Int. Wittenauer Fuchs | Florett | weiblich | U13 | Individual | Berlin (GER)

Date: 16.11.2019 17:05 | Berliner Fechterbund e.V.


No. 1: Results checked
Pi 9 | | Referee: BEHRENDT Sebastian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KARIUS Bele
SC Berlin
1 V5 V5 D2 V5 3 17 9 0.750 8 2. 5.
GER KLIMEK Leah
SC Berlin
2 D2 V5 D0 V5 2 12 11 0.500 1 3. 12.
GER HAUPT Emely
PSV Weimar
3 D1 D0 D0 D3 0 4 20 0.000 -16 5. 18.
GER OLSEN Nora
TV Markkleeberg
4 V5 V5 V5 V5 4 20 2 1.000 18 1. 1.
GER SOWIETZKI Anja
FZ Erfurt EnGarde
5 D1 D1 V5 D0 1 7 18 0.250 -11 4. 16.
details
KLIMEK Leah   D 2 V 5   KARIUS Bele R:
OLSEN Nora   V 5 D 0   HAUPT Emely R:
KARIUS Bele   V 5 D 1   SOWIETZKI Anja R:
HAUPT Emely   D 0 V 5   KLIMEK Leah R:
OLSEN Nora   V 5 D 0   SOWIETZKI Anja R:
HAUPT Emely   D 1 V 5   KARIUS Bele R:
SOWIETZKI Anja   D 1 V 5   KLIMEK Leah R:
KARIUS Bele   D 2 V 5   OLSEN Nora R:
SOWIETZKI Anja   V 5 D 3   HAUPT Emely R:
KLIMEK Leah   D 0 V 5   OLSEN Nora R:

No. 2: Results checked
Pi 11 | | Referee: JÜRGENSEN Johannes

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER KÖSLING Anik
SV Angern
1 V5 V5 V5 V5 4 20 3 1.000 17 1. 3.
GER FISCHER Marie
OSC Berlin
2 D1 V5 V5 D3 2 14 13 0.500 1 3. 11.
GER RATKOGLO Maria
SVA Oranienburg
3 D2 D2 V5 D3 1 12 18 0.250 -6 4. 13.
GER HAMBURGER Luzie
SC Berlin
4 D0 D1 D3 D1 0 5 20 0.000 -15 5. 17.
GER AL HASHIM Rana
Fechtcentrum Halle
5 D0 V5 V5 V5 3 15 12 0.750 3 2. 8.
details
FISCHER Marie   D 1 V 5   KÖSLING Anik R:
HAMBURGER Luzie   D 3 V 5   RATKOGLO Maria R:
KÖSLING Anik   V 5 D 0   AL HASHIM Rana R:
RATKOGLO Maria   D 2 V 5   FISCHER Marie R:
HAMBURGER Luzie   D 1 V 5   AL HASHIM Rana R:
RATKOGLO Maria   D 2 V 5   KÖSLING Anik R:
AL HASHIM Rana   V 5 D 3   FISCHER Marie R:
KÖSLING Anik   V 5 D 0   HAMBURGER Luzie R:
AL HASHIM Rana   V 5 D 3   RATKOGLO Maria R:
FISCHER Marie   V 5 D 1   HAMBURGER Luzie R:

No. 3: Results checked
Pi 12 | | Referee: HARMS Tyler

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ERTEL Alisa
SVA Oranienburg
1 D0 D2 D1 V5 1 8 16 0.250 -8 4. 14.
GER SCHMIDT Charlotte
SVA Oranienburg
2 V5 D3 D3 V5 2 16 11 0.500 5 3. 9.
GER RANFT Abby
Fechtclub Radebeul
3 V5 V5 D0 V5 3 15 11 0.750 4 2. 7.
GER GUO Ellen Yiyun
FC Grunewald
4 V5 V5 V5 V5 Abandon
GER LOOS Romina
SV Aschersleben
5 D1 D1 D1 D0 0 3 20 0.000 -17 5. 19.
details
SCHMIDT Charlotte   V 5 D 0   ERTEL Alisa R:
GUO Ellen Yiyun   V 5 D 0   RANFT Abby R:
ERTEL Alisa   V 5 D 1   LOOS Romina R:
RANFT Abby   V 5 D 3   SCHMIDT Charlotte R:
GUO Ellen Yiyun   V 5 D 0   LOOS Romina R:
RANFT Abby   V 5 D 2   ERTEL Alisa R:
LOOS Romina   D 1 V 5   SCHMIDT Charlotte R:
ERTEL Alisa   D 1 V 5   GUO Ellen Yiyun R:
LOOS Romina   D 1 V 5   RANFT Abby R:
SCHMIDT Charlotte   D 3 V 5   GUO Ellen Yiyun R:

No. 4: Results checked
Pi 13 | | Referee: WULFIN Alexander

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER FRITSCH Greta
SC Berlin
1 D0 D1 D1 V4 1 6 16 0.250 -10 4. 15.
GER ARNOLD Eva
Chemnitzer PSV
2 V5 D1 D1 V5 2 12 10 0.500 2 3. 10.
GER GEBAUER Luisa
TV Markkleeberg
3 V5 V5 D0 V5 3 15 7 0.750 8 2. 6.
GER FRIGEWSKI Joy
TSV Berlin-Wittenau
4 V5 V5 V5 V5 4 20 2 1.000 18 1. 1.
LAT SMIRNOVA Evelina
1 ASMENS Riga
5 D1 D0 D0 D0 0 1 19 0.000 -18 5. 20.
details
ARNOLD Eva   V 5 D 0   FRITSCH Greta R:
FRIGEWSKI Joy   V 5 D 0   GEBAUER Luisa R:
FRITSCH Greta   V 4 D 1   SMIRNOVA Evelina R:
GEBAUER Luisa   V 5 D 1   ARNOLD Eva R:
FRIGEWSKI Joy   V 5 D 0   SMIRNOVA Evelina R:
GEBAUER Luisa   V 5 D 1   FRITSCH Greta R:
SMIRNOVA Evelina   D 0 V 5   ARNOLD Eva R:
FRITSCH Greta   D 1 V 5   FRIGEWSKI Joy R:
SMIRNOVA Evelina   D 0 V 5   GEBAUER Luisa R:
ARNOLD Eva   D 1 V 5   FRIGEWSKI Joy R: