2018 World Championships Cadets/Juniors | Florett | männlich | U20 | Einzel | Verona (ITA)

Date: 07.04.2018 21:28 | Sonja Lange

  Nation Name Reg. Club  
1. USA ITKIN Nick
2. ITA MARINI Tommaso
3. USA KUMBLA Sidarth
T3. RUS SEMENYUK Grigoriy National team
5. FRA LOISEL Pierre 26 VILLEJUIF US
6. RUS BORODACHEV Kirill National team
7. JPN UENO Yuto
8. JPN SUZUMURA Kenta
9. USA TOURETTE Geoffrey
10. FRA EDIRI Alexandre 26 MEAUX CE
11. USA MOELIS Samuel
12. EGY HAMZA Mohamed
13. CHN WU Bin
14. JPN NAGANO Yudai
15. GER KLEIN Luis BN TSG Weinheim
16. ESP DELBERGUE Luis Alfonso FED-M
17. ARG SERVELLO Augusto Antonio CCC-M
18. HKG NG Lok Wang Lawrence
19. ITA VELLUTI FRANZI Pietro
20. MAS YOONG Hans Wei Shen
21. SRB CUK Veljko MK Vojvodina
22. KOR LEE Seong-Jong
23. NED DE RUITER Job Holland Schermen
24. CHN MAO Bennian
25. HUN KISS Daniel Salle Kiss FC
26. MEX CERVANTES Diego
27. SGP CHAN Kevin Jerrold Blade
28. NED DE JONG Olivier Holland Schermen
29. IRL GRONNINGSATER Eoin USA
30. UKR TKACH Daniil Nikolaev
31. DEN DANCKWARDT Mathias HS FKT Kobenhavn
32. KOR KIM Hyeonjin
33. CHI OTAYZA Vicente
T33. ESP BRETEAU Ignacio CCC-M
35. JPN ITO Takuma
36. RUS BORODACHEV Anton National team
37. UKR HARAVSKYI Maksym Lviv
38. GEO GALUASHVILI Lasha FC Tbilisi
39. KOR CHOI Hyunmin
40. HUN FRUHAUF Benjamin MTK
T40. HUN BELLOVICZ Gabor BHSE
42. RUS MYLNIKOV Vladislav National team
T42. GBR HEAD Connor Whitgift
44. TPE SHIH Benjamin
45. HKG CHAM Shun Wo
46. ITA FILIPPI Davide AS Padova
47. AUT LECHNER Moritz ST StLFC Graz
48. GER PICHLER Leonardo BR OSC Potsdam
49. POL BEM Maciej AZS AWF Poznan
50. GER TIEMANN Max WE Fencing Team Bocholt
51. VEN ARGOTE Andres
T51. SGP AU EONG Tian Wei Jonathan Blade
53. POR CHARREU Jose
54. TPE CHEN Chih Chieh
55. POL RUDNICKI Mikolaj AZS AWF Gdansk
56. SGP LOCK Kieren
57. CAN GU Daniel
58. CHN HUANG Longlong
59. CHI ALARCON Gustavo
60. MEX MARROQUIN Diego
61. BLR KURYLOVICH Uladzislau Dinamo
62. GER GOMBOS Tom BN FC Tauberbischofsheim
63. POL CZARTORYJSKI Szymon Wroclawianie
64. VEN ROMERO MONTILLA Roger Jesus
65. CZE TOTUSEK Marek Sokol Bystrice nad Pernstejnem
66. PUR TIRADO Sebastian A.
67. BEL DE GREEF Stef
68. EGY SANAA Youssef
69. ARG VARAS Erik Gabriel
70. FRA ROGER Wallerand 26 CE MELUN VAL DE SEINE
71. EGY EID Youssef
72. MDA TANASE Mihai Scoala de Scrima
73. ITA RESEGOTTI Matteo Claudio
74. BEL VAN CAMPENHOUT Stef Brussels Fencing Club
75. CAN BROSZUS Blake
76. GBR BATES Ben Bath Sword Club
77. CAN CAI Alex
78. QAT OWAIDA Ali
79. ISR GOREN Raz Hapoel Haifa
80. FIE ALSHATTI Yaqoub
81. DEN VALEUR Maxim HS FKT Kobenhavn
82. THA DOUNGPATRA Sitsadipat
83. COL SANCHEZ MEDINA Pedro
84. TUN METOUI Mohamed Aziz BOURG LA REINE
85. HUN MESZAROS Tamas UTE
86. TPE CHEN Yi-Tung
87. TUR MENKUER Engin Batuhan TUR
88. CAN LIU Patrick
89. PUR MCGOFF MEDERO Jose Ignacio
90. UKR HOIDA Danyil KIEW
91. COL VARGAS ESCOBAR Tomas
92. ROU SIRB Alexandru CSA Steaua Bucuresti
93. ARG MARINO Nicolas ANGERS SCO
94. NED SPLIT Olivier SC Noord
95. AUS DALLASEN Matthew
96. AUT LEHNER Kilian FK Vöcklabruck
97. HKG NG Pak Hei
98. ROU ROSU Silviu CSA Steaua Bucuresti
99. CRO SMREKAR Leo MK Rapir
T99. FIE ALHARBI Abdullah
101. ALG ALBERT Virgil
102. RSA VALETTI Luca WC Blues FC
103. HKG YU Yee Shing
104. MEX KUNZ MALAGAMBA Bernard
105. PER SCACCABARROZZI OTERO Felipe
106. VEN BRICENO Jose
107. ECU VILLACRESES BRAVO Mathias Xavier
108. VEN IZARRA Andre
109. PHI TAN Lawrence Everett
110. POR AVELAR Luis GCP
111. GBR DE ALMEIDA Dominic Fighting Fit FC
112. CHI ALARCON Leopoldo
T112. KOR PARK Jaeyeop
114. CHN MAO Liwu
115. POL WOJTKOWIAK Adrian AZS AWF Poznan
116. DEN LANG Jacob Brandt HS FKT Kobenhavn
117. SGP TAN Darren Jun Hao Z Fencing
T117. FRA SAVIN Rafael 19 CANNES CE
119. GBR BIRD Harry Salle Boston
120. CRO GOJAK Antonio MK Karlovac
121. BEL CRNJAK Tom
T121. CRO SPOLJAR Borna MK ZSM
123. BUL NIKOLOV Kaloyan Shumen
124. BUL NIKOLOV Vichko Volov
125. UKR GAYDUK Yaroslav
126. BRA MORAIS Paulo SP ECP
127. TPE YUEH Che-Hao
128. CZE LASAK Ondrej Serm Ostrava
129. MEX KUNZ MALAGAMBA Alexander
130. KSA ALOMAYYER Abdulmalik
131. POR GUIMARAES Jose Miguel SCP
132. IND SUKHAM Ningthouba
133. ARG DELPRATO Luca
134. BRA FERREIRA Nathan SP ECP
135. SLO STARC Luka SS Duel Tabor
T135. IRL MCKAY Matthew
137. QAT AL-MUTAWA Hussain
138. PUR TORO Alejandro
139. SRB JANICIJEVIC Petar MK Silni
140. ROU ROSU Vlad ACS Balestra
141. BUL SLAVCHEV Ivan Volov
142. PUR ROSSELLO ITURREGUI Gustavo J.
143. PHI TRANQUILAN Sammuel
144. BRA FORMAN Joao SP CAP
145. DEN LANDORPH Sophus HS FKT Kobenhavn
146. AUS MOROTA CHU Shosuke Xiang You
147. ISR ROSENFELD Roey Eliyahu Hapoel Kfar-Saba
148. FIE MOHAMMAD Abdulwahab
149. INA RAFAEL Andriono Raymond
150. POR MACEDO Luis GCP
151. AUS HULL James
152. CRO LI Leo MK VMD
T152. FIN YLITERVO Santeri OMS
154. AUS CICCARELLI Robert
155. IND CHADHA Ananya Lev
156. KSA ALBINALI Ali
157. BEL NAVAS Timothy CE Les 3 Armes
T157. FIE AWADH Ahmad
T157. IRQ SALEEM Ghaith
160. LAT DEMBA Ilja Rigas 3. BJSS
161. PHI VICEO Jaime
162. TUN ALLEGUE Mhamed
T162. FIN SAARELA Ilkka OMS
164. IND HUSSAIN Tariq
165. TUN HSSINE Haroun
T165. EGY RABEA Ayman
167. QAT HUSSEIN Khaled Aref
168. KAZ GLADKOV Pavel
169. CZE TESARIK Daniel Sokol Brno
T169. CZE KONIG Robert Sokol Bystrice nad Pernstejnem
171. NED ZOONS Edo SC Amsterdam
T171. SRB RUSKI Mateja MK Vojvodina
173. FIN HEISKARI Ilmari OMS
174. SLO MOHORKO Borut
T174. NZL HENDERSON Nicholas
176. ECU SOLIS CORREA Mathew Alejandro
177. IND JAHAGIRDAR Durgesh Milind
178. ROU BODO Benjamin CSU Timisoara
179. QAT KHALIFA Abdalla
T179. ALG KODRANE Ahmed Rami
181. KAZ MAMURZAYEV Bakhram
182. BRA MURRAY Guilherme SP CAP
T182. MDA BARBINTA Mihail Scoala de Scrima
T182. ECU ROSERO BACA David Alejandro
185. LBN DAOU Georgio
T185. BRN KHAMIS Hamad
T185. BUL KITIN Radostin Plovdiv BG
188. ECU ECHEVERRIA ARROYO Carlos Agustin
. COD LUSOKE Gaby did not start
T. NGR FEMI-ADENIYI Oladipupo did not start
T. PER GARCIA Eduardo did not start
T. THA GERSIRI Woranipit Abandon
T. COD NSIMBA Djess did not start
T. NGR OWODIONG Ekike Peter did not start
T. COD KAMBULU Yael did not start
T. COD KOSSI Benis did not start