Brandenburg-Cup | Florett | weiblich | U13 | Individuell | Cottbus (GER)

Date: 27.10.2019 16:34 | ekays Fechtsport

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 KUS Natasza
D'Artagnan Ursynow
POL Pi
32 *** bye ***
17 RANFT Abby
SN Fechtclub Radebeul
GER D 7
16 KRÖPELIN Fenja
HE VFL Marburg FA
GER V 10
9 BOGACKA Emilia
Polonia Leszno
POL Pi
24 *** bye ***
25 *** bye *** Pi
8 CASTELLI Lucia
HS Trekanten København
ITA
5 FRIGEWSKI Joy
BE TSV Berlin-Wittenau
GER Pi
28 *** bye ***
21 KRENGEL Emma Sophie
SN Fechtclub Radebeul
GER D 3
12 KÖSLING Anik
ST SV Angern
GER V 10
13 LEISTER Jade Marie
NS VFL Wolfsburg
GER V 10
20 RATKOGLO Maria
BR SVA Oranienburg
GER D 4
29 *** bye *** Pi
4 HASSINGER Sophie
BN TSG Weinheim
GER
3 HARTMANN Ariane
NR FC Moers
GER Pi
30 *** bye ***
19 HEILMANN Anne
BR Blau-Weiß Kleinmachnow
GER D 1
14 SCHMIDT Charlotte
BR SVA Oranienburg
GER V 10
11 TEMUR Duru
HH Walddörfer SV
GER V 10
22 NEUMANN Maja
Polonia Leszno
POL D 6
27 *** bye *** Pi
6 HERWIG Finja Malu
HE VFL Marburg FA
GER
7 VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER Pi
26 *** bye ***
23 *** bye *** Pi
10 FISCHER Marie
BE OSC Berlin
GER
15 KLIMEK Leah
BE SC Berlin
GER D 5
18 ARNOLD Eva
SN Chemnitzer PSV
GER V 10
31 *** bye *** Pi
2 HERWIG Merle
HE VFL Marburg FA
GER
 
KUS Natasza
D'Artagnan Ursynow
POL V 10
KRÖPELIN Fenja
HE VFL Marburg FA
GER D 1
 
 
BOGACKA Emilia
Polonia Leszno
POL D 1
CASTELLI Lucia
HS Trekanten København
ITA V 10
 
 
FRIGEWSKI Joy
BE TSV Berlin-Wittenau
GER D 9
KÖSLING Anik
ST SV Angern
GER V 10
 
 
LEISTER Jade Marie
NS VFL Wolfsburg
GER D 6
HASSINGER Sophie
BN TSG Weinheim
GER V 10
 
 
HARTMANN Ariane
NR FC Moers
GER V 10
SCHMIDT Charlotte
BR SVA Oranienburg
GER D 4
 
 
TEMUR Duru
HH Walddörfer SV
GER D 0
HERWIG Finja Malu
HE VFL Marburg FA
GER V 10
 
 
VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER V 10
FISCHER Marie
BE OSC Berlin
GER D 1
 
 
ARNOLD Eva
SN Chemnitzer PSV
GER D 2
HERWIG Merle
HE VFL Marburg FA
GER V 10
 
 
 
 
KUS Natasza
D'Artagnan Ursynow
POL V 10
CASTELLI Lucia
HS Trekanten København
ITA D 3
 
 
 
 
 
 
KÖSLING Anik
ST SV Angern
GER D 1
HASSINGER Sophie
BN TSG Weinheim
GER V 10
 
 
 
 
 
 
HARTMANN Ariane
NR FC Moers
GER V 10
HERWIG Finja Malu
HE VFL Marburg FA
GER D 6
 
 
 
 
 
 
VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER V 10
HERWIG Merle
HE VFL Marburg FA
GER D 6
 
 
 
back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 KUS Natasza
D'Artagnan Ursynow
POL V 10
4 HASSINGER Sophie
BN TSG Weinheim
GER D 4
3 HARTMANN Ariane
NR FC Moers
GER D 8
2 VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER V 10
 
KUS Natasza
D'Artagnan Ursynow
POL V 10
VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER D 4
 
back to top