25. Alpe-Adria-Pokal | Florett | männlich | U17 | Einzel | Graz (AUT)

Date: 11.02.2018 14:08 | StLFC Graz


No. 1: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT LEPIR Luka
1 FTSJD
1 D4 D0 V5 D3 1 12 15 0.250 -3 4. 23.
ITA GAMPER Luca
1 Fechten Club Bozen
2 V5 D3 V5 V5 3 18 11 0.750 7 2. 9.
AUT SCHUBERT Max
1 FUM
3 V5 V5 V5 D1 3 16 8 0.750 8 1. 8.
AUT MöSENEDER Emil
1 AFCS
4 D0 D2 D0 D3 0 5 20 0.000 -15 5. 26.
AUT JUCH Nikolaus
1 STLFC
5 V5 D0 V5 V5 3 15 12 0.750 3 3. 10.
details
GAMPER Luca   V 5 D 4   LEPIR Luka R:
MöSENEDER Emil   D 0 V 5   SCHUBERT Max R:
LEPIR Luka   D 3 V 5   JUCH Nikolaus R:
SCHUBERT Max   V 5 D 3   GAMPER Luca R:
MöSENEDER Emil   D 3 V 5   JUCH Nikolaus R:
SCHUBERT Max   V 5 D 0   LEPIR Luka R:
JUCH Nikolaus   D 0 V 5   GAMPER Luca R:
LEPIR Luka   V 5 D 0   MöSENEDER Emil R:
JUCH Nikolaus   V 5 D 1   SCHUBERT Max R:
GAMPER Luca   V 5 D 2   MöSENEDER Emil R:

No. 2: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT HUBNER Alexander
1 FCW
1 D3 V5 V5 D3 V5 3 21 17 0.600 4 3. 11.
AUT SEMINERIO Giuliano
1 AFCS
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 5 1.000 20 1. 1.
AUT GRASSO kei lorenzo
1 FUM
3 D1 D0 D3 D2 D2 0 8 25 0.000 -17 6. 27.
AUT MITTERBACHER Fabian
1 STLFC
4 D4 D0 V5 D0 D3 1 12 23 0.200 -11 5. 25.
ITA PELLIS Marco
1 Club Scherma Pordenone
5 V5 D1 V5 V5 V5 4 21 11 0.800 10 2. 7.
AUT GORIUP Alexander
1 STLFC
6 D2 D1 V5 V5 D1 2 14 20 0.400 -6 4. 19.
details
SEMINERIO Giuliano   V 5 D 3   HUBNER Alexander R:
GRASSO kei lorenzo   D 3 V 5   MITTERBACHER Fabian R:
PELLIS Marco   V 5 D 1   GORIUP Alexander R:
HUBNER Alexander   V 5 D 1   GRASSO kei lorenzo R:
GORIUP Alexander   D 1 V 5   SEMINERIO Giuliano R:
MITTERBACHER Fabian   D 0 V 5   PELLIS Marco R:
GORIUP Alexander   D 2 V 5   HUBNER Alexander R:
PELLIS Marco   V 5 D 2   GRASSO kei lorenzo R:
SEMINERIO Giuliano   V 5 D 0   MITTERBACHER Fabian R:
HUBNER Alexander   D 3 V 5   PELLIS Marco R:
MITTERBACHER Fabian   D 3 V 5   GORIUP Alexander R:
GRASSO kei lorenzo   D 0 V 5   SEMINERIO Giuliano R:
MITTERBACHER Fabian   D 4 V 5   HUBNER Alexander R:
SEMINERIO Giuliano   V 5 D 1   PELLIS Marco R:
GORIUP Alexander   V 5 D 2   GRASSO kei lorenzo R:

No. 3: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT BRESSLAUER Tobias
1 SUW
1 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 9 0.800 13 2. 4.
AUT CASLAVKA Alexander
1 FUK
2 D1 V5 D3 D1 V5 2 15 20 0.400 -5 4. 18.
AUT BERGMANN Thomas
1 STLFC
3 D0 D3 V5 D0 V5 2 13 19 0.400 -6 5. 21.
AUT PLANCKH Niclas
1 FUM
4 D2 V5 D3 D3 V5 2 18 21 0.400 -3 3. 15.
CRO SPOLJAR Borna
1 Zagreb Fencing School
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 2.
AUT KUDLACEK Raphael
1 FGS
6 D1 D2 D1 D3 D0 0 7 25 0.000 -18 6. 28.
details
CASLAVKA Alexander   D 1 V 5   BRESSLAUER Tobias R:
BERGMANN Thomas   V 5 D 3   PLANCKH Niclas R:
SPOLJAR Borna   V 5 D 0   KUDLACEK Raphael R:
BRESSLAUER Tobias   V 5 D 0   BERGMANN Thomas R:
KUDLACEK Raphael   D 2 V 5   CASLAVKA Alexander R:
PLANCKH Niclas   D 3 V 5   SPOLJAR Borna R:
KUDLACEK Raphael   D 1 V 5   BRESSLAUER Tobias R:
SPOLJAR Borna   V 5 D 0   BERGMANN Thomas R:
CASLAVKA Alexander   D 3 V 5   PLANCKH Niclas R:
BRESSLAUER Tobias   D 2 V 5   SPOLJAR Borna R:
PLANCKH Niclas   V 5 D 3   KUDLACEK Raphael R:
BERGMANN Thomas   D 3 V 5   CASLAVKA Alexander R:
PLANCKH Niclas   D 2 V 5   BRESSLAUER Tobias R:
CASLAVKA Alexander   D 1 V 5   SPOLJAR Borna R:
KUDLACEK Raphael   D 1 V 5   BERGMANN Thomas R:

No. 4: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT KALT Andreas
1 FCW
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 3.
AUT MAUERHOFER Stefan
1 ATUS_WEIZ
2 D1 V5 D3 D3 V5 2 17 22 0.400 -5 4. 17.
AUT KARNER Robin
1 FUK
3 D3 D4 D3 V5 V5 2 20 15 0.400 5 2. 14.
AUT KRAMER Matteo
1 STLFC
4 D1 V5 V5 D3 D3 2 17 21 0.400 -4 3. 16.
AUT WAGNER Alexander
1 FUM
5 D1 V5 D0 V5 D2 2 13 21 0.400 -8 6. 22.
SLO JURJOVEC Jakob
1 SK Rudolf Cvetko Velenje
6 D1 D3 D0 V5 V5 2 14 20 0.400 -6 5. 19.
details
MAUERHOFER Stefan   D 1 V 5   KALT Andreas R:
KARNER Robin   D 3 V 5   KRAMER Matteo R:
WAGNER Alexander   D 2 V 5   JURJOVEC Jakob R:
KALT Andreas   V 5 D 3   KARNER Robin R:
JURJOVEC Jakob   D 3 V 5   MAUERHOFER Stefan R:
KRAMER Matteo   D 3 V 5   WAGNER Alexander R:
JURJOVEC Jakob   D 1 V 5   KALT Andreas R:
WAGNER Alexander   D 0 V 5   KARNER Robin R:
MAUERHOFER Stefan   D 3 V 5   KRAMER Matteo R:
KALT Andreas   V 5 D 1   WAGNER Alexander R:
KRAMER Matteo   D 3 V 5   JURJOVEC Jakob R:
KARNER Robin   D 4 V 5   MAUERHOFER Stefan R:
KRAMER Matteo   D 1 V 5   KALT Andreas R:
MAUERHOFER Stefan   D 3 V 5   WAGNER Alexander R:
JURJOVEC Jakob   D 0 V 5   KARNER Robin R:

No. 5: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT STEININGER Tobias
1 FCW
1 D4 D1 D0 D0 D1 0 6 25 0.000 -19 6. 29.
AUT KROPF Anatol
1 FUK
2 V5 V5 D2 D1 V5 3 18 17 0.600 1 4. 13.
AUT RAMIREZ Pablo
1 STLFC
3 V5 D3 D3 D1 D3 1 15 21 0.200 -6 5. 24.
AUT HASELSTEINER Max
1 AFCS
4 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 13 0.800 10 2. 6.
CRO NIKOLIC Noa
1 Zagreb Fencing School
5 V5 V5 V5 D3 V5 4 23 11 0.800 12 1. 5.
AUT LEHNER Leon
1 FKVOE
6 V5 D0 V5 V5 D4 3 19 17 0.600 2 3. 12.
details
KROPF Anatol   V 5 D 4   STEININGER Tobias R:
RAMIREZ Pablo   D 3 V 5   HASELSTEINER Max R:
NIKOLIC Noa   V 5 D 4   LEHNER Leon R:
STEININGER Tobias   D 1 V 5   RAMIREZ Pablo R:
LEHNER Leon   D 0 V 5   KROPF Anatol R:
HASELSTEINER Max   V 5 D 3   NIKOLIC Noa R:
LEHNER Leon   V 5 D 1   STEININGER Tobias R:
NIKOLIC Noa   V 5 D 1   RAMIREZ Pablo R:
KROPF Anatol   D 2 V 5   HASELSTEINER Max R:
STEININGER Tobias   D 0 V 5   NIKOLIC Noa R:
HASELSTEINER Max   D 3 V 5   LEHNER Leon R:
RAMIREZ Pablo   D 3 V 5   KROPF Anatol R:
HASELSTEINER Max   V 5 D 0   STEININGER Tobias R:
KROPF Anatol   D 1 V 5   NIKOLIC Noa R:
LEHNER Leon   V 5 D 3   RAMIREZ Pablo R: