25. Alpe-Adria-Pokal | Florett | männlich | U17 | Einzel | Graz (AUT)

Date: 11.02.2018 14:08 | StLFC Graz


No. 1: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT KRAMER Matteo
1 STLFC
1 V5 D2 D3 V5 D3 2 18 16 0.400 2 4. 16.
AUT RAMIREZ Pablo
1 STLFC
2 D0 D1 D2 D2 D2 0 7 25 0.000 -18 6. 24.
ITA GAMPER Luca
1 Fechten Club Bozen
3 V5 V5 D0 V5 D1 3 16 14 0.600 2 3. 9.
AUT SEMINERIO Giuliano
1 AFCS
4 V5 V5 V5 V5 D2 4 22 11 0.800 11 2. 3.
AUT MAUERHOFER Stefan
1 ATUS_WEIZ
5 D1 V5 D1 D1 V5 2 13 21 0.400 -8 5. 18.
AUT SCHUBERT Max
1 FUM
6 V5 V5 V5 V5 D4 4 24 13 0.800 11 1. 5.
details
RAMIREZ Pablo   D 0 V 5   KRAMER Matteo R:
GAMPER Luca   D 0 V 5   SEMINERIO Giuliano R:
MAUERHOFER Stefan   V 5 D 4   SCHUBERT Max R:
KRAMER Matteo   D 2 V 5   GAMPER Luca R:
SCHUBERT Max   V 5 D 2   RAMIREZ Pablo R:
SEMINERIO Giuliano   V 5 D 1   MAUERHOFER Stefan R:
SCHUBERT Max   V 5 D 3   KRAMER Matteo R:
MAUERHOFER Stefan   D 1 V 5   GAMPER Luca R:
RAMIREZ Pablo   D 2 V 5   SEMINERIO Giuliano R:
KRAMER Matteo   V 5 D 1   MAUERHOFER Stefan R:
SEMINERIO Giuliano   D 2 V 5   SCHUBERT Max R:
GAMPER Luca   V 5 D 1   RAMIREZ Pablo R:
SEMINERIO Giuliano   V 5 D 3   KRAMER Matteo R:
RAMIREZ Pablo   D 2 V 5   MAUERHOFER Stefan R:
SCHUBERT Max   V 5 D 1   GAMPER Luca R:

No. 2: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT CASLAVKA Alexander
1 FUK
1 D4 D2 D2 D0 D2 0 10 25 0.000 -15 6. 21.
AUT PLANCKH Niclas
1 FUM
2 V5 V5 D2 D2 D1 2 15 23 0.400 -8 5. 17.
AUT LEPIR Luka
1 FTSJD
3 V5 D4 D3 D3 V5 2 20 20 0.400 0 4. 20.
AUT JUCH Nikolaus
1 STLFC
4 V5 V5 V5 D1 V5 4 21 16 0.800 5 2. 6.
CRO SPOLJAR Borna
1 Zagreb Fencing School
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 8 1.000 17 1. 2.
ITA PELLIS Marco
1 Club Scherma Pordenone
6 V5 V5 D3 D4 D2 2 19 18 0.400 1 3. 11.
details
PLANCKH Niclas   V 5 D 4   CASLAVKA Alexander R:
LEPIR Luka   D 3 V 5   JUCH Nikolaus R:
SPOLJAR Borna   V 5 D 2   PELLIS Marco R:
CASLAVKA Alexander   D 2 V 5   LEPIR Luka R:
PELLIS Marco   V 5 D 1   PLANCKH Niclas R:
JUCH Nikolaus   D 1 V 5   SPOLJAR Borna R:
PELLIS Marco   V 5 D 2   CASLAVKA Alexander R:
SPOLJAR Borna   V 5 D 3   LEPIR Luka R:
PLANCKH Niclas   D 2 V 5   JUCH Nikolaus R:
CASLAVKA Alexander   D 0 V 5   SPOLJAR Borna R:
JUCH Nikolaus   V 5 D 4   PELLIS Marco R:
LEPIR Luka   D 4 V 5   PLANCKH Niclas R:
JUCH Nikolaus   V 5 D 2   CASLAVKA Alexander R:
PLANCKH Niclas   D 2 V 5   SPOLJAR Borna R:
PELLIS Marco   D 3 V 5   LEPIR Luka R:

No. 3: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
AUT KALT Andreas
1 FCW
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 5 1.000 20 1. 1.
AUT HUBNER Alexander
1 FCW
2 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 19 0.800 3 2. 8.
AUT HASELSTEINER Max
1 AFCS
3 D2 D4 V5 V5 D3 2 19 17 0.400 2 3. 10.
AUT WAGNER Alexander
1 FUM
4 D1 D4 D2 D3 D0 0 10 25 0.000 -15 6. 22.
AUT GORIUP Alexander
1 STLFC
5 D0 D2 D0 V5 V5 2 12 21 0.400 -9 5. 19.
AUT KARNER Robin
1 FUK
6 D0 D4 V5 V5 D3 2 17 18 0.400 -1 4. 15.
details
HUBNER Alexander   D 2 V 5   KALT Andreas R:
HASELSTEINER Max   V 5 D 2   WAGNER Alexander R:
GORIUP Alexander   V 5 D 3   KARNER Robin R:
KALT Andreas   V 5 D 2   HASELSTEINER Max R:
KARNER Robin   D 4 V 5   HUBNER Alexander R:
WAGNER Alexander   D 3 V 5   GORIUP Alexander R:
KARNER Robin   D 0 V 5   KALT Andreas R:
GORIUP Alexander   D 0 V 5   HASELSTEINER Max R:
HUBNER Alexander   V 5 D 4   WAGNER Alexander R:
KALT Andreas   V 5 D 0   GORIUP Alexander R:
WAGNER Alexander   D 0 V 5   KARNER Robin R:
HASELSTEINER Max   D 4 V 5   HUBNER Alexander R:
WAGNER Alexander   D 1 V 5   KALT Andreas R:
HUBNER Alexander   V 5 D 2   GORIUP Alexander R:
KARNER Robin   V 5 D 3   HASELSTEINER Max R:

No. 4: Results checked
Pi | | Referee:

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
SLO JURJOVEC Jakob
1 SK Rudolf Cvetko Velenje
1 D2 D1 D1 D2 D1 0 7 25 0.000 -18 6. 23.
CRO NIKOLIC Noa
1 Zagreb Fencing School
2 V5 D2 V5 D1 V5 3 18 16 0.600 2 3. 7.
AUT BRESSLAUER Tobias
1 SUW
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 4.
AUT KROPF Anatol
1 FUK
4 V5 D1 D3 V5 D2 2 16 17 0.400 -1 5. 13.
AUT LEHNER Leon
1 FKVOE
5 V5 V5 D4 D1 D4 2 19 18 0.400 1 4. 12.
AUT BERGMANN Thomas
1 STLFC
6 V5 D3 D2 V5 V5 3 20 17 0.600 3 2. 14.
details
NIKOLIC Noa   V 5 D 2   JURJOVEC Jakob R:
BRESSLAUER Tobias   V 5 D 3   KROPF Anatol R:
LEHNER Leon   D 4 V 5   BERGMANN Thomas R:
JURJOVEC Jakob   D 1 V 5   BRESSLAUER Tobias R:
BERGMANN Thomas   D 3 V 5   NIKOLIC Noa R:
KROPF Anatol   V 5 D 1   LEHNER Leon R:
BERGMANN Thomas   V 5 D 1   JURJOVEC Jakob R:
LEHNER Leon   D 4 V 5   BRESSLAUER Tobias R:
NIKOLIC Noa   V 5 D 1   KROPF Anatol R:
JURJOVEC Jakob   D 2 V 5   LEHNER Leon R:
KROPF Anatol   D 2 V 5   BERGMANN Thomas R:
BRESSLAUER Tobias   V 5 D 2   NIKOLIC Noa R:
KROPF Anatol   V 5 D 1   JURJOVEC Jakob R:
NIKOLIC Noa   D 1 V 5   LEHNER Leon R:
BERGMANN Thomas   D 2 V 5   BRESSLAUER Tobias R: