8 0.750 10 1. 4.
GER GRANERT Rosa Meret
TV Markkleeberg
4 V5 D4 V5 D3 2 17 16 0.500 1 3. 10.
GER GROSCHE Martha
Fechtclub Radebeul
5 V5 D3 D1 V5 2 14 13 0.500 1 4. 11.
details
SCHUSTER Theresa   V 5 D 1   GRAßMEL Irma R:
GRANERT Rosa Meret   V 5 D 4   MEIßNER Laurina R:
GRAßMEL Irma   D 1 V 5   GROSCHE Martha R:
MEIßNER Laurina   V 5 D 1   SCHUSTER Theresa R:
GRANERT Rosa Meret   D 3 V 5   GROSCHE Martha R:
MEIßNER Laurina   V 5 D 1   GRAßMEL Irma R:
GROSCHE Martha   D 3 V 5   SCHUSTER Theresa R:
GRAßMEL Irma   D 2 V 5   GRANERT Rosa Meret R:
GROSCHE Martha   D 1 V 4   MEIßNER Laurina R:
SCHUSTER Theresa   V 5 D 4   GRANERT Rosa Meret R:

No. 3: Results checked
Pi 12 | | Referee: HANAWA Anthony

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GRUND Florentine
FC Schkeuditz
1 V5 V5 V5 V5 4 20 3 1.000 17 1. 2.
GER HILJEGERDES Eske
OSC Berlin
2 D2 V5 V5 D1 2 13 13 0.500 0 3. 12.
GER ILLMANN Selma
Dresdener FC
3 D0 D1 D4 D0 0 5 20 0.000 -15 5. 18.
GER GERICKE Elisabeth
FSC Cottbus
4 D1 D2 V5 D4 1 12 19 0.250 -7 4. 14.
GER FRIEDRICH Pauline
KSV Weißwasser
5 D0 V5 V5 V5 3 15 10 0.750 5 2. 6.
details
HILJEGERDES Eske   D 2 V 5   GRUND Florentine R:
GERICKE Elisabeth   V 5 D 4   ILLMANN Selma R:
GRUND Florentine   V 5 D 0   FRIEDRICH Pauline R:
ILLMANN Selma   D 1 V 5   HILJEGERDES Eske R:
GERICKE Elisabeth   D 4 V 5   FRIEDRICH Pauline R:
ILLMANN Selma   D 0 V 5   GRUND Florentine R:
FRIEDRICH Pauline   V 5 D 1   HILJEGERDES Eske R:
GRUND Florentine   V 5 D 1   GERICKE Elisabeth R:
FRIEDRICH Pauline   V 5 D 0   ILLMANN Selma R:
HILJEGERDES Eske   V 5 D 2   GERICKE Elisabeth R:

No. 4: Results checked
Pi 1 | | Referee: LOHS Lilian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER PIWARZ Clara-Elise
Dresdener FC
1 V5 V5 D1 V5 3 16 12 0.750 4 2. 7.
GER SAUER Thea Amelie
Fechtclub Radebeul
2 D1 V5 D0 D0 1 6 18 0.250 -12 5. 17.
GER KWAST Valentina
FSC Cottbus
3 D4 D3 D1 V5 1 13 15 0.250 -2 3. 13.
GER SUWELACK Leonora
SC Berlin
4 V5 V5 V5 V5 4 20 2 1.000 18 1. 1.
GER ABILGAARD Lynn
Darmstädter FC
5 D2 V5 D0 D0 1 7 15 0.250 -8 4. 15.
details
SAUER Thea Amelie   D 1 V 5   PIWARZ Clara-Elise R:
SUWELACK Leonora   V 5 D 1   KWAST Valentina R:
PIWARZ Clara-Elise   V 5 D 2   ABILGAARD Lynn R:
KWAST Valentina   D 3 V 5   SAUER Thea Amelie R:
SUWELACK Leonora   V 5 D 0   ABILGAARD Lynn R:
KWAST Valentina   D 4 V 5   PIWARZ Clara-Elise R:
ABILGAARD Lynn   V 5 D 0   SAUER Thea Amelie R:
PIWARZ Clara-Elise   D 1 V 5   SUWELACK Leonora R:
ABILGAARD Lynn   D 0 V 5   KWAST Valentina R:
SAUER Thea Amelie   D 0 V 5   SUWELACK Leonora R: