Quota ranking
Nation | Name | Reg. | Club |
---|
Quota regions
TH Quota: 2 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | SCHONATH Tim Konstantin | TH | FSC Jena | N.1 |
2. | GER | HANDSCHACK Yannick | TH | FZ Erfurt EnGarde | N.2 |
WÜ Quota: 6 / 6
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | SCHIMANN Kirill | WÜ | PSV Stuttgart | N.1 |
2. | GER | TROCKEL Lars | WÜ | MTV Stuttgart | N.2 |
3. | GER | KELLER Laurin | WÜ | MTV Stuttgart | N.3 |
4. | GER | TENZER Gregor | WÜ | VFL Kirchheim | N.4 |
5. | GER | GRINBERG Adrian | WÜ | PSV Stuttgart | N.5 |
6. | GER | SCHÖßLER Fridjof | WÜ | VFL Kirchheim | N.6 |
MV Quota: 1 / 1
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | EYMER Moritz | MV | FG Schwerin | N.1 |
HH Quota: 1 / 1
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | RISSMANN Joel Hendrik | HH | TB Hamburg-Eilbeck | N.1 |
SH Quota: 0 / 1
ST Quota: 1 / 1
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | AHLVERS Max | ST | Fechtcentrum Halle | N.1 |
BR Quota: 1 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | BERTRAM Ramon | BR | FSC Cottbus | N.1 |
HB Quota: 1 / 1
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | NOLTING Felix Gregor | HB | Bremen 1860 Fechten | N.1 |
MR Quota: 0 / 1
SN Quota: 8 / 8
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | JOHN Tim | SN | Dresdener FC | N.1 |
2. | GER | REIßMANN Moritz | SN | Fechtclub Radebeul | N.2 |
3. | GER | GÜNTHER Hannes | SN | FC Oelsnitz | N.3 |
4. | GER | FELGNER Aatos | SN | Fechtclub Radebeul | N.4 |
5. | GER | HÄßLER Malte | SN | FC Schkeuditz | N.6 |
6. | GER | WUNDERLICH Theo | SN | Dresdener FC | N.7 |
7. | GER | BEITZ Benni | SN | Dresdener FC | N.8 |
8. | GER | JÄREMO Alvin | SN | TV Markkleeberg | N.9 |
BN Quota: 2 / 6
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | WÖPPEL Julius | BN | FC Tauberbischofsheim | N.1 |
2. | GER | KUHNMÜNCH Noah | BN | FC Tauberbischofsheim | N.3 |
NR Quota: 8 / 8
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | PAGENKOPF Niklas | NR | FC Moers | N.1 |
2. | GER | DÖRPINGHAUS Philipp | NR | FC Moers | N.2 |
3. | GER | VERBERKT Bennet | NR | FC Moers | N.3 |
4. | GER | SCHNEIDER Mark | NR | Der Fechtverein.Bonn | N.4 |
5. | GER | TÖRÖK Bence Tibor | NR | Dürener FC | N.5 |
6. | GER | SCHORN Maximilian | NR | FC Moers | N.6 |
7. | GER | SCHMITZ Daniel | NR | FC Moers | N.7 |
8. | GER | PIETSCH Adrian | NR | FC Moers | N.8 |
BE Quota: 4 / 4
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | JOUANI Zakharia | BE | FC Grunewald | N.1 |
2. | GER | PUHLMANN Felix | BE | SC Berlin | N.2 |
3. | GER | TRIEBSWETTER Levi | BE | SC Berlin | N.3 |
4. | GER | THIEME Moritz | BE | SC Berlin | N.4 |
NS Quota: 3 / 3
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | MAHUTKA Leander Luis | NS | Blau-Weiss Buchholz | N.1 |
2. | GER | BOHL Julius | NS | TUS Wunstorf | N.2 |
3. | GER | PREUß Emil | NS | Blau-Weiss Buchholz | N.3 |
BS Quota: 2 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | MÄDER Michel | BS | Freiburger TS | N.1 |
2. | GER | ACKERMANN Ben | BS | FC Konstanz | N.2 |
WE Quota: 3 / 3
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | SCHMITZ Meo | WE | Quernheimer FC | N.1 |
2. | GER | KITTEL Ben Leon | WE | Quernheimer FC | N.2 |
3. | GER | GROß Maximilian Daniel | WE | TV Jahn Siegen | N.3 |
BY Quota: 8 / 9
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | VON ERFFA Leopold | BY | MTV München | N.1 |
2. | GER | KONDRATEV Vasily | BY | FS TG Würzburg | N.2 |
3. | GER | BÖHME David | BY | TSV Neu-Ulm | N.3 |
4. | GER | HILCKEN Emil | BY | FS TG Würzburg | N.4 |
5. | GER | BECK János | BY | Nürnberger FC | N.5 |
6. | GER | MADER Mads | BY | MTV München | N.6 |
7. | GER | MAIER Hendrik | BY | KTF Luitpold München | N.7 |
8. | GER | KÜNZE Sebastian | BY | Sportfechten Laim | N.9 |
HE Quota: 7 / 7
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | GREBING Julian Richard | HE | Fechtclub Marburg | N.1 |
2. | GER | KÖTHE Joscha | HE | FC Rüsselsheim | N.2 |
3. | GER | NÜRNBERG Lorenz | HE | TG Dörnigheim | N.3 |
4. | GER | GREBING Jonathan Alexander | HE | Fechtclub Marburg | N.4 |
5. | GER | LODDE Leonard | HE | MTV Giessen | N.5 |
6. | GER | MANIA Christoph | HE | Fechtclub Marburg | N.6 |
7. | GER | LOTT Felix | HE | MTV Giessen | N.7 |
SA Quota: 0 / 2
SW Quota: 1 / 2
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | EUSKIRCHEN Jannis | SW | VT Zweibrücken | N.1 |
Accepted fencers (11)
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
1. | GER | ULBRICHT Timon | TH | PSV Weimar | Y.3 |
2. | GER | GHILARDI Brian | WÜ | PSV Stuttgart | Y.10 |
3. | GER | VATTER Haydu Stig | MV | FG Schwerin | Y.2 |
4. | GER | EL EBRASHI Junes | HH | FC Rothenbaum | Y.2 |
5. | GER | DETTMAR Pepe | ST | FG Merseburger Raben | Y.2 |
6. | GER | VON RAHDEN Leo | HB | Bremen 1860 Fechten | Y.2 |
7. | GER | HANITSCH Finn-Pepe | SN | Fechtclub Radebeul | Y.10 |
8. | GER | THIEMEL Erik | NR | FC Moers | Y.10 |
9. | GER | NOWIKOW Milan | BE | FG Rotation Berlin | Y.5 |
10. | GER | MÜNNICH Leander | BS | Freiburger TS | Y.3 |
11. | GER | EHMKE Jakob | WE | TG Münster | Y.4 |
Waiting list
Nation | Name | Reg. | Club | ||
---|---|---|---|---|---|
12. | GER | MORLOCK Felix | HE | TFC Hanau | N.8 |
13. | GER | ERTL Marvin | MV | FG Schwerin | Y.5 |
14. | GER | SCHULZ Rasmus | HH | TB Hamburg-Eilbeck | Y.3 |
15. | GER | SCHEIBNER Boje Mattes | HB | Bremen 1860 Fechten | Y.3 |
16. | GER | SCHULZ-LORENZ Ingmar | BE | OSC Berlin | Y.6 |
17. | GER | GÖTZ Falko | HE | TFC Hanau | Y.9 |
18. | GER | BARZ Jonathan | HE | TFC Hanau | Y.10 |
19. | GER | LOCAYEF Luiz | HE | Fechtclub Marburg | Y.11 |