Last transmission: 26.09.2021 17:07 | Katarina Lahn

y: 128er Tableau, z: 64er Tableau
A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

y | 128er Tableau

z | 64er Tableau

1 ZONI Anna
ST Fechtcentrum Halle
GER Pi
128 *** bye ***
65 FRANKE Lena Inken
BS TV Haueneberstein
GER D 5
64 KRAFT Maja
BN TSG Weinheim
GER V 15
33 HERWIG Merle
BR FSC Cottbus
GER Pi
96 *** bye ***
97 *** bye *** Pi
32 HÖPFL Amelie
BN FC Tauberbischofsheim
GER
17 EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
112 *** bye ***
81 *** bye *** Pi
48 HARTFELDER Nicole
NR FC Moers
GER
49 SCHLÜTER Amelie
HE Darmstädter FC
GER Pi
80 *** bye ***
113 *** bye *** Pi
16 ZONI Lea
ST Fechtcentrum Halle
GER
9 BALLE Jennifer
ST Fechtcentrum Halle
GER Pi
120 *** bye ***
73 FIEDLER Jasmin
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
56 POPOV Maria
BY TSV Neu-Ulm
GER D 10
41 STASCHEK Svenja
BY FS TG Würzburg
GER Pi
88 *** bye ***
105 *** bye *** Pi
24 ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER
25 BRAUN Annemarie
NR FC Moers
GER Pi
104 *** bye ***
89 *** bye *** Pi
40 JAKOB Mia
WÜ PSV Stuttgart
GER
57 SCHNARR Pia
HE TFC Hanau
GER V 15
72 BEST Marlene
BY TSV Neu-Ulm
GER D 8
121 *** bye *** Pi
8 SCHALLER Cora Elisabeth
SN Fechtclub Radebeul
GER
5 HOLLAND-CUNZ Luca
BN TSG Weinheim
GER Pi
124 *** bye ***
69 GÖTZE Luzie
TH FSC Jena
GER D 9
60 WICHMANN Elisabeth
HB Bremen 1860 Fechten
GER V 15
37 WEMME Lina Elisabeth
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
92 *** bye ***
101 *** bye *** Pi
28 BAARS Anna
WÜ PSV Stuttgart
GER
21 KATKAY Sinem Dicle
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
108 *** bye ***
85 *** bye *** Pi
44 MAUL Xenia
HH TB Hamburg-Eilbeck
GER
53 JOHA Cora
BR FSC Cottbus
GER Pi
76 *** bye ***
117 *** bye *** Pi
12 WITT Lara
WÜ PSV Stuttgart
GER
13 OYMANN Renee
NR FC Moers
GER Pi
116 *** bye ***
77 *** bye *** Pi
52 RUCK Sabina
BY FC Fürth
GER
45 KRAUSE Angelina-Noelle
BR FSC Cottbus
GER Pi
84 *** bye ***
109 *** bye *** Pi
20 SCHWANKE Virginia Angelina
SH VFL Pinneberg
GER
29 GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER Pi
100 *** bye ***
93 *** bye *** Pi
36 HASSINGER Liliane
BR FSC Cottbus
GER
61 BAAS Svenja
HE TFC Hanau
GER D 4
68 SCHÄFER Nadine
WE Quernheimer FC
GER V 15
125 *** bye *** Pi
4 KOTHIERINGER Anna Sophie
BY KTF Luitpold München
GER
3 HOHENADEL Celia
BN TSG Weinheim
GER Pi
126 *** bye ***
67 THIERBACH Isabell
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
62 VÖLKER Linn Marie
NR FC Moers
GER D 7
35 HARTMANN Leonie
BE SC Berlin
GER Pi
94 *** bye ***
99 *** bye *** Pi
30 ENGLER Eva
NR FC Moers
GER
19 RATZ Victoria
HH TB Hamburg-Eilbeck
GER Pi
110 *** bye ***
83 *** bye *** Pi
46 CHARLIER Amandine
FF CE Bastogne
BEL
51 PAVLOVA Eva
BE SC Berlin
GER Pi
78 *** bye ***
115 *** bye *** Pi
14 JORDENS Heloise
FF CE Les 3 armes
BEL
11 HÖFLER Marie
BN TSG Weinheim
GER Pi
118 *** bye ***
75 *** bye *** Pi
54 TROPMANN Anastasia
BN FC Tauberbischofsheim
GER
43 VANDER MEEREN Floo
VS De Maneschermer
BEL Pi
86 *** bye ***
107 *** bye *** Pi
22 RUERS Merle
NR FC Moers
GER
27 POLOTZEK Viviana
NR FC Moers
GER Pi
102 *** bye ***
91 *** bye *** Pi
38 DERPA Katharina
BN FC Tauberbischofsheim
GER
59 RICKEN Lisa
NR Dürener FC
GER V 15
70 GORNY Raphaelle
FF CE Bastogne
BEL D 10
123 *** bye *** Pi
6 DRESCHER Lea Sophie
MV FG Schwerin
GER
7 SEMPER Nelly
BE SC Berlin
GER Pi
122 *** bye ***
71 HASSINGER Sophie
BR FSC Cottbus
GER D 11
58 GRÜNERT Clara Luise
HH Hamburger FC
GER V 15
39 SCHNARR Sophia
HE TFC Hanau
GER Pi
90 *** bye ***
103 *** bye *** Pi
26 VOGEL Greta
WÜ PSV Stuttgart
GER
23 SCHMIDT Marie
HE TFC Hanau
GER Pi
106 *** bye ***
87 *** bye *** Pi
42 HERWIG Finja Malu
BR FSC Cottbus
GER
55 KUKLA Ann- Sophie
MV FG Schwerin
GER Pi
74 *** bye ***
119 *** bye *** Pi
10 SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER
15 SIBILLA Hannah
SN Dresdener FC
GER Pi
114 *** bye ***
79 *** bye *** Pi
50 BERGER Julia
BE SC Berlin
GER
47 WETZLING Amelie
NR FC Moers
GER Pi
82 *** bye ***
111 *** bye *** Pi
18 ÖTTL Lea
WÜ PSV Stuttgart
GER
31 BLESSING Laura
BY TSV Neu-Ulm
GER Pi
98 *** bye ***
95 *** bye *** Pi
34 BENEDIX Martha
SN Fechtclub Radebeul
GER
63 BOHNEN Cara
MR CTG Koblenz
GER V 15
66 PERL Marie
SN Fechtclub Radebeul
GER D 11
127 *** bye *** Pi
2 RUSTLER Aline
WÜ PSV Stuttgart
GER
 
ZONI Anna
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
KRAFT Maja
BN TSG Weinheim
GER D 5
 
 
HERWIG Merle
BR FSC Cottbus
GER D 12
HÖPFL Amelie
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
HARTFELDER Nicole
NR FC Moers
GER D 3
 
 
SCHLÜTER Amelie
HE Darmstädter FC
GER V 15
ZONI Lea
ST Fechtcentrum Halle
GER D 11
 
 
BALLE Jennifer
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
FIEDLER Jasmin
ST Fechtcentrum Halle
GER D 11
 
 
STASCHEK Svenja
BY FS TG Würzburg
GER D 5
ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
BRAUN Annemarie
NR FC Moers
GER D 10
JAKOB Mia
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
SCHNARR Pia
HE TFC Hanau
GER D 4
SCHALLER Cora Elisabeth
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
 
 
HOLLAND-CUNZ Luca
BN TSG Weinheim
GER V 15
WICHMANN Elisabeth
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 2
 
 
WEMME Lina Elisabeth
SN Fechtclub Radebeul
GER D 9
BAARS Anna
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
KATKAY Sinem Dicle
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
MAUL Xenia
HH TB Hamburg-Eilbeck
GER D 13
 
 
JOHA Cora
BR FSC Cottbus
GER D 4
WITT Lara
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
OYMANN Renee
NR FC Moers
GER V 15
RUCK Sabina
BY FC Fürth
GER D 6
 
 
KRAUSE Angelina-Noelle
BR FSC Cottbus
GER V 15
SCHWANKE Virginia Angelina
SH VFL Pinneberg
GER D 8
 
 
GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER V 15
HASSINGER Liliane
BR FSC Cottbus
GER D 8
 
 
SCHÄFER Nadine
WE Quernheimer FC
GER D 1
KOTHIERINGER Anna Sophie
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
 
HOHENADEL Celia
BN TSG Weinheim
GER V 15
THIERBACH Isabell
SN Fechtclub Radebeul
GER D 5
 
 
HARTMANN Leonie
BE SC Berlin
GER V 15
ENGLER Eva
NR FC Moers
GER D 10
 
 
RATZ Victoria
HH TB Hamburg-Eilbeck
GER D 7
CHARLIER Amandine
FF CE Bastogne
BEL V 15
 
 
PAVLOVA Eva
BE SC Berlin
GER D 12
JORDENS Heloise
FF CE Les 3 armes
BEL V 15
 
 
HÖFLER Marie
BN TSG Weinheim
GER V 15
TROPMANN Anastasia
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 9
 
 
VANDER MEEREN Floo
VS De Maneschermer
BEL V 15
RUERS Merle
NR FC Moers
GER D 13
 
 
POLOTZEK Viviana
NR FC Moers
GER D 12
DERPA Katharina
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
RICKEN Lisa
NR Dürener FC
GER D 9
DRESCHER Lea Sophie
MV FG Schwerin
GER V 13
 
 
SEMPER Nelly
BE SC Berlin
GER V 15
GRÜNERT Clara Luise
HH Hamburger FC
GER D 3
 
 
SCHNARR Sophia
HE TFC Hanau
GER D 8
VOGEL Greta
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
SCHMIDT Marie
HE TFC Hanau
GER D 13
HERWIG Finja Malu
BR FSC Cottbus
GER V 15
 
 
KUKLA Ann- Sophie
MV FG Schwerin
GER D 5
SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
SIBILLA Hannah
SN Dresdener FC
GER V 15
BERGER Julia
BE SC Berlin
GER D 3
 
 
WETZLING Amelie
NR FC Moers
GER D 14
ÖTTL Lea
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
BLESSING Laura
BY TSV Neu-Ulm
GER V 15
BENEDIX Martha
SN Fechtclub Radebeul
GER D 9
 
 
BOHNEN Cara
MR CTG Koblenz
GER D 1
RUSTLER Aline
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
Back to top
 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 ZONI Anna
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
32 HÖPFL Amelie
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 5
17 EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
16 SCHLÜTER Amelie
HE Darmstädter FC
GER D 7
9 BALLE Jennifer
ST Fechtcentrum Halle
GER D 10
24 ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
25 JAKOB Mia
WÜ PSV Stuttgart
GER D 6
8 SCHALLER Cora Elisabeth
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
5 HOLLAND-CUNZ Luca
BN TSG Weinheim
GER V 15
28 BAARS Anna
WÜ PSV Stuttgart
GER D 11
21 KATKAY Sinem Dicle
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
12 WITT Lara
WÜ PSV Stuttgart
GER D 10
13 OYMANN Renee
NR FC Moers
GER V 7
20 KRAUSE Angelina-Noelle
BR FSC Cottbus
GER D 3
29 GAMKE Ella
SN TV Markkleeberg
GER D 6
4 KOTHIERINGER Anna Sophie
BY KTF Luitpold München
GER V 15
3 HOHENADEL Celia
BN TSG Weinheim
GER V 15
30 HARTMANN Leonie
BE SC Berlin
GER D 4
19 CHARLIER Amandine
FF CE Bastogne
BEL D 9
14 JORDENS Heloise
FF CE Les 3 armes
BEL V 15
11 HÖFLER Marie
BN TSG Weinheim
GER V 15
22 VANDER MEEREN Floo
VS De Maneschermer
BEL D 5
27 DERPA Katharina
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 12
6 DRESCHER Lea Sophie
MV FG Schwerin
GER D 9
7 SEMPER Nelly
BE SC Berlin
GER D 7
26 VOGEL Greta
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
23 HERWIG Finja Malu
BR FSC Cottbus
GER D 7
10 SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER V 15
15 SIBILLA Hannah
SN Dresdener FC
GER D 12
18 ÖTTL Lea
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
31 BLESSING Laura
BY TSV Neu-Ulm
GER D 7
2 RUSTLER Aline
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
ZONI Anna
ST Fechtcentrum Halle
GER D 11
EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
SCHALLER Cora Elisabeth
SN Fechtclub Radebeul
GER D 13
 
 
HOLLAND-CUNZ Luca
BN TSG Weinheim
GER V 15
KATKAY Sinem Dicle
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
 
 
OYMANN Renee
NR FC Moers
GER D 11
KOTHIERINGER Anna Sophie
BY KTF Luitpold München
GER V 12
 
 
HOHENADEL Celia
BN TSG Weinheim
GER V 15
JORDENS Heloise
FF CE Les 3 armes
BEL D 4
 
 
HÖFLER Marie
BN TSG Weinheim
GER V 15
DERPA Katharina
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
 
 
VOGEL Greta
WÜ PSV Stuttgart
GER D 14
SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER V 15
 
 
ÖTTL Lea
WÜ PSV Stuttgart
GER D 6
RUSTLER Aline
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
 
 
EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
ARNELA Lucia
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 13
 
 
 
 
 
 
HOLLAND-CUNZ Luca
BN TSG Weinheim
GER V 15
KOTHIERINGER Anna Sophie
BY KTF Luitpold München
GER D 13
 
 
 
 
 
 
HOHENADEL Celia
BN TSG Weinheim
GER V 15
HÖFLER Marie
BN TSG Weinheim
GER D 10
 
 
 
 
 
 
SEIFFERT Veranika
BE SC Berlin
GER D 10
RUSTLER Aline
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 EVERS Larissa
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
4 HOLLAND-CUNZ Luca
BN TSG Weinheim
GER V 15
3 HOHENADEL Celia
BN TSG Weinheim
GER V 15
2 RUSTLER Aline
WÜ PSV Stuttgart
GER D 14
 
HOLLAND-CUNZ Luca
BN TSG Weinheim
GER D 9
HOHENADEL Celia
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
Back to top