English
·
Deutsch
·
Français
·
Off. Landesmeisterschaft Sachsen-Anhalt
Degen
Damen
U15
Individuell
Weißenfels OT Großkorbetha (GER)
March 13, 2022
Overview
General
Starter
Vorrunde
DE Table
Results
More
Medals Standing
Referee Statistics
Referees
Documents
other
competitions
Overview
Medals Standing
12.03.:
Foil Women's U15
12.03.:
Foil Women's U13
12.03.:
Foil Women's U11
12.03.:
Foil Men's U15
12.03.:
Foil Men's U13
12.03.:
Foil Men's U11
13.03.:
Epee Women's U15
13.03.:
Epee Women's U13
13.03.:
Epee Men's U15
13.03.:
Epee Men's U13
Last transmission: 13.03.2022 15:52 | Steve Glinka
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
,
Halbfinale
,
Finale
Seeding
16er Tableau
8er Tableau
Halbfinale
Finale
16er Tableau
16er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
HELMRATH Antonia
OSC Berlin
GER
16
*** bye ***
16er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
9
MOSORA Katharina
FG Merseburger Raben
GER
V
15
MALITZKI Lukas
4
8
STAACK Jolantha
AF Historie Berlin e.V.
GER
D
13
16er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
5
WEDDE Maja
AF Historie Berlin e.V.
GER
12
*** bye ***
16er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
13
*** bye ***
4
TAUBITZ Elina Annalena
Fechtcentrum Halle
GER
16er Tableau: 5
Back to top
#5
Back to top
3
KLÖTZER Hanna
OSC Berlin
GER
14
*** bye ***
16er Tableau: 6
Back to top
#6
Back to top
11
*** bye ***
6
SCHILD Samantha
AF Historie Berlin e.V.
GER
16er Tableau: 7
Back to top
#7
Back to top
7
SKRZEBA Kaja-Luise
SV Aschersleben
GER
10
*** bye ***
16er Tableau: 8
Back to top
#8
Back to top
15
*** bye ***
2
ABOUBAKAR Jamila
OSC Berlin
GER
8er Tableau
8er Tableau: 1
Back to top
#1
Back to top
1
HELMRATH Antonia
OSC Berlin
GER
V
15
HILDEBRANDT Clemen
3
8
MOSORA Katharina
FG Merseburger Raben
GER
D
3
8er Tableau: 2
Back to top
#2
Back to top
5
WEDDE Maja
AF Historie Berlin e.V.
GER
D
14
ANDRITZKI Paul
1
4
TAUBITZ Elina Annalena
Fechtcentrum Halle
GER
V
15
8er Tableau: 3
Back to top
#3
Back to top
3
KLÖTZER Hanna
OSC Berlin
GER
V
15
SCHWAB Jamey Mauri
2
6
SCHILD Samantha
AF Historie Berlin e.V.
GER
D
11
8er Tableau: 4
Back to top
#4
Back to top
7
SKRZEBA Kaja-Luise
SV Aschersleben
GER
D
10
SCHWAB Jamey Mauri
2
2
ABOUBAKAR Jamila
OSC Berlin
GER
V
15
Halbfinale
Halbfinale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
HELMRATH Antonia
OSC Berlin
GER
V
15
ALTENDORF Andreas
4
4
TAUBITZ Elina Annalena
Fechtcentrum Halle
GER
D
9
Halbfinale: 2
Back to top
#2
Back to top
3
KLÖTZER Hanna
OSC Berlin
GER
D
11
ALTENDORF Andreas
4
2
ABOUBAKAR Jamila
OSC Berlin
GER
V
15
Finale
Finale: 1
Back to top
#1
Back to top
1
HELMRATH Antonia
OSC Berlin
GER
V
15
ANDRITZKI Paul
4
2
ABOUBAKAR Jamila
OSC Berlin
GER
D
14
Back to top