2018 World Championships Cadets/Juniors | Florett | männlich | U17 | Einzel | Verona (ITA)

Date: 08.04.2018 19:46 | Sonja Lange

  Nation Name Reg. Club  
1. USA BRAVO Kenji
2. USA OLIVARES Marcello
3. POL BEM Maciej AZS AWF Poznan
T3. MEX CERVANTES Diego
5. ITA MACCHI Filippo
6. CHN XU Jie
7. FRA SPICHIGER Armand 14 LYON SE
8. HKG CHAN Pak Hei
9. FRA CASTANIE Valerian 13 HENIN BEAUM
10. DEN WINTERBERG-POULSEN Jonas HS FKT Kobenhavn
11. KOR KWON Jungsung
12. POR CHARREU Antonio A.E.J.G.
13. TPE CHEN Yi-Tung
14. CHN XU Hongbin
15. PUR COLON LOPEZ Cesar
16. JPN IIMURA Kazuki
17. FRA BECU Bryan 14 LYON SE
18. TPE CHEN Chih Chieh
19. SGP LIM Matthew James Quan Rong
20. BEL NIJS Mathieu Schermkring Herckenrode
21. RUS KRAVTSOV Danila National team
22. GER BOROWIAK Arwen BN FC Tauberbischofsheim
23. POL PODRALSKI Adam UKS Atena Gdansk
24. BRA LIMA Kevin SP CAP
25. GBR EVANS Cameron
26. CHI ALARCON Leopoldo
T26. ROU SIRB Alexandru CSA Steaua Bucuresti
28. KOR KIM Tae Hwan
29. KOR YOUN Jeonghyun
30. CAN LIU Patrick
31. GER RENNER Moritz BN TSG Weinheim
32. RUS OSIPOV Dmitrii
33. JPN BABA Shunsuke
34. UKR TKACH Daniil Nikolaev
T34. GER ERCAN Kerem NR OFC Bonn
36. USA ZHENG Andrew
37. SGP LOCK Kieren
38. POL DOLZYCKI Jakub UKS Atena Gdansk
39. ITA QUAGLIOTTO Filippo
40. EGY MAROUF Loaay
T40. NED DUALEH Quincy s.v. Ter Weer
42. PHI TAN Lawrence Everett
43. ITA DI TOMMASO Alessio
44. CHN SU Zhenghui
45. ISR GOREN Raz Hapoel Haifa
46. MEX LOPEZ Carlos Daniel
T46. UKR MALYNOVSKYI Mykyta Nikolaev
48. CZE TOTUSEK Marek Sokol Bystrice nad Pernstejnem
T48. AUS CICCARELLI Robert
50. EGY OSSAMA Abdelrhman
51. HUN SZEMES Gergo Kunszentmiklósi Vivóegylet
52. CAN POON Simon
53. MDA TANASE Mihai Scoala de Scrima Abandon
54. RUS FEDOROV Daniil National team
55. JPN GOTTSCHALK Julian
T55. TUN HSSINE Haroun
57. GBR LONSDALE William
58. BRA MORAIS Paulo SP ECP
59. SWE WESTESSON Malte VS GFK Göteborg
60. TUR TUNCER Poyraz Altinyurt S.K.
61. PUR MCGOFF MEDERO Jose Ignacio
62. TUR EYUPOGLU Alp Altinyurt S.K.
63. EGY MADY Yahia
64. HUN HORVATH Soma
65. TPE SHIH Benjamin
66. HUN MIHALY Andor Torekves
67. CAN DONG Darren
68. ALG ALBERT Virgil
69. COL VARGAS ESCOBAR Tomas
70. ROU ROSU Vlad ACS Balestra
71. NED ZOONS Axel SC Amsterdam
72. IND CHADHA Ananya Lev
73. POR MURTEIRA Jose A.E.J.G.
74. BRA MURRAY Guilherme SP CAP
75. KAZ GLADKOV Pavel
76. HKG YUEN Kai Nok
77. TUN ALLEGUE Mhamed
78. DEN WEYHRETER Samuel Rasmus Andresen HS FKT Kobenhavn
79. FIE AWADH Ahmad
80. MEX KUNZ MALAGAMBA Bernard
81. AUS ONG Nicholas
82. HKG CHAU Ho Sing
83. CRO LESKOVAC Janko MK Musketiri
T83. VEN FLORES Samuel
T83. SWE ISAKSSON Hugo ST ÄFK Stockholm
86. PUR TORO Alejandro
87. NGR SOYOYE Caspar
88. GRE PIKOULIS Vasileios ODYSSEAS HALANDRIOU
89. ISL SIGURDSSON Daniel Thor Lindal FC Reykjavik
90. CZE GERZICAK Daniel Sokol Brno
91. FIN YLITERVO Santeri OMS
92. GRE GIANNOS RIZOS Ilias A.O.X. EGALEO
93. POR COSTA Danilo EDV
T93. AUT SEMINERIO Giuliano SZ AFC Salzburg
95. FIE ALHARBI Abdullah
T95. AUS MOROTA CHU Shosuke Xiang You
97. PER SCACCABARROZZI OTERO Felipe
98. KSA ALOMAYYER Abdulmalik
99. AUT SCHUBERT Max FU Mödling
100. SGP TIO Maximus Jun Hong Z Fencing
101. IRL MCGILLION-MOORE Jake
T101. AUT BRESSLAUER Tobias FU Mödling
103. FIN HEISKARI Ilmari OMS
104. QAT AL-MUTAWA Hussain
105. VEN BRICENO Jose
106. CRO NIKOLIC Noa MK ZSM
107. ARG MENENDEZ Guido
108. KAZ MAMURZAYEV Bakhram
109. QAT KHALIFA Abdalla
110. SVK KUCHTA Leopold Marc HE TG Dörnigheim
111. NED WEBER Daan Holland Schermen
T111. ARG CERQUETTI Dante Leonel
113. GBR RHYS POLLITT Rafael
114. INA RAFAEL Andriono Raymond
115. THA GERSIRI Woranipit
116. ESP GARCIA MORENO Alejandro ATENEO-M
117. MON ROUSSEL Solal
118. SRB RUSKI Mateja MK Vojvodina
119. ARG FERNANDEZ Tobias Agustin
120. BUL SLAVCHEV Ivan Volov
121. IND SUKHAM Ningthouba
122. GRE VERVERIS Angelos A.O.X. EGALEO
123. CZE CHREN Simon Bohemians Praha
T123. ECU SOLIS CORREA Mathew Alejandro
125. ISR FINSTERBUSH Ori Hapoel Gilboa
126. VEN ARGOTE Andres
127. QAT HUSSEIN Khaled Aref
128. SLO JURJOVEC Jakob
129. DEN GJALDBAEK Steffen Nymand HS FKT Kobenhavn
130. ALG KODRANE Ahmed Rami
131. UKR BULAVA Semen KIEW
132. FIN SAARELA Ilkka OMS
133. BUL NIKOLOV Kaloyan Shumen
T133. CRO SPOLJAR Borna MK ZSM
135. IRL MCKAY Matthew
136. BUL POPOV Emanuil Olympic
137. IND JAHAGIRDAR Durgesh Milind
138. ECU ROSERO BACA David Alejandro
139. ASA PATU Uelese
. NGR OWODIONG Ekike Peter did not start