No. 1: Results checked
Pi 1 | Sa 9:00 |
Referee:
MEYBERG Juan Felipe
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | KAPPUS Bastian FC Tauberbischofsheim |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 3 | 1.000 | 27 | 1. | 1. | ||
GER | BROCKER Malte FG Schwerin |
2 | D0 | D2 | V5 | D0 | D0 | D1 | 1 | 8 | 28 | 0.167 | -20 | 7. | 115. | ||
SWE | ASK Henri ÄFK Stockholm |
3 | D2 | V5 | D2 | D4 | V5 | D2 | 2 | 20 | 24 | 0.333 | -4 | 4. | 80. | ||
GER | MÜLLER Len PSV Stuttgart |
4 | D0 | D3 | V5 | V5 | D3 | D2 | 2 | 18 | 26 | 0.333 | -8 | 6. | 90. | ||
GER | FRANKE Tim Ole TV Haueneberstein |
5 | D1 | V5 | V5 | D4 | D1 | D2 | 2 | 18 | 24 | 0.333 | -6 | 5. | 85. | ||
GER | FABER Justus TV Jahn Siegen |
6 | D0 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 4 | 22 | 18 | 0.667 | 4 | 3. | 46. | ||
GER | WETZLAR Mattis Quernheimer FC |
7 | D0 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 24 | 17 | 0.667 | 7 | 2. | 40. |
No. 2: Results checked
Pi 2 | Sa 9:00 |
Referee:
SAUERMANN Tim
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | MIRBACH Maximilian Remscheider SV |
1 | D2 | V5 | V5 | V5 | D0 | D1 | 3 | 18 | 21 | 0.500 | -3 | 4. | 70. | ||
GER | PEARCE Martin MTV München |
2 | V5 | V5 | V5 | D3 | D0 | D0 | 3 | 18 | 21 | 0.500 | -3 | 4. | 70. | ||
GER | GERLACH Hannes FSC Jena |
3 | D3 | D4 | V5 | D2 | D2 | D1 | 1 | 17 | 25 | 0.167 | -8 | 6. | 99. | ||
GER | FUCHS Tristan KTF Luitpold München |
4 | D0 | D0 | D0 | D1 | D0 | D0 | 0 | 1 | 30 | 0.000 | -29 | 7. | 124. | ||
GER | SCHWAB Jamey Maurice Fechtcentrum Halle |
5 | D3 | V5 | V5 | V5 | D1 | D3 | 3 | 22 | 21 | 0.500 | 1 | 3. | 61. | ||
GER | WAGNER Vincent PSV Stuttgart |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 8 | 0.833 | 19 | 2. | 15. | ||
GER | BAUKNECHT Maurice-Leon FC Tauberbischofsheim |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 5. |
No. 3: Results checked
Pi 3 | Sa 9:00 |
Referee:
KINZEL Jessica
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NED | SOEMOSEMITO Damian 1 SC Noord |
1 | D0 | D3 | D0 | D0 | V5 | D4 | 1 | 12 | 27 | 0.167 | -15 | 6. | 110. | ||
GER | ARNDT Justin Quernheimer FC |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 5 | 1.000 | 25 | 1. | 3. | ||
GER | SAIFI Kiyan FC Tauberbischofsheim |
3 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | D4 | 4 | 26 | 16 | 0.667 | 10 | 2. | 29. | ||
GER | BAUER Paul SC Korb |
4 | V5 | D0 | D1 | D1 | V5 | V5 | 3 | 17 | 21 | 0.500 | -4 | 4. | 72. | ||
GER | THÖNNES Jorge DFC Düsseldorf |
5 | V5 | D2 | D2 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 14 | 0.667 | 10 | 3. | 36. | ||
GER | SCHELER Moritz FSC Jena |
6 | D2 | D0 | D0 | D4 | D3 | D4 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 117. | ||
GER | MALITZKI Lukas Fechtcentrum Halle |
7 | V5 | D1 | V5 | D2 | D0 | V5 | 3 | 18 | 27 | 0.500 | -9 | 5. | 74. |
No. 4: Results checked
Pi 4 | Sa 9:00 |
Referee:
DJAWADI Nikolai
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NED | MAN Yin 1 s.v. Tréville |
1 | D0 | V5 | D2 | V5 | D1 | V5 | 3 | 18 | 19 | 0.500 | -1 | 5. | 68. | ||
GER | GRÖTEKE Sebastiano TSG Weinheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | D0 | V5 | 5 | 25 | 12 | 0.833 | 13 | 2. | 24. | ||
GER | SCHWABE Markus Bremen 1860 Fechten |
3 | D1 | D2 | D2 | D1 | D1 | V5 | 1 | 12 | 25 | 0.167 | -13 | 6. | 105. | ||
GER | SAUTNER Marcel FC Tauberbischofsheim |
4 | V5 | D3 | V5 | D2 | D1 | V5 | 3 | 21 | 20 | 0.500 | 1 | 4. | 62. | ||
GER | PAVIER Noël PSV Stuttgart |
5 | D3 | D1 | V5 | V5 | D1 | V5 | 3 | 20 | 18 | 0.500 | 2 | 3. | 59. | ||
GER | POLOTZEK Simon FC Moers |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 4 | 1.000 | 26 | 1. | 2. | ||
GER | MERDIAN Daniel TSV Neu-Ulm |
7 | D0 | D1 | D0 | D1 | D0 | D0 | 0 | 2 | 30 | 0.000 | -28 | 7. | 123. |
No. 5: Results checked
Pi 5 | Sa 9:00 |
Referee:
MORANDI Carlotta Sophie
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHMIDT Richard USC Magdeburg |
1 | D1 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 4 | 23 | 16 | 0.667 | 7 | 4. | 42. | ||
GER | HEGGE Maurus TG Münster |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 5 | 1.000 | 25 | 1. | 3. | ||
GER | KUSIAN Andreas SV Angern |
3 | D1 | D0 | D0 | D0 | V5 | D0 | 1 | 6 | 28 | 0.167 | -22 | 7. | 116. | ||
GER | STUDENT Mika FG Recklinghausen |
4 | V5 | D0 | V5 | V5 | V5 | D3 | 4 | 23 | 15 | 0.667 | 8 | 2. | 39. | ||
GER | KIECKBUSCH Jacob PSV Stuttgart |
5 | D1 | D2 | V5 | D2 | D3 | D1 | 1 | 14 | 25 | 0.167 | -11 | 5. | 101. | ||
GER | JOBST Maximilian FC Moers |
6 | D2 | D0 | D3 | D1 | V5 | D3 | 1 | 14 | 28 | 0.167 | -14 | 6. | 107. | ||
GER | SAIFI Teymour FC Tauberbischofsheim |
7 | D2 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 17 | 0.667 | 7 | 3. | 40. |
No. 6: Results checked
Pi 6 | Sa 9:00 |
Referee:
GÜNTHER Hans
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | NOWAK Hannes Fechtclub Radebeul |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | V5 | 5 | 28 | 18 | 0.833 | 10 | 2. | 27. | ||
GER | SALUS Hugo SC Berlin |
2 | D2 | V5 | V5 | V5 | D2 | D0 | 3 | 19 | 25 | 0.500 | -6 | 4. | 73. | ||
GER | FRIESEN Lukas SKG Oberhöchstadt |
3 | D3 | D4 | V5 | V5 | D1 | D1 | 2 | 19 | 26 | 0.333 | -7 | 5. | 87. | ||
GER | SZUMODALSKY Emil FSC Jena |
4 | D2 | D3 | D4 | D1 | D1 | V5 | 1 | 16 | 29 | 0.167 | -13 | 7. | 103. | ||
GER | WUNDLING Ivo FC Tauberbischofsheim |
5 | D3 | D3 | D2 | V5 | D1 | D3 | 1 | 17 | 26 | 0.167 | -9 | 6. | 100. | ||
GER | KLOSTERMANN Max KTF Luitpold München |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D1 | 5 | 26 | 13 | 0.833 | 13 | 1. | 23. | ||
GER | REHDA Felix FG Schwerin |
7 | D3 | V5 | V5 | D4 | V5 | V5 | 4 | 27 | 15 | 0.667 | 12 | 3. | 28. |
No. 7: Results checked
Pi 7 | Sa 9:00 |
Referee:
LANGHAMMER Tom
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | STEIN Yannik FC Oelsnitz |
1 | D2 | D4 | D3 | V5 | V5 | D3 | 2 | 22 | 25 | 0.333 | -3 | 4. | 76. | ||
GER | SEMBACH Philipp TSG Weinheim |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 9. | ||
GER | FRÖHLICH Moritz Hanseatischer FC Lübeck |
3 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 27 | 12 | 0.833 | 15 | 2. | 19. | ||
GER | DIESTELKAMP Niklas KTF Luitpold München |
4 | V5 | D2 | D0 | V5 | D4 | V5 | 3 | 21 | 22 | 0.500 | -1 | 3. | 67. | ||
GER | PENA WIRTH Phil TV Jahn Siegen |
5 | D1 | D0 | D2 | D2 | D2 | V5 | 1 | 12 | 29 | 0.167 | -17 | 7. | 111. | ||
GER | ALTENRIEDER Simon MTV München |
6 | D4 | D2 | D1 | V5 | V5 | D3 | 2 | 20 | 26 | 0.333 | -6 | 5. | 83. | ||
NED | DIJKSTRA Thomas 1 s.v. Tréville |
7 | V5 | D2 | D0 | D2 | D4 | V5 | 2 | 18 | 26 | 0.333 | -8 | 6. | 90. |
No. 8: Results checked
Pi 8 | Sa 9:00 |
Referee:
VAN DER KOELEN Marco
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | SCHULTZ Milan FG Schwerin |
1 | D1 | D1 | V5 | D1 | D4 | D2 | 1 | 14 | 28 | 0.167 | -14 | 6. | 107. | ||
GER | WALTER Lennard FC Tauberbischofsheim |
2 | V5 | D2 | V5 | D3 | V5 | V5 | 4 | 25 | 15 | 0.667 | 10 | 2. | 32. | ||
GER | WOLF Julien Dresdener FC |
3 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | D2 | 4 | 24 | 15 | 0.667 | 9 | 3. | 37. | ||
GER | JÜRGENSEN Johannes Fechtclub Radebeul |
4 | D3 | D0 | D1 | D1 | V5 | D2 | 1 | 12 | 25 | 0.167 | -13 | 5. | 105. | ||
NED | WALET Koen 1 s.v. Tréville |
5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 11. | ||
GER | MEIER-EBERT Finn FC Moers |
6 | V5 | D1 | D1 | D0 | D3 | D0 | 1 | 10 | 29 | 0.167 | -19 | 7. | 113. | ||
GER | RENARD Nolann FSC Jena |
7 | V5 | D3 | V5 | V5 | D1 | V5 | 4 | 24 | 16 | 0.667 | 8 | 4. | 38. |
No. 9: Results checked
Pi 9 | Sa 9:00 |
Referee:
CATHALAN Dominique
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
SVK | KUCHTA Leopold Marc TG Dörnigheim |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 10 | 1.000 | 20 | 1. | 9. | ||
GER | HÄßLER Arwed FC Schkeuditz |
2 | D4 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 29 | 15 | 0.833 | 14 | 2. | 21. | ||
GER | HILBRANDT Alexander FC Moers |
3 | D1 | D2 | V5 | V5 | V5 | V5 | 4 | 23 | 17 | 0.667 | 6 | 3. | 43. | ||
GER | NEUBAUER Aaron FSC Jena |
4 | D1 | D2 | D4 | V5 | V5 | D1 | 2 | 18 | 27 | 0.333 | -9 | 5. | 93. | ||
GER | ENGL Fabian TV Haueneberstein |
5 | D2 | D3 | D1 | D4 | D3 | D0 | 0 | 13 | 30 | 0.000 | -17 | 7. | 117. | ||
GER | HERMANNS Julius SC Korb |
6 | D0 | D0 | D1 | D3 | V5 | D1 | 1 | 10 | 28 | 0.167 | -18 | 6. | 112. | ||
GER | PUHLMANN Kjell SC Berlin |
7 | D2 | D3 | D1 | V5 | V5 | V5 | 3 | 21 | 17 | 0.500 | 4 | 4. | 53. |
No. 10: Results checked
Pi 10 | Sa 9:00 |
Referee:
ETTENGRUBER Marcel
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | HAGENE Emmanuel FC Moers |
1 | V5 | D4 | D3 | V5 | D3 | D2 | 2 | 22 | 26 | 0.333 | -4 | 4. | 78. | ||
GER | JÜSTEN Hugo KTF Luitpold München |
2 | D3 | V5 | D2 | D0 | D0 | D0 | 1 | 10 | 29 | 0.167 | -19 | 7. | 113. | ||
GER | HUBER Felix TV Haueneberstein |
3 | V5 | D4 | V5 | D2 | D4 | D1 | 2 | 21 | 28 | 0.333 | -7 | 6. | 86. | ||
GER | GÜTTLER Justin Arnold FSC Jena |
4 | V5 | V5 | D4 | D2 | D1 | D2 | 2 | 19 | 25 | 0.333 | -6 | 5. | 84. | ||
GER | HELM Leander SC Berlin |
5 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | 4 | 26 | 16 | 0.667 | 10 | 3. | 29. | ||
GER | HOFFMANN Nils TG Dörnigheim |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | 5 | 27 | 15 | 0.833 | 12 | 2. | 25. | ||
GER | MACHETANZ Jasper Dresdener FC |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 13 | 0.833 | 14 | 1. | 22. |
No. 11: Results checked
Pi 11 | Sa 9:00 |
Referee:
GSCHING Alexander
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | TEICHERT Carl FV Bremen 1860 |
1 | D1 | D2 | D0 | D3 | D0 | D1 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 119. | ||
GER | MEIER Bernhard FS TG Würzburg |
2 | V5 | V5 | D3 | V5 | V5 | D2 | 4 | 25 | 15 | 0.667 | 10 | 4. | 32. | ||
GER | MAYER Leonard Quernheimer FC |
3 | V5 | D1 | D1 | V5 | D4 | D0 | 2 | 16 | 25 | 0.333 | -9 | 5. | 94. | ||
GER | SEEMANN Felix DFC Düsseldorf |
4 | V5 | V5 | V5 | V5 | D3 | D3 | 4 | 26 | 16 | 0.667 | 10 | 3. | 29. | ||
GER | FUCHS Myles KTF Luitpold München |
5 | V5 | D2 | D3 | D2 | D1 | D0 | 1 | 13 | 28 | 0.167 | -15 | 6. | 109. | ||
GER | MAUKSCH Paul Fechtclub Radebeul |
6 | V5 | D1 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 26 | 15 | 0.833 | 11 | 2. | 26. | ||
GER | SPIELMANN Richard Fechtcentrum Halle |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 11 | 0.833 | 16 | 1. | 17. |
No. 12: Results checked
Pi 12 | Sa 9:00 |
Referee:
ZIEGON Anton
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | VELLMANNS Leonard TG Münster |
1 | V5 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 5 | 27 | 12 | 0.833 | 15 | 1. | 19. | ||
GER | SONSALLA Finn SC Korb |
2 | D4 | D2 | D1 | V5 | V5 | V5 | 3 | 22 | 20 | 0.500 | 2 | 4. | 57. | ||
GER | AHLVERS Philipp Fechtcentrum Halle |
3 | D0 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | 4 | 22 | 19 | 0.667 | 3 | 2. | 49. | ||
GER | WEIß Rene FS TG Würzburg |
4 | D1 | V5 | D3 | V5 | D2 | V5 | 3 | 21 | 20 | 0.500 | 1 | 5. | 62. | ||
GER | SCHARFENBERG Rasmus VFL Pinneberg |
5 | V5 | D3 | V5 | D4 | D2 | V5 | 3 | 24 | 21 | 0.500 | 3 | 3. | 54. | ||
GER | KAPPL Arwin-Tobias TSV Neu-Ulm |
6 | D1 | D2 | D4 | V5 | V5 | V5 | 3 | 22 | 23 | 0.500 | -1 | 6. | 65. | ||
GER | LOTTER Kajus TV Haueneberstein |
7 | D1 | D0 | D0 | D0 | D2 | D4 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 119. |
No. 13: Results checked
Pi 1 | Sa 11:00 |
Referee:
SCHARF Willi
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | BRELL Noah PSV Stuttgart |
1 | V5 | D2 | D3 | V5 | D3 | V5 | 3 | 23 | 22 | 0.500 | 1 | 4. | 60. | ||
GER | KAYMAS Esad TSV Neu-Ulm |
2 | D0 | D1 | D0 | D3 | D2 | D1 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 119. | ||
GER | DÖRFER Laurenz OFC Bonn |
3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 7. | ||
GER | NEEB Jakob FS TG Würzburg |
4 | V5 | V5 | D2 | V5 | V5 | D0 | 4 | 22 | 20 | 0.667 | 2 | 2. | 50. | ||
GER | MALLMANN Jan VFL Merkur Kleve |
5 | D4 | V5 | D0 | D4 | D3 | V5 | 2 | 21 | 24 | 0.333 | -3 | 6. | 77. | ||
GER | SCHNEIDER David TG Biberach |
6 | V4 | V5 | D3 | D3 | V5 | D2 | 3 | 22 | 23 | 0.500 | -1 | 5. | 65. | ||
GER | EMMERICH Jaron TG Dörnigheim |
7 | D4 | V5 | D1 | V5 | D1 | V5 | 3 | 21 | 18 | 0.500 | 3 | 3. | 55. |
No. 14: Results checked
Pi 11 | Sa 11:00 |
Referee:
KOTHIERINGER Michael STÖHR Bernd
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | PENZ Leonard PSV Stuttgart |
1 | V5 | V5 | D4 | V5 | D2 | D4 | 3 | 25 | 18 | 0.500 | 7 | 3. | 52. | ||
GER | SCHULZ Linus OSC Potsdam |
2 | D1 | D4 | D4 | V5 | V5 | V5 | 3 | 24 | 22 | 0.500 | 2 | 4. | 56. | ||
GER | HEITZ Noah FC Tauberbischofsheim |
3 | D0 | V5 | D2 | D3 | V5 | V5 | 3 | 20 | 22 | 0.500 | -2 | 5. | 69. | ||
NED | MOUSSET Tycho 1 s.v. Ter Weer |
4 | V5 | V5 | V5 | D2 | D4 | V5 | 4 | 26 | 23 | 0.667 | 3 | 1. | 47. | ||
GER | BOSSERHOFF Nils TSV Neu-Ulm |
5 | D2 | D3 | V5 | V5 | D2 | D4 | 2 | 21 | 25 | 0.333 | -4 | 6. | 79. | ||
GER | EBERT Tillmann TV Markkleeberg |
6 | V5 | D2 | D0 | V5 | V5 | V5 | 4 | 22 | 20 | 0.667 | 2 | 2. | 50. | ||
GER | EMDE-MARBACH Nick FC Moers |
7 | V5 | D2 | D3 | D3 | V5 | D2 | 2 | 20 | 28 | 0.333 | -8 | 7. | 89. |
No. 15: Results checked
Pi 8 | Sa 11:00 |
Referee:
BROSCHE Tilman
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ZAGORNIK Lucas FSC Jena |
1 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | D0 | 4 | 23 | 18 | 0.667 | 5 | 3. | 45. | ||
GER | GRUN Nils SC Berlin |
2 | D4 | V5 | D3 | V5 | D4 | D2 | 2 | 23 | 23 | 0.333 | 0 | 5. | 75. | ||
NED | DIJKSTRA Michael 1 s.v. Tréville |
3 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | D2 | 4 | 25 | 15 | 0.667 | 10 | 2. | 32. | ||
GER | WOLF Patrick Dresdener FC |
4 | D2 | V5 | D0 | V5 | V5 | D1 | 3 | 18 | 18 | 0.500 | 0 | 4. | 64. | ||
GER | RITTER Julius KTF Luitpold München |
5 | D0 | D0 | D0 | D0 | D0 | D0 | 0 | 0 | 30 | 0.000 | -30 | 7. | 126. | ||
GER | BAIR Marlon PSV Stuttgart |
6 | D2 | V5 | D2 | D0 | V5 | D2 | 2 | 16 | 24 | 0.333 | -8 | 6. | 92. | ||
GER | LINDNER Ruben FC Tauberbischofsheim |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 7 | 1.000 | 23 | 1. | 5. |
No. 16: Results checked
Pi 4 | Sa 11:00 |
Referee:
KUTSYI Leon
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | ENGFER Friedrich FG Schwerin |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | D4 | D1 | 4 | 25 | 15 | 0.667 | 10 | 3. | 32. | ||
GER | SCHREIBER Felix Fechtclub Radebeul |
2 | D2 | V5 | V5 | D2 | D3 | D2 | 2 | 19 | 23 | 0.333 | -4 | 4. | 81. | ||
GER | HEIß Andreas SB DJK Rosenheim |
3 | D0 | D2 | D2 | D2 | D0 | D1 | 0 | 7 | 30 | 0.000 | -23 | 7. | 119. | ||
GER | GUHE Friedrich KTF Luitpold München |
4 | D2 | D1 | V5 | V5 | D2 | D1 | 2 | 16 | 25 | 0.333 | -9 | 5. | 94. | ||
GER | KORTE Thore FSC Jena |
5 | D1 | V5 | V5 | D3 | D0 | D1 | 2 | 15 | 24 | 0.333 | -9 | 6. | 96. | ||
GER | MICHEL Fabian FC Tauberbischofsheim |
6 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 11 | 1.000 | 19 | 1. | 11. | ||
GER | HARMS Tyler SC Berlin |
7 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | D2 | 5 | 27 | 11 | 0.833 | 16 | 2. | 17. |
No. 17: Results checked
Pi 5 | Sa 11:00 |
Referee:
DEGLER Maurice
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | PFEIFFER Jonathan Berliner FC |
1 | D2 | D1 | D1 | D4 | D3 | V5 | 1 | 16 | 28 | 0.167 | -12 | 6. | 102. | ||
GER | SCHMIDT Friedrich USC Magdeburg |
2 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 14 | 1.000 | 16 | 1. | 13. | ||
GER | ZACHER Niklas FSC Jena |
3 | V5 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 9 | 0.833 | 19 | 2. | 14. | ||
GER | HÖFLER Julius TSG Weinheim |
4 | V5 | D3 | D1 | V5 | V5 | V5 | 4 | 24 | 19 | 0.667 | 5 | 3. | 44. | ||
GER | HARRISS Quin MTV Mainz |
5 | V5 | D3 | D0 | D3 | D4 | D1 | 1 | 16 | 29 | 0.167 | -13 | 7. | 103. | ||
GER | DOYSCHER Vincent Fechtclub Radebeul |
6 | V5 | D3 | D2 | D1 | V5 | D1 | 2 | 17 | 27 | 0.333 | -10 | 5. | 97. | ||
GER | WENDT Leon SV Alfeld |
7 | D3 | D0 | D0 | D4 | V5 | V5 | 2 | 17 | 22 | 0.333 | -5 | 4. | 82. |
No. 18: Results checked
Pi 12 | Sa 11:00 |
Referee:
KOTZMANN Klaus
Nation | Name | No. | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | V | TD | TR | I1 | I2 | Rk. | Rd. | Q |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GER | FAßMANN Moritz FC Schkeuditz |
1 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 6 | 30 | 9 | 1.000 | 21 | 1. | 7. | ||
GER | RUGE Arthus FSC Jena |
2 | D1 | D4 | D4 | V5 | D4 | D1 | 1 | 19 | 25 | 0.167 | -6 | 6. | 98. | ||
GER | SCHMITZ-HÜBSCH Gregor Fechtclub Radebeul |
3 | D3 | V5 | V5 | V5 | V5 | V5 | 5 | 28 | 12 | 0.833 | 16 | 2. | 16. | ||
GER | FAITZ Philip TG Dörnigheim |
4 | D3 | V5 | D0 | V5 | D4 | V5 | 3 | 22 | 20 | 0.500 | 2 | 4. | 57. | ||
GER | OUAKAD Yazin SB DJK Rosenheim |
5 | D1 | D0 | D0 | D0 | D0 | D0 | 0 | 1 | 30 | 0.000 | -29 | 7. | 124. | ||
NED | MAN Koen 1 s.v. Tréville |
6 | D1 | V5 | D2 | V5 | V5 | V5 | 4 | 23 | 20 | 0.667 | 3 | 3. | 48. | ||
GER | ALYOKHIN Fyodor KTF Luitpold München |
7 | D0 | V5 | D1 | D1 | V5 | D2 | 2 | 14 | 21 | 0.333 | -7 | 5. | 88. |