Eislinger EMAG-Cup | Säbel | männlich | U13+U12 | Individual | Eislingen (GER)

Date: 07.04.2019 12:18 | TSG Eislingen 1873 e.V.


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sun 11:15 | Referee: GAUSS Eric

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER FUNK Nils
FC Würth Künzelsau
1 V5 D3 V5 V5 D3 3 21 14 0.600 7 2. 2.
GER GOMMEL Colin
FC Würth Künzelsau
2 D1 V5 D4 V5 V5 3 20 20 0.600 0 4. 4.
GER SCHENKEL Moritz
TSV Bayer Dormagen
3 V5 D3 V5 V5 V5 4 23 16 0.800 7 1. 1.
GER HUSMANN Matthis
TSV Bayer Dormagen
4 D2 V5 D2 V5 V5 3 19 18 0.600 1 3. 3.
BUL KITENOV Viktor
1
5 D1 D4 D2 D4 D3 0 14 25 0.000 -11 6. 6.
GER HAYM Benedikt
TS Göppingen
6 V5 D3 D4 D0 V5 2 17 21 0.400 -4 5. 5.
details
GOMMEL Colin   D 1 V 5   FUNK Nils R:
SCHENKEL Moritz   V 5 D 2   HUSMANN Matthis R:
KITENOV Viktor   D 3 V 5   HAYM Benedikt R:
FUNK Nils   D 3 V 5   SCHENKEL Moritz R:
HAYM Benedikt   D 3 V 5   GOMMEL Colin R:
HUSMANN Matthis   V 5 D 4   KITENOV Viktor R:
HAYM Benedikt   V 5 D 3   FUNK Nils R:
KITENOV Viktor   D 2 V 5   SCHENKEL Moritz R:
GOMMEL Colin   D 4 V 5   HUSMANN Matthis R:
FUNK Nils   V 5 D 1   KITENOV Viktor R:
HUSMANN Matthis   V 5 D 0   HAYM Benedikt R:
SCHENKEL Moritz   D 3 V 5   GOMMEL Colin R:
HUSMANN Matthis   D 2 V 5   FUNK Nils R:
GOMMEL Colin   V 5 D 4   KITENOV Viktor R:
HAYM Benedikt   D 4 V 5   SCHENKEL Moritz R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sun 11:15 | Referee: ROMMELSPACHER Ralph

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHUMACHER Gideon
FR Nürnberg
1 V5 V5 V5 V5 D0 4 20 10 0.800 10 1. 7.
GER BRENDJES Luis
FR Nürnberg
2 D2 D2 D4 V5 D2 1 15 24 0.200 -9 5. 11.
GER MENZ Silas
FC Würth Künzelsau
3 D2 V5 V5 V5 D4 3 21 17 0.600 4 3. 9.
GER KUHN Philipp
TSG Eislingen
4 D1 V5 D3 V5 V5 3 19 18 0.600 1 4. 10.
GER MOHRING Arne Mika
TS Göppingen
5 D0 D4 D2 D1 V5 1 12 23 0.200 -11 6. 12.
GER KRAUS Samuel
TSV Grünwald
6 V5 V5 V5 D3 D3 3 21 16 0.600 5 2. 8.
details
BRENDJES Luis   D 2 V 5   SCHUMACHER Gideon R:
MENZ Silas   V 5 D 3   KUHN Philipp R:
MOHRING Arne Mika   V 5 D 3   KRAUS Samuel R:
SCHUMACHER Gideon   V 5 D 2   MENZ Silas R:
KRAUS Samuel   V 5 D 2   BRENDJES Luis R:
KUHN Philipp   V 5 D 1   MOHRING Arne Mika R:
KRAUS Samuel   V 5 D 0   SCHUMACHER Gideon R:
MOHRING Arne Mika   D 2 V 5   MENZ Silas R:
BRENDJES Luis   D 4 V 5   KUHN Philipp R:
SCHUMACHER Gideon   V 5 D 0   MOHRING Arne Mika R:
KUHN Philipp   V 5 D 3   KRAUS Samuel R:
MENZ Silas   V 5 D 2   BRENDJES Luis R:
KUHN Philipp   D 1 V 5   SCHUMACHER Gideon R:
BRENDJES Luis   V 5 D 4   MOHRING Arne Mika R:
KRAUS Samuel   V 5 D 4   MENZ Silas R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sun 11:15 | Referee: DEGEN Adrian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LAAG Benedikt
MMX Fecht Club Pforzheim
1 / / / / / Abandon
GER PHILIPPSEN Leonard
MMX Fecht Club Pforzheim
2 / D3 D3 D2 D2 0 10 20 0.000 -10 5. 17.
GER KRÜGER Luca
TSG Eislingen
3 / V5 V5 D1 D0 2 11 17 0.500 -6 3. 15.
GER KAZICH Benno
TSG Eislingen
4 / V5 D4 D3 D4 1 16 18 0.250 -2 4. 16.
GER SCHNIEPP Leon
FC Würth Künzelsau
5 / V5 V5 V5 D3 3 18 11 0.750 7 2. 14.
GER BANKHOFER Justus
FR Nürnberg
6 / V5 V5 V5 V5 4 20 9 1.000 11 1. 13.
details
PHILIPPSEN Leonard   -- --   LAAG Benedikt R:
KRÜGER Luca   V 5 D 4   KAZICH Benno R:
SCHNIEPP Leon   D 3 V 5   BANKHOFER Justus R:
LAAG Benedikt   -- --   KRÜGER Luca R:
BANKHOFER Justus   V 5 D 2   PHILIPPSEN Leonard R:
KAZICH Benno   D 3 V 5   SCHNIEPP Leon R:
BANKHOFER Justus   -- --   LAAG Benedikt R:
SCHNIEPP Leon   V 5 D 1   KRÜGER Luca R:
PHILIPPSEN Leonard   D 3 V 5   KAZICH Benno R:
LAAG Benedikt   -- --   SCHNIEPP Leon R:
KAZICH Benno   D 4 V 5   BANKHOFER Justus R:
KRÜGER Luca   V 5 D 3   PHILIPPSEN Leonard R:
KAZICH Benno   -- --   LAAG Benedikt R:
PHILIPPSEN Leonard   D 2 V 5   SCHNIEPP Leon R:
BANKHOFER Justus   V 5 D 0   KRÜGER Luca R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sun 11:15 | Referee: KINDLER Frederic

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER LARRES Felix
MTV Mainz
1 V5 D3 V5 D4 D3 2 20 23 0.400 -3 4. 22.
GER PAOLUCCI Leo
FR Nürnberg
2 D4 D1 D3 D1 D3 0 12 25 0.000 -13 6. 24.
GER MUJCIC Ilias
FC Würth Künzelsau
3 V5 V5 D4 V5 D3 3 22 17 0.600 5 2. 20.
GER ANTONIK Maximilian
KTF Luitpold München
4 D4 V5 V5 D1 D2 2 17 22 0.400 -5 5. 23.
GER ROSIN Jonathan
MMX Fecht Club Pforzheim
5 V5 V5 D3 V5 D1 3 19 16 0.600 3 3. 21.
GER KOSMATIN Vanja Hayen
TS Göppingen
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 19.
details
PAOLUCCI Leo   D 4 V 5   LARRES Felix R:
MUJCIC Ilias   D 4 V 5   ANTONIK Maximilian R:
ROSIN Jonathan   D 1 V 5   KOSMATIN Vanja Hayen R:
LARRES Felix   D 3 V 5   MUJCIC Ilias R:
KOSMATIN Vanja Hayen   V 5 D 3   PAOLUCCI Leo R:
ANTONIK Maximilian   D 1 V 5   ROSIN Jonathan R:
KOSMATIN Vanja Hayen   V 5 D 3   LARRES Felix R:
ROSIN Jonathan   D 3 V 5   MUJCIC Ilias R:
PAOLUCCI Leo   D 3 V 5   ANTONIK Maximilian R:
LARRES Felix   D 4 V 5   ROSIN Jonathan R:
ANTONIK Maximilian   D 2 V 5   KOSMATIN Vanja Hayen R:
MUJCIC Ilias   V 5 D 1   PAOLUCCI Leo R:
ANTONIK Maximilian   D 4 V 5   LARRES Felix R:
PAOLUCCI Leo   D 1 V 5   ROSIN Jonathan R:
KOSMATIN Vanja Hayen   V 5 D 3   MUJCIC Ilias R:

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sun 11:15 | Referee: SEWALD Julian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHWAB Edwin
MMX Fecht Club Pforzheim
1 V5 D1 V5 D0 V5 D2 3 18 18 0.500 0 4. 28.
GER HERRMANN Loris
KTF Luitpold München
2 D0 D2 V5 D3 V5 D2 2 17 26 0.333 -9 6. 30.
GER TIETZ Kalle
MTV Mainz
3 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 13 1.000 17 1. 25.
GER BÖDINGER Anton
MMX Fecht Club Pforzheim
4 D2 D2 D3 V5 V5 D1 2 18 25 0.333 -7 5. 29.
GER LITZENBURGER Hugo
KTF Luitpold München
5 V5 V5 D2 D4 V5 D2 3 23 20 0.500 3 3. 27.
GER SCHERLEITHNER Julian
TSV Grünwald
6 D1 D4 D4 D1 D2 D4 0 16 30 0.000 -14 7. 31.
GER KASCHUBE Augustus
FR Nürnberg
7 V5 V5 D1 V5 V5 V5 5 26 16 0.833 10 2. 26.
details
BÖDINGER Anton   D 2 V 5   SCHWAB Edwin R:
LITZENBURGER Hugo   V 5 D 3   HERRMANN Loris R:
SCHERLEITHNER Julian   D 4 V 5   TIETZ Kalle R:
SCHWAB Edwin   D 2 V 5   KASCHUBE Augustus R:
BÖDINGER Anton   V 5 D 4   LITZENBURGER Hugo R:
TIETZ Kalle   V 5 D 2   HERRMANN Loris R:
KASCHUBE Augustus   V 5 D 4   SCHERLEITHNER Julian R:
SCHWAB Edwin   D 0 V 5   LITZENBURGER Hugo R:
TIETZ Kalle   V 5 D 3   BÖDINGER Anton R:
HERRMANN Loris   V 5 D 4   SCHERLEITHNER Julian R:
KASCHUBE Augustus   V 5 D 2   LITZENBURGER Hugo R:
SCHWAB Edwin   D 1 V 5   TIETZ Kalle R:
SCHERLEITHNER Julian   D 1 V 5   BÖDINGER Anton R:
HERRMANN Loris   D 2 V 5   KASCHUBE Augustus R:
LITZENBURGER Hugo   D 2 V 5   TIETZ Kalle R:
SCHERLEITHNER Julian   D 1 V 5   SCHWAB Edwin R:
BÖDINGER Anton   D 2 V 5   HERRMANN Loris R:
TIETZ Kalle   V 5 D 1   KASCHUBE Augustus R:
LITZENBURGER Hugo   V 5 D 2   SCHERLEITHNER Julian R:
HERRMANN Loris   D 0 V 5   SCHWAB Edwin R:
KASCHUBE Augustus   V 5 D 1   BÖDINGER Anton R:

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sun 11:15 | Referee: SCHAICH Thomas

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHLAFFER Paul
FR Nürnberg
1 D3 V5 V5 D2 D2 D1 2 18 24 0.333 -6 6. 37.
GER KADEL Luis
TSG Eislingen
2 V5 V5 D2 V5 D1 V5 4 23 19 0.667 4 3. 34.
GER SOHN Jonah
TG Worms
3 D0 D0 D0 D2 D2 D4 0 8 30 0.000 -22 7. 38.
GER SÜß Carlo
FR Nürnberg
4 D4 V5 V5 V5 D1 V5 4 25 19 0.667 6 2. 33.
GER CLAUß Louis
TSG Eislingen
5 V5 D4 V5 D3 D2 D4 2 23 24 0.333 -1 5. 36.
GER REIFSCHNEIDER Enrico
FC Würth Künzelsau
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 8 1.000 22 1. 32.
GER DA COSTA Quentin
KTF Luitpold München
7 V5 D2 V5 D4 V5 D0 3 21 24 0.500 -3 4. 35.
details
SÜß Carlo   D 4 V 5   SCHLAFFER Paul R:
CLAUß Louis   D 4 V 5   KADEL Luis R:
REIFSCHNEIDER Enrico   V 5 D 2   SOHN Jonah R:
SCHLAFFER Paul   D 1 V 5   DA COSTA Quentin R:
SÜß Carlo   V 5 D 3   CLAUß Louis R:
SOHN Jonah   D 0 V 5   KADEL Luis R:
DA COSTA Quentin   D 0 V 5   REIFSCHNEIDER Enrico R:
SCHLAFFER Paul   D 2 V 5   CLAUß Louis R:
SOHN Jonah   D 0 V 5   SÜß Carlo R:
KADEL Luis   D 1 V 5   REIFSCHNEIDER Enrico R:
DA COSTA Quentin   V 5 D 4   CLAUß Louis R:
SCHLAFFER Paul   V 5 D 0   SOHN Jonah R:
REIFSCHNEIDER Enrico   V 5 D 1   SÜß Carlo R:
KADEL Luis   V 5 D 2   DA COSTA Quentin R:
CLAUß Louis   V 5 D 2   SOHN Jonah R:
REIFSCHNEIDER Enrico   V 5 D 2   SCHLAFFER Paul R:
SÜß Carlo   V 5 D 2   KADEL Luis R:
SOHN Jonah   D 4 V 5   DA COSTA Quentin R:
CLAUß Louis   D 2 V 5   REIFSCHNEIDER Enrico R:
KADEL Luis   V 5 D 3   SCHLAFFER Paul R:
DA COSTA Quentin   D 4 V 5   SÜß Carlo R: