Int. Wittenauer Fuchs | Florett | männlich | U13 | Individual | Berlin (GER)

Date: 16.11.2019 13:15 | Berliner Fechterbund e.V.


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sat 10:00 | Referee: GASSAN Tim

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HELD Henrik
Fechtcentrum Halle
1 D3 D1 D0 D0 D2 D2 0 8 28 0.000 -20 7. 51.
GER LUFT Vincent
SV Lok Pritzwalk
2 V4 D1 D0 D0 D1 D4 1 10 28 0.167 -18 6. 45.
LAT SAVINS Dzastin
1 ASMENS Riga
3 V5 V5 D0 D4 V5 V5 4 24 19 0.667 5 3. 16.
GER PHIELIPEIT Mateo
SC Berlin
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 1 1.000 29 1. 1.
GER PERLEBERG Matheo
FZ Erfurt EnGarde
5 V5 V5 V5 D0 V5 V5 5 25 10 0.833 15 2. 12.
GER BRETSCHNEIDER Emil
Fechtclub Radebeul
6 V4 V5 D4 D1 D0 V4 3 18 21 0.500 -3 4. 29.
GER HEMPEL Jan Lucas
FG Schwerin
7 V5 V5 D3 D0 D1 D3 2 17 25 0.333 -8 5. 36.
details
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 0   HELD Henrik R:
PERLEBERG Matheo   V 5 D 0   LUFT Vincent R:
BRETSCHNEIDER Emil   D 4 V 5   SAVINS Dzastin R:
HELD Henrik   D 2 V 5   HEMPEL Jan Lucas R:
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 0   PERLEBERG Matheo R:
SAVINS Dzastin   V 5 D 1   LUFT Vincent R:
HEMPEL Jan Lucas   D 3 V 4   BRETSCHNEIDER Emil R:
HELD Henrik   D 0 V 5   PERLEBERG Matheo R:
SAVINS Dzastin   D 0 V 5   PHIELIPEIT Mateo R:
LUFT Vincent   D 1 V 5   BRETSCHNEIDER Emil R:
HEMPEL Jan Lucas   D 1 V 5   PERLEBERG Matheo R:
HELD Henrik   D 1 V 5   SAVINS Dzastin R:
BRETSCHNEIDER Emil   D 1 V 5   PHIELIPEIT Mateo R:
LUFT Vincent   D 4 V 5   HEMPEL Jan Lucas R:
PERLEBERG Matheo   V 5 D 4   SAVINS Dzastin R:
BRETSCHNEIDER Emil   V 4 D 2   HELD Henrik R:
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 0   LUFT Vincent R:
SAVINS Dzastin   V 5 D 3   HEMPEL Jan Lucas R:
PERLEBERG Matheo   V 5 D 0   BRETSCHNEIDER Emil R:
LUFT Vincent   V 4 D 3   HELD Henrik R:
HEMPEL Jan Lucas   D 0 V 5   PHIELIPEIT Mateo R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sat 10:00 | Referee: HAMSCH LuiseWULFIN Alexander

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER NEUMANN Henry
Dresdener FC
1 D1 D0 V5 D2 V5 V5 3 18 17 0.500 1 4. 27.
GER PESTER Milan
FSC Jena
2 V5 D1 V5 D0 V5 V5 4 21 18 0.667 3 3. 18.
GER WALTER Sebastian
FSC Cottbus
3 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 29 7 0.833 22 2. 9.
GER POLLMER Vincent
Fechtcentrum Halle
4 D0 D2 D0 D0 D0 D0 0 2 30 0.000 -28 7. 53.
GER KOLB Conrad
SC Berlin
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 6 1.000 24 1. 3.
GER GRUBE Nils
FC Greifswald
6 D1 D2 D0 V5 D0 V5 2 13 21 0.333 -8 5. 37.
GER ROPTE Moritz
FG Schwerin
7 D1 D3 D1 V5 D0 D1 1 11 25 0.167 -14 6. 44.
details
POLLMER Vincent   D 0 V 5   NEUMANN Henry R:
KOLB Conrad   V 5 D 0   PESTER Milan R:
GRUBE Nils   D 0 V 5   WALTER Sebastian R:
NEUMANN Henry   V 5 D 1   ROPTE Moritz R:
POLLMER Vincent   D 0 V 5   KOLB Conrad R:
WALTER Sebastian   V 5 D 1   PESTER Milan R:
ROPTE Moritz   D 1 V 5   GRUBE Nils R:
NEUMANN Henry   D 2 V 5   KOLB Conrad R:
WALTER Sebastian   V 5 D 0   POLLMER Vincent R:
PESTER Milan   V 5 D 2   GRUBE Nils R:
ROPTE Moritz   D 0 V 5   KOLB Conrad R:
NEUMANN Henry   D 0 V 5   WALTER Sebastian R:
GRUBE Nils   V 5 D 0   POLLMER Vincent R:
PESTER Milan   V 5 D 3   ROPTE Moritz R:
KOLB Conrad   V 5 D 4   WALTER Sebastian R:
GRUBE Nils   D 1 V 5   NEUMANN Henry R:
POLLMER Vincent   D 2 V 5   PESTER Milan R:
WALTER Sebastian   V 5 D 1   ROPTE Moritz R:
KOLB Conrad   V 5 D 0   GRUBE Nils R:
PESTER Milan   V 5 D 1   NEUMANN Henry R:
ROPTE Moritz   V 5 D 0   POLLMER Vincent R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sat 10:00 | Referee: BURMEISTER AndreasMC CONELL Lino

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MANTEUFEL Emil
FC Schkeuditz
1 D4 D2 D1 V5 V5 D3 2 20 25 0.333 -5 5. 34.
GER EWALD William
USC Magdeburg
2 V5 D3 D3 V5 V5 D2 3 23 20 0.500 3 4. 25.
LAT PONOMORENKO Nikita
1 ASMENS Riga
3 V5 V5 D0 V4 V5 D3 4 22 18 0.667 4 3. 17.
GER LUND Claus
FSC Cottbus
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 8 1.000 22 1. 5.
GER FELDMANN Fabian
FG Schwerin
5 D4 D1 D2 D0 D3 D1 0 11 29 0.000 -18 7. 49.
GER NEMAT Malte
Fechtclub Radebeul
6 D1 D0 D1 D0 V5 D0 1 7 28 0.167 -21 6. 46.
GER WINKLER Friedrich
SC Berlin
7 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 29 14 0.833 15 2. 11.
details
LUND Claus   V 5 D 1   MANTEUFEL Emil R:
FELDMANN Fabian   D 1 V 5   EWALD William R:
NEMAT Malte   D 1 V 5   PONOMORENKO Nikita R:
MANTEUFEL Emil   D 3 V 5   WINKLER Friedrich R:
LUND Claus   V 5 D 0   FELDMANN Fabian R:
PONOMORENKO Nikita   V 5 D 3   EWALD William R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 0   NEMAT Malte R:
MANTEUFEL Emil   V 5 D 4   FELDMANN Fabian R:
PONOMORENKO Nikita   D 0 V 5   LUND Claus R:
EWALD William   V 5 D 0   NEMAT Malte R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 1   FELDMANN Fabian R:
MANTEUFEL Emil   D 2 V 5   PONOMORENKO Nikita R:
NEMAT Malte   D 0 V 5   LUND Claus R:
EWALD William   D 2 V 5   WINKLER Friedrich R:
FELDMANN Fabian   D 2 V 4   PONOMORENKO Nikita R:
NEMAT Malte   D 1 V 5   MANTEUFEL Emil R:
LUND Claus   V 5 D 3   EWALD William R:
PONOMORENKO Nikita   D 3 V 5   WINKLER Friedrich R:
FELDMANN Fabian   D 3 V 5   NEMAT Malte R:
EWALD William   V 5 D 4   MANTEUFEL Emil R:
WINKLER Friedrich   D 4 V 5   LUND Claus R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sat 10:00 | Referee: KUKLA Ann- Sophie

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER RÄTHEL Werner
FC Greifswald
1 V5 V5 D2 V5 D0 D3 3 20 23 0.500 -3 4. 28.
GER WALTHER Witas
Fechtclub Radebeul
2 D4 V5 D3 D3 D0 D1 1 16 28 0.167 -12 6. 43.
GER GRAULIG Jonas
FSC Jena
3 D1 D3 D2 D3 D0 D1 0 10 29 0.000 -19 7. 50.
GER SIMON Manuel
TV Markkleeberg
4 V4 V5 V4 V5 D1 V5 5 24 17 0.833 7 2. 13.
GER SINGH SUD Sebastian
TSV Berlin-Wittenau
5 D4 V5 V5 D2 D0 D3 2 19 26 0.333 -7 5. 35.
POL KOSILA Jakub
1 UKS Atena Gdansk
6 V5 V5 V5 V4 V5 V5 6 29 2 1.000 27 1. 2.
GER RITTER Valentin
PFC Potsdam
7 V5 V5 V5 D4 V5 D1 4 25 18 0.667 7 3. 15.
details
SIMON Manuel   V 4 D 2   RÄTHEL Werner R:
SINGH SUD Sebastian   V 5 D 3   WALTHER Witas R:
KOSILA Jakub   V 5 D 0   GRAULIG Jonas R:
RÄTHEL Werner   D 3 V 5   RITTER Valentin R:
SIMON Manuel   V 5 D 2   SINGH SUD Sebastian R:
GRAULIG Jonas   D 3 V 5   WALTHER Witas R:
RITTER Valentin   D 1 V 5   KOSILA Jakub R:
RÄTHEL Werner   V 5 D 4   SINGH SUD Sebastian R:
GRAULIG Jonas   D 2 V 4   SIMON Manuel R:
WALTHER Witas   D 0 V 5   KOSILA Jakub R:
RITTER Valentin   V 5 D 3   SINGH SUD Sebastian R:
RÄTHEL Werner   V 5 D 1   GRAULIG Jonas R:
KOSILA Jakub   V 4 D 1   SIMON Manuel R:
WALTHER Witas   D 1 V 5   RITTER Valentin R:
SINGH SUD Sebastian   V 5 D 3   GRAULIG Jonas R:
KOSILA Jakub   V 5 D 0   RÄTHEL Werner R:
SIMON Manuel   V 5 D 3   WALTHER Witas R:
GRAULIG Jonas   D 1 V 5   RITTER Valentin R:
SINGH SUD Sebastian   D 0 V 5   KOSILA Jakub R:
WALTHER Witas   D 4 V 5   RÄTHEL Werner R:
RITTER Valentin   D 4 V 5   SIMON Manuel R:

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sat 10:00 | Referee: MALITZKI LukasSTRELOW Alexander

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ALVES Andor
FSC Berlin
1 D0 D1 D0 D4 V5 V5 2 15 25 0.333 -10 5. 38.
GER HAUKE Dominique
Fechtclub Radebeul
2 V5 V5 D3 V5 V5 V5 5 28 7 0.833 21 2. 10.
GER SEEMANN Niklas
SVA Oranienburg
3 V5 D1 D1 D2 V5 V5 3 19 18 0.500 1 4. 26.
GER SCHNABEL Lennart
FSC Jena
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 8 1.000 22 1. 5.
GER SCHENK Tilman
Berliner FC
5 V5 D0 V5 D3 V5 V3 4 21 20 0.667 1 3. 19.
GER RÖBER Max Ole
SV Medizin Stralsund
6 D4 D1 D2 D1 D3 V5 1 16 27 0.167 -11 6. 42.
GER KUNERT Benwick
Fechtcentrum Halle
7 D1 D0 D0 D0 D1 D2 0 4 28 0.000 -24 7. 52.
details
SCHNABEL Lennart   V 5 D 0   ALVES Andor R:
SCHENK Tilman   D 0 V 5   HAUKE Dominique R:
RÖBER Max Ole   D 2 V 5   SEEMANN Niklas R:
ALVES Andor   V 5 D 1   KUNERT Benwick R:
SCHNABEL Lennart   V 5 D 3   SCHENK Tilman R:
SEEMANN Niklas   D 1 V 5   HAUKE Dominique R:
KUNERT Benwick   D 2 V 5   RÖBER Max Ole R:
ALVES Andor   D 4 V 5   SCHENK Tilman R:
SEEMANN Niklas   D 1 V 5   SCHNABEL Lennart R:
HAUKE Dominique   V 5 D 1   RÖBER Max Ole R:
KUNERT Benwick   D 1 V 3   SCHENK Tilman R:
ALVES Andor   D 1 V 5   SEEMANN Niklas R:
RÖBER Max Ole   D 1 V 5   SCHNABEL Lennart R:
HAUKE Dominique   V 5 D 0   KUNERT Benwick R:
SCHENK Tilman   V 5 D 2   SEEMANN Niklas R:
RÖBER Max Ole   D 4 V 5   ALVES Andor R:
SCHNABEL Lennart   V 5 D 3   HAUKE Dominique R:
SEEMANN Niklas   V 5 D 0   KUNERT Benwick R:
SCHENK Tilman   V 5 D 3   RÖBER Max Ole R:
HAUKE Dominique   V 5 D 0   ALVES Andor R:
KUNERT Benwick   D 0 V 5   SCHNABEL Lennart R:

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sat 10:00 | Referee: KÖHLER Joey

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BECKMANN Otto
SV Angern
1 V5 V5 V5 D4 V5 4 24 7 0.800 17 2. 14.
GER WERNER Jonathan
FG Schwerin
2 D0 D3 D2 D1 D3 0 9 24 0.000 -15 6. 48.
GER VÖLKER Theodor
TSV Berlin-Wittenau
3 D1 V4 D0 D1 V5 2 11 21 0.400 -10 4. 33.
GER MAYER Milan
FSC Cottbus
4 D0 V5 V5 D0 V5 3 15 12 0.600 3 3. 21.
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 7.
GER STANGLOW Arne
FG Rotation Berlin
6 D1 V5 D3 D0 D0 1 9 23 0.200 -14 5. 41.
details
WERNER Jonathan   D 0 V 5   BECKMANN Otto R:
VÖLKER Theodor   D 0 V 5   MAYER Milan R:
BERGERT Michael   V 5 D 0   STANGLOW Arne R:
BECKMANN Otto   V 5 D 1   VÖLKER Theodor R:
STANGLOW Arne   V 5 D 3   WERNER Jonathan R:
MAYER Milan   D 0 V 5   BERGERT Michael R:
STANGLOW Arne   D 1 V 5   BECKMANN Otto R:
BERGERT Michael   V 5 D 1   VÖLKER Theodor R:
WERNER Jonathan   D 2 V 5   MAYER Milan R:
BECKMANN Otto   D 4 V 5   BERGERT Michael R:
MAYER Milan   V 5 D 0   STANGLOW Arne R:
VÖLKER Theodor   V 4 D 3   WERNER Jonathan R:
MAYER Milan   D 0 V 5   BECKMANN Otto R:
WERNER Jonathan   D 1 V 5   BERGERT Michael R:
STANGLOW Arne   D 3 V 5   VÖLKER Theodor R:

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sat 10:00 | Referee: GIERIG Raphael

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHMIDT Konrad
USC Magdeburg
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 2 1.000 23 1. 4.
GER PERTSEV Daniel
SC Berlin
2 D0 D4 V5 D3 D1 1 13 21 0.200 -8 5. 39.
GER ECKNER Lykko
Dresdener FC
3 D2 V5 D3 V5 V5 3 20 18 0.600 2 2. 22.
GER RAPHAEL Radant
FG Schwerin
4 D0 D2 V5 V5 V5 3 17 17 0.600 0 3. 24.
GER VOIGT Leonhard
OSC Potsdam
5 D0 V4 D2 D2 V5 2 13 20 0.400 -7 4. 32.
GER RIEMANN Fabian
SV Einheit Altenburg
6 D0 V5 D2 D2 D2 1 11 21 0.200 -10 6. 40.
details
PERTSEV Daniel   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
ECKNER Lykko   D 3 V 5   RAPHAEL Radant R:
VOIGT Leonhard   V 5 D 2   RIEMANN Fabian R:
SCHMIDT Konrad   V 5 D 2   ECKNER Lykko R:
RIEMANN Fabian   V 5 D 1   PERTSEV Daniel R:
RAPHAEL Radant   V 5 D 2   VOIGT Leonhard R:
RIEMANN Fabian   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
VOIGT Leonhard   D 2 V 5   ECKNER Lykko R:
PERTSEV Daniel   V 5 D 2   RAPHAEL Radant R:
SCHMIDT Konrad   V 5 D 0   VOIGT Leonhard R:
RAPHAEL Radant   V 5 D 2   RIEMANN Fabian R:
ECKNER Lykko   V 5 D 4   PERTSEV Daniel R:
RAPHAEL Radant   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
PERTSEV Daniel   D 3 V 4   VOIGT Leonhard R:
RIEMANN Fabian   D 2 V 5   ECKNER Lykko R:

No. 8: Results checked
Pi 8 | Sat 10:00 | Referee: KUSIAN Andreas

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HOPPE Adrian
Fechtclub Radebeul
1 D4 D2 D1 D1 D3 0 11 25 0.000 -14 6. 47.
GER WALTER Raphael
FSC Cottbus
2 V5 V5 D4 D4 V5 3 23 19 0.600 4 2. 20.
GER KAVALERCHYK Samuel
FG Schwerin
3 V5 D1 D3 D1 V5 2 15 16 0.400 -1 4. 30.
GER LEIMERT Luca Nicky
Fechtcentrum Halle
4 V5 V5 V5 D1 D4 3 20 18 0.600 2 3. 22.
GER SEIFFERT Georgi
FG Rotation Berlin
5 V5 V5 V2 V5 V5 5 22 7 1.000 15 1. 8.
GER AULBACH Samuel
TSV Berlin-Wittenau
6 V5 D4 D2 V5 D0 2 16 22 0.400 -6 5. 31.
details
WALTER Raphael   V 5 D 4   HOPPE Adrian R:
KAVALERCHYK Samuel   D 3 V 5   LEIMERT Luca Nicky R:
SEIFFERT Georgi   V 5 D 0   AULBACH Samuel R:
HOPPE Adrian   D 2 V 5   KAVALERCHYK Samuel R:
AULBACH Samuel   D 4 V 5   WALTER Raphael R:
LEIMERT Luca Nicky   D 1 V 5   SEIFFERT Georgi R:
AULBACH Samuel   V 5 D 3   HOPPE Adrian R:
SEIFFERT Georgi   V 2 D 1   KAVALERCHYK Samuel R:
WALTER Raphael   D 4 V 5   LEIMERT Luca Nicky R:
HOPPE Adrian   D 1 V 5   SEIFFERT Georgi R:
LEIMERT Luca Nicky   D 4 V 5   AULBACH Samuel R:
KAVALERCHYK Samuel   D 1 V 5   WALTER Raphael R:
LEIMERT Luca Nicky   V 5 D 1   HOPPE Adrian R:
WALTER Raphael   D 4 V 5   SEIFFERT Georgi R:
AULBACH Samuel   D 2 V 5   KAVALERCHYK Samuel R: