No. 1: Results checked
Pi 9 | dom 10:00 |
Referee:
KRAUSE Angelina-Noelle
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ZONI Lea Fechtcentrum Halle |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 5 | 26 | 8 | 0.833 | 18 | 1. | 8. | ||
GER | POPOV Anna - Sophia TG Biberach |
2 | D0 | D1 | D1 | D3 | D0 | D3 | 0 | 8 | 29 | 0.000 | -21 | 7. | 47. | ||
GER | SCHMIDT Charlotte SVA Oranienburg |
3 | D0 | V5 | D1 | D3 | D3 | D3 | 1 | 15 | 26 | 0.167 | -11 | 6. | 43. | ||
NED | YOSHIMORI Rachika 1 Schermacademie Zair |
4 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 2. | 9. | ||
GER | PAVLOVA Eva SC Berlin |
5 | D1 | V5 | V5 | D2 | V5 | D2 | 3 | 20 | 24 | 0.500 | -4 | 4. | 28. | ||
GER | FELLMANN Emelie TSV Neu-Ulm |
6 | D0 | V5 | V5 | D2 | D3 | D3 | 2 | 18 | 23 | 0.333 | -5 | 5. | 33. | ||
GER | KÖLL Teresa TV Feldkirchen |
7 | V5 | V4 | V5 | D2 | V5 | V5 | 5 | 26 | 17 | 0.833 | 9 | 3. | 10. |
Details
No. 2: Results checked
Pi 10 | dom 10:00 |
Referee:
EIFRIG Maximilian Johannes
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KRÖPELIN Fenja VFL Marburg FA |
1 | V5 | D0 | D0 | D2 | D0 | 1 | 7 | 22 | 0.200 | -15 | 6. | 42. | ||
GER | HAGEN Helena SC Berlin |
2 | D2 | D1 | D1 | V5 | D1 | 1 | 10 | 22 | 0.200 | -12 | 5. | 38. | ||
NED | BUIJSE Valerie 1 SC Amsterdam |
3 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | 4 | 21 | 6 | 0.800 | 15 | 2. | 11. | ||
GER | EVERS Larissa FC Tauberbischofsheim |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 6 | 1.000 | 19 | 1. | 2. | ||
GER | FRANKE Lena Inken TV Haueneberstein |
5 | V5 | D2 | D0 | D2 | D2 | 1 | 11 | 22 | 0.200 | -11 | 4. | 36. | ||
GER | KÖSLING Anik SV Angern |
6 | V5 | V5 | D0 | D2 | V5 | 3 | 17 | 13 | 0.600 | 4 | 3. | 23. |
Details
No. 3: Results checked
Pi 11 | dom 10:00 |
Referee:
MEYBERG Juan Felipe
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ROHNER Emilia SC Berlin |
1 | D0 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 20 | 10 | 0.800 | 10 | 2. | 13. | ||
GER | ARNELA Lucia FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 0 | 1.000 | 25 | 1. | 1. | ||
GER | TAUBITZ Elina Annalena Fechtcentrum Halle |
3 | D1 | D0 | V5 | D2 | D0 | 1 | 8 | 21 | 0.200 | -13 | 5. | 41. | ||
GER | LOBSIGER Lilly FC Rothenbaum |
4 | D0 | D0 | D1 | D0 | D0 | 0 | 1 | 25 | 0.000 | -24 | 6. | 50. | ||
GER | GÜNDEL Aurelia Bremen 1860 Fechten |
5 | D3 | D0 | V5 | V5 | D0 | 2 | 13 | 17 | 0.400 | -4 | 4. | 30. | ||
GER | FRIGEWSKI Joy TSV Berlin-Wittenau |
6 | D1 | D0 | V5 | V5 | V5 | 3 | 16 | 10 | 0.600 | 6 | 3. | 21. |
Details
No. 4: Results checked
Pi 12 | dom 10:00 |
Referee:
LATAL Martin HARMS Tyler
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | VÖLKER Linn Marie FC Moers |
1 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 22 | 9 | 0.800 | 13 | 2. | 12. | ||
GER | SEIFFERT Veranika SC Berlin |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 7 | 1.000 | 18 | 1. | 3. | ||
GER | KRAUSE Frida FC Rothenbaum |
3 | D0 | D0 | D2 | D3 | V5 | 1 | 10 | 22 | 0.200 | -12 | 6. | 38. | ||
GER | BUCHWALD Lisbeth Bremen 1860 Fechten |
4 | D1 | D4 | V5 | V5 | V5 | 3 | 20 | 18 | 0.600 | 2 | 3. | 25. | ||
GER | ROGGE Neele HFC Bremen |
5 | D2 | D0 | V5 | D3 | D1 | 1 | 11 | 23 | 0.200 | -12 | 5. | 37. | ||
GER | WETZEL Tabea Sophie FSC Nordhausen |
6 | D1 | D1 | D2 | D3 | V5 | 1 | 12 | 21 | 0.200 | -9 | 4. | 35. |
Details
No. 5: Results checked
Pi 13 | dom 10:00 |
Referee:
RICKEN Lisa
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KARIUS Bele SC Berlin |
1 | V5 | V5 | D2 | V5 | D3 | 3 | 20 | 17 | 0.600 | 3 | 3. | 24. | ||
GER | BEYER Lilly Pia Nürnberger FC |
2 | D1 | D0 | D0 | D0 | D3 | 0 | 4 | 24 | 0.000 | -20 | 6. | 46. | ||
GER | SELMAYR Sarah TV Feldkirchen |
3 | D3 | V5 | D3 | D4 | D4 | 1 | 19 | 20 | 0.200 | -1 | 5. | 34. | ||
GER | GAMKE Ella TV Markkleeberg |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 9 | 1.000 | 16 | 1. | 5. | ||
GER | ENGLER Eva FC Moers |
5 | D4 | V5 | V5 | D0 | V5 | 3 | 19 | 15 | 0.600 | 4 | 2. | 22. | ||
GER | GUO Ellen Yiyun FC Grunewald |
6 | V4 | V4 | V5 | D4 | D1 | 3 | 18 | 20 | 0.600 | -2 | 4. | 26. |
Details
No. 6: Results checked
Pi 14 | dom 10:00 |
Referee:
POTRATZ Ricardo
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FRITSCH Greta SC Berlin |
1 | D2 | D0 | D0 | D1 | D0 | 0 | 3 | 25 | 0.000 | -22 | 6. | 49. | ||
GER | OPP Ronja SC Berlin |
2 | V5 | D3 | D0 | D2 | D0 | 1 | 10 | 22 | 0.200 | -12 | 5. | 38. | ||
GER | FISCHER Marie OSC Berlin |
3 | V5 | V5 | D0 | V5 | V5 | 4 | 20 | 14 | 0.800 | 6 | 2. | 14. | ||
GER | BRAUN Annemarie FC Moers |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 7 | 1.000 | 18 | 1. | 3. | ||
GER | MAHUTKA Malin Ava Blau-Weiss Buchholz |
5 | V5 | V5 | D2 | D3 | D2 | 2 | 17 | 18 | 0.400 | -1 | 4. | 29. | ||
GER | HASSINGER Sophie FSC Cottbus |
6 | V5 | V5 | D4 | D4 | V5 | 3 | 23 | 12 | 0.600 | 11 | 3. | 18. |
Details
No. 7: Results checked
Pi 15 | dom 10:00 |
Referee:
ANDRITZKI Paul
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HERWIG Merle FSC Cottbus |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 5 | 29 | 10 | 0.833 | 19 | 1. | 7. | ||
RUS | ERTEL Alisa SVA Oranienburg |
2 | D0 | D4 | D1 | D3 | D4 | D3 | 0 | 15 | 29 | 0.000 | -14 | 7. | 45. | ||
GER | RANFT Abby Fechtclub Radebeul |
3 | D2 | V5 | V5 | V5 | D4 | V5 | 4 | 26 | 24 | 0.667 | 2 | 3. | 16. | ||
GER | STIEGLMEIER Anna MTV München |
4 | D1 | V4 | D4 | D1 | V5 | V5 | 3 | 20 | 22 | 0.500 | -2 | 5. | 27. | ||
GER | POPOV Maria TSV Neu-Ulm |
5 | D1 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 18 | 0.667 | 6 | 2. | 15. | ||
GER | GRÜNERT Clara Luise Hamburger FC |
6 | V5 | V5 | V5 | D3 | D3 | V5 | 4 | 26 | 25 | 0.667 | 1 | 4. | 17. | ||
GER | KLIMEK Leah SC Berlin |
7 | D1 | V5 | D3 | D3 | D1 | D3 | 1 | 16 | 28 | 0.167 | -12 | 6. | 44. |
Details
No. 8: Results checked
Pi 16 | dom 10:00 |
Referee:
WESTPHAL Erik
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | AL HASHIM Rana Fechtcentrum Halle |
1 | V5 | V5 | D4 | D4 | V5 | 3 | 23 | 13 | 0.600 | 10 | 2. | 19. | ||
GER | LACHER Janne Bremen 1860 Fechten |
2 | D1 | D1 | D2 | D0 | D0 | 0 | 4 | 25 | 0.000 | -21 | 6. | 48. | ||
GER | JOERIS Tophan Nürnberger FC |
3 | D1 | V5 | V5 | D0 | D1 | 2 | 12 | 18 | 0.400 | -6 | 5. | 32. | ||
GER | SOULEMEZI Eleftheria Fechtclub München |
4 | V5 | V5 | D2 | D1 | D2 | 2 | 15 | 21 | 0.400 | -6 | 4. | 31. | ||
GER | BERGER Julia SC Berlin |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 9 | 1.000 | 16 | 1. | 5. | ||
GER | HERWIG Finja Malu FSC Cottbus |
6 | D1 | V5 | V5 | V5 | D4 | 3 | 20 | 13 | 0.600 | 7 | 3. | 20. |
Details