2016 World Championships Cadets/Juniors | Degen | weiblich | U20 | Einzel | Bourges (FRA)

Date: 08.04.2016 11:56 | Sonja Lange

  Nation Name Reg. Club  
1. ITA CLERICI Alice NZ
2. CHN XIANG Yixuan
3. KOR JEON Heeju
T3. RUS OKHOTNIKOVA Irina
5. ISR KANEVSKI Vera Maia Devi Maccabi Maalot
6. HUN NAGY Kinga DVE
7. SWE LINDE Asa VS KF99 Kungsbacka
8. CHN ZHONG Peiying
9. ITA MARZANI Roberta
10. SUI MOESCHLIN Noemi ZFC Zürich
11. RUS KOMAROVA Alena National team
12. USA SIRICO Amanda
13. RUS OBRAZTSOVA Maria
14. GER STAHLBERG Nadine HE FC Offenbach
15. HKG CHEUNG Hiu Ching Kristy
16. FRA NGOM Mariem 26 AS BONDY
17. ITA DE MARCHI Eleonora Scherma Treviso ASD
18. POL MROSZCZAK Anna RMKS Rybnik
19. CRO JUKIC Paula MK Split
20. EST LOIT Karoliine Tallinna Mook
21. SRB ZIVANOVIC Jovana MK Silni
22. UKR BROVKO Inna KIEW
23. ISR GAVRIELKO Nikol Maccabi Maalot
24. JPN SAITO Ayumu
25. EST AZIZOVA Madina Tallinna Mook
26. EGY EHAB Nardin
27. ESP CISNEROS Sofia CE-M
28. USA VANBENTHUYSEN Barbara
29. GER TREUDT-GOESSER Kim NR WMTV Solingen
30. AUT SCHMIDL Paula OÖ Landesfechtklub
31. NED BOS Valentina s.v. RobbSchermen
32. ISR HECHT Dar Hapoel Kfar-Saba
33. RUS FILINA Daria
34. FRA TAHE Oceane 08 GRENOBLE PAR
35. EGY MAHDY Ayah
36. MEX CRUZ Jocelyn
37. GER HORNISCHER Anna Heidenheimer SB
38. GBR STANIER Lydia
39. DEN BORRYE Emilia Cecilie HS HFK Hellerup
40. FRA VON KERSSENBROCK Diane LE CHESNAY
41. SWE HANSSON Kristina SY KFK Kalmar
42. UKR KHARKOVA Vlada Uzhgorod
43. LTU AZUKAITE Vikte Gaja-Dvikova
44. FRA LOUIS MARIE Alexandra 25 ESCRIME RODEZ AVEYRON
45. HUN PETRI Renata AVA
46. LIB TANNOUS Dominique
47. ITA ISOLA Federica AS Pro Vercelli
48. ISR BOTVINIK Yana Club Modiin
T48. UZB KHAKIMOVA Malika
50. JPN TOMINAGA Emimari
51. USA VIERHELLER Giana
52. EGY GABER Salwa
53. CZE COUFALOVA Anna BELA POD BEZDEZEM
54. POL BRYCH Barbara UKS Wolodyjowski
55. GER RIEDMUELLER Vanessa Heidenheimer SB
56. CAN LUBCZYNSKI Monica
57. SLO ZORMAN Eva Helena ASK Maribor
T57. MEX TEJEDA Sheila Liliana
59. KAZ MURIDOVA Tamila
60. SWE MARTENSSON Elvira ST FFF Stockholm
61. KOR ROH Eunsol
62. JAM SIMMS-LYMN Tia
63. CAN GAO Cindy
64. CAN VERRET Alexanne
65. KOR YU Danwoo
66. CAN VON DADELSZEN Emma
67. CHN LAI Jiangling
68. KAZ KRALYUK Alexandra
69. ARM POGHOSOVA Emma
70. SWE KARLSSON Ebba GO GoFK Visby
71. KOR LEE Sinhee
72. AUT WOLKERSTORFER Gloria ST GFU Graz
73. HKG HO Cheuk Suen Circle
74. CHN LIN Weihong
T74. JPN MURAKAMI Kumi
76. SIN LAI Esther Shi Ning Z Fencing
77. TPE CHENG Ya Fang
78. UKR DERKACH Anna Luhansk
79. NED DE WIJN Day SC Den Bosch
80. USA NIXON Catherine
81. CRO MESIC Ana CAFC Mladost
82. FIN SYVALA Ilona HABDA Helsinki
83. CZE NEVOSADOVA Alzbeta SC Praha
T83. MEX TEJEDA Frania
85. KAZ JAKUPOVA Dayana
86. UKR GRYSCHYK Alla KIEW
87. FIN SALMINEN Sara HABDA Helsinki
88. COL TOVAR KARAINDROS Oriana
89. HUN BORSODY Emma BVSC
90. PAN AICARDI GONZALEZ Alessandra Valeri
91. ESP MATEOS Maria VCE-VA
92. AUT PINGGERA Elisabeth VA FTSJD Dornbirn
93. KAZ FUZEYEVA Anastassiya
94. MEX PEREZ Gloria
95. BRA ZETTERMANN Renata
96. BLR KHLYSTUNOVA Lizaveta SCAF RB
97. TPE WANG Yu Min
T97. EGY GABER Shirwit
99. POR PAULA Beatriz
100. HUN GNAM Tamara TSC
101. VEN MAYA Danierys
102. PAR VIVEROS Montserrat
103. CZE DOSKOVA Katerina Slavoj Litomerice
104. NZL CHAN Wai Ling
105. JPN YOSHIMURA Miho
106. VEN POSADA Betyumil
107. EST KONRAD Maarja En Garde Haapsalu
108. POL MAZANEK Karolina Muszkieter Gliwice
109. ESP GARCIA MARTIN Julia C.E. Pozuelo
110. ARG MENDEZ BELLO Josefina Maria
T110. DEN SPANGER-RIES Augusta HS HFK Hellerup
112. SIN MUN Grace
113. TPE CHIU Chia Yu
114. AUT FEHRER Stefanie FUL Linz
115. CRC JURADO SALAZAR Daniela
116. HKG YANG Chi Ya
117. SVK RECLOVA Klara Akademia sermu
118. FIN MIKKILA Inka TMÅF Turku
119. BRA GALVAO Cecilia
120. EST FEDORUK Anzelika Tallinna Mook
121. FIN TAURIAINEN Sofia EM Espoo
122. POL RABCZEWSKA Weronika MKS Kusy Szczecin
123. TPE CHOU Jou Chun
124. HKG HSIEH Kaylin Sin Yan
125. NAM DIETERICH Natascha Heidenheimer SB
126. AUS PRINCIPE Emily
127. AUS RUI Bonita
128. KGZ GETTUEVA Ekaterina
T128. GUA RUIZ Girlen
130. ESP ZAMORANO Andrea CE-M
T130. CRC DYNER VILLA Karina
T130. AUS MACLAURIN Alanah UWA Fencing Club
133. AUS PATTEN Emily
134. ARG CHWOJNIK Tamara
135. LTU KATKOVAITE Akvile Gaja-Dvikova
136. DEN DONSLUND Louise Norgil HS HFK Hellerup
137. ALG LAGGOUNE Hanane
138. BRA DI COLA Giovanna
139. ALG ZEBOUDJ Yousra
140. RSA WRAY Olivia WC CFA Cape Town
T140. KGZ ABDYL-KHAMITOVA Kamilia
142. CZE SALIGEROVA Katerina TJ Lokomotiva Karlovy Vary
143. BRA GROTA Emanuela
144. VEN CHACON Camila Heidenheimer SB
T144. NED KROESE Roos s.v. RobbSchermen
T144. RSA BESTER Natania GA TUKS Pretoria
T144. RSA BLIGNAUT Danielle WC CFA Cape Town
148. RSA VAN DEN BERG Janale GA TUKS Pretoria
149. SIN TAN Veralyn Chou Xin
150. VEN RITONDALE Shara
. IND MANOHARAKUMAR SAJITHA Greashma did not start