Nordic Youth Championships | Epee | Women's | U17 | Individual | Sandefjord (NOR)

Date: 20.10.2019 15:27 | Norges Fekteforbund

z: Table of 64, A: Table of 32, B: Table of 16
H: Table of 8, I: Semi-final, K: Final

 

z | Table of 64

A | Table of 32

B | Table of 16

1 SENNERLIN HOLM Engla
SY FKC Karlskrona
SWE Pi
64 *** bye ***
33 WEN Jiayi
Bergens FK
NOR V 15
32 KRIAUCIUNAITE Gerda
LTU D 7
17 SIMKUTE Ausrine
Gintarine spaga
LTU Pi
48 *** bye ***
49 *** bye *** Pi
16 NILISK Kristiin
Tallinna Mook
EST
9 NOVOSJOLOVA Luiza
Le Glaive
EST Pi
56 *** bye ***
41 MELLES Anne-Mai
Tallinna Mook
EST D 9
24 AUS Sandra
Tallinna Mook
EST V 15
25 EMBRICH Maria
IREM
EST D 9
40 SMØRAAS Louise
Bergens FK
NOR V 15
57 *** bye *** Pi
8 TRUUSE Gabriela
Pohjakotkas
EST
5 OSTROVSKI Elisabeth
Tartu Kalev
EST Pi
60 *** bye ***
37 ATTELLESEY Inaas
MF19 Malmö
SWE V 15
28 SCHULTZ Stina
VS FKA Trollhättan
SWE D 10
21 NARBUTAITE Monika
Gaja-Dvikova
LTU D 9
44 MONTONEN Jaana
ES Hyvinkään Miekkailijat
FIN V 15
53 *** bye *** Pi
12 GRABOVSKYTE Lurde
MK Musketiri
LTU
13 PROOSVAELI Anneli
En Garde Haapsalu
EST Pi
52 *** bye ***
45 HELLEBØ Elsa
Njård Fekting
NOR D 12
20 ORLOVA Marija
LAT V 15
29 RAUKTYTE Egle
LTU D 12
36 PYLINOVA Anastasija
LTU V 15
61 *** bye *** Pi
4 VEHVILÄINEN Vilma
Turun Miekkailijat
FIN
3 TENGESDAL Vilde
Bergens FK
NOR Pi
62 *** bye ***
35 MUMM Alice
ST DIF Stockholm
SWE D 14
30 FREDÉN Anna
ST DIF Stockholm
SWE V 15
19 FATULLAEVA Leila
Njård Fekting
NOR V 15
46 SEERO Jana
Tartu Kalev
EST D 10
51 *** bye *** Pi
14 BOBROVA Elizaveta
SBSK Draakon
EST
11 ANIS Dinara
Tallinna Mook
EST Pi
54 *** bye ***
43 ZARONSKYTE Liepa
Gintarine spaga
LTU D 9
22 MAANINKA Moa
VS KF99 Kungsbacka
SWE V 15
27 TRYNOVA Svetlana
En Garde Haapsalu
EST V 15
38 WESTMAN Elda
SY MF19 Malmö
SWE D 8
59 *** bye *** Pi
6 PROSINA Sofija
Rigas 3. BJSS
LAT
7 VASSILJEVA Karina
Tartu Kalev
EST Pi
58 *** bye ***
39 PROKOPOVIC Karina
Gintarine spaga
LTU V 15
26 ULLTJÄRN Louise
MS LFK Linköping
SWE D 12
23 STILLER Natalja
HS Glostrup FK
DEN V 15
42 NUKSA Armina
Njård Fekting
NOR D 14
55 *** bye *** Pi
10 PALK Madli
En Garde Haapsalu
EST
15 LANNES Susanne
Tartu Kalev
EST Pi
50 *** bye ***
47 *** bye *** Pi
18 BER Vanessa
IREM
EST
31 VIDEBÆK CHRISTENSEN Julie
SJ Glostrup FK
DEN D 6
34 KLOSTER Chiara
Bygdø FK
NOR V 15
63 *** bye *** Pi
2 VELLESTE Karoliina
Tallinna Mook
EST
 
SENNERLIN HOLM Engla
SY FKC Karlskrona
SWE V 15
WEN Jiayi
Bergens FK
NOR D 12
 
 
SIMKUTE Ausrine
Gintarine spaga
LTU V 15
NILISK Kristiin
Tallinna Mook
EST D 14
 
 
NOVOSJOLOVA Luiza
Le Glaive
EST D 11
AUS Sandra
Tallinna Mook
EST V 12
 
 
SMØRAAS Louise
Bergens FK
NOR D 5
TRUUSE Gabriela
Pohjakotkas
EST V 15
 
 
OSTROVSKI Elisabeth
Tartu Kalev
EST D 11
ATTELLESEY Inaas
MF19 Malmö
SWE V 15
 
 
MONTONEN Jaana
ES Hyvinkään Miekkailijat
FIN D 7
GRABOVSKYTE Lurde
MK Musketiri
LTU V 15
 
 
PROOSVAELI Anneli
En Garde Haapsalu
EST D 11
ORLOVA Marija
LAT V 15
 
 
PYLINOVA Anastasija
LTU D 10
VEHVILÄINEN Vilma
Turun Miekkailijat
FIN V 15
 
 
TENGESDAL Vilde
Bergens FK
NOR V 15
FREDÉN Anna
ST DIF Stockholm
SWE D 5
 
 
FATULLAEVA Leila
Njård Fekting
NOR D 13
BOBROVA Elizaveta
SBSK Draakon
EST V 15
 
 
ANIS Dinara
Tallinna Mook
EST D 7
MAANINKA Moa
VS KF99 Kungsbacka
SWE V 15
 
 
TRYNOVA Svetlana
En Garde Haapsalu
EST D 7
PROSINA Sofija
Rigas 3. BJSS
LAT V 8
 
 
VASSILJEVA Karina
Tartu Kalev
EST V 15
PROKOPOVIC Karina
Gintarine spaga
LTU D 6
 
 
STILLER Natalja
HS Glostrup FK
DEN V 15
PALK Madli
En Garde Haapsalu
EST D 11
 
 
LANNES Susanne
Tartu Kalev
EST V 15
BER Vanessa
IREM
EST D 7
 
 
KLOSTER Chiara
Bygdø FK
NOR D 13
VELLESTE Karoliina
Tallinna Mook
EST V 15
 
 
 
 
SENNERLIN HOLM Engla
SY FKC Karlskrona
SWE V 15
SIMKUTE Ausrine
Gintarine spaga
LTU D 14
 
 
 
 
 
 
AUS Sandra
Tallinna Mook
EST D 7
TRUUSE Gabriela
Pohjakotkas
EST V 15
 
 
 
 
 
 
ATTELLESEY Inaas
MF19 Malmö
SWE D 6
GRABOVSKYTE Lurde
MK Musketiri
LTU V 15
 
 
 
 
 
 
ORLOVA Marija
LAT V 13
VEHVILÄINEN Vilma
Turun Miekkailijat
FIN D 9
 
 
 
 
 
 
TENGESDAL Vilde
Bergens FK
NOR V 15
BOBROVA Elizaveta
SBSK Draakon
EST D 11
 
 
 
 
 
 
MAANINKA Moa
VS KF99 Kungsbacka
SWE V 15
PROSINA Sofija
Rigas 3. BJSS
LAT D 14
 
 
 
 
 
 
VASSILJEVA Karina
Tartu Kalev
EST V 15
STILLER Natalja
HS Glostrup FK
DEN D 14
 
 
 
 
 
 
LANNES Susanne
Tartu Kalev
EST V 15
VELLESTE Karoliina
Tallinna Mook
EST D 9
 
 
 
back to top
 

H | Table of 8

I | Semi-final

K | Final

1 SENNERLIN HOLM Engla
SY FKC Karlskrona
SWE D 12
8 TRUUSE Gabriela
Pohjakotkas
EST V 15
5 GRABOVSKYTE Lurde
MK Musketiri
LTU D 5
4 ORLOVA Marija
LAT V 13
3 TENGESDAL Vilde
Bergens FK
NOR D 13
6 MAANINKA Moa
VS KF99 Kungsbacka
SWE V 15
7 VASSILJEVA Karina
Tartu Kalev
EST V 15
2 LANNES Susanne
Tartu Kalev
EST D 12
 
TRUUSE Gabriela
Pohjakotkas
EST V 14
ORLOVA Marija
LAT D 13
 
 
MAANINKA Moa
VS KF99 Kungsbacka
SWE D 4
VASSILJEVA Karina
Tartu Kalev
EST V 15
 
 
 
 
TRUUSE Gabriela
Pohjakotkas
EST V 15
VASSILJEVA Karina
Tartu Kalev
EST D 14
 
 
 
back to top