Int. Wittenauer Fuchs | Florett | weiblich | U13 | Individual | Berlin (GER)

Date: 16.11.2019 17:05 | Berliner Fechterbund e.V.


No. 1: Results checked
Pi 9 | Sat 10:00 | Referee: LEWIN Martha Elisabeth

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SOWIETZKI Anja
FZ Erfurt EnGarde
1 D2 D2 V5 V5 D0 2 14 18 0.400 -4 4. 16.
GER HAMBURGER Luzie
SC Berlin
2 V5 D4 V5 D4 D1 2 19 21 0.400 -2 3. 15.
GER RATKOGLO Maria
SVA Oranienburg
3 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 16 0.800 7 2. 7.
LAT SMIRNOVA Evelina
1 ASMENS Riga
4 D4 D4 D2 V5 D0 1 15 21 0.200 -6 5. 20.
GER HEILMANN Anne
Blau-Weiß Kleinmachnow
5 D1 V5 D3 D1 D2 1 12 24 0.200 -12 6. 21.
GER GUO Ellen Yiyun
FC Grunewald
6 V3 V5 V5 V5 V5 Abandon
details
HAMBURGER Luzie   V 5 D 2   SOWIETZKI Anja R:
RATKOGLO Maria   V 5 D 2   SMIRNOVA Evelina R:
HEILMANN Anne   D 2 V 5   GUO Ellen Yiyun R:
SOWIETZKI Anja   D 2 V 5   RATKOGLO Maria R:
GUO Ellen Yiyun   V 5 D 1   HAMBURGER Luzie R:
SMIRNOVA Evelina   V 5 D 1   HEILMANN Anne R:
GUO Ellen Yiyun   V 3 D 0   SOWIETZKI Anja R:
HEILMANN Anne   D 3 V 5   RATKOGLO Maria R:
HAMBURGER Luzie   V 5 D 4   SMIRNOVA Evelina R:
SOWIETZKI Anja   V 5 D 1   HEILMANN Anne R:
SMIRNOVA Evelina   D 0 V 5   GUO Ellen Yiyun R:
RATKOGLO Maria   V 5 D 4   HAMBURGER Luzie R:
SMIRNOVA Evelina   D 4 V 5   SOWIETZKI Anja R:
HAMBURGER Luzie   D 4 V 5   HEILMANN Anne R:
GUO Ellen Yiyun   V 5 D 3   RATKOGLO Maria R:

No. 2: Results checked
Pi 10 | Sat 10:00 | Referee: BEHRENDT SebastianHARTMANN Leonie

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER FISCHER Marie
OSC Berlin
1 D2 V5 D0 V5 D3 D3 2 18 23 0.333 -5 5. 18.
GER FRIGEWSKI Joy
TSV Berlin-Wittenau
2 V5 V5 V5 V5 D3 V5 5 28 8 0.833 20 1. 4.
GER SCHNEIDER Shannon
SV Aschersleben
3 D1 D0 D0 V3 D0 D2 1 6 27 0.167 -21 6. 25.
GER KLIMEK Leah
SC Berlin
4 V5 D1 V5 V5 D1 V5 4 22 14 0.667 8 3. 9.
GER KUPRIN Anna
FZ Erfurt EnGarde
5 D2 D0 D2 D1 D0 D0 0 5 28 0.000 -23 7. 27.
GER GEBAUER Luisa
TV Markkleeberg
6 V5 V5 V5 V5 V5 D3 5 28 12 0.833 16 2. 5.
GER AL HASHIM Rana
Fechtcentrum Halle
7 V5 D0 V5 D3 V5 V5 4 23 18 0.667 5 4. 10.
details
KLIMEK Leah   V 5 D 0   FISCHER Marie R:
KUPRIN Anna   D 0 V 5   FRIGEWSKI Joy R:
GEBAUER Luisa   V 5 D 0   SCHNEIDER Shannon R:
FISCHER Marie   D 3 V 5   AL HASHIM Rana R:
KLIMEK Leah   V 5 D 1   KUPRIN Anna R:
SCHNEIDER Shannon   D 0 V 5   FRIGEWSKI Joy R:
AL HASHIM Rana   V 5 D 3   GEBAUER Luisa R:
FISCHER Marie   V 5 D 2   KUPRIN Anna R:
SCHNEIDER Shannon   D 0 V 5   KLIMEK Leah R:
FRIGEWSKI Joy   D 3 V 5   GEBAUER Luisa R:
AL HASHIM Rana   V 5 D 0   KUPRIN Anna R:
FISCHER Marie   V 5 D 1   SCHNEIDER Shannon R:
GEBAUER Luisa   V 5 D 1   KLIMEK Leah R:
FRIGEWSKI Joy   V 5 D 0   AL HASHIM Rana R:
KUPRIN Anna   D 2 V 3   SCHNEIDER Shannon R:
GEBAUER Luisa   V 5 D 3   FISCHER Marie R:
KLIMEK Leah   D 1 V 5   FRIGEWSKI Joy R:
SCHNEIDER Shannon   D 2 V 5   AL HASHIM Rana R:
KUPRIN Anna   D 0 V 5   GEBAUER Luisa R:
FRIGEWSKI Joy   V 5 D 2   FISCHER Marie R:
AL HASHIM Rana   D 3 V 5   KLIMEK Leah R:

No. 3: Results checked
Pi 11 | Sat 10:00 | Referee: JÜRGENSEN JohannesHARMS Tyler

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KARIUS Bele
SC Berlin
1 D3 V5 V5 V5 D4 V5 4 27 17 0.667 10 2. 8.
GER KÖSLING Anik
SV Angern
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 11 1.000 19 1. 2.
GER SCHMIDT Charlotte
SVA Oranienburg
3 D4 D0 D4 V5 V5 V5 3 23 23 0.500 0 5. 14.
GER FRITSCH Greta
SC Berlin
4 D1 D0 V5 V5 V5 V5 4 21 20 0.667 1 3. 12.
LAT PRUSAKOVA Polina
1 ASMENS Riga
5 D0 D3 D4 D1 D2 V5 1 15 27 0.167 -12 6. 22.
GER ARNOLD Eva
Chemnitzer PSV
6 V5 D4 D3 D3 V5 V5 3 25 23 0.500 2 4. 13.
GER SKRZEBA Kaja-Luise
SV Aschersleben
7 D2 D1 D1 D2 D2 D2 0 10 30 0.000 -20 7. 26.
details
FRITSCH Greta   D 1 V 5   KARIUS Bele R:
PRUSAKOVA Polina   D 3 V 5   KÖSLING Anik R:
ARNOLD Eva   D 3 V 5   SCHMIDT Charlotte R:
KARIUS Bele   V 5 D 2   SKRZEBA Kaja-Luise R:
FRITSCH Greta   V 5 D 1   PRUSAKOVA Polina R:
SCHMIDT Charlotte   D 0 V 5   KÖSLING Anik R:
SKRZEBA Kaja-Luise   D 2 V 5   ARNOLD Eva R:
KARIUS Bele   V 5 D 0   PRUSAKOVA Polina R:
SCHMIDT Charlotte   D 4 V 5   FRITSCH Greta R:
KÖSLING Anik   V 5 D 4   ARNOLD Eva R:
SKRZEBA Kaja-Luise   D 2 V 5   PRUSAKOVA Polina R:
KARIUS Bele   V 5 D 4   SCHMIDT Charlotte R:
ARNOLD Eva   D 3 V 5   FRITSCH Greta R:
KÖSLING Anik   V 5 D 1   SKRZEBA Kaja-Luise R:
PRUSAKOVA Polina   D 4 V 5   SCHMIDT Charlotte R:
ARNOLD Eva   V 5 D 4   KARIUS Bele R:
FRITSCH Greta   D 0 V 5   KÖSLING Anik R:
SCHMIDT Charlotte   V 5 D 1   SKRZEBA Kaja-Luise R:
PRUSAKOVA Polina   D 2 V 5   ARNOLD Eva R:
KÖSLING Anik   V 5 D 3   KARIUS Bele R:
SKRZEBA Kaja-Luise   D 2 V 5   FRITSCH Greta R:

No. 4: Results checked
Pi 12 | Sat 10:00 | Referee: HAMANN GabrielPROTZE Marit

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER OLSEN Nora
TV Markkleeberg
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 6 1.000 24 1. 1.
GER ERTEL Alisa
SVA Oranienburg
2 D0 D2 V5 V5 V5 V5 4 22 20 0.667 2 3. 11.
GER RANFT Abby
Fechtclub Radebeul
3 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 28 15 0.833 13 2. 6.
GER NEUBAUER Aila
FSC Jena
4 D1 D4 D2 D0 V5 D2 1 14 26 0.167 -12 6. 23.
GER HAUPT Emely
PSV Weimar
5 D2 D3 D3 V5 D3 V3 2 19 21 0.333 -2 4. 17.
GER GOETZ Sophie
SC Berlin
6 D0 D1 D2 D1 V5 D1 1 10 25 0.167 -15 7. 24.
GER LOOS Romina
SV Aschersleben
7 D0 D2 D1 V5 D1 V2 2 11 21 0.333 -10 5. 19.
details
NEUBAUER Aila   D 1 V 5   OLSEN Nora R:
HAUPT Emely   D 3 V 5   ERTEL Alisa R:
GOETZ Sophie   D 2 V 5   RANFT Abby R:
OLSEN Nora   V 5 D 0   LOOS Romina R:
NEUBAUER Aila   D 0 V 5   HAUPT Emely R:
RANFT Abby   V 5 D 2   ERTEL Alisa R:
LOOS Romina   V 2 D 1   GOETZ Sophie R:
OLSEN Nora   V 5 D 2   HAUPT Emely R:
RANFT Abby   V 5 D 2   NEUBAUER Aila R:
ERTEL Alisa   V 5 D 1   GOETZ Sophie R:
LOOS Romina   D 1 V 3   HAUPT Emely R:
OLSEN Nora   V 5 D 3   RANFT Abby R:
GOETZ Sophie   D 1 V 5   NEUBAUER Aila R:
ERTEL Alisa   V 5 D 2   LOOS Romina R:
HAUPT Emely   D 3 V 5   RANFT Abby R:
GOETZ Sophie   D 0 V 5   OLSEN Nora R:
NEUBAUER Aila   D 4 V 5   ERTEL Alisa R:
RANFT Abby   V 5 D 1   LOOS Romina R:
HAUPT Emely   D 3 V 5   GOETZ Sophie R:
ERTEL Alisa   D 0 V 5   OLSEN Nora R:
LOOS Romina   V 5 D 2   NEUBAUER Aila R: