Int. Wittenauer Fuchs | Degen | männlich | U15 | Individual | Berlin (GER)

Date: 17.11.2019 13:24 | Berliner Fechterbund e.V.


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sun 09:30 | Referee: GODOH-WADA Leiji

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ZAWADKA Til Marlon
TSV Berlin-Wittenau
1 V5 V5 V5 D1 V5 4 21 14 0.800 7 2. 7.
GER MIELKE Lukas
TSV Berlin-Wittenau
2 D1 D2 D3 D3 V5 1 14 24 0.200 -10 5. 18.
GER UNGUREIT Luca
OSC Berlin
3 D3 V5 D4 D1 V5 2 18 20 0.400 -2 4. 14.
GER NICKEL Simon
OSC Berlin
4 D1 V5 V5 D0 V5 3 16 20 0.600 -4 3. 13.
GER BESKOROVAINYI Anton
FC Berlin Südwest
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 5 1.000 20 1. 1.
GER SAHIN Teoman
Fechtzentrum Berlin
6 D4 D4 D3 D3 D0 0 14 25 0.000 -11 6. 21.
details
MIELKE Lukas   D 1 V 5   ZAWADKA Til Marlon R:
UNGUREIT Luca   D 4 V 5   NICKEL Simon R:
BESKOROVAINYI Anton   V 5 D 0   SAHIN Teoman R:
ZAWADKA Til Marlon   V 5 D 3   UNGUREIT Luca R:
SAHIN Teoman   D 4 V 5   MIELKE Lukas R:
NICKEL Simon   D 0 V 5   BESKOROVAINYI Anton R:
SAHIN Teoman   D 4 V 5   ZAWADKA Til Marlon R:
BESKOROVAINYI Anton   V 5 D 1   UNGUREIT Luca R:
MIELKE Lukas   D 3 V 5   NICKEL Simon R:
ZAWADKA Til Marlon   D 1 V 5   BESKOROVAINYI Anton R:
NICKEL Simon   V 5 D 3   SAHIN Teoman R:
UNGUREIT Luca   V 5 D 2   MIELKE Lukas R:
NICKEL Simon   D 1 V 5   ZAWADKA Til Marlon R:
MIELKE Lukas   D 3 V 5   BESKOROVAINYI Anton R:
SAHIN Teoman   D 3 V 5   UNGUREIT Luca R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sun 09:30 | Referee: KAPAHNKE Tony Sven

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WALLA Aaron
FC Berlin Südwest
1 V5 V5 D0 V5 V5 4 20 15 0.800 5 2. 8.
GER CHEN Amnon
FC Berlin Südwest
2 D1 D3 D3 D3 D2 0 12 25 0.000 -13 6. 23.
GER SINGH SUD Sebastian
TSV Berlin-Wittenau
3 D2 V5 D0 D1 D4 1 12 23 0.200 -11 5. 20.
GER DORASZELSKI Mark
OSC Berlin
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 2.
GER SCHERKA Lennert
Fechtzentrum Berlin
5 D3 V5 V5 D0 D1 2 14 19 0.400 -5 4. 15.
GER NAD Viktor Matti
FC Grunewald
6 D4 V5 V5 D3 V5 3 22 17 0.600 5 3. 9.
details
CHEN Amnon   D 1 V 5   WALLA Aaron R:
SINGH SUD Sebastian   D 0 V 5   DORASZELSKI Mark R:
SCHERKA Lennert   D 1 V 5   NAD Viktor Matti R:
WALLA Aaron   V 5 D 2   SINGH SUD Sebastian R:
NAD Viktor Matti   V 5 D 2   CHEN Amnon R:
DORASZELSKI Mark   V 5 D 0   SCHERKA Lennert R:
NAD Viktor Matti   D 4 V 5   WALLA Aaron R:
SCHERKA Lennert   V 5 D 1   SINGH SUD Sebastian R:
CHEN Amnon   D 3 V 5   DORASZELSKI Mark R:
WALLA Aaron   V 5 D 3   SCHERKA Lennert R:
DORASZELSKI Mark   V 5 D 3   NAD Viktor Matti R:
SINGH SUD Sebastian   V 5 D 3   CHEN Amnon R:
DORASZELSKI Mark   V 5 D 0   WALLA Aaron R:
CHEN Amnon   D 3 V 5   SCHERKA Lennert R:
NAD Viktor Matti   V 5 D 4   SINGH SUD Sebastian R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sun 09:30 | Referee: MENKE Constantin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ENGELHAUPT Anton Oskar
FC Berlin Südwest
1 V5 V5 V5 D3 V5 4 23 15 0.800 8 2. 6.
GER KÜHL Richard
FC Berlin Südwest
2 D3 V5 V4 V5 V5 4 22 13 0.800 9 1. 5.
GER BECKMANN Johannes
TSV Berlin-Wittenau
3 D3 D1 V5 D3 D3 1 15 24 0.200 -9 5. 17.
GER KELM Alexander
OSC Berlin
4 D1 D1 D4 D0 D2 0 8 24 0.000 -16 6. 24.
GER DEPARADE Larón
Fechtzentrum Berlin
5 V5 D2 V5 V5 D3 3 20 16 0.600 4 4. 11.
POL GRZELAK Igor
1 UKS FLESZ Swidnica
6 D3 D4 V5 V5 V5 3 22 18 0.600 4 3. 10.
details
KÜHL Richard   D 3 V 5   ENGELHAUPT Anton Oskar R:
BECKMANN Johannes   V 5 D 4   KELM Alexander R:
DEPARADE Larón   D 3 V 5   GRZELAK Igor R:
ENGELHAUPT Anton Oskar   V 5 D 3   BECKMANN Johannes R:
GRZELAK Igor   D 4 V 5   KÜHL Richard R:
KELM Alexander   D 0 V 5   DEPARADE Larón R:
GRZELAK Igor   D 3 V 5   ENGELHAUPT Anton Oskar R:
DEPARADE Larón   V 5 D 3   BECKMANN Johannes R:
KÜHL Richard   V 4 D 1   KELM Alexander R:
ENGELHAUPT Anton Oskar   D 3 V 5   DEPARADE Larón R:
KELM Alexander   D 2 V 5   GRZELAK Igor R:
BECKMANN Johannes   D 1 V 5   KÜHL Richard R:
KELM Alexander   D 1 V 5   ENGELHAUPT Anton Oskar R:
KÜHL Richard   V 5 D 2   DEPARADE Larón R:
GRZELAK Igor   V 5 D 3   BECKMANN Johannes R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sun 09:30 | Referee: KROMM Martin

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KROMM Lukas
FC Berlin Südwest
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 3.
GER JANITZ Louis Rafael
FC Berlin Südwest
2 D2 V5 V5 D2 D0 2 14 23 0.400 -9 4. 16.
GER CASSAU Kasimir
OSC Berlin
3 D1 D4 D4 D4 D0 0 13 25 0.000 -12 6. 22.
GER FREUND Julian
OSC Berlin
4 D3 D4 V5 D1 D1 1 14 24 0.200 -10 5. 18.
GER BICKEL Leon
AF&Historie Berlin e.V.
5 D0 V5 V5 V5 D1 3 16 17 0.600 -1 3. 12.
GER DOBRAWA Julin
TSV Berlin-Wittenau
6 D3 V5 V5 V5 V5 4 23 7 0.800 16 2. 4.
details
JANITZ Louis Rafael   D 2 V 5   KROMM Lukas R:
CASSAU Kasimir   D 4 V 5   FREUND Julian R:
BICKEL Leon   D 1 V 5   DOBRAWA Julin R:
KROMM Lukas   V 5 D 1   CASSAU Kasimir R:
DOBRAWA Julin   V 5 D 0   JANITZ Louis Rafael R:
FREUND Julian   D 1 V 5   BICKEL Leon R:
DOBRAWA Julin   D 3 V 5   KROMM Lukas R:
BICKEL Leon   V 5 D 4   CASSAU Kasimir R:
JANITZ Louis Rafael   V 5 D 4   FREUND Julian R:
KROMM Lukas   V 5 D 0   BICKEL Leon R:
FREUND Julian   D 1 V 5   DOBRAWA Julin R:
CASSAU Kasimir   D 4 V 5   JANITZ Louis Rafael R:
FREUND Julian   D 3 V 5   KROMM Lukas R:
JANITZ Louis Rafael   D 2 V 5   BICKEL Leon R:
DOBRAWA Julin   V 5 D 0   CASSAU Kasimir R: