2018 World Championships Cadets/Juniors | Epee | female | U17 | Individual | Verona (ITA)

Date: 02.04.2018 20:19 | Sonja Lange

  Nation Name Reg. Club  
1. HKG HSIEH Kaylin Sin Yan
2. USA VERMEULE Emily
3. KOR LIM Taehee
T3. KAZ MURIDOVA Tamila
5. BEL WASIAK Axelle Flanders Fencing
6. RUS BEKMURZOVA Iana
7. HUN DEKANY Kinga AVA
8. KOR KIM Subeen
9. ITA KOWALCZYK Sara Maria ASDGS Pietro Giannone
10. CZE BIELESZOVA Veronika SC Praha
11. USA BEDDINGFIELD Claire
12. RUS BAVUGE KHABIMANA Milen
13. ITA PIZZINI Alessia CDS Ravennate
14. UKR CHORNIY Kateryna KIEW
15. POL JANELLI Zofia KS Szpada Wroclaw
16. GRE KARAMPINI Eirini IRIDA
17. HUN BUKI Lili OMS-Tata
18. CHN SHI Yuexin
19. FIN JAAKKOLA Outi EM
20. CAN LEONARD Ariane
21. COL JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles
22. ISR FEIGIN Nicole
23. HUN MUHARI Eszter MTK
24. UKR ZELENTSOVA Anastasiia Kharkiv
25. HKG LEUNG Kay Sze Karina
26. UKR SADOVA Dariia Khmelnitskiy
T26. JPN TAKAHASHI Erika
28. KAZ NIKOLAICHUK Sofiya
29. FRA MBIIM Solene 28 LEVALLOIS
30. KOR KIM Sohui
31. MEX LARA Valeria
32. FRA BARBIER Faustine DOUAI CE
33. USA CANDREVA Greta
34. ALG ZEBOUDJ Yousra
35. EGY AMER Mariam
36. RUS LIAKHOVA Anna
37. PAR VIVEROS Montserrat
38. CHN YU Sihan SSP
39. BRA GIORDANO Giorgia BE FC Berlin Südwest
40. AUT GRABHER Antonia VA FTS Dornbirn
41. BEL VANDINGENEN Aube Catena
42. SGP ONG Rebecca Jia Min YMC
43. CHN CHEN Baojin
44. CAN ZOZULYA Christina
45. ITA LOMBARDI Marta CUS Pavia Scherma
46. JPN SAITO Hana
47. CRC DYNER VILLA Karina
48. BRA VIZEU Victoria SP CAP
49. KGZ ABDYL-KHAMITOVA Kamilia
50. SWE WRAMNER Natalie ST GoFK Visby
51. JPN TERAYAMA Tamaki
52. POR SA Madalena CST
53. ROU GHICA Andrada ACS Stesial
T53. POL KLASIK Alicja RMKS Rybnik
55. POL STASZULONEK Karolina Piast Gliwice
56. GRE RODOPOULOU Nefeli IRIDA
57. SVK BURSOVA Regina Akademia sermu
58. ROU DURAU Claudia LPS Craiova
T58. GER TEUBER Carolin Heidenheimer SB
60. SRB KECMAN Milica MK Silni
61. LTU SCETKO Patricija Gintarine spaga
62. DEN CHRISTENSEN Tabita SJ FKTV Vordingborg
63. AUS WANG Katherine
64. AUT AGATH Thordis KAC Klagenfurt
65. GER FRIEDERICH Adriana NR OFC Bonn
T65. CAN GUO Zi Shan
67. AUS NONIS Karen
68. LAT DOBKEVICA Marta
69. GBR TAYLOR Eleanor Bedford FC
70. FRA KELLER Camille 17 ST AVOLD MJC
71. ISR GALPER Eva Maccabi Jerusalem
72. ROU LEONTE Mihaela CSS Quarto Buc
73. CZE CERVENKOVA Katerina SC Praha
74. GER GREUL Kerstin TSF Ditzingen
75. NED KERSKES Malika s.v. Pallós
T75. NED KROESE Katelijne SC Amsterdam
77. NED JANS Linda SC Den Bosch
78. CHI DIAZ DEL RIO Rosario
79. TUR AYDIN Emine Ipek Kocaeli Buyuksehir Belediye Kagit SK
80. POR ALVIM Maria CST
81. EGY HAFEZ Nour
82. MDA BERDIANU Ionela
83. GBR FOXWELL-MOSS Taylor Plymouth FC
84. KAZ ZHANSUGUROVA Shantal
85. EST TARGAMAA Carmen-Lii En Garde Haapsalu
86. FIN POYSTI Laura HFM
87. ISR BOGDANOV Adele Maccabi Maalot
88. CRO GNJIDIC Lucija CAFC Mladost
89. EST GLINKIN Karol-Liina Tallinna Mook
90. GRE TSIRONI Anna L.O.VARIS
91. AUS HAMM Orla
92. FIN RITAKALLIO Rilla HFM
93. BRA POLO Carolina PR CMPR
94. IRL KILIMTGIS Sophia
95. SUI GABUTTI Emilie SAL Lugano
96. GBR LOUIS Avery
97. AUT ZERLAUTH Anna-Lea VA FTS Dornbirn
98. THA VASANASOMSITHI Pacharaporn
99. BEL BEKEN Solane
100. CHI CIFUENTES Ignacia
101. CZE VINCENCOVA Ester SC Praha
102. HKG LEE Lok Man Tracy
103. ALG GUEHAM Maroua
104. SLO VANCEK Lucija
105. SGP SIVA KUMAR Thhivya Ashti YMC
106. LBN SALAMEH Nai
107. IRL SLATER Charlotte
108. BUL POPOVA Yana Levski
109. POR CARAPUCO Constanca
110. EST SKOBLOV Sandra IREM
111. ECU ZAMBRANO BAILON Salome Jeanne
112. RSA DE JAGER Mone FS VASK Bloemfontein
113. ALG LAGGOUNE Hanane
114. IND LODHA Priyanka Hemant
115. CRO LUSIC Helena
116. TUR ERMAN Lal Izmir Buyuksehir Bel SK
117. SGP SELAMAT Siti Nursuhailah SSP
118. EGY GAAFAR Rodaina
119. PHI CARADO Keona Rose
120. ARG PRAFIL CAPACCIO Rayllen Delfina
121. LBN ABOU JAOUDE Marie Joe
T121. IND AHMED Zaynab Muttaqi
T121. LTU BINGELYTE Grete
124. LTU SENIUTAITE Aiste
125. GHA WONAME Kelsey Victoria Afriyie
. COD TSIMBA Myrose did not start
T. COD LOSO Anna did not start