No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 11:15 |
Referee:
KOLDITZ Hendrik - Kilian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SPANIER Vincent BW Schneidhain |
1 | D4 | D1 | D2 | V5 | D1 | D1 | 1 | 14 | 29 | 0.167 | -15 | 6. | 73. | ||
GER | ALBRECHT Anton FC Leipzig |
2 | V5 | D3 | D0 | D3 | D2 | D0 | 1 | 13 | 29 | 0.167 | -16 | 7. | 74. | ||
GER | DEIßLER Florian TG Schweinfurt |
3 | V5 | V5 | D1 | V5 | V5 | D3 | 4 | 24 | 18 | 0.667 | 6 | 3. | 25. | ||
GER | STRAUB Max ATSV Saarbrücken |
4 | V5 | V5 | V5 | D2 | D1 | D2 | 3 | 20 | 14 | 0.500 | 6 | 4. | 38. | ||
GER | KNAPP Emilian TSF Ditzingen |
5 | D4 | V5 | D2 | V3 | D2 | D2 | 2 | 18 | 25 | 0.333 | -7 | 5. | 54. | ||
GER | KRAHMER Eryk Fecht Club Krefeld |
6 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | D1 | 4 | 23 | 16 | 0.667 | 7 | 2. | 22. | ||
GER | WARNKING Nicolo Fechterring Hochwald |
7 | V5 | V5 | V5 | V3 | V5 | V5 | 6 | 28 | 9 | 1.000 | 19 | 1. | 3. |
No. 2: Results checked
Pi 3 | Sa 11:15 |
Referee:
GROPPER Johanna SATURNO Luca
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | STEFFENS Leander Solinger TB |
1 | D1 | D3 | V5 | D1 | D2 | D0 | 1 | 12 | 29 | 0.167 | -17 | 7. | 75. | ||
GER | FRIES Maximilian BW Schneidhain |
2 | V5 | V5 | V5 | D3 | D4 | D2 | 3 | 24 | 21 | 0.500 | 3 | 4. | 40. | ||
GER | KNÖR Dario VFB Friedrichshafen |
3 | V5 | D1 | D4 | D3 | D3 | D3 | 1 | 19 | 28 | 0.167 | -9 | 6. | 66. | ||
GER | BAERSCH Henri Anton Solinger TB |
4 | D4 | D4 | V5 | D3 | D4 | D1 | 1 | 21 | 29 | 0.167 | -8 | 5. | 64. | ||
GER | STIHL Felix SV Waldkirch |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 5 | 26 | 16 | 0.833 | 10 | 2. | 13. | ||
GER | KLADDE Ole Osnabrücker SC |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | D4 | 4 | 25 | 23 | 0.667 | 2 | 3. | 30. | ||
GER | BÜLAU Matthew Heidenheimer SB |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 2. |
No. 3: Results checked
Pi 4 | Sa 11:15 |
Referee:
MINGOLLA GERMAN Victor NOTHELFER Janik
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | CEFERINO MARX Daniel Fechtzentrum Solingen |
1 | V5 | V5 | V5 | D3 | D4 | V5 | 4 | 27 | 23 | 0.667 | 4 | 3. | 28. | ||
GER | ERDMENGER Jonas TG Schwenningen |
2 | D2 | D4 | D1 | D1 | D4 | D2 | 0 | 14 | 30 | 0.000 | -16 | 7. | 78. | ||
GER | SCHNEIDER Tim Raymond FG Segeberg |
3 | D3 | V5 | V5 | D1 | D4 | V5 | 3 | 23 | 26 | 0.500 | -3 | 4. | 45. | ||
GER | LADEMANN Louis FC Leipzig |
4 | D4 | V5 | D3 | D1 | D3 | V5 | 2 | 21 | 25 | 0.333 | -4 | 5. | 53. | ||
GER | RUPPENTHAL Julius SV Waldkirch |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 2. | 10. | ||
GER | HEUBERGER Marwin ETSV Offenburg |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 21 | 1.000 | 9 | 1. | 8. | ||
GER | GÖDERT Falk Alexander Osnabrücker SC |
7 | D4 | V5 | D4 | D4 | D2 | D4 | 1 | 23 | 27 | 0.167 | -4 | 6. | 62. |
No. 4: Results checked
Pi 5 | Sa 11:15 |
Referee:
LUDOLF Julia BERNER Daniel
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WEBER Leon FC Hardheim-Höpfingen |
1 | V5 | D3 | D4 | D4 | V5 | V4 | 3 | 25 | 26 | 0.500 | -1 | 4. | 43. | ||
GER | VELTRUP Ole Fecht Club Krefeld |
2 | D4 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 24 | 0.667 | 2 | 3. | 29. | ||
GER | MORLANG Nick Lohausener SV |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 1. | ||
GER | WEBER Lukas FC Hardheim-Höpfingen |
4 | V5 | D4 | D3 | D4 | V5 | D1 | 2 | 22 | 26 | 0.333 | -4 | 5. | 52. | ||
GER | KNABENREICH Julian FS Bielefelder TG |
5 | V5 | D4 | D2 | V5 | V5 | V5 | 4 | 26 | 20 | 0.667 | 6 | 2. | 24. | ||
GER | BUSCH Erik Heidenheimer SB |
6 | D4 | D3 | D0 | D2 | D1 | V5 | 1 | 15 | 26 | 0.167 | -11 | 6. | 68. | ||
GER | IXKES Tamino Gabriel Che Maria Frankfurter TV |
7 | D3 | D3 | D0 | V5 | D1 | D1 | 1 | 13 | 25 | 0.167 | -12 | 7. | 71. |
No. 5: Results checked
Pi 7 | Sa 11:15 |
Referee:
PRINZ Nele
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SHEHATA Hamza SportVg Feuerbach |
1 | D3 | D3 | D1 | D4 | D3 | V5 | 1 | 19 | 26 | 0.167 | -7 | 6. | 63. | ||
GER | KUNATH Florian TSG Reutlingen |
2 | V5 | D1 | D3 | D3 | D1 | D1 | 1 | 14 | 25 | 0.167 | -11 | 7. | 69. | ||
GER | GÖTTE Florian Luka TV Paderborn |
3 | V5 | V2 | D0 | V5 | D1 | D2 | 3 | 15 | 16 | 0.500 | -1 | 4. | 44. | ||
GER | TETTENBORN Alexander FSV Görlitz |
4 | V5 | V5 | V1 | V5 | V5 | V5 | 6 | 26 | 9 | 1.000 | 17 | 1. | 4. | ||
GER | HILPERT Philip FC Hardheim-Höpfingen |
5 | V5 | V5 | D4 | D0 | D2 | D0 | 2 | 16 | 27 | 0.333 | -11 | 5. | 57. | ||
GER | STANGE Jakob Fechtzentrum Solingen |
6 | V5 | V5 | V2 | D3 | V5 | D4 | 4 | 24 | 17 | 0.667 | 7 | 2. | 21. | ||
GER | KAMMEIER Robert Quernheimer FC |
7 | D1 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 23 | 17 | 0.667 | 6 | 3. | 26. |
No. 6: Results checked
Pi 8 | Sa 11:15 |
Referee:
HERRMANN Annastasia TAPPE Jörg
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | I KEI Homa FC Oldenburg |
1 | V5 | V5 | D4 | V5 | D4 | D2 | 3 | 25 | 19 | 0.500 | 6 | 3. | 37. | ||
GER | BRAZA Eric FC Bremen-Nord |
2 | D3 | V5 | V5 | D1 | D2 | V5 | 3 | 21 | 21 | 0.500 | 0 | 5. | 42. | ||
GER | HORN Johannes TuS Hamm |
3 | D1 | D2 | V5 | D3 | D1 | D0 | 1 | 12 | 29 | 0.167 | -17 | 7. | 75. | ||
GER | GREINER Bennet SV Waldkirch |
4 | V5 | D2 | D4 | D0 | D2 | D2 | 1 | 15 | 29 | 0.167 | -14 | 6. | 72. | ||
GER | FRESEN Benedikt FS Bielefelder TG |
5 | D0 | V5 | V5 | V5 | D4 | D2 | 3 | 21 | 19 | 0.500 | 2 | 4. | 41. | ||
GER | BUSCH Max Eintracht Frankfurt |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 15 | 1.000 | 15 | 1. | 6. | ||
GER | KUNISCH Henri FC Offenbach |
7 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 24 | 16 | 0.667 | 8 | 2. | 20. |
No. 7: Results checked
Pi 9 | Sa 11:15 |
Referee:
BERNSTEIN Heike
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WULF Lennart Heidenheimer SB |
1 | D4 | D3 | D1 | D3 | V5 | D1 | 1 | 17 | 29 | 0.167 | -12 | 7. | 70. | ||
GER | SUPE Talu TV Augsburg |
2 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | D3 | 4 | 27 | 21 | 0.667 | 6 | 3. | 23. | ||
GER | STÖCKER Paul BFC Rösrath |
3 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 21 | 0.833 | 5 | 2. | 14. | ||
GER | FROHNE Christopher EFG Essen |
4 | V5 | V5 | D3 | D1 | D2 | D2 | 2 | 18 | 25 | 0.333 | -7 | 5. | 54. | ||
GER | FREMMER Artur SV Waldkirch |
5 | V5 | D4 | D4 | V5 | V5 | D2 | 3 | 25 | 20 | 0.500 | 5 | 4. | 39. | ||
GER | BORNEMANN Hans Christian FS Bielefelder TG |
6 | D4 | D2 | D3 | V5 | D1 | D2 | 1 | 17 | 27 | 0.167 | -10 | 6. | 67. | ||
BUL | RYAPOV Kaloyan Eintracht Frankfurt |
7 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 15 | 0.833 | 13 | 1. | 11. |
No. 8: Results checked
Pi 11 | Sa 11:15 |
Referee:
MÜLLER Fiona
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BERRANG Manuel TG Rohrbach |
1 | D0 | D3 | D2 | D2 | / | D2 | 0 | 9 | 25 | 0.000 | -16 | 6. | 79. | ||
GER | PETERSEN Bertil SV Einheit Altenburg |
2 | V5 | V5 | D2 | V5 | / | V5 | 4 | 22 | 10 | 0.800 | 12 | 2. | 16. | ||
GER | WINKLER Leon FC Bischofswerda |
3 | V5 | D3 | D1 | V5 | / | V5 | 3 | 19 | 19 | 0.600 | 0 | 3. | 35. | ||
GER | BESKOROVAINYI Anton FC Berlin Südwest |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | / | V5 | 5 | 25 | 8 | 1.000 | 17 | 1. | 5. | ||
GER | SPRINGER Simon SV Waldkirch |
5 | V5 | D1 | D3 | D2 | / | V5 | 2 | 16 | 18 | 0.400 | -2 | 4. | 50. | ||
GER | PRINZ Jonathan Luis Fechtzentrum Solingen |
6 | / | / | / | / | / | / | Abandon | ||||||||
GER | STRASSNER Moritz SSV Ulm 1846 |
7 | V5 | D1 | D3 | D1 | D1 | / | 1 | 11 | 22 | 0.200 | -11 | 5. | 60. |
No. 9: Results checked
Pi 13 | Sa 11:15 |
Referee:
KOLDITZ Ian-Etienne
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HOCHWALD Samuel TSF Ditzingen |
1 | D4 | V4 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 13 | 0.833 | 15 | 1. | 9. | ||
GER | JURTSCHAK Tim Heidenheimer SB |
2 | V5 | D4 | V5 | D3 | V5 | V5 | 4 | 27 | 19 | 0.667 | 8 | 3. | 19. | ||
GER | SPREMBERG Paul TV Markkleeberg |
3 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 17 | 0.833 | 11 | 2. | 12. | ||
GER | LENHARDT Paul TSF Ditzingen |
4 | D1 | D1 | D2 | D0 | D3 | D1 | 0 | 8 | 30 | 0.000 | -22 | 7. | 80. | ||
GER | VON JONQUIERES Johannes TSV Oberammergau |
5 | D0 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 4 | 22 | 17 | 0.667 | 5 | 4. | 27. | ||
GER | HANS Matthis TG Rohrbach |
6 | D2 | D3 | D3 | V5 | D4 | D3 | 1 | 20 | 28 | 0.167 | -8 | 6. | 65. | ||
GER | REICHENBACHER Luis FS Pforzheim |
7 | D2 | D1 | D2 | V5 | D0 | V5 | 2 | 15 | 24 | 0.333 | -9 | 5. | 56. |
No. 10: Results checked
Pi 14 | Sa 11:15 |
Referee:
SCHULZ Tobias
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHENKENGEL Joannes Heidenheimer SB |
1 | V5 | D4 | V5 | D2 | V5 | 3 | 21 | 18 | 0.600 | 3 | 2. | 32. | ||
GER | KRAUS Quirin KV Laupheim - Fechten |
2 | D2 | V5 | D1 | D2 | V5 | 2 | 15 | 20 | 0.400 | -5 | 5. | 51. | ||
GER | HEISE Hendrik SportVg Feuerbach |
3 | V5 | D2 | D3 | D2 | D4 | 1 | 16 | 24 | 0.200 | -8 | 6. | 59. | ||
GER | HEUER Marc TSF Ditzingen |
4 | D3 | V5 | V5 | D4 | D4 | 2 | 21 | 19 | 0.400 | 2 | 4. | 46. | ||
GER | BÜKER Jean-Luc Quernheimer FC |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | 4 | 23 | 15 | 0.800 | 8 | 1. | 17. | ||
GER | MÜLLER-GEBEL Arik BW Schneidhain |
6 | D3 | D3 | V5 | V5 | V5 | 3 | 21 | 21 | 0.600 | 0 | 3. | 34. |
No. 11: Results checked
Pi 15 | Sa 11:15 |
Referee:
JÜTTEN Svenja
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | WIENANDS Jeremy Fechtzentrum Solingen |
1 | D3 | D4 | V5 | V5 | D3 | 2 | 20 | 22 | 0.400 | -2 | 4. | 48. | ||
GER | HÖLLER Vincent Maurice Fechtzentrum Solingen |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 22 | 20 | 0.800 | 2 | 2. | 18. | ||
GER | MÜLLER David EFG Essen |
3 | V5 | D4 | V5 | V5 | D3 | 3 | 22 | 21 | 0.600 | 1 | 3. | 33. | ||
GER | RUNG David Fechtakademie Ravensburg |
4 | D3 | D4 | D3 | V5 | D2 | 1 | 17 | 21 | 0.200 | -4 | 5. | 58. | ||
GER | BINGENER Tim Lüdenscheider TV |
5 | D4 | D4 | D4 | D1 | D1 | 0 | 14 | 25 | 0.000 | -11 | 6. | 77. | ||
GER | KUMMER Horant Heidenheimer SB |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 25 | 11 | 1.000 | 14 | 1. | 7. |
No. 12: Results checked
Pi 16 | Sa 11:15 |
Referee:
HERRMANN Maximilian
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHUMACHER Rafael TSV Bayer 04 Leverkusen |
1 | D4 | D1 | V5 | V5 | V5 | 3 | 20 | 14 | 0.600 | 6 | 2. | 31. | ||
GER | FORSTER FIGUEROA Oliver SV Waldkirch |
2 | V5 | D2 | D2 | V5 | V5 | 3 | 19 | 20 | 0.600 | -1 | 3. | 36. | ||
GER | SIGMUND Philip FC Tauberbischofsheim |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | 4 | 23 | 11 | 0.800 | 12 | 1. | 15. | ||
GER | WOLFERTZ Marius Fechtzentrum Solingen |
4 | D3 | V5 | D2 | D4 | V5 | 2 | 19 | 20 | 0.400 | -1 | 4. | 47. | ||
GER | LANGE Hinrich FG Segeberg |
5 | D0 | D3 | D1 | V5 | D1 | 1 | 10 | 24 | 0.200 | -14 | 6. | 61. | ||
GER | FRANCO Jacopo Samuele TSV Hagen |
6 | D1 | D3 | V5 | D3 | V5 | 2 | 17 | 19 | 0.400 | -2 | 5. | 49. |