Elbland Cup | Florett | männlich | U11 | Individuell | Meißen (GER)

Date: 10.11.2019 14:00 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 10 | | Referee: MILKE Michael

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GREBING Julian Richard
VFL Marburg FA
1 V4 V5 V5 V5 4 19 7 1.000 12 1. 3.
GER GREBING Jonathan Alexander
VFL Marburg FA
2 D3 V5 V5 V5 3 18 8 0.750 10 2. 4.
GER LÜDEMANN Neo Maxim
TV Markkleeberg
3 D0 D3 V5 V5 2 13 16 0.500 -3 3. 9.
GER WUNDERLICH Theo
Dresdener FC
4 D3 D1 D3 D0 0 7 20 0.000 -13 5. 14.
GER FELGNER Aatos
Fechtclub Radebeul
5 D1 D0 D3 V5 1 9 15 0.250 -6 4. 13.
details
GREBING Jonathan Alexander   D 3 V 4   GREBING Julian Richard R:
WUNDERLICH Theo   D 3 V 5   LÜDEMANN Neo Maxim R:
GREBING Julian Richard   V 5 D 1   FELGNER Aatos R:
LÜDEMANN Neo Maxim   D 3 V 5   GREBING Jonathan Alexander R:
WUNDERLICH Theo   D 0 V 5   FELGNER Aatos R:
LÜDEMANN Neo Maxim   D 0 V 5   GREBING Julian Richard R:
FELGNER Aatos   D 0 V 5   GREBING Jonathan Alexander R:
GREBING Julian Richard   V 5 D 3   WUNDERLICH Theo R:
FELGNER Aatos   D 3 V 5   LÜDEMANN Neo Maxim R:
GREBING Jonathan Alexander   V 5 D 1   WUNDERLICH Theo R:

No. 2: Results checked
Pi 11 | | Referee: MAUKSCH Paul

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER THIEME Hugo Richard
TV Markkleeberg
1 D1 D0 D0 D1 0 2 20 0.000 -18 5. 15.
GER TRILLITZSCH Stanislavs Marceli
TV Markkleeberg
2 V5 D1 D2 D2 1 10 16 0.250 -6 4. 12.
GER KÖTHE Joscha
FC Rüsselsheim
3 V5 V5 V5 V5 4 20 4 1.000 16 1. 2.
GER GÜNTHER Hannes
FC Oelsnitz
4 V5 V5 D3 V5 3 18 11 0.750 7 2. 5.
GER RAMISCH Alexander
FSC Cottbus
5 V5 V5 D0 D4 2 14 13 0.500 1 3. 8.
details
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli   V 5 D 1   THIEME Hugo Richard R:
GÜNTHER Hannes   D 3 V 5   KÖTHE Joscha R:
THIEME Hugo Richard   D 1 V 5   RAMISCH Alexander R:
KÖTHE Joscha   V 5 D 1   TRILLITZSCH Stanislavs Marceli R:
GÜNTHER Hannes   V 5 D 4   RAMISCH Alexander R:
KÖTHE Joscha   V 5 D 0   THIEME Hugo Richard R:
RAMISCH Alexander   V 5 D 2   TRILLITZSCH Stanislavs Marceli R:
THIEME Hugo Richard   D 0 V 5   GÜNTHER Hannes R:
RAMISCH Alexander   D 0 V 5   KÖTHE Joscha R:
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli   D 2 V 5   GÜNTHER Hannes R:

No. 3: Results checked
Pi 12 | | Referee: LENK Hendrik Dion

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHULZ-LORENZ Ingmar
OSC Berlin
1 V5 V5 D0 V5 D2 3 17 15 0.600 2 3. 7.
GER JOHN Tim
SFV Oschatz
2 D4 V5 D3 V5 V5 3 22 13 0.600 9 2. 6.
GER ANDERS Jonas
FC Oelsnitz
3 D0 D2 D2 V5 V5 2 14 19 0.400 -5 5. 11.
GER ATHENSTEDT Malcolm
PSV Weimar
4 V5 V4 V5 V5 V5 5 24 5 1.000 19 1. 1.
GER TAVERNIER Elias
TV Markkleeberg
5 D1 D0 D0 D0 D0 0 1 25 0.000 -24 6. 16.
GER REIßMANN Moritz
Fechtclub Radebeul
6 V5 D2 D4 D0 V5 2 16 17 0.400 -1 4. 10.
details
JOHN Tim   D 4 V 5   SCHULZ-LORENZ Ingmar R:
ANDERS Jonas   D 2 V 5   ATHENSTEDT Malcolm R:
TAVERNIER Elias   D 0 V 5   REIßMANN Moritz R:
SCHULZ-LORENZ Ingmar   V 5 D 0   ANDERS Jonas R:
REIßMANN Moritz   D 2 V 5   JOHN Tim R:
ATHENSTEDT Malcolm   V 5 D 0   TAVERNIER Elias R:
REIßMANN Moritz   V 5 D 2   SCHULZ-LORENZ Ingmar R:
TAVERNIER Elias   D 0 V 5   ANDERS Jonas R:
JOHN Tim   D 3 V 4   ATHENSTEDT Malcolm R:
SCHULZ-LORENZ Ingmar   V 5 D 1   TAVERNIER Elias R:
ATHENSTEDT Malcolm   V 5 D 0   REIßMANN Moritz R:
ANDERS Jonas   D 2 V 5   JOHN Tim R:
ATHENSTEDT Malcolm   V 5 D 0   SCHULZ-LORENZ Ingmar R:
JOHN Tim   V 5 D 0   TAVERNIER Elias R:
REIßMANN Moritz   D 4 V 5   ANDERS Jonas R: