Last transmission: 09.10.2021 11:57 | Steve Glinka


No. 1: Results checked
Pi 3 | sab 10:30 | Referee: GAMKE Alma

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER WEIGAND Sara Marie
FC Tauberbischofsheim
1 V5 D1 V5 V5 V5 4 21 13 0.800 8 2. 6.
GER GRADL Julia
KSZU Meiningen
2 D1 D0 D1 D2 V5 1 9 21 0.200 -12 5. 14.
GER FRITSCHE Rica
KSV Weißwasser
3 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 2 1.000 23 1. 1.
GER VOIGT Karla
FG Merseburger Raben
4 D2 V5 D0 D3 V5 2 15 17 0.400 -2 4. 10.
GER AL HASHIM Daliah
Fechtcentrum Halle
5 D4 V5 D1 V5 V5 3 20 15 0.600 5 3. 9.
GRE GIANNOULI Krystallenia
FSC Jena
6 D1 D1 D0 D1 D0 0 3 25 0.000 -22 6. 18.
Details
GRADL Julia   D 1 V 5   WEIGAND Sara Marie
FRITSCHE Rica   V 5 D 0   VOIGT Karla
AL HASHIM Daliah   V 5 D 0   GIANNOULI Krystallenia
WEIGAND Sara Marie   D 1 V 5   FRITSCHE Rica
GIANNOULI Krystallenia   D 1 V 5   GRADL Julia
VOIGT Karla   D 3 V 5   AL HASHIM Daliah
GIANNOULI Krystallenia   D 1 V 5   WEIGAND Sara Marie
AL HASHIM Daliah   D 1 V 5   FRITSCHE Rica
GRADL Julia   D 1 V 5   VOIGT Karla
WEIGAND Sara Marie   V 5 D 4   AL HASHIM Daliah
VOIGT Karla   V 5 D 1   GIANNOULI Krystallenia
FRITSCHE Rica   V 5 D 0   GRADL Julia
VOIGT Karla   D 2 V 5   WEIGAND Sara Marie
GRADL Julia   D 2 V 5   AL HASHIM Daliah
GIANNOULI Krystallenia   D 0 V 5   FRITSCHE Rica

No. 2: Results checked
Pi 4 | sab 10:30 | Referee: GAMKE Ella

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ERMISCH Lilly
Fechtcentrum Halle
1 V5 V5 D2 D0 D0 2 12 20 0.400 -8 4. 12.
GER FISCHER Elena
Fechtcentrum Halle
2 D3 V5 D4 D0 D0 1 12 22 0.200 -10 5. 13.
GER KURZWEIL Tara Amelie
FSC Jena
3 D2 D2 D0 D0 D0 0 4 25 0.000 -21 6. 17.
GER SCHÄFER Sienna Emilia
FZ Erfurt EnGarde
4 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 15 0.800 7 3. 7.
GER KRAUSE Martha
FC Rothenbaum
5 V5 V5 V5 V5 D0 4 20 7 0.800 13 2. 5.
GER GROSCHE Martha
Fechtclub Radebeul
6 V5 V5 V5 D4 V5 4 24 5 0.800 19 1. 3.
Details
FISCHER Elena   D 3 V 5   ERMISCH Lilly
KURZWEIL Tara Amelie   D 0 V 5   SCHÄFER Sienna Emilia
KRAUSE Martha   D 0 V 5   GROSCHE Martha
ERMISCH Lilly   V 5 D 2   KURZWEIL Tara Amelie
GROSCHE Martha   V 5 D 0   FISCHER Elena
SCHÄFER Sienna Emilia   D 2 V 5   KRAUSE Martha
GROSCHE Martha   V 5 D 0   ERMISCH Lilly
KRAUSE Martha   V 5 D 0   KURZWEIL Tara Amelie
FISCHER Elena   D 4 V 5   SCHÄFER Sienna Emilia
ERMISCH Lilly   D 0 V 5   KRAUSE Martha
SCHÄFER Sienna Emilia   V 5 D 4   GROSCHE Martha
KURZWEIL Tara Amelie   D 2 V 5   FISCHER Elena
SCHÄFER Sienna Emilia   V 5 D 2   ERMISCH Lilly
FISCHER Elena   D 0 V 5   KRAUSE Martha
GROSCHE Martha   V 5 D 0   KURZWEIL Tara Amelie

No. 3: Results checked
Pi 6 | sab 10:30 | Referee: HANAWA Anthony

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER HERTER Alexandra
Blau-Weiss Buchholz
1 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 8 1.000 17 1. 2.
GER JOOST Jette
FC Schkeuditz
2 D0 D2 D1 V5 V5 2 13 19 0.400 -6 4. 11.
GER GERICKE Elisabeth
FSC Cottbus
3 D3 V5 D1 V5 V5 3 19 12 0.600 7 3. 8.
GER NEUß Mathilda
Fechtcentrum Halle
4 D3 V5 V5 V5 V5 4 23 8 0.800 15 2. 4.
GER SCHACHE Lucy
TV Markkleeberg
5 D0 D4 D0 D1 V5 1 10 23 0.200 -13 5. 15.
GER CHEN Wuyi
FSC Jena
6 D2 D0 D0 D0 D3 0 5 25 0.000 -20 6. 16.
Details
JOOST Jette   D 0 V 5   HERTER Alexandra
GERICKE Elisabeth   D 1 V 5   NEUß Mathilda
SCHACHE Lucy   V 5 D 3   CHEN Wuyi
HERTER Alexandra   V 5 D 3   GERICKE Elisabeth
CHEN Wuyi   D 0 V 5   JOOST Jette
NEUß Mathilda   V 5 D 1   SCHACHE Lucy
CHEN Wuyi   D 2 V 5   HERTER Alexandra
SCHACHE Lucy   D 0 V 5   GERICKE Elisabeth
JOOST Jette   D 1 V 5   NEUß Mathilda
HERTER Alexandra   V 5 D 0   SCHACHE Lucy
NEUß Mathilda   V 5 D 0   CHEN Wuyi
GERICKE Elisabeth   V 5 D 2   JOOST Jette
NEUß Mathilda   D 3 V 5   HERTER Alexandra
JOOST Jette   V 5 D 4   SCHACHE Lucy
CHEN Wuyi   D 0 V 5   GERICKE Elisabeth