2018 World Championships Cadets/Juniors | Florett | weiblich | U17 | Einzel | Verona (ITA)

Date: 08.04.2018 19:32 | Sonja Lange

  Nation Name Reg. Club  
1. JPN UENO Yuka
2. USA TIEU May USA
3. USA DEVORE Delphine
T3. ITA FAVARETTO Martina Abandon
5. JPN TOSA Yukino
6. HKG KO Christelle Joy
7. ROU CANDESCU Rebeca CSA Steaua Bucuresti
8. USA SCRUGGS Lauren
9. POL LAWSKA Magdalena Wroclawianie
10. HUN ZSOLDOSI Karolina Terezvaros
11. FRA THEPAUT Venissia 28 SEVRES JE
12. VEN ACURERO GONZALEZ Anabella
13. LAT SOLODKIHA Jekaterina Rigas 3. BJSS
14. CAN CAULFIELD Jane
15. CHN FU Yingying
16. CAN MAK Tinney
17. ITA MEMOLI Claudia
18. SWE SCHREIBER Miriam VS GFK Göteborg
19. CHI PROESTAKIS Katina
20. UKR POLOZIUK Alina Nikolaev
21. GER DHUIQUE-HEIN Aliya BN FC Tauberbischofsheim
22. RUS BIKBULATOVA Adelina National team
T22. ITA TORTELOTTI Lucia
24. HUN KALOCSAI Virag Torekves
25. CAN CAO Ying
26. PHI CATANTAN Samantha Kyle
27. KOR HONG Sein
28. CHN HUANG Qianqian
29. UKR BUDENKO Kateryna KIEW
30. KOR KIM Sieun
31. RUS RASSOLOVA Valeriya National team
32. ESP CASTRO Ariadna CCC-M
33. RUS PETROVA Elena National team
34. FRA FOURNIGUET Josephine 03 ASM BELFORT
35. POR CARIDE Marta SCP
36. UKR KRYVONOS Mariya
37. SGP LIM Rachel Mary Li-Hsuen Z Fencing
38. GBR HOME Amy
39. CRO BLAZIC Dorja MK Rapir
40. GER BRUNETS Sophie Irene BN FC Tauberbischofsheim
41. GER KRAUSE Angelina-Noelle BR FSC Cottbus
42. AUS SALMAS Giorgia
43. SVK KRALIKOVA Veronika Slavia STU Bratislava
44. HUN NEKIFOR Erika Torekves
45. IRL CLARKE Genevieve
46. SGP WONG Maxine Jie Xin YMC
47. GBR GRANVILLE Bronwen Bath Sword Club
48. ROU GHEORGHE Andreea CSA Steaua Bucuresti
49. ISR EROS Nikol Hapoel Kfar-Saba
50. HKG WU Sophia
51. EGY HANY Noha
52. TUN AFI Sarra
53. AUS LUKINS Tianji
54. NZL JACOB Lena
55. VEN AVELLEIRA Hillary
56. SVK CANTUCCI Gaia Slavia STU Bratislava
57. COL ESCOBAR Geraldine
58. CZE KOCOUROVA Adela Sokol Brno
59. GBR NEWTON-HUGHES Phoebe Sheffield Buccaneers
60. KOR JI Celine
61. DEN OLSTROEM Stine Bank SD VFK Varde 1969
62. ISR DRUCK Lior Hapoel Kfar-Saba
63. GRE PEDIADITAKI Marina Eleni A.O.X. EGALEO
64. HKG LAW Yee Hang Shea
65. JPN HABASHITA Kanna
66. POL WIECZOREK Aleksandra AZS AWF Poznan
67. NZL MAY Chantelle
68. SRB GOLIC Teodora MK Omladinac
69. CHN SONG Yue Vango Fencing
70. TUR TASDELEN Melike Kocaeli GSK
71. CZE SEDLAKOVA Isabela Sokol Bystrice nad Pernstejnem
72. ALG ZEBOUDJ Sonia BRUAY USO
73. ROU VASILE Karina ACS Balestra
74. THA DOUNGPATTRA Sasinpat
75. MAS AHMAD PUAD Umaira Saqeef
76. SGP CHAN Denyse Wan Jing Z Fencing
77. FIN HAUTALA Eva OMS
78. POR DIMAS Constanca GCP
79. TPE CHANG Hsin
80. BRA CALAZANS Talia RS GNU
81. AUS JESSUP Krystal
82. MEX CARMONA Arantza
83. LAT MASLOBOJEVA Emilija Florete
84. POL MURAWSKA Karolina UKS Atena Gdansk
85. MAS AHMAD PUAD Amirah Sofea
86. BUL MIHALEVA Viktoria Shumen
87. POR CARVALHO Marta
88. FRA EDIRI Josephine
89. TPE CHEN Shiuan-An
90. ALG GUEMMAR Chaima Nihal BRUAY USO
91. ALG MEBARKI Meriem
92. SVK UDVARDI Jazmin KS Samorin
93. TUN HADHRI Sarra
T93. CZE MALICKOVA Eliska Sokol Bystrice nad Pernstejnem
95. NED MEULENAAR Veerle SC Noord
96. DEN VAABEN Naja HS FKT Kobenhavn
97. BUL STOYKOVA Kalina Escalibur
98. IRL VELMA Emilia
99. VEN HERNANDEZ Susanne
100. EGY ABOHAMER Shahd
101. BRA DI RIENZO Ketlin SP SSJE
102. KAZ SAIKHANOVA Sayana
103. URU VANACORE PACALUK Antonella
104. IND INGALE Vaibhavi Mallinath
105. AUT GROESS Chiara SZT Klagenfurt
106. MDA GOROBET Ecaterina Scoala de Scrima
107. TPE HUANG Ching-Tzu
108. SRB JELICIC Julija MK Crvena Zvezda
T108. ASA LIANG Jenny
110. MAR BARDAGUI Safia
T110. BUL TODOROVA Alexandra
112. IND KAUR Kaavreet
113. ARG CALERI Juliana
T113. IND DAMKONDAWAR Harshada
. CIV KOFFI Enni Jennifer Danielle did not start