Brandenburg-Cup | Florett | männlich | U13 | Individuell | Cottbus (GER)

Date: 27.10.2019 12:59 | ekays Fechtsport


No. 1: Results checked
Pi 6 | | Referee: ROSENSTENGEL Emma

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MEHNER Laureano
FC Moers
1 V5 V5 V2 V5 4 17 2 1.000 15 1. 5.
GER KLEFFMANN Justus
FC Moers
2 D1 V5 D2 D2 1 10 17 0.250 -7 4. 19.
GER HOPPE Adrian
Fechtclub Radebeul
3 D0 D4 D0 D3 0 7 20 0.000 -13 5. 27.
POL BARTOSZEK Tomasz
1 Zjednoczeni Pabianice
4 D1 V3 V5 V5 3 14 8 0.750 6 2. 8.
GER HERWIG Quentin
VFL Marburg FA
5 D0 V5 V5 D4 2 14 15 0.500 -1 3. 16.
details
KLEFFMANN Justus   D 1 V 5   MEHNER Laureano R:
BARTOSZEK Tomasz   V 5 D 0   HOPPE Adrian R:
MEHNER Laureano   V 5 D 0   HERWIG Quentin R:
HOPPE Adrian   D 4 V 5   KLEFFMANN Justus R:
BARTOSZEK Tomasz   V 5 D 4   HERWIG Quentin R:
HOPPE Adrian   D 0 V 5   MEHNER Laureano R:
HERWIG Quentin   V 5 D 2   KLEFFMANN Justus R:
MEHNER Laureano   V 2 D 1   BARTOSZEK Tomasz R:
HERWIG Quentin   V 5 D 3   HOPPE Adrian R:
KLEFFMANN Justus   D 2 V 3   BARTOSZEK Tomasz R:

No. 2: Results checked
Pi 7 | | Referee: MIETKA Gabriela

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER BARBY Henrik
FC Moers
1 V5 V5 D3 D0 V5 3 18 11 0.600 7 3. 10.
GER KRIEGS Sonny
OSC Berlin
2 D1 V5 D0 D1 D0 1 7 21 0.200 -14 5. 24.
GER RITTER Valentin
PFC Potsdam
3 D0 D1 D0 D1 V5 1 7 23 0.200 -16 6. 25.
GER KRÖPELIN Joscha
VFL Marburg FA
4 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 9 0.800 13 2. 7.
GER LUND Claus
FSC Cottbus
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 2.
GER WINKLER Friedrich
SC Berlin
6 D0 V5 D3 D1 D3 1 12 20 0.200 -8 4. 20.
details
KRIEGS Sonny   D 1 V 5   BARBY Henrik R:
RITTER Valentin   D 0 V 5   KRÖPELIN Joscha R:
LUND Claus   V 5 D 3   WINKLER Friedrich R:
BARBY Henrik   V 5 D 0   RITTER Valentin R:
WINKLER Friedrich   V 5 D 0   KRIEGS Sonny R:
KRÖPELIN Joscha   D 2 V 5   LUND Claus R:
WINKLER Friedrich   D 0 V 5   BARBY Henrik R:
LUND Claus   V 5 D 1   RITTER Valentin R:
KRIEGS Sonny   D 0 V 5   KRÖPELIN Joscha R:
BARBY Henrik   D 0 V 5   LUND Claus R:
KRÖPELIN Joscha   V 5 D 1   WINKLER Friedrich R:
RITTER Valentin   D 1 V 5   KRIEGS Sonny R:
KRÖPELIN Joscha   V 5 D 3   BARBY Henrik R:
KRIEGS Sonny   D 1 V 5   LUND Claus R:
WINKLER Friedrich   D 3 V 5   RITTER Valentin R:

No. 3: Results checked
Pi GREEN | | Referee: POTRATZ Ricardo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WALTER Raphael
FSC Cottbus
1 V5 D4 V5 V5 D2 3 21 17 0.600 4 3. 12.
GER LANGNER Ben
FSC Cottbus
2 D2 D0 D3 D0 V5 1 10 21 0.200 -11 5. 21.
GER BECKMANN Otto
SV Angern
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 7 1.000 18 1. 2.
GER FRITZ Johann
TSB Schwäbisch Gmünd
4 D2 V5 D1 D0 V5 2 13 20 0.400 -7 4. 18.
GER PETERSEN Ole
SV Einheit Altenburg
5 D3 V5 D2 V5 V5 3 20 11 0.600 9 2. 9.
GER BATE Jamie Ronald
OSC Berlin
6 V5 D1 D0 D2 D1 1 9 22 0.200 -13 6. 23.
details
LANGNER Ben   D 2 V 5   WALTER Raphael R:
BECKMANN Otto   V 5 D 1   FRITZ Johann R:
PETERSEN Ole   V 5 D 1   BATE Jamie Ronald R:
WALTER Raphael   D 4 V 5   BECKMANN Otto R:
BATE Jamie Ronald   D 1 V 5   LANGNER Ben R:
FRITZ Johann   D 0 V 5   PETERSEN Ole R:
BATE Jamie Ronald   V 5 D 2   WALTER Raphael R:
PETERSEN Ole   D 2 V 5   BECKMANN Otto R:
LANGNER Ben   D 3 V 5   FRITZ Johann R:
WALTER Raphael   V 5 D 3   PETERSEN Ole R:
FRITZ Johann   V 5 D 2   BATE Jamie Ronald R:
BECKMANN Otto   V 5 D 0   LANGNER Ben R:
FRITZ Johann   D 2 V 5   WALTER Raphael R:
LANGNER Ben   D 0 V 5   PETERSEN Ole R:
BATE Jamie Ronald   D 0 V 5   BECKMANN Otto R:

No. 4: Results checked
Pi 8 | | Referee: KRAUTER Karoline

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HAUKE Dominique
Fechtclub Radebeul
1 D1 V5 V5 D3 V5 3 19 15 0.600 4 3. 13.
GER BERGERT Michael
Fechtclub Radebeul
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 3 1.000 22 1. 1.
GER WALTHER Witas
Fechtclub Radebeul
3 D0 D0 V5 D0 D2 1 7 24 0.200 -17 5. 26.
GER HOPPE Duncan
Fechtclub Radebeul
4 D1 D0 D4 D0 D4 0 9 25 0.000 -16 6. 29.
GER KOLB Conrad
SC Berlin
5 V5 D2 V5 V5 D2 3 19 13 0.600 6 2. 11.
POL ZOK Bartosz
1 Polonia Leszno
6 D4 D0 V5 V5 V5 3 19 18 0.600 1 4. 14.
details
HAUKE Dominique   V 5 D 0   WALTHER Witas R:
BERGERT Michael   V 5 D 0   HOPPE Duncan R:
HOPPE Duncan   D 1 V 5   HAUKE Dominique R:
WALTHER Witas   D 0 V 5   BERGERT Michael R:
ZOK Bartosz   V 5 D 2   KOLB Conrad R:
BERGERT Michael   V 5 D 1   HAUKE Dominique R:
HOPPE Duncan   D 4 V 5   WALTHER Witas R:
ZOK Bartosz   D 4 V 5   HAUKE Dominique R:
KOLB Conrad   D 2 V 5   BERGERT Michael R:
ZOK Bartosz   V 5 D 2   WALTHER Witas R:
KOLB Conrad   V 5 D 0   HOPPE Duncan R:
BERGERT Michael   V 5 D 0   ZOK Bartosz R:
HAUKE Dominique   D 3 V 5   KOLB Conrad R:
HOPPE Duncan   D 4 V 5   ZOK Bartosz R:
WALTHER Witas   D 0 V 5   KOLB Conrad R:

No. 5: Results checked
Pi 9 | | Referee: MORANDI Carlotta Sophie

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MAYER Milan
FSC Cottbus
1 D4 V5 V5 D2 D2 2 18 19 0.400 -1 4. 17.
GER WALTER Sebastian
FSC Cottbus
2 V5 V5 V5 D0 D2 3 17 19 0.600 -2 3. 15.
GER JANSEN Arvid
SKG Oberhöchstadt
3 D1 D2 V5 D1 D2 1 11 23 0.200 -12 5. 22.
GER SEEMANN Niklas
SVA Oranienburg
4 D3 D3 D3 D1 D0 0 10 25 0.000 -15 6. 28.
GER SCHMIDT Konrad
USC Magdeburg
5 V5 V5 V5 V5 D3 4 23 9 0.800 14 2. 6.
POL SLIZ Franciszek
1 Polonia Leszno
6 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 9 1.000 16 1. 4.
details
WALTER Sebastian   V 5 D 4   MAYER Milan R:
JANSEN Arvid   V 5 D 3   SEEMANN Niklas R:
SCHMIDT Konrad   D 3 V 5   SLIZ Franciszek R:
MAYER Milan   V 5 D 1   JANSEN Arvid R:
SLIZ Franciszek   V 5 D 2   WALTER Sebastian R:
SEEMANN Niklas   D 1 V 5   SCHMIDT Konrad R:
SLIZ Franciszek   V 5 D 2   MAYER Milan R:
SCHMIDT Konrad   V 5 D 1   JANSEN Arvid R:
WALTER Sebastian   V 5 D 3   SEEMANN Niklas R:
MAYER Milan   D 2 V 5   SCHMIDT Konrad R:
SEEMANN Niklas   D 0 V 5   SLIZ Franciszek R:
JANSEN Arvid   D 2 V 5   WALTER Sebastian R:
SEEMANN Niklas   D 3 V 5   MAYER Milan R:
WALTER Sebastian   D 0 V 5   SCHMIDT Konrad R:
SLIZ Franciszek   V 5 D 2   JANSEN Arvid R: