Int. Wittenauer Fuchs | Florett | männlich | U13 | Individual | Berlin (GER)

Date: 16.11.2019 14:38 | Berliner Fechterbund e.V.


No. 1: Results checked
Pi 1 | Sat 13:00 | Referee: GASSAN Tim

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BRETSCHNEIDER Emil
Fechtclub Radebeul
1 V5 D3 D0 D2 D1 1 11 21 0.200 -10 5. 31.
GER RÖBER Max Ole
SV Medizin Stralsund
2 D1 D0 D0 D2 D0 0 3 25 0.000 -22 6. 41.
GER RÄTHEL Werner
FC Greifswald
3 V5 V5 D0 D2 D2 2 14 18 0.400 -4 4. 26.
GER BECKMANN Otto
SV Angern
4 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 2 1.000 23 1. 1.
GER RITTER Valentin
PFC Potsdam
5 V5 V5 V5 D0 D1 3 16 16 0.600 0 3. 23.
GER PHIELIPEIT Mateo
SC Berlin
6 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 9 0.800 13 2. 6.
details
RÖBER Max Ole   D 1 V 5   BRETSCHNEIDER Emil R:
RÄTHEL Werner   D 0 V 5   BECKMANN Otto R:
RITTER Valentin   D 1 V 5   PHIELIPEIT Mateo R:
BRETSCHNEIDER Emil   D 3 V 5   RÄTHEL Werner R:
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 0   RÖBER Max Ole R:
BECKMANN Otto   V 5 D 0   RITTER Valentin R:
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 1   BRETSCHNEIDER Emil R:
RITTER Valentin   V 5 D 2   RÄTHEL Werner R:
RÖBER Max Ole   D 0 V 5   BECKMANN Otto R:
BRETSCHNEIDER Emil   D 2 V 5   RITTER Valentin R:
BECKMANN Otto   V 5 D 2   PHIELIPEIT Mateo R:
RÄTHEL Werner   V 5 D 0   RÖBER Max Ole R:
BECKMANN Otto   V 5 D 0   BRETSCHNEIDER Emil R:
RÖBER Max Ole   D 2 V 5   RITTER Valentin R:
PHIELIPEIT Mateo   V 5 D 2   RÄTHEL Werner R:

No. 2: Results checked
Pi 2 | Sat 13:00 | Referee: KÖHLER Joey

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SIMON Manuel
TV Markkleeberg
1 V5 V5 D1 D1 V5 3 17 17 0.600 0 4. 22.
GER STANGLOW Arne
FG Rotation Berlin
2 D1 D2 D2 D3 D2 0 10 25 0.000 -15 6. 37.
GER NEUMANN Henry
Dresdener FC
3 D2 V5 V5 D3 V5 3 20 16 0.600 4 3. 18.
POL KOSILA Jakub
1 UKS Atena Gdansk
4 V5 V5 D2 V5 V5 4 22 12 0.800 10 1. 10.
GER KAVALERCHYK Samuel
FG Schwerin
5 V5 V5 V5 D3 D3 3 21 17 0.600 4 2. 17.
LAT SAVINS Dzastin
1 ASMENS Riga
6 D4 V5 D2 D1 V5 2 17 20 0.400 -3 5. 25.
details
STANGLOW Arne   D 1 V 5   SIMON Manuel R:
NEUMANN Henry   V 5 D 2   KOSILA Jakub R:
KAVALERCHYK Samuel   D 3 V 5   SAVINS Dzastin R:
SIMON Manuel   V 5 D 2   NEUMANN Henry R:
SAVINS Dzastin   V 5 D 2   STANGLOW Arne R:
KOSILA Jakub   V 5 D 3   KAVALERCHYK Samuel R:
SAVINS Dzastin   D 4 V 5   SIMON Manuel R:
KAVALERCHYK Samuel   V 5 D 3   NEUMANN Henry R:
STANGLOW Arne   D 2 V 5   KOSILA Jakub R:
SIMON Manuel   D 1 V 5   KAVALERCHYK Samuel R:
KOSILA Jakub   V 5 D 1   SAVINS Dzastin R:
NEUMANN Henry   V 5 D 2   STANGLOW Arne R:
KOSILA Jakub   V 5 D 1   SIMON Manuel R:
STANGLOW Arne   D 3 V 5   KAVALERCHYK Samuel R:
SAVINS Dzastin   D 2 V 5   NEUMANN Henry R:

No. 3: Results checked
Pi 3 | Sat 13:00 | Referee: HAMANN Gabriel

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SEEMANN Niklas
SVA Oranienburg
1 D2 V5 D0 D2 D1 1 10 22 0.200 -12 5. 33.
GER PERLEBERG Matheo
FZ Erfurt EnGarde
2 V5 V5 D1 V5 D2 3 18 15 0.600 3 3. 20.
GER AULBACH Samuel
TSV Berlin-Wittenau
3 D3 D1 D0 D1 D0 0 5 25 0.000 -20 6. 40.
GER KOLB Conrad
SC Berlin
4 V5 V4 V5 V5 D2 4 21 8 0.800 13 2. 7.
GER RIEMANN Fabian
SV Einheit Altenburg
5 V4 D3 V5 D2 D0 2 14 18 0.400 -4 4. 26.
LAT PONOMORENKO Nikita
1 ASMENS Riga
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 5 1.000 20 1. 3.
details
PERLEBERG Matheo   V 5 D 2   SEEMANN Niklas R:
AULBACH Samuel   D 0 V 5   KOLB Conrad R:
RIEMANN Fabian   D 0 V 5   PONOMORENKO Nikita R:
SEEMANN Niklas   V 5 D 3   AULBACH Samuel R:
PONOMORENKO Nikita   V 5 D 2   PERLEBERG Matheo R:
KOLB Conrad   V 5 D 2   RIEMANN Fabian R:
PONOMORENKO Nikita   V 5 D 1   SEEMANN Niklas R:
RIEMANN Fabian   V 5 D 1   AULBACH Samuel R:
PERLEBERG Matheo   D 1 V 4   KOLB Conrad R:
SEEMANN Niklas   D 2 V 4   RIEMANN Fabian R:
KOLB Conrad   D 2 V 5   PONOMORENKO Nikita R:
AULBACH Samuel   D 1 V 5   PERLEBERG Matheo R:
KOLB Conrad   V 5 D 0   SEEMANN Niklas R:
PERLEBERG Matheo   V 5 D 3   RIEMANN Fabian R:
PONOMORENKO Nikita   V 5 D 0   AULBACH Samuel R:

No. 4: Results checked
Pi 4 | Sat 13:00 | Referee: BURMEISTER Andreas

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SCHMIDT Konrad
USC Magdeburg
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 2 1.000 23 1. 1.
GER EWALD William
USC Magdeburg
2 D2 D2 V5 V5 V5 3 19 16 0.600 3 3. 19.
GER WINKLER Friedrich
SC Berlin
3 D0 V5 V5 V5 V5 4 20 8 0.800 12 2. 9.
GER PERTSEV Daniel
SC Berlin
4 D0 D1 D0 V5 D2 1 8 21 0.200 -13 5. 35.
GER VOIGT Leonhard
OSC Potsdam
5 D0 D2 D0 D1 D3 0 6 24 0.000 -18 6. 39.
GER PESTER Milan
FSC Jena
6 D0 D3 D1 V5 V4 2 13 20 0.400 -7 4. 29.
details
EWALD William   D 2 V 5   SCHMIDT Konrad R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 0   PERTSEV Daniel R:
VOIGT Leonhard   D 3 V 4   PESTER Milan R:
SCHMIDT Konrad   V 5 D 0   WINKLER Friedrich R:
PESTER Milan   D 3 V 5   EWALD William R:
PERTSEV Daniel   V 5 D 1   VOIGT Leonhard R:
PESTER Milan   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
VOIGT Leonhard   D 0 V 5   WINKLER Friedrich R:
EWALD William   V 5 D 1   PERTSEV Daniel R:
SCHMIDT Konrad   V 5 D 0   VOIGT Leonhard R:
PERTSEV Daniel   D 2 V 5   PESTER Milan R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 2   EWALD William R:
PERTSEV Daniel   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
EWALD William   V 5 D 2   VOIGT Leonhard R:
PESTER Milan   D 1 V 5   WINKLER Friedrich R:

No. 5: Results checked
Pi 5 | Sat 13:00 | Referee: HARTMANN Leonie

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HAUKE Dominique
Fechtclub Radebeul
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 5 1.000 20 1. 3.
GER ALVES Andor
FSC Berlin
2 D2 D1 D4 D1 D0 0 8 25 0.000 -17 6. 38.
GER RAPHAEL Radant
FG Schwerin
3 D1 V5 V5 D3 V5 3 19 12 0.600 7 3. 15.
GER SCHENK Tilman
Berliner FC
4 D1 V5 D1 D3 V5 2 15 21 0.400 -6 4. 28.
GER SCHNABEL Lennart
FSC Jena
5 D1 V5 V5 V5 V5 4 21 14 0.800 7 2. 12.
GER VÖLKER Theodor
TSV Berlin-Wittenau
6 D0 V5 D0 D2 D2 1 9 20 0.200 -11 5. 32.
details
ALVES Andor   D 2 V 5   HAUKE Dominique R:
RAPHAEL Radant   V 5 D 1   SCHENK Tilman R:
SCHNABEL Lennart   V 5 D 2   VÖLKER Theodor R:
HAUKE Dominique   V 5 D 1   RAPHAEL Radant R:
VÖLKER Theodor   V 5 D 0   ALVES Andor R:
SCHENK Tilman   D 3 V 5   SCHNABEL Lennart R:
VÖLKER Theodor   D 0 V 5   HAUKE Dominique R:
SCHNABEL Lennart   V 5 D 3   RAPHAEL Radant R:
ALVES Andor   D 4 V 5   SCHENK Tilman R:
HAUKE Dominique   V 5 D 1   SCHNABEL Lennart R:
SCHENK Tilman   V 5 D 2   VÖLKER Theodor R:
RAPHAEL Radant   V 5 D 1   ALVES Andor R:
SCHENK Tilman   D 1 V 5   HAUKE Dominique R:
ALVES Andor   D 1 V 5   SCHNABEL Lennart R:
VÖLKER Theodor   D 0 V 5   RAPHAEL Radant R:

No. 6: Results checked
Pi 6 | Sat 13:00 | Referee: KUKLA Ann- Sophie

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WALTER Raphael
FSC Cottbus
1 D3 V5 D3 V5 D2 2 18 19 0.400 -1 4. 24.
GER ECKNER Lykko
Dresdener FC
2 V5 V5 D4 V5 D3 3 22 16 0.600 6 3. 16.
GER MANTEUFEL Emil
FC Schkeuditz
3 D4 D2 D2 V5 D3 1 16 21 0.200 -5 5. 30.
GER WALTER Sebastian
FSC Cottbus
4 V5 V5 V5 V5 D2 4 22 14 0.800 8 2. 11.
GER GRUBE Nils
FC Greifswald
5 D0 D1 D1 D0 D1 0 3 25 0.000 -22 6. 41.
GER LUND Claus
FSC Cottbus
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 11 1.000 14 1. 5.
details
ECKNER Lykko   V 5 D 3   WALTER Raphael R:
MANTEUFEL Emil   D 2 V 5   WALTER Sebastian R:
GRUBE Nils   D 1 V 5   LUND Claus R:
WALTER Raphael   V 5 D 4   MANTEUFEL Emil R:
LUND Claus   V 5 D 3   ECKNER Lykko R:
WALTER Sebastian   V 5 D 0   GRUBE Nils R:
LUND Claus   V 5 D 2   WALTER Raphael R:
GRUBE Nils   D 1 V 5   MANTEUFEL Emil R:
ECKNER Lykko   D 4 V 5   WALTER Sebastian R:
WALTER Raphael   V 5 D 0   GRUBE Nils R:
WALTER Sebastian   D 2 V 5   LUND Claus R:
MANTEUFEL Emil   D 2 V 5   ECKNER Lykko R:
WALTER Sebastian   V 5 D 3   WALTER Raphael R:
ECKNER Lykko   V 5 D 1   GRUBE Nils R:
LUND Claus   V 5 D 3   MANTEUFEL Emil R:

No. 7: Results checked
Pi 7 | Sat 13:00 | Referee: MC CONELL Lino

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SINGH SUD Sebastian
TSV Berlin-Wittenau
1 V5 V5 V5 D2 D1 3 18 18 0.600 0 4. 21.
GER LEIMERT Luca Nicky
Fechtcentrum Halle
2 D1 V5 D1 D0 D1 1 8 20 0.200 -12 5. 34.
GER HEMPEL Jan Lucas
FG Schwerin
3 D4 D3 D3 D0 D0 0 10 24 0.000 -14 6. 36.
GER SEIFFERT Georgi
FG Rotation Berlin
4 D3 V2 V4 V5 V5 4 19 13 0.800 6 2. 13.
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
5 V5 V5 V5 D2 D3 3 20 12 0.600 8 3. 14.
GER MAYER Milan
FSC Cottbus
6 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 10 0.800 12 1. 8.
details
LEIMERT Luca Nicky   D 1 V 5   SINGH SUD Sebastian R:
HEMPEL Jan Lucas   D 3 V 4   SEIFFERT Georgi R:
BERGERT Michael   D 3 V 5   MAYER Milan R:
SINGH SUD Sebastian   V 5 D 4   HEMPEL Jan Lucas R:
MAYER Milan   V 5 D 1   LEIMERT Luca Nicky R:
SEIFFERT Georgi   V 5 D 2   BERGERT Michael R:
MAYER Milan   V 5 D 1   SINGH SUD Sebastian R:
BERGERT Michael   V 5 D 0   HEMPEL Jan Lucas R:
LEIMERT Luca Nicky   D 1 V 2   SEIFFERT Georgi R:
SINGH SUD Sebastian   D 2 V 5   BERGERT Michael R:
SEIFFERT Georgi   V 5 D 2   MAYER Milan R:
HEMPEL Jan Lucas   D 3 V 5   LEIMERT Luca Nicky R:
SEIFFERT Georgi   D 3 V 5   SINGH SUD Sebastian R:
LEIMERT Luca Nicky   D 0 V 5   BERGERT Michael R:
MAYER Milan   V 5 D 0   HEMPEL Jan Lucas R: