Trofeo Maestro Dario Codarin | Degen | männlich | U17 | Individual | Klagenfurt (AUT)

Date: 26.10.2019 18:48 | Steve Glinka

  Nation Name Reg. Club  
1. UKR KUBLITSKIY Mykhailo KIEW
2. HUN KOVACS Gergely OMS-Tata
3. SUI VINEIS Sven SEG Geneve
T3. POL URBAN Piotr MKS Gryf Mielec
5. ITA GALASSI Matteo RACER - Circolo dell
6. HUN KO Benedek BVSC
7. SUI PORTMANN Nicolas CAL Lausanne
8. SUI AEBERSOLD Alban SEG Geneve
9. ITA CARRIERE Edoardo CS Roma
10. UKR HORDON ILLIA KIEW
11. AUT JANJIC Gregor
12. SRB JOVANOVIC Jovan MK Pobednik
13. AUT SPANOS Konstantin
14. SUI GERBER Jacob
15. HUN KALO Adam Balaton
16. EST SALM Markus Tallinna Mook
17. SUI BROCHARD Theo SECH Chaux-de-Fonds
18. ITA PALAZZI Alessandro CS Forlivese
19. POL DZIURA Stanislaw PTG Sokol1893 Mielec
20. UKR KURHAN Volodymyr Khmelnitskiy
21. UKR MUKOID Kyrylo KIEW
22. EST LUTSENKO Ilja SBSK Draakon
23. NOR KARLSEN Henning Bergens Fekteklubb
T23. ITA PASQUON Davide
25. GER SCHWITZER Benjamin BN Fechtverein Heidelberg
26. POL RZYCZNIAK Wojciech Piast Gliwice
27. HUN HIRTLING Marton BHSE
28. GER TREBIS Michael BN Mannheimer FC
29. ITA BASSI Filippo CS Forlivese
30. EST PRIIMAEGI Henrik En Garde Haapsalu
31. HUN GUTIERREZ-SARABIA Nicholas VASAS
32. CZE KLAUS Robert SC Praha
33. UKR RYADNINSKYI Ivan Kharkiv
34. POL WALACH Wiktor RMKS Rybnik
35. NED ROUBAILO Niels s.v. RobbSchermen
36. NOR DRAUGEDALEN Elias Notteroy Fekteklubb
37. HUN PAULIK Tamas
38. ITA CARUSI Giacomo CS ROMA
39. HUN SOMODY Soma MTK
40. UKR PLAKSIN Dmytro KIEW
41. EST TOBIAS Erik SBSK Draakon
42. UKR NAZAREVYCH Vladyslav Lviv
43. GBR JONES Hal
44. SRB PLANOJEVIC Jakov MK Silni
45. GER EBERHARDT Max Heidenheimer SB
T45. UKR OPANASENKO Andrii Kharkiv
T45. SUI FAVRE Aurele CES Sierre
48. ITA URSINI Andrea CS ROMA
49. POL BEZUCH Krzysztof RMKS Rybnik
50. AUT DUERK Valentin
51. UKR GRABOVSKYI Oleksandr KIEW
52. GER SCHENKENGEL Benedict Heidenheimer SB
53. ITA VERDUCHI Giacomo AS Pro Vercelli
54. HUN GYENES Andras VASAS
55. GER BREKER Henri Heidenheimer SB
56. POL SOCHA Antoni PKSzerm Warszawa
57. UKR VASYLYSHYN Dmytro KIEW
58. GER KOLDITZ Ian-Etienne TSV Bayer Leverkusen
59. GRE RASPOPTSIS Evangelos OXI FLORINAS
60. GER MEIER Kassian Fechtzentrum Solinge
61. ITA VASUMI Tommaso CS Forlivese
62. POL JAKUBOWSKI Olaf OLIMP Lubin
63. SUI POLGAR Gabriel CAL Lausanne
64. CZE PROCHAZKA Ondrej BELA POD BEZDEZEM
65. ITA VINCENZI Luca AS Pro Vercelli
66. GER RITZ Janik Heidenheimer SB
67. HUN PAPANITZ Akos BHSE
68. ROU ZARNESCU Tudor CS UNEFS Bucuresti
T68. POL URBAN Pawel MKS Gryf Mielec
70. ROU MIRICA Florin CS UNEFS Bucuresti
71. UKR SAMOILOV Roman Kharkiv
72. EST TAFENAU kasper Tallinna Mook
73. AUT RANKL Florian KAC Klagenfurt
74. POL KITLINSKI Bartosz OLIMP Lubin
75. GER BUELAU Matthew Heidenheimer SB
76. GER KELPE Bendix BN FC Tauberbischofsheim
77. CZE COUFAL Frantisek BELA POD BEZDEZEM
78. ITA CHECCO Filippo PRO VERCELLI
T78. HUN FARKAS Peter FLESS
80. POL GLINKA Jan PKSzerm Warszawa
81. HUN NEMETH Zeteny Balaton
82. SUI VALLEE Tancrede CEFL Florimont
83. ROU SEBESAN Claus LPS Bihorul Oradea
84. CRO PLESE Jakov CAFC Mladost
85. POL WESOLOWSKI Mikolaj Piast Gliwice
86. POL GORCZANSKI Tymoteusz AZS AWF Krakow
87. HUN KO Agoston BVSC
88. ITA PULITI Lucio CS ROMA
89. ROU MARGHESCU Rares CSA Steaua Bucuresti
T89. CZE MACHEK Krystof Sokol Dejvice
T89. HUN CSABAI Mate VASAS
T89. HUN KEMECSEI Kornel
93. ITA PERUGINI Alessandro CS Castelfranco Vene
94. AUT HARTMANN Sven
T94. SUI COLLENBERG Tito Lugano Scherma
96. HUN HUTAS Barna BVSC
97. CZE MATOUSEK David Lokomotiva Pilsen
98. CZE KOTALA Jan TJ Lokomotiva Teplic
T98. POL MARCZAK Wojciech SKS FLESZ Swidnica
100. CZE NOVAK Martin BELA POD BEZDEZEM
101. POL KAZMIERSKI Maciej MKS Gryf Mielec
102. GER STANGE Jakob Fechtzentrum Solinge
103. GER KOZIELSKI Kevin FC Tauberbischofshei
104. GER SPIERZAK Lorenz Fechtzentrum Solinge
105. GER MORLANG Nick Lohausener SV
106. ROU NISTOR Horia CS Farul Constanta
107. POL MOREK Kacper KS Szpada Wadowice
108. ITA BONELLI Tommaso CS Pettorelli di Pia
109. SUI MOSER Dominik AFCB Bern
110. ITA NICOLI Pietro CS Castelfranco Vene
111. ITA DENICOLAI Samuele CS Genova Scherma
112. SUI HUERLIMANN David SESaF Fribourg
113. HUN MERCZ Adam Szolnoki Sportcentru
114. UKR BONDAREV Danyil Uzhgorod
115. ROU BURGHELEA Andrei CSA Steaua Bucuresti
116. ITA COMOLATTI Michele Pio CS Pettorelli di Pia
117. ROU PAPP Andrei CS Farul Constanta
118. SUI RAMUZ Jeremy FCB Bern
119. EST NOVOSELTSEV Ivan SBSK Draakon
120. ROU SCARLAT Cris CS UNEFS Bucuresti
121. SUI ORLANDO Noe BFC Basel
122. POL FILEK Ireneusz SKS GRASS-HOPPER KAL
123. GER BOORZ Jonas Heidenheimer SB
124. GER NAGEL Keanu NR Fecht Club Krefeld
125. CZE LANDOVSKY Matyas BELA POD BEZDEZEM
126. GER VOGEL Vince Heidenheimer SB
127. SRB DJUROVIC Milos MK Silni
128. NOR BAKKE Alexander Stavanger Fekteklubb
129. ITA PATRONE Alex CS Genova Scherma
130. NOR KRASIKOVAS Emilis Stavanger Fekteklubb
131. POL KUREK Jakub Gornik Radlin
132. CZE STEMPEL Jan Sokol Dejvice
133. SLO STURMBELJ Viktor SK Ljubljana
T133. CZE STIRBER Sebastian SC Praha
135. EST ALTUNIN Valentin SBSK Draakon
136. ROU BACIU Stefan CSA Steaua Bucuresti
137. CRO SOUREK Karlo MK Split
138. NOR EIKANGER Olav Bergens Fekteklubb
139. SLO PAVLIN Jakob
140. CZE KRAL Jiri Dukla Olomouc
T140. ITA CONVERTINI Iacopo CS Lame Friulane
142. POL OLEJNICZAK Kamil Piast Gliwice
143. NOR WALLE Henrik Njard Fekting
144. AUT RIEDE Stefan
145. CZE POHNAN Krystof SC Praha
146. HUN FARKAS Domos PEAC
147. AUT PANKRATZ Josua FC Treibach
148. NOR DRAUGEDALEN Emil Notteroy Fekteklubb
149. QAT AL-FADAAQ Jaber
150. QAT ZAKI Adam
151. HUN BORCSOK Koppany FLESS
152. AUT KOHLWEG Marwin FCT Treibach
153. CRO SIMUNKOVIC Marko CAFC Mladost
154. SVK SVABY Jakub BSK Bratislava
155. CZE VESELY Vojtech BELA POD BEZDEZEM
156. GRE SALVARINAS Alexandros OXI FLORINAS
T156. CRO SIMUNKOVIC Luka CAFC Mladost
158. SUI MUMENTHALER Colin CEFL Florimont
159. SUI BROULIS Alexandre CAL Lausanne
160. SVK KOSTOVCIK Alex KSK 1903 Kosice
161. AUT GOLLOWITSCH Stanislaus FUL Linz
162. AUT BUDER Noah
T162. GER RIEGER Joshua Eintracht Frankfurt
T162. SRB GRUJIC Kosta MK Silni
165. UKR MATIUSHKO Petro KIEW
T165. SLO PONIKVAR Lars SK Ljubljana
167. MKD SRBINOSKI Petar MK Borec
168. AUT DEISL Markus
169. ROU POPESCU Alexandru CS UNEFS Bucuresti
170. UKR CHORNOGOD ILLIA Khmelnitskiy
171. ITA BAGATTONI Federico CS Forlivese
172. NOR MALVIK Aleksander Titan Fekteklubb
173. GER DERGAY David FC Offenbach
174. AUT AMBERGER Stephan
175. GRE CHALVATZIS Vasileios OXI FLORINAS
176. SRB RISTIC Nemanja MK Silni
177. HUN LENKEFI Soma Boldizsar AVA
178. GER GERHARTZ Benedict TSV Bayer Leverkusen
T178. POL PARAFINIUK Lukasz WLKS Czestochowa
180. SLO KRAJLAH Luka SK Izola
181. POL KOZLOWSKI Arkadiusz SKS FLESZ Swidnica
182. CZE DITRICH Jonatan Sokol Dejvice
183. AUT FLORA Oliver UWK Graz
184. ROU PURCAREA Dinu CS Farul Constanta
185. AUT RANKL Julian KAC Klagenfurt
T185. GRE MAVROMATIS Achilleas OXI FLORINAS
187. SVK KRASNOVSKY Juraj BSK Bratislava
T187. CRO DABIC Juraj MK Lokomotiva
189. SLO BOZIC Brin SK Ljubljana
190. CZE VACHOVEC Matej Lokomotiva Pilsen
191. EST DORONIN Nikita SBSK Draakon
192. MKD VELICHKOSKI Jovan MK ESKRIM
193. MKD BOZHINOVSKI Simon MK ESKRIM
194. NOR HEIBERG Kasper Mathisen Notteroy Fekteklubb
195. NOR NORDTVEIT Didrik Stavanger Fekteklubb
196. GRE MOSCHIDIS Alexandros OXI FLORINAS
197. CZE PUSTEJOVSKY Vladimir SC Praha
198. SRB PAVLOVIC Luka MK Silni
199. UKR MAZUR Daniil Khmelnitskiy
T199. CRO MIKODANIC Ivan MK DZO
201. CZE GAISLER Jakub TJ Lokomotiva Teplic
202. AUT SPIEGEL Robert Casper FTSJD Dornbirn
T202. SLO BALER Bernard SK Ljubljana
204. CZE TABORSKY Lukas USK Praha
T204. SVK DEMEK Samuel BSK Bratislava
206. SVK KNEPP Matej BSK Bratislava
207. SLO PERKO Filip SS Nova Gorica
208. AUT SPITZER Florian UWK Graz
209. MKD NIKOLOVSKI Nikola MK ESKRIM
210. CRO FILIPCIC Roko MK Lokomotiva
211. AUT ROHNER Stefan FTSJD Dornbirn
. AUT STIEGER Florian FTSJ Feldkirch did not start
T. GRE LEVENTIDIS Ioannis OXI FLORINAS did not start