Brandenburg-Cup | Florett | weiblich | U11 | Individuell | Cottbus (GER)

Date: 27.10.2019 14:07 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi YELLOW | | Referee: KELLER Emilia

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER SUWELACK Leonora
SC Berlin
1 V5 V5 D1 D2 2 13 14 0.500 -1 3. 7.
GER SCHÖTTLER Ella
SC Berlin
2 D4 D3 D2 D1 0 10 20 0.000 -10 5. 15.
GER PORSCHKE Eva
FSC Cottbus
3 D3 V5 D2 D2 1 12 18 0.250 -6 4. 11.
GER FRITSCHE Rica
KSV Weißwasser
4 V2 V5 V5 V5 4 17 5 1.000 12 1. 3.
GER HILJEGERDES Eske
OSC Berlin
5 V5 V5 V5 D0 3 15 10 0.750 5 2. 6.
details
SCHÖTTLER Ella   D 4 V 5   SUWELACK Leonora R:
FRITSCHE Rica   V 5 D 2   PORSCHKE Eva R:
SUWELACK Leonora   D 2 V 5   HILJEGERDES Eske R:
PORSCHKE Eva   V 5 D 3   SCHÖTTLER Ella R:
FRITSCHE Rica   V 5 D 0   HILJEGERDES Eske R:
PORSCHKE Eva   D 3 V 5   SUWELACK Leonora R:
HILJEGERDES Eske   V 5 D 1   SCHÖTTLER Ella R:
SUWELACK Leonora   D 1 V 2   FRITSCHE Rica R:
HILJEGERDES Eske   V 5 D 2   PORSCHKE Eva R:
SCHÖTTLER Ella   D 2 V 5   FRITSCHE Rica R:

No. 2: Results checked
Pi 7 | | Referee: MIETKA Gabriela

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ATHENSTEDT Scarlett
PSV Weimar
1 D2 D0 D1 D4 0 7 20 0.000 -13 5. 16.
GER MEIßNER Laurina
SC Berlin
2 V5 D1 V5 V5 3 16 10 0.750 6 2. 5.
GER WALL Alexandra
VFL Marburg FA
3 V5 V5 V5 V5 4 20 1 1.000 19 1. 1.
GER FRIEDRICH Pauline
KSV Weißwasser
4 V5 D2 D0 V5 2 12 13 0.500 -1 3. 8.
GER GRAßMEL Irma
FSC Cottbus
5 V5 D1 D0 D2 1 8 19 0.250 -11 4. 12.
details
MEIßNER Laurina   V 5 D 2   ATHENSTEDT Scarlett R:
FRIEDRICH Pauline   D 0 V 5   WALL Alexandra R:
ATHENSTEDT Scarlett   D 4 V 5   GRAßMEL Irma R:
WALL Alexandra   V 5 D 1   MEIßNER Laurina R:
FRIEDRICH Pauline   V 5 D 2   GRAßMEL Irma R:
WALL Alexandra   V 5 D 0   ATHENSTEDT Scarlett R:
GRAßMEL Irma   D 1 V 5   MEIßNER Laurina R:
ATHENSTEDT Scarlett   D 1 V 5   FRIEDRICH Pauline R:
GRAßMEL Irma   D 0 V 5   WALL Alexandra R:
MEIßNER Laurina   V 5 D 2   FRIEDRICH Pauline R:

No. 3: Results checked
Pi RED | | Referee: KRAUSE Angelina-Noelle

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER GERICKE Elisabeth
FSC Cottbus
1 V5 D4 V5 V5 V5 4 24 13 0.800 11 2. 4.
GER KWAST Valentina
FSC Cottbus
2 D2 D1 D3 V5 V5 2 16 19 0.400 -3 4. 10.
GER KLOSTERMANN Emma
KTF Luitpold München
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 12 1.000 13 1. 2.
GER GROSCHE Martha
Fechtclub Radebeul
4 D1 V5 D3 D2 D2 1 13 23 0.200 -10 5. 13.
GER DREYER Jonna
SC Berlin
5 D3 D3 D4 V5 V5 2 20 17 0.400 3 3. 9.
GER ABILGAARD Lynn
Darmstädter FC
6 D2 D1 D0 V5 D0 1 8 22 0.200 -14 6. 14.
details
KWAST Valentina   D 2 V 5   GERICKE Elisabeth R:
KLOSTERMANN Emma   V 5 D 3   GROSCHE Martha R:
DREYER Jonna   V 5 D 0   ABILGAARD Lynn R:
GERICKE Elisabeth   D 4 V 5   KLOSTERMANN Emma R:
ABILGAARD Lynn   D 1 V 5   KWAST Valentina R:
GROSCHE Martha   D 2 V 5   DREYER Jonna R:
ABILGAARD Lynn   D 2 V 5   GERICKE Elisabeth R:
DREYER Jonna   D 4 V 5   KLOSTERMANN Emma R:
KWAST Valentina   D 3 V 5   GROSCHE Martha R:
GERICKE Elisabeth   V 5 D 3   DREYER Jonna R:
GROSCHE Martha   D 2 V 5   ABILGAARD Lynn R:
KLOSTERMANN Emma   V 5 D 1   KWAST Valentina R:
GROSCHE Martha   D 1 V 5   GERICKE Elisabeth R:
KWAST Valentina   V 5 D 3   DREYER Jonna R:
ABILGAARD Lynn   D 0 V 5   KLOSTERMANN Emma R: