Last transmission: 25.09.2021 18:12 | Katarina Lahn

y: 128er Tableau, z: 64er Tableau
A: 32er Tableau, B: 16er Tableau, H: 8er Tableau
I: Halbfinale, K: Finale

 

y | 128er Tableau

z | 64er Tableau

1 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
128 *** bye ***
65 GRUN Nils
BE SC Berlin
GER D 9
64 MÄRKLE Felix
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
33 SCHULZ Linus
BR OSC Potsdam
GER V 15
96 STIER Franz
TH FSC Jena
GER D 5
97 STRELOW Alexander
SN Dresdener FC
GER D 12
32 LENK Hendrik Dion
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
17 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER Pi
112 *** bye ***
81 SCHREIBER Felix
SN Fechtclub Radebeul
GER D 12
48 SAUTNER Marcel
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
49 NEEB Jakob
BY FS TG Würzburg
GER D 6
80 SEMPER Leonard
BE SC Berlin
GER V 15
113 *** bye *** Pi
16 DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER
9 FROHWEIN Moritz
HE TG Dörnigheim
GER Pi
120 *** bye ***
73 HEITMANN Leander
WE TG Münster
GER V 15
56 TARIMICI Arda
VS De Maneschermer
TUR D 7
41 SCHMIDT Friedrich
ST USC Magdeburg
GER V 15
88 KIECKBUSCH Jacob
WÜ PSV Stuttgart
GER D 9
105 JOBST Maximilian
NR FC Moers
GER D 6
24 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
25 STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER V 15
104 ALTENRIEDER Simon
BY MTV München
GER D 2
89 BAIR Marlon
WÜ PSV Stuttgart
GER D 2
40 BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
57 AHLVERS Philipp
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
72 HANAWA Anthony
SN Fechtclub Radebeul
GER D 4
121 *** bye *** Pi
8 BOROWIAK Arwen
BN FC Tauberbischofsheim
GER
5 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
124 *** bye ***
69 GAUSS Neil
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
60 NEUBAUER Aaron
TH FSC Jena
GER D 9
37 VELLMANNS Leonard
WE TG Münster
GER V 15
92 BENEDIX Carl
SN Fechtclub Radebeul
GER D 5
101 MAYER Leonard
WE Quernheimer FC
GER D 8
28 ZACHER Niklas
TH FSC Jena
GER V 15
21 GEUDVERT Oscar
FF CE Les 3 armes
BEL Pi
108 *** bye ***
85 MALITZKI Lukas
ST Fechtcentrum Halle
GER D 12
44 LEONARD Alexandre
FF CE Les 3 armes
BEL V 15
53 SCHWABE Markus
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 9
76 ZAGORNIK Lucas
TH FSC Jena
GER V 15
117 *** bye *** Pi
12 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER
13 POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER Pi
116 *** bye ***
77 GÜTTLER Justin Arnold
TH FSC Jena
GER D 4
52 SCHMIDT Richard
ST USC Magdeburg
GER V 15
45 LEYNEN DUBUS Victor
VS De Maneschermer
BEL V 15
84 HOHWY Fritz
HH Walddörfer SV
GER D 5
109 *** bye *** Pi
20 FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER
29 WALTER Lennard
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
100 SCHWAB Jamey Maurice
ST Fechtcentrum Halle
GER D 3
93 LEUSCHKE Jakob
SN Dresdener FC
GER D 8
36 LENSCHOW Nick-Malte
NR FC Moers
GER V 15
61 EBERT Tillmann
SN TV Markkleeberg
GER V 15
68 BARBY Henrik
NR FC Moers
GER D 11
125 *** bye *** Pi
4 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER
3 GRÖTEKE Sebastiano
BN TSG Weinheim
GER Pi
126 *** bye ***
67 BOSSERHOFF Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
62 KUSIAN Andreas
ST SV Angern
GER D 12
35 LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER V 15
94 MOGILIN Matvey
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 4
99 SCHROVEN Loucas
VS De Maneschermer
BEL D 9
30 GASPERINI Loic Sofian
FF CRE Huy
BEL V 15
19 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER Pi
110 *** bye ***
83 BISCHOF Finn
HB Bremen 1860 Fechten
GER D 8
46 WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER V 15
51 BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER V 15
78 ENGFER Friedrich
MV FG Schwerin
GER D 11
115 *** bye *** Pi
14 HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER
11 ASK Henri
BY KTF Luitpold München
GER Pi
118 *** bye ***
75 MIRBACH Maximilian
NR DFC Düsseldorf
GER D 12
54 WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER V 15
43 MÜLLER Len
WÜ PSV Stuttgart
GER V 15
86 REHDA Felix
MV FG Schwerin
GER D 12
107 *** bye *** Pi
22 RENARD Nolann
TH FSC Jena
GER
27 MC CONELL Lino
BE SC Berlin
GER V 15
102 SCHNABEL Lennart
TH FSC Jena
GER D 3
91 SZUMODALSKY Emil
TH FSC Jena
GER D 7
38 BRAUN Noah
WE TG Münster
GER V 15
59 MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER V 15
70 ALYOKHIN Fyodor
BY KTF Luitpold München
GER D 8
123 *** bye *** Pi
6 MICHEL Fabian
BN FC Tauberbischofsheim
GER
7 FAUL Paul-Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER Pi
122 *** bye ***
71 SALUS Hugo
BE SC Berlin
GER D 14
58 FRÖHLICH Moritz
SH Hanseatischer FC Lübeck
GER V 15
39 HÖFLER Julius
BN TSG Weinheim
GER D 13
90 EMMERICH Jaron
HE TG Dörnigheim
GER V 15
103 GERLACH Hannes
TH FSC Jena
GER D 5
26 GAASEIDNES Kjell
BE SC Berlin
GER V 15
23 NIJS Mathieu
FF CE Les 3 armes
BEL Pi
106 *** bye ***
87 MEIER Bernhard
BY FS TG Würzburg
GER D 6
42 GENBRUGGE Sem
VS De Maneschermer
BEL V 15
55 WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
74 WILMSMEYER Tom
WE TG Münster
GER D 10
119 *** bye *** Pi
10 SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER
15 NOWAK Hannes
SN Fechtclub Radebeul
GER Pi
114 *** bye ***
79 HAGENE Emmanuel
NR FC Moers
GER D 11
50 SEE Benedikt
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
47 HELM Leander
BE SC Berlin
GER V 15
82 FRANKE Tim Ole
BS TV Haueneberstein
GER D 4
111 *** bye *** Pi
18 LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER
31 SPIELMANN Richard
ST Fechtcentrum Halle
GER V 15
98 BARENTHIEN Simon
BS TV Haueneberstein
GER D 3
95 SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
34 WAGNER Vincent
WÜ PSV Stuttgart
GER D 11
63 EHRICH Marlon
BE SC Berlin
GER V 15
66 BERGERT Michael
SN Fechtclub Radebeul
GER D 11
127 *** bye *** Pi
2 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER
 
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
MÄRKLE Felix
WÜ PSV Stuttgart
GER D 5
 
 
SCHULZ Linus
BR OSC Potsdam
GER D 8
LENK Hendrik Dion
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
SAUTNER Marcel
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
 
 
SEMPER Leonard
BE SC Berlin
GER D 5
DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER V 15
 
 
FROHWEIN Moritz
HE TG Dörnigheim
GER V 15
HEITMANN Leander
WE TG Münster
GER D 7
 
 
SCHMIDT Friedrich
ST USC Magdeburg
GER D 14
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
STUDENT Mika
WE FG Recklinghausen
GER D 7
BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
AHLVERS Philipp
ST Fechtcentrum Halle
GER D 3
BOROWIAK Arwen
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
GAUSS Neil
WÜ PSV Stuttgart
GER D 3
 
 
VELLMANNS Leonard
WE TG Münster
GER V 15
ZACHER Niklas
TH FSC Jena
GER D 11
 
 
GEUDVERT Oscar
FF CE Les 3 armes
BEL V 15
LEONARD Alexandre
FF CE Les 3 armes
BEL D 7
 
 
ZAGORNIK Lucas
TH FSC Jena
GER D 7
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
 
 
POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER V 15
SCHMIDT Richard
ST USC Magdeburg
GER D 7
 
 
LEYNEN DUBUS Victor
VS De Maneschermer
BEL D 8
FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER V 15
 
 
WALTER Lennard
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 13
LENSCHOW Nick-Malte
NR FC Moers
GER D 12
 
 
EBERT Tillmann
SN TV Markkleeberg
GER D 14
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
GRÖTEKE Sebastiano
BN TSG Weinheim
GER V 15
BOSSERHOFF Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
 
 
LOESCHE Teo
TH FSC Jena
GER D 13
GASPERINI Loic Sofian
FF CRE Huy
BEL V 15
 
 
ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER V 15
WAGNER Louis
BE SC Berlin
GER D 5
 
 
BECKMANN Otto
ST SV Angern
GER D 10
HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER V 15
 
 
ASK Henri
BY KTF Luitpold München
GER D 14
WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER V 15
 
 
MÜLLER Len
WÜ PSV Stuttgart
GER D 11
RENARD Nolann
TH FSC Jena
GER V 15
 
 
MC CONELL Lino
BE SC Berlin
GER V 15
BRAUN Noah
WE TG Münster
GER D 11
 
 
MEHNER Laureano
NR FC Moers
GER D 13
MICHEL Fabian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
FAUL Paul-Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
FRÖHLICH Moritz
SH Hanseatischer FC Lübeck
GER D 7
 
 
EMMERICH Jaron
HE TG Dörnigheim
GER V 15
GAASEIDNES Kjell
BE SC Berlin
GER D 9
 
 
NIJS Mathieu
FF CE Les 3 armes
BEL V 15
GENBRUGGE Sem
VS De Maneschermer
BEL D 12
 
 
WUNDLING Ivo
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 4
SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
 
NOWAK Hannes
SN Fechtclub Radebeul
GER D 14
SEE Benedikt
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
HELM Leander
BE SC Berlin
GER D 11
LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER V 15
 
 
SPIELMANN Richard
ST Fechtcentrum Halle
GER D 14
SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
SN Fechtclub Radebeul
GER V 15
 
 
EHRICH Marlon
BE SC Berlin
GER D 0
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
Back to top
 

A | 32er Tableau

B | 16er Tableau

H | 8er Tableau

1 KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
32 LENK Hendrik Dion
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 13
17 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
16 DÖRFER Laurenz
WE TG Münster
GER D 11
9 FROHWEIN Moritz
HE TG Dörnigheim
GER D 12
24 HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
25 BAUKNECHT Maurice-Leon
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 12
8 BOROWIAK Arwen
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
5 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
28 VELLMANNS Leonard
WE TG Münster
GER D 4
21 GEUDVERT Oscar
FF CE Les 3 armes
BEL D 14
12 DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER V 15
13 POLOTZEK Simon
NR FC Moers
GER D 4
20 FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER V 15
29 WALTER Lennard
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 9
4 HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
3 GRÖTEKE Sebastiano
BN TSG Weinheim
GER V 15
30 GASPERINI Loic Sofian
FF CRE Huy
BEL D 4
19 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER V 15
14 HEGGE Maurus
WE TG Münster
GER D 11
11 WOLF Julien
SN Dresdener FC
GER D 11
22 RENARD Nolann
TH FSC Jena
GER V 15
27 MC CONELL Lino
BE SC Berlin
GER D 6
6 MICHEL Fabian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
7 FAUL Paul-Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
26 EMMERICH Jaron
HE TG Dörnigheim
GER D 3
23 NIJS Mathieu
FF CE Les 3 armes
BEL D 9
10 SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER V 15
15 SEE Benedikt
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 7
18 LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER V 15
31 SCHMITZ-HÜBSCH Gregor
SN Fechtclub Radebeul
GER D 9
2 RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER V 15
 
KAPPUS Bastian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 14
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
 
 
HEITZ Noah
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 6
BOROWIAK Arwen
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
DIESTELKAMP Niklas
BY KTF Luitpold München
GER D 13
 
 
FAßMANN Moritz
SN FC Schkeuditz
GER D 13
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
GRÖTEKE Sebastiano
BN TSG Weinheim
GER D 9
ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER V 15
 
 
RENARD Nolann
TH FSC Jena
GER D 11
MICHEL Fabian
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
 
 
FAUL Paul-Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
SEMBACH Philipp
BN TSG Weinheim
GER D 7
 
 
LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER V 15
RIEGER Laurenz
BN TSG Weinheim
GER D 14
 
 
 
 
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
BOROWIAK Arwen
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
 
 
 
 
 
 
LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER V 15
HOFFMANN Nils
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 11
 
 
 
 
 
 
ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER V 15
MICHEL Fabian
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 4
 
 
 
 
 
 
FAUL Paul-Luca
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 12
LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER V 15
 
 
 
Back to top
 

I | Halbfinale

K | Finale

1 FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
4 LINDNER Ruben
BN FC Tauberbischofsheim
GER D 10
3 ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER V 15
2 LIEBSCHER David
NR OFC Bonn
GER D 8
 
FABINGER Nils Alexander
NR FC Moers
GER V 15
ARNDT Justin
WE Quernheimer FC
GER D 11
 
Back to top