2018 World Championships Cadets/Juniors | Degen | männlich | U20 | Einzel | Verona (ITA)

Stand: 01.04.2018 20:13 | Sonja Lange

  nation name region club  
1. FRA MIDELTON Luidgi 10 PETIT BOURG
2. ITA DI VEROLI Davide G. VERNE SCHERMA
3. HUN KOCH Mate Tamas Vasas
T3. FRA NGUEFACK Lilian 14 BRON
5. RUS LIMAREV Ivan
6. KAZ SERTAY Yerlik
7. BEL LOYOLA Neisser CE Pommeau d Or
8. POL LUBIENIECKI Wojciech PTG Sokol Mielec
9. CZE JURKA Jakub Dukla Olomouc
10. ITA CUOMO Valerio CS Partenopeo
11. SUI DAGANI Elia LUG Lugano
12. USA TEMIRYAEV Alan
13. ISR PIZENBERG Jacob Hapoel Ashkelon
14. KAZ SAVIN Alexandr
15. USA PISKOVATSKOV Jonathan
16. KOR JIN Minwook
17. ITA BUZZACCHINO Gianpaolo CATANIA SCHERMA
18. BUL DIKOV Plamen National Sport´s Academy
19. HUN ANDRASFI Tibor BVSC
20. POL KOLANCZYK Wojciech UKS PGK Srem Mroz Manieczki
21. HUN DEBNAR Gergely Vasas
22. BRA CAMARGO Alexandre PR AMK
23. JPN TAJIRI Kodai
24. BEL BLOMMAERT Felix Confrerie Gent
25. KGZ BOUDUNOV Khasan
26. EST ESKOV Ruslan Tartu Kalev
27. POR ALVES Goncalo
28. ITA PAOLINI Giacomo CS Forlivese
29. NED DERKSEN Ruben s.v. Scaramouche
30. UKR GORBACHUK Yevgeniy Kharkiv
31. JPN KOMATA Akira
32. EST GEDZO Andzej SBSK Draakon
33. SWE ISLAS FLYGARE Linus MS UF Uppsala
34. ARG GUSMAN Agustin Adolfo
35. POR CRUZ Joao Rodrigo CAE
36. CHI VALDERRAMA Jorge
37. GER HOCH Andre BN FC Tauberbischofsheim
38. UZB ALIMOV Fayzulla
39. CAN FAFARD Fynn
40. GER GUDERA Jonas BN Fechtverein Heidelberg
41. RUS ANDRIYASHKIN Pavel National team
42. FRA PHILIPPE Arthur 28 ST GRATIEN
43. MEX SAURI Leandro
44. USA EWART Stephen USA
45. FRA CONTREPOIS Simon 20 TOULON VAR
46. JPN MURAYAMA Kentaro
47. EGY ELSAYED Ahmed
48. IRI REZAEI Mohammad
T48. ROU OPREA Mihail LPS Craiova
50. BUL MINCHEV Evgeni Cherno more 69
51. IND CHINGAKHAM Jetlee Singh
52. NED POSTMA Randy FC Almere
53. HKG CHIEN Kei Hsu Albert
54. GER VELTRUP Paul NR Fecht Club Krefeld
55. AUT BIRO Alexander KAC Klagenfurt
56. KOR SON Minseong
57. SWE SVENSSON Jonathan ST DIF Stockholm
58. KSA ABED Faisal
59. RSA TYCHLER Pavel GA TFS Johannesburg
60. POL KALUZINSKI Tomasz UKS MDK Olimp
61. EST BOBROV Ilian SBSK Draakon
62. ARG PEREZ ONDARTS Lucio
63. RSA BESTER Christiaan GA TUKS Pretoria
64. HKG HO Hon Kiu
65. USA LOMBARDO Theodore
66. KOR KIM Myeongki
67. EST GUSAROV Klim Tallinna Mook
68. SUI BONFERRONI Gabriel SEG Geneve
69. NOR GEITUNG Tomas BF Bergen
70. GBR JORDAN Owen
71. NOR ALFHEIM Fabian BF Bergen
72. BUL CHAKAROV Ilia Cherno more 69
73. FIN SAVELAINEN Joonas EM
74. PER GARCIA Eduardo
75. JPN YASU Masato
76. LTU JUKNA Rokas Gaja-Florete
77. AUS YATES Domenic
T77. HUN NAGY David Vasas
79. LAT CIMBOREVICS Ernests Daugavpils BJSS
80. KOR JEONG Seyun
81. UKR HASANOV Ruslan
82. POL MICHALAK Damian Piast Gliwice
T82. RUS GUZHIEV Egor Favorit Vyborg
84. FIE ALSHAMMARI Fares Fajaa
85. GBR RUSSELL James Royal Tunbridge Wells
86. AUT THEWANGER Emil OÖ Landesfechtklub
87. ROU BIGEA Mihai LPS Craiova
88. TUR EKENLER Hilmi Taha Efsane Eskrim SK
89. HKG KAM Chun Ho
90. SGP LEE Simon Renjie SSP
91. AUS ENGLISH Alexander
92. NOR ELIASSEN Ferdinand BYF Oslo
93. GRE FILIPPOUSIS Ioannis ODYSSEAS HALANDRIOU
94. EGY MOWAFY Mohab
95. CAN HSIEH JAROV Seraphim
96. DEN ALEXANDERSEN Nicolaj HS HFK Hellerup
97. HKG LAW Shiu Chung
98. CZE BRYKNER Matyas SC Praha
99. JAM ROACH Tarriq Mosiah
100. BUL ATANASOV Marin
101. KSA ALOMIRI Sultan
102. VEN CABALLERO Luis
103. CAN GORNOVSKY David
104. CHN KE Yulong
105. LTU SALOKAS Arnas Gaja-Florete
106. BRA BONAMIGO Gabriel PR AMK
107. KAZ FATEYEV Yegor
T107. ISR GALPER Stanislav Maccabi Jerusalem
109. ARG PEREZ CONTRERAS Ignacio
110. CAM VAG-URMINSKY Paul Frantisek
111. FIN SAAVALAINEN Ellis EM
112. ARM HOVIKYAN Eduard
T112. CHN XU Qiaofei
114. EGY RAMADAN Ibrahim
115. CAN VINNITCHOUK Ted
116. RUS KOROVIN Igor National team
117. PAR CASCO Jose
118. AZE SAFAROV Farrukh
119. BEL CLERCX Robin Confrerie Gent
120. MEX ROJAS Rafael Gerardo
121. AUS HAYES Isaac
122. SWE MANCEWICZ Bartlomiej ST GoFK Visby
123. CHN GONG Xinmiao
124. BEL PONCIN Nicolas
125. VEN CAICEDO Fabian
T125. QAT AL-MALKI Saoud
127. MEX AMADOR Ricardo
128. GRE GKOGKOS Filippos O.X.I.FLORINAS
129. GER FISCHER Artur SN FC Leipzig
130. SGP HAN Elliot Yi Heng MDF
131. FIN TAURIAINEN Topias EM
132. AUT KRAHER Martin OÖ Landesfechtklub
133. RSA SANER Harry GA TFS Johannesburg
134. FIE ALMUTERY Ahmed Zeyad QAD
135. AUS CROOK Lachlan
136. MAS ARNAULT Louis-Edouard Lai
137. EGY ELSAYED Mohamed
138. AZE ALIEV Khalid
139. GBR COOPER Matthew Wingerworth FC
140. NOR DAHLBO Benjamin NjF Oslo
141. GBR BELOT Antoine Escrime Academy
142. CRO SOLA Jakov MK Split
143. AUT MULLER Luis VA FTSJF Feldkirch
144. CHI BUSTOS Joaquin
145. SGP CHAN Xavier Jun Xi SSP
146. CZE OSICKA Adam Dukla Olomouc
147. MEX SANCHEZ Aldo
148. SUI HATZ Nick ZFC Zürich
149. LTU KALININAS Leonardas
150. SRB SEHIC Boris MK Silni
151. CHI GONZALEZ Felipe
152. VEN GUZMAN Jose
153. SVK RECLO Martin Akademia sermu
T153. QAT AL-BADER Yousef
155. ALG ALI MOUSSA Jibril 19 TOULON VAR
156. GRE TSOKAS Asterios O.X.I.FLORINAS
T156. IRQ AL-MALIKI Hasan
158. COL CAYCEDO DIAZ Carlos Elias Alfredo
159. NED LUGTENBURG Thomas s.v. AEW
160. THA SINGKHAM Nattiphong
161. SWE MATTSSON Axel SY FKC Karlskrona
162. UKR KARYCHENKO Maksym Kharkiv
163. BRA LAZAROTO Fabrizio PR AMK
164. VEN MONCADA Alejandro
165. THA CHALOEMCHANEN Chinnaphat
T165. BRA DONATO Alvaro BTC
167. IND RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin
T167. ROU POPA Daniel CS UNEFS Bucuresti
169. CZE BALCAR Josef TJ Lokomotiva Teplice
170. FIN TERHO Jussi KAVE
171. SRB RISTIC Ognjen MK Silni
172. ISR YARINOVSKY Tomer Hapoel Kfar-Saba
173. UKR LYMANSKYI Pavlo Kharkiv
T173. POR BOLANOS Tiago CAE
175. NED NAWAR Hassan SC Amsterdam
176. QAT ALSOWAIDI Abdulrahman
177. KAZ ANARKULOV Ilkhamzhan
178. ARG LIWSKI Guido Nicolas
179. LAT ZLENKO Daniels Daugavpils BJSS
180. FIE ALAJMI Badr Mohammad
181. PHI BAUTISTA Jian Miguel
182. POR FRAZAO Filipe CAE
183. KSA ALTAWEEL Hussain
184. CYP PARASKEVA Alexandros Fencing Academy
T184. AZE GULIYEV Barat
186. MRI RAGAVOODOO Ronan
187. SGP CHEONG Jefferson Jia Hui SSP
188. ALG KRARIA Mohamed Cherif
189. LBA ESAHERI Ahmed
T189. SLO GOLOB Lan SK Izola
191. MAD ANDRIAMAMONJY Tonny Marco
192. PAR CACACE Hugo
193. UAE BELSELAH Khalid MK Fencing Academy
194. UAE BELSELAH Omar MK Fencing Academy
195. NAM EVRARD Francois
196. IND KALYANKAR Akash Bharat
T196. SLO MLAKAR Luka SK Izola
198. QAT AL-DAHNAME Mohammed
199. COL RODRIGUEZ ULLOA Juan Pablo
200. MKD ALEKSANDROVSKI Matej
. TJK DAVLATOV Muhamad did-not-start
T. CHN XIANG Chunwu did-not-start
T. IND GOHAIN Abee did-not-start
T. CIV BEUGRE Bedi Paul Alex did-not-start