50. Uhlmann-Cup | Degen | weiblich | U20 | Einzel | Laupheim (GER)

Date: 14.10.2017 19:39 | Marcel Ansorge

  Nation Name Reg. Club  
1. ITA DE MARCHI Eleonora Scherma Treviso ASD
2. RUS SOLDATOVA Anastasia National team
3. ITA ISOLA Federica AS Pro Vercelli
T3. ITA SEGATTO Alessandra Scherma Treviso ASD
5. ITA CAGNIN Beatrice Lame Trevigiane M Ettore Geslao
6. FRA HERSANT Lydiane 23 RENNES CSG
7. ISR KANEVSKI Vera Maia Devi Maccabi Maalot
8. GER HANSCHKE Amelie Heidenheimer SB
9. SUI FAVRE Angeline CES Sierre
10. ISR BOTVINIK Yana Club Modiin
11. ITA TRADITI Gaia CS Fiamme Oro Roma
12. GBR LAWSON Danielle
13. GER TREUDT-GOESSER Kim NR Fechtzentrum Solingen e.V.
14. ITA SICA Susan Maria SS Lazio Scherma Ariccia
15. RUS KHUGAEVA Anzhelika National team
16. SUI SOLARI Demetra SESAF Fribourg
17. HUN GNAM Tamara TSC
18. HUN BUKI Lili OMS-Tata
19. ROU BENEA Bianca CSM Oradea
20. POL BRYCH Barbara UKS Wolodyjowski
21. HUN NAGY Kinga DVE
22. EST LOIT Karoliine Musketar
23. FRA CONRAD Alice 17 HAGUENAU CE
24. HUN PETRI Renata AVA
T24. RUS TARASOVA Ekaterina National team
26. RUS KESAEVA Marina National team
27. SUI MASSEREY Solene ZFC Zürich
28. RUS ZHARKOVA Evgeniya National team
29. SUI BOS Valentina SEB Basel
30. ITA BOZZA Alessandra TOISE
31. HUN KARDOS Edina Vasas
32. GER MAYER Lea Heidenheimer SB
33. AUT FEHRER Stefanie FU Linz
34. RUS SAUMOVA Manana National team
35. GER LOEHR Lisa-Marie NR Fechtzentrum Solingen e.V.
36. ITA RIZZI Andrea Vittoria Chiavari Scherma
37. ITA BILLI Sara SC Lughese
38. GER HESS Gala NR Aachener FC
39. HUN LADANYI Nelli Szolnok SI
40. UKR SADOVA Dariia Khmelnitskiy
41. ROU PREDESCU Alexandra CSA Steaua Bucuresti
42. FRA LAUVRAY Emma 14 GRENOBLE PAR
43. FRA DRAEGER Alma 27 PARIS UC
44. JPN HARADA Saki
45. RUS YASINSKAYA Kristina National team
46. CZE CERVENKOVA Katerina SC Praha
47. ITA PASIN Lara Scherma Treviso ASD
48. ISR HECHT Dar Hapoel Kfar-Saba
49. ISR GAVRIELKO Nikol Maccabi Maalot
50. UKR ZELENTSOVA Anastasiia Kharkiv
51. GER LOH Pauline Heidenheimer SB
52. GER MAYR Franziska Heidenheimer SB
53. GBR SHEFFIELD Laura Brixton FC
54. KAZ JAKUPOVA Dayana
55. CZE NEVOSADOVA Eliska SC Praha
56. GER HEINZ Vanessa Heidenheimer SB
57. HUN BORSODY Emma BVSC
58. HUN KAZAR Dora AVA
59. FRA HERMAY Camille 08 GRENOBLE PAR
60. JPN OYA Nichika
61. POL PIEKARSKA Barbara KS Szpada Wroclaw
62. CRC DYNER VILLA Karina
63. UKR ZELENTSOVA Alina Kharkiv
64. JPN NARITA Ruka
65. FRA GARNERI Elodie 08 ST PAUL 3CHA
T65. FRA NABETH Camille 14 LYON LEM
67. FRA VANRYSSEL Eloise 25 TOULOUSE UC
68. FRA VON KERSSENBROCK Diane LE CHESNAY
69. GER MESZAROS Noemi BN FC Tauberbischofsheim
70. EST TARGAMAA Carmen-Lii En Garde Haapsalu
71. ROU SCHLIER Zsuzsa CSS Tg. Mures
72. AUT ELMER Luise FU Linz
73. POL MAZANEK Karolina Muszkieter Gliwice
74. POL RABCZEWSKA Weronika MKS Kusy Szczecin
75. AUS PATTEN Emily
76. SUI FAVRE Aurore CES Sierre
77. CZE COUFALOVA Anna BELA POD BEZDEZEM
78. HUN KOLCZONAY Borbala FLESS
79. UKR CONRAD Anastasiya KIEW
80. NED DE WIJN Day SC Den Bosch
81. GBR POWELL Alexandra Malvern
82. GBR PLANT Bethan Millfield School
83. GER MANTAI Karina BN FC Tauberbischofsheim
T83. ROU BAROSAN Denisa CSA Steaua Bucuresti
85. ITA DI SARNO Lucia
86. HUN DEKANY Kinga AVA
87. ITA FIORDELISI Antonella CS Partenopeo
88. SUI CIMIOTTI Carlotta LUG Lugano
89. FRA BAYRAM Aliya 08 GRENOBLE PAR
90. SGP LAI Esther Shi Ning Z Fencing
91. GBR FOXWELL-MOSS Taylor Plymouth FC
92. CZE SPATENKOVA Anna Dukla Olomouc
T92. UKR VARFOLOMYEYEVA Darja Uzhgorod
94. ESP MATEOS Maria VCE-VA
95. FRA LUCANI Lola 17 EPINAL SE
96. NOR MALVIK Katherina OF Oslo
97. RUS MASLENNIKOVA Sofya National team
98. POL KOLANKO Julia UKS Sokolik Krosno
T98. BEL WASIAK Axelle Flanders Fencing
100. VEN MAYA Danierys
101. HUN FEKETE Laura DHSE-PMD
102. HUN PLEESZ Hanna Vasas
103. CRO DELIC Lara MK Split
T103. UKR SLIUSAREVA Sofiia KIEW
105. GER KUNJAN Lena BN FC Tauberbischofsheim
106. FIN MIKKILA Inka TMÅF
T106. GER OTTEN Magdalena BE FC Berlin Südwest
108. ESP MARTIN SAEZ Ines Valladolid C.E.
109. AUT GRABHER Antonia VA FTS Dornbirn
110. POL ZAMACHOWSKA Wiktoria KKS Krakow
111. GER GOEDDE Ella NR OFC Bonn
112. POL PAWLOWSKA Dominika SKS FLESZ Swidnica
113. SUI HATZ Fiona MS UF Uppsala
114. JPN SAITO Hana
115. CRO JUKIC Paula MK Split
116. AUT PINGGERA Elisabeth VA FTS Dornbirn
117. KAZ KRALYUK Alexandra
118. GER FRIEDERICH Adriana NR OFC Bonn
119. GER GROLLMISCH Felicitas SN FC Leipzig
120. KAZ MURIDOVA Tamila
121. GBR OIEN Jacqueline Haverstock FC
122. AUT SCHMIDL Rosa OÖ Landesfechtklub
123. SWE LOFGREN Sonja ST DIF Stockholm
T123. UKR MAZEPA Kateryna
125. GBR WATKINS Abigail
126. CZE BIELESZOVA Veronika SC Praha
127. BEL BEKEN Solane
128. SUI PEGO MAGALHAES Jenny SEN Neuchatel
129. GER KOLBINGER Brenda NR Fechtzentrum Solingen e.V.
130. SUI HABLUTZEL Demi FZB Riehen Scorpions
131. JPN KAGEYAMA Nonoka
132. GER LENTZ Helena HE Frankfurter TV
133. BLR TAMASHEUSKAYA Kseniya SCAF RB
134. FRA FALGAYRETTES Valoria
T134. VEN POSADA Betyumil
136. JPN NAKAURA Yuzuki
137. CRO MESIC Ana CAFC Mladost
138. JPN TAKAHASHI Rie
139. CZE JASNA Tereza Dukla Olomouc
140. CRO KUNA Jana
141. CZE SALIGEROVA Katerina TJ Lokomotiva Karlovy Vary
T141. ISR ZLUF Shira
143. FIN RITAKALLIO Rilla HFM
144. UKR CHORNIY Kateryna KIEW
145. GBR WAKEFIELD Rebecca
146. GER JONAS Eva HE Eintracht Frankfurt
T146. GER CARDUCCI Carla Lilia Heidenheimer SB
148. ESP PANEDA Victoria COE-M
149. GER STRECKER Leonie SN FC Leipzig
T149. RUS BAVUGE KHABIMANA Milen
151. CZE VOLAKOVA Hana
152. ESP LOPEZ DE LA PENA Paula CEB-M
153. NED VAN DEN BERGH Eveline FC Almere
154. FIN VUORINEN Anna HFM
155. SUI AEBI Lara AFCB Bern
156. ISR VALENTIN Amalia Nadav
157. COL CASTILLO GUTIERREZ Laura Mariela
158. CRO GNJIDIC Lucija CAFC Mladost
159. DEN GRASSOV Alba HS HFK Hellerup
160. CZE DOSKOVA Katerina Slavoj Litomerice
161. CZE JASNA Adela Dukla Olomouc
162. UKR GRYSCHYK Alla KIEW
163. POL PERNACH Aleksandra UKS Wolodyjowski
164. SUI MOTTAZ Celine SEVM Vevey
165. GER TEUBER Carolin Heidenheimer SB
T165. CZE VINCENCOVA Ester SC Praha
167. BEL LABRO Emma Flanders Fencing
168. JPN SATO Moemi
169. VEN BALLESTER Scarly
170. GER MUELLER Jule Hanna NR EFG Essen
171. POL STASZULONEK Karolina Piast Gliwice
172. JPN KAWASE Tamae
173. KAZ ZHANSUGUROVA Shantal
174. GBR PALANO Elena
T174. RUS SHICHKINA Viktoria National team
176. GER HEES Ronja BN FC Tauberbischofsheim
177. GBR SPICE Sarah DINAN EA
178. BEL BULTYNCK Anne Catena
179. RUS KELEKHSAEVA Anna National team
T179. GBR PHILBIN Caitlin
181. COL TOVAR KARAINDROS Oriana
182. CZE PROKSIKOVA Patricie SC Praha
183. POL FALINSKA Julia WARSZAWIANKA
184. SUI ROGNON Justine SEN Neuchatel
185. FIN SUNDQUIST Linn EM
186. BEL DE LANDTSHEER Ellen Confrerie Gent
T186. BEL SERMEUS Charlotte Flanders Fencing
188. POL GAJOWKA Maria Palac Mlodziezy Katowice
T188. GER GREUL Kerstin TSF Ditzingen
T188. GBR HARVEY Sarah Newcastle FC
191. DEN LARSEN Sarah Schremmer HS FKT Kobenhavn
192. NOR MOBERG Hanne Sofie BF Bergen
193. CRO VUKOJEVIC Andrea MK Split
194. POL KNAPIK Agata DOSiR Sokolnia Chorzow
. CRO MAJDANDZIC Andrea CAFC Mladost did not start
T. EST TALEN Andra Musketar did not start