Elbland Cup | Florett | männlich | U11 | Individuell | Meißen (GER)

Date: 10.11.2019 12:39 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 10 | | Referee: KLEIN Carlo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER RAMISCH Alexander
FSC Cottbus
1 V5 D1 V5 D2 2 13 17 0.500 -4 3. 8.
GER FELGNER Aatos
Fechtclub Radebeul
2 D3 D0 D4 V5 1 12 18 0.250 -6 5. 13.
GER KÖTHE Joscha
FC Rüsselsheim
3 V5 V5 V5 V5 4 20 4 1.000 16 1. 2.
GER WUNDERLICH Theo
Dresdener FC
4 D4 V5 D2 D4 1 15 19 0.250 -4 4. 12.
GER LÜDEMANN Neo Maxim
TV Markkleeberg
5 V5 D3 D1 V5 2 14 16 0.500 -2 2. 7.
details
FELGNER Aatos   D 3 V 5   RAMISCH Alexander R:
WUNDERLICH Theo   D 2 V 5   KÖTHE Joscha R:
RAMISCH Alexander   D 2 V 5   LÜDEMANN Neo Maxim R:
KÖTHE Joscha   V 5 D 0   FELGNER Aatos R:
WUNDERLICH Theo   D 4 V 5   LÜDEMANN Neo Maxim R:
KÖTHE Joscha   V 5 D 1   RAMISCH Alexander R:
LÜDEMANN Neo Maxim   D 3 V 5   FELGNER Aatos R:
RAMISCH Alexander   V 5 D 4   WUNDERLICH Theo R:
LÜDEMANN Neo Maxim   D 1 V 5   KÖTHE Joscha R:
FELGNER Aatos   D 4 V 5   WUNDERLICH Theo R:

No. 2: Results checked
Pi 11 | | Referee: MILKE Michael

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER JOHN Tim
SFV Oschatz
1 V5 V4 V5 V5 4 19 6 1.000 13 1. 3.
GER GÜNTHER Hannes
FC Oelsnitz
2 D2 V5 V5 V5 3 17 9 0.750 8 2. 5.
GER GREBING Jonathan Alexander
VFL Marburg FA
3 D0 D3 V5 V5 2 13 11 0.500 2 3. 6.
GER TRILLITZSCH Stanislavs Marceli
TV Markkleeberg
4 D3 D1 D1 V5 1 10 18 0.250 -8 4. 14.
GER SCHULZ-LORENZ Ingmar
OSC Berlin
5 D1 D0 D1 D3 0 5 20 0.000 -15 5. 15.
details
GÜNTHER Hannes   D 2 V 5   JOHN Tim R:
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli   D 1 V 5   GREBING Jonathan Alexander R:
JOHN Tim   V 5 D 1   SCHULZ-LORENZ Ingmar R:
GREBING Jonathan Alexander   D 3 V 5   GÜNTHER Hannes R:
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli   V 5 D 3   SCHULZ-LORENZ Ingmar R:
GREBING Jonathan Alexander   D 0 V 4   JOHN Tim R:
SCHULZ-LORENZ Ingmar   D 0 V 5   GÜNTHER Hannes R:
JOHN Tim   V 5 D 3   TRILLITZSCH Stanislavs Marceli R:
SCHULZ-LORENZ Ingmar   D 1 V 5   GREBING Jonathan Alexander R:
GÜNTHER Hannes   V 5 D 1   TRILLITZSCH Stanislavs Marceli R:

No. 3: Results checked
Pi 12 | | Referee: LENK Hendrik Dion

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER REIßMANN Moritz
Fechtclub Radebeul
1 D4 V5 D4 D1 V5 2 19 16 0.400 3 3. 9.
GER ANDERS Jonas
FC Oelsnitz
2 V5 D1 D2 D2 V5 2 15 21 0.400 -6 4. 10.
GER THIEME Hugo Richard
TV Markkleeberg
3 D0 V5 D1 D0 V5 2 11 18 0.400 -7 5. 11.
GER GREBING Julian Richard
VFL Marburg FA
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 1.
GER ATHENSTEDT Malcolm
PSV Weimar
5 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 8 0.800 14 2. 4.
GER TAVERNIER Elias
TV Markkleeberg
6 D1 D2 D2 D0 D0 0 5 25 0.000 -20 6. 16.
details
ANDERS Jonas   V 5 D 4   REIßMANN Moritz R:
THIEME Hugo Richard   D 1 V 5   GREBING Julian Richard R:
ATHENSTEDT Malcolm   V 5 D 0   TAVERNIER Elias R:
REIßMANN Moritz   V 5 D 0   THIEME Hugo Richard R:
TAVERNIER Elias   D 2 V 5   ANDERS Jonas R:
GREBING Julian Richard   V 5 D 2   ATHENSTEDT Malcolm R:
TAVERNIER Elias   D 1 V 5   REIßMANN Moritz R:
ATHENSTEDT Malcolm   V 5 D 0   THIEME Hugo Richard R:
ANDERS Jonas   D 2 V 5   GREBING Julian Richard R:
REIßMANN Moritz   D 1 V 5   ATHENSTEDT Malcolm R:
GREBING Julian Richard   V 5 D 0   TAVERNIER Elias R:
THIEME Hugo Richard   V 5 D 1   ANDERS Jonas R:
GREBING Julian Richard   V 5 D 4   REIßMANN Moritz R:
ANDERS Jonas   D 2 V 5   ATHENSTEDT Malcolm R:
TAVERNIER Elias   D 2 V 5   THIEME Hugo Richard R: