Brandenburg-Cup | Florett | männlich | U13 | Individuell | Cottbus (GER)

Date: 27.10.2019 16:49 | ekays Fechtsport

A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 LUND Claus
BR FSC Cottbus
GER Pi
32 *** bye ***
17 MAYER Milan
BR FSC Cottbus
GER D 6
16 WALTER Sebastian
BR FSC Cottbus
GER V 10
9 PETERSEN Ole
TH SV Einheit Altenburg
GER V 10
24 HOPPE Adrian
SN Fechtclub Radebeul
GER D 0
25 JANSEN Arvid
HE SKG Oberhöchstadt
GER D 4
8 MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 10
5 BARTOSZEK Tomasz
Zjednoczeni Pabianice
POL V 10
28 KRIEGS Sonny
BE OSC Berlin
GER D 3
21 BATE Jamie Ronald
BE OSC Berlin
GER D 2
12 WALTER Raphael
BR FSC Cottbus
GER V 10
13 KOLB Conrad
BE SC Berlin
GER D 4
20 KLEFFMANN Justus
NR FC Moers
GER V 6
29 HOPPE Duncan
SN Fechtclub Radebeul
GER D 1
4 BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER V 10
3 SLIZ Franciszek
Polonia Leszno
POL Pi
30 *** bye ***
19 WINKLER Friedrich
BE SC Berlin
GER D 5
14 HERWIG Quentin
HE VFL Marburg FA
GER V 10
11 KRÖPELIN Joscha
HE VFL Marburg FA
GER V 10
22 RITTER Valentin
BR PFC Potsdam
GER D 3
27 SEEMANN Niklas
BR SVA Oranienburg
GER D 0
6 SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER V 10
7 HAUKE Dominique
SN Fechtclub Radebeul
GER V 10
26 LANGNER Ben
BR FSC Cottbus
GER D 0
23 WALTHER Witas
SN Fechtclub Radebeul
GER D 3
10 BARBY Henrik
NR FC Moers
GER V 10
15 ZOK Bartosz
Polonia Leszno
POL D 7
18 FRITZ Johann
WÜ TSB Schwäbisch Gmünd
GER V 10
31 *** bye *** Pi
2 BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER
 
LUND Claus
BR FSC Cottbus
GER V 10
WALTER Sebastian
BR FSC Cottbus
GER D 4
 
 
PETERSEN Ole
TH SV Einheit Altenburg
GER D 4
MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 10
 
 
BARTOSZEK Tomasz
Zjednoczeni Pabianice
POL V 10
WALTER Raphael
BR FSC Cottbus
GER D 5
 
 
KLEFFMANN Justus
NR FC Moers
GER D 4
BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER V 9
 
 
SLIZ Franciszek
Polonia Leszno
POL V 10
HERWIG Quentin
HE VFL Marburg FA
GER D 2
 
 
KRÖPELIN Joscha
HE VFL Marburg FA
GER D 5
SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER V 10
 
 
HAUKE Dominique
SN Fechtclub Radebeul
GER D 4
BARBY Henrik
NR FC Moers
GER V 10
 
 
FRITZ Johann
WÜ TSB Schwäbisch Gmünd
GER D 6
BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER V 10
 
 
 
 
LUND Claus
BR FSC Cottbus
GER D 7
MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 10
 
 
 
 
 
 
BARTOSZEK Tomasz
Zjednoczeni Pabianice
POL D 6
BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER V 10
 
 
 
 
 
 
SLIZ Franciszek
Polonia Leszno
POL D 4
SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER V 10
 
 
 
 
 
 
BARBY Henrik
NR FC Moers
GER D 5
BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER V 10
 
 
 
back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 10
4 BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER D 8
3 SCHMIDT Konrad
ST USC Magdeburg
GER D 7
2 BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER V 10
 
MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 10
BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER D 1
 
back to top