2016 World Championships Cadets/Juniors | Florett | weiblich | U17 | Einzel | Bourges (FRA)

Date: 08.04.2016 11:56 | Sonja Lange

  Nation Name Reg. Club  
1. USA BINDER Sylvie
2. JPN AZUMA Sera
3. USA DESCHNER Stefani USA
T3. ITA BERTOLA Lara
5. ITA ROSSINI Serena
6. SIN BERTHIER Amita Z Fencing
7. ITA PAPPONE Arianna
8. GER EBERT Leonie BN FC Tauberbischofsheim
9. FRA LACHERAY Eva 03 SOCHAUX MONT
10. USA ELIZONDO Isabelle
11. POL TOMCZAK Renata IKS Jamalex Leszno
12. FRA WATSON Solene 26 VAL DE SEINE
13. RUS KARPACHEVA Anastasiya
14. RUS SUNDUCHKOVA Alexandra National team
15. JPN TSUJI Sumire
16. UKR TARANENKO Anna KIEW
17. AUT KUDLACEK Beatrice FG Stockerau
T17. RUS UDOVICHENKO Anna National team
19. CAN CAULFIELD Jane
20. HUN POLTZ Anna MTK
21. CAN CAO Ying
22. AUT BRUGGER Lilli Maria SZ AFC Salzburg
23. POL MECH Marta UKS Atena Gdansk
24. GER WEINER Kari NR OFC Bonn
25. CHI PROESTAKIS Katina
26. TPE TSAI Xiao-Qing
27. FRA RECHER Alice 27 PARIS ST FRA
28. ESP CASTRO Ariadna CCC-M
29. AUS KWAG Alicia Ji Yeon
30. MEX PRECIADO Diana
31. HUN HAJAS Nora Torekves
32. UKR BUDENKO Oleksandra KIEW
33. GBR CAMPBELL Yasmin Fighting Fit FC
34. HKG KEUNG Nok Kan Icy
35. GER UELTGESFORTH Pia NR FC Moers
36. POR OLIVEIRA Carolina
37. ROU SAVEANU Anca CSA Steaua Bucuresti
38. AUS CLARKE Freya
39. JPN UENO Yuka
40. CAN LI Karina
41. HKG KUAN Yu Ching
42. SIN BERTHIER Aarya Z Fencing
43. SIN WONG Maxine Jie Xin YMC
44. KOR HAN Iheon
T44. HKG LEE Areta
46. KOR CHOI Yumin
47. KAZ KAKENOVA Dana
48. TPE LIAO Chih-Yi Jerrica
T48. ESP ALMODOVAR Paloma SAMA-M
50. MDA CERES Anastasia Scoala de Scrima
51. KOR OH Mihee
52. CZE MACKO Michaela Sokol Brno
53. POL WISOKY Weronika Warta-Muszkieterowie Poznan
54. GBR GILL Isabella Salle Paul FC
55. LAT SOLODKIHA Jekaterina Rigas 3. BJSS
56. DEN JOERGENSEN Laeticia HS HFK Hellerup
T56. SVK NAGYOVA Kitti KS Samorin
58. KAZ TUSSUPZHANOVA Dayana
59. SVK CSEFALVAYOVA Karolina KS Samorin
60. HUN SZANTAY Anna BHSE
61. EGY NAWAR Gana
T61. CZE NEMCOVA Stepanka TJ Lokomotiva Liberec
63. ARG GONZALEZ CIAVARELLA Athina
64. PHI ESTEBAN Maxine Isabel
65. DEN GRUM-SCHWENSEN Sol HS HFK Hellerup
66. DEN BRONDUM Alexandra HS FKT Kobenhavn
67. NED ZOONS Myrthe SC Amsterdam
68. CZE PRUSOVA Kristyna USK Praha
69. BLR ANDREYENKA Yana SCAF RB
70. SVK KRALIKOVA Viktoria NZ Slavia STU Bratislava
71. NED MEULENAAR Veerle SC Noord Nederland
72. TUN GHDIRA Zaineb
73. TPE JHANG Chih Shuan
74. POR AFONSO Helena
75. ISR GOLOBKO Lalita
76. VEN ACURERO GONZALEZ Anabella
77. BRA BONETTI Giovana
78. BRA CHIES Milena
79. TUR GULEN Fatmanur Karesi SK
80. ESP ALONSO Laura
81. RSA MCCABE Mone LI Firebird FC
82. AUS TRUSSELL Caitlyn
83. GBR DE LANGE Kayleigh Salle Oxon
T83. KAZ AITZHANOVA Tangsholpan
85. POR CARIDE Marta SCP
86. RSA GIBSON Alexandra KN Hillcrest Fencing Club
87. ISR CHERNENKO Dayana Hapoel Kfar-Saba
88. RSA DA SILVA Kathryn GA TFS Johannesburg