Trofeo Maestro Dario Codarin | Degen | männlich | U17 | Individual | Klagenfurt (AUT)

Date: 27.10.2018 18:50 | Steve Glinka

  Nation Name Reg. Club  
1. USA HERBST Isaac
2. ITA PIATTI Enrico Pro Novara Scherma
3. ITA MENCARELLI Simone TOISE
T3. UKR KOSHMAN Nikita KIEW
5. UKR KUBLITSKYI Mykhailo KIEW
6. ITA FERRAUTI Francesco CS Roma
7. ITA ARMALEO Filippo C. Pompilio Genova
8. ITA CUOMO Fabrizio CS Partenopeo
9. ITA RINALDI Pietro BRLAZ - Scherma Lame Azzurre Brindisi
10. USA HADDAD Justin
11. AUT FUCHS Julian VA FTS Dornbirn
12. CAN VINNITCHOUK Ted
13. POL KITLINSKI Bartosz OLIMP Lubin
14. CYP TALIOTIS Alexandros Nicosia FC
15. ITA DI MARCO Fabrizio BOSPA- Accademia della Spada Imola
16. USA VERMEULE Spencer
17. ITA MANZO Edoardo Scherma Treviso ASD
18. USA MOOSEKIAN Stafford
19. ITA BONAGA Nicolo Scherma Treviso ASD
20. BLR PUCHKOVSKIY Mihail SDUSHOR PROFSOUZY
21. EST PRIIMAEGI Henrik En Garde Haapsalu
22. EST TOBIAS Erik SBSK Draakon
23. ITA REMONDINI Dario CS Forlivese
24. USA NGUYEN Ethan
25. UKR SYROTA Mykhailo KIEW
26. GRE AVRAMIDIS Theodoros M. ALEXANDROS KORDEL
27. HUN BARTKO Levente MTK
28. CZE COUFAL Frantisek BELA POD BEZDEZEM
29. POL WALACH Wiktor RMKS Rybnik
30. ITA SICA William David SS Lazio Scherma Ari
31. USA MUN Michael
32. USA LIVERANT Skyler
33. POL BUSKO Robert DOSiR Sokolnia Chorzow
34. USA LAWSON Nicholas
35. POL SOCHA Jan PKSzerm Warszawa
36. POL JEDRZEJCZYK Radoslaw AZS AWF Katowice
37. SRB RISTIC Ognjen MK Silni
38. HUN KOVACS Gergely OMS-Tata
39. POL GODLEWSKI Bartlomiej WKS Kolejarz Wroclaw
40. USA ZHENG Hagen
41. SGP HAN Elliot Yi Heng MDF
T41. POL BULANDRA Jan AZS AWF Katowice
43. ITA SEVERINI Filippo C. Pompilio Genova
44. USA KUSHNERIK Ethan
45. AUT BOSNJAK PEREIRA E SILVA Philip
46. ITA CAUDO Francesco CS FIAMME ORO ROMA
47. USA WEISS Miles
48. ITA BASSI Filippo CS Forlivese
49. UKR RYADNINSKYI Ivan Kharkiv
50. HUN HORVATH Zsombor FLESS
51. GRE KAMBESELES Peter George PGS Athens
52. USA KUMASHI Mihir
T52. ITA MANGIAGLI Mirko CS Acireale
54. BLR SOBALEU Maksim DUSSH 9 GRODNO
55. EST SALM Markus Tallinna Mook
56. UKR KUZMA Andriy Uzhgorod
57. POL GRAMZA Maciej KS Szpada Wroclaw
58. ROU PURCAREA Dinu CS Farul Constanta
59. NED ROUBAILO Niels RobbSchermen
T59. POL KAZMIERSKI Maciej MKS Gryf Mielec
61. ROU SURDUCAN Tudor CS Satu Mare
62. HUN TUSJAK Adrian
63. CZE JINDRA Jakub Lokomotiva Pilsen
64. USA SHIFRON Daniel
65. ITA PEZZOLI Federico TOISE
66. ITA FEDELI Mattia MANGIAROTTI MILANO
67. HUN HARDI Adam PTE-PEAC
68. USA GAIDAR Daniel
69. POL RADOSZ Mikolaj SKS GRASS-HOPPER KALWARIA
70. USA FEINBERG Gabriel
71. UKR OPANASENKO Andrii Kharkiv
72. UKR KORNIIENKO Lev Dnipropetrovsk
73. AUT DUERK Valentin
74. AUT ZOELSS Leo
75. SVK SOPOLIGA Michal KSK 1903 Kosice
76. POL RZYCZNIAK Wojciech Piast Gliwice
77. USA LEIGH David
T77. CZE ZHANAL Petr SC Praha
79. POL FRYDRYCH Kacper UKS Sokolik Krosno
80. GER BITTERLING Julius Paul NR OFC Bonn
81. SRB DJUROVIC Milos MK Silni
82. EST ALTUNIN Valentin SBSK Draakon
83. FIN PIRHONEN Petri ES Espoon Miekkailijat
84. CZE STEMPEL Jan Sokol Dejvice
85. ITA SANTORO Paolo Scherma Treviso ASD
T85. BLR ULASEVICH Daniil DUSSH 9 GRODNO
87. EST TAFENAU kasper Tallinna Mook
88. CZE LENZ Jiri TJ Lokomotiva Teplic
89. GER KOLDITZ Hendrik-Kilian NR TSV Bayer 04 Leverkusen
90. GER VOGEL Vince Heidenheimer SB
91. GER BUELAU Matthew Heidenheimer SB
92. USA KOZLOWSKI Mateusz
93. ITA DI FATO Stefano CTFEN - CATANIA FENC
T93. POL CIESLIK Jakub PKSzerm Warszawa
95. SLO RUSJAN Jan
T95. AUT PANKRATZ Josua
97. POL MANDRYSZ Sebastian UKS TROJKA RADLIN
98. ROU ZARNESCU Tudor CS UNEFS Bucuresti
99. USA LEE Aaron
T99. AUT JANJIC Gregor
T99. GRE KAMBESELES Jack Michael PGS Athens
102. SLO MLAKAR Luka SK Izola
103. GER KIRCHNER Tim TSV Bayer Leverkusen
T103. GER SCHULZ Tobias TSV Bayer Leverkusen
105. EST ZURBA Ilija Tallinna Mook
T105. ROU STATIE David CS Dinamo Bucuresti
107. CZE JURAN Jiri TJ Lokomotiva Teplic
108. SRB PLANOJEVIC Jakov MK Silni
109. BLR KHURSEVICH Anton SDUSHOR PROFSOUZY
110. AUT RANKL Florian
111. CZE KLAUS Robert SC Praha
112. ROU POPA Daniel CS UNEFS Bucuresti
113. AUT GROHS Andreas Peter
114. SRB JOVANOVIC Jovan MK Pobednik
115. BLR SEMANENKA MARK SDUSHOR PROFSOUZY
116. GER EBERHARDT Max Heidenheimer SB
117. SRB SEHIC Boris MK Silni
118. HUN SOMODY Soma MTK
119. ROU MIRICA Florin CS UNEFS Bucuresti
120. ROU BUNEA Matei CSA Steaua Bucuresti
121. USA JAYENDRA Chandrashekar
122. UKR KHRUSHCH Dmytro Ternopil
123. UKR MASLOV Heorgii Khmelnitskiy
124. AUT KNECHTL David ST GFU Graz
125. FIN KYKKANEN Robert ES Porvoon Miekkailijat
126. GER MARX Valentino Fechterring Hochwald
127. POL CNOTALSKI Przemyslaw ZERWIKAPTUR
128. UKR BELYAYEV Dmytro Uzhgorod
129. USA SHIN Joshua
130. AUT LACH Leo ST UWK Graz
131. AUT HARTMANN Sven
132. AUT RIEDE Stefan
T132. CRO SIMUNKOVIC Luka CAFC Mladost
134. GER RUST Sven Heidenheimer SB
135. ROU SCARLAT Cris CS UNEFS Bucuresti
136. CZE PROCHAZKA Ondrej BELA POD BEZDEZEM
137. CZE MACHEK Krystof Sokol Dejvice
138. AUT SONNLEITNER Thomas
T138. GER KUMMER Gernot Heidenheimer SB
140. UKR MYKYTENKO Dmytro
141. SLO STUMBELJ Viktor SK Ljubljana
142. DEN LOMHOLT Sebastian SJ KFK Kalundborg
143. POL GLOWACKI Dominik UKS Sokrates
144. POL SOJKA Dominik RMKS Rybnik
145. GER PRZIKOPP Martin FC Leipzig
146. SVK SPISAK Martin Willard Kosice
147. AUT HUBER Philipp OÖ Landesfechtklub
148. DEN QVISTGAARD Simon FKT Kobenhavn
149. CZE NOVAK Martin BELA POD BEZDEZEM
150. POL URBAN Pawel MKS Gryf Mielec
151. POL OGONOWSKI Szymon IKS AWF Warszawa
152. ROU NISTOR Horia CS Farul Constanta
153. AUT GRAMMER Moritz
154. BLR MALKO Artur SDUSHOR PROFSOUZY
155. CZE MASATA Vojtech TJ Lokomotiva Karlov
T155. GER GEHL Sebastian NR Fecht Club Krefeld
157. GER GERHARTZ Benedict TSV Bayer Leverkusen
158. GER BOEHMER Philipp Fecht Club Krefeld
159. CZE POHNAN Krystof SC Praha
T159. HUN FRANK Csaba BVSC
161. EST SHAPOVALOV Kiril SBSK Draakon
162. SLO BALER Bernard SK Ljubljana
163. CRO GNJIDIC Luka CAFC Mladost
164. ITA ROMBOLA' Edorardo C. Pompilio Genova
165. POL URBAN Piotr MKS Gryf Mielec
166. CZE PHAM Daniel TJ Lokomotiva Teplic
T166. BLR SIAMASHKA Kiryl SDUSHOR PROFSOUZOV A
168. SLO GOLOB Lan SK Izola
169. SLO KRAJLAH Luka SK Izola
170. ROU PAPP Andrei CS Farul Constanta
171. CRO SIMUNKOVIC Marko CAFC Mladost
172. CZE LANDOVSKY Matyas BELA POD BEZDEZEM
173. NED WARREMAN Daan RobbSchermen
174. CRO PLESE Jakov CAFC Mladost
175. HUN VOROS Gyozo MTK
176. SLO PERKO Filip SS Nova Gorica
T176. GER BRYCHCY Jacob Fecht Club Krefeld
178. SVK GAZDA Tomas KS Snina
179. AUT BUDER Noah
. SLO PENCA Matija SK Izola did not start
T. AUT VIGL Oliver FTS Dornbirn did not start
T. AUT HOLZER Paul did not start
T. AUT WADEL Marcel did not start
T. AUT GUGLIELMI Michele did not start