Last transmission: 09.10.2021 12:36 | Steve Glinka


No. 1: Results checked
Pi 9 | Sa 10:30 | Referee: SPIELMANN Richard

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER JÄREMO Alvin
TV Markkleeberg
1 D0 D0 D1 V5 V5 D2 2 13 20 0.333 -7 5. 18.
GER SCHONATH Tim Konstantin
FSC Jena
2 V5 D2 D3 V5 V5 V5 4 25 13 0.667 12 2. 8.
GER ATHENSTEDT Malcolm
PSV Weimar
3 V5 V5 V5 V5 V5 D1 5 26 14 0.833 12 1. 5.
GER LÜDEMANN Neo Maxim
TV Markkleeberg
4 V5 V5 D3 V5 V5 D3 4 26 19 0.667 7 4. 10.
GER LOCAYEF Luiz
VFL Marburg FA
5 D0 D0 D2 D1 D2 D1 0 6 30 0.000 -24 7. 26.
GER HANDSCHACK Yannick
FZ Erfurt EnGarde
6 D0 D2 D2 D4 V5 V5 2 18 26 0.333 -8 6. 19.
GER HÄßLER Malte
FC Schkeuditz
7 V5 D1 V5 V5 V5 D4 4 25 17 0.667 8 3. 9.
Details
LÜDEMANN Neo Maxim   V 5 D 1   JÄREMO Alvin
LOCAYEF Luiz   D 0 V 5   SCHONATH Tim Konstantin
HANDSCHACK Yannick   D 2 V 5   ATHENSTEDT Malcolm
JÄREMO Alvin   D 2 V 5   HÄßLER Malte
LÜDEMANN Neo Maxim   V 5 D 1   LOCAYEF Luiz
ATHENSTEDT Malcolm   V 5 D 2   SCHONATH Tim Konstantin
HÄßLER Malte   D 4 V 5   HANDSCHACK Yannick
JÄREMO Alvin   V 5 D 0   LOCAYEF Luiz
ATHENSTEDT Malcolm   V 5 D 3   LÜDEMANN Neo Maxim
SCHONATH Tim Konstantin   V 5 D 2   HANDSCHACK Yannick
HÄßLER Malte   V 5 D 1   LOCAYEF Luiz
JÄREMO Alvin   D 0 V 5   ATHENSTEDT Malcolm
HANDSCHACK Yannick   D 4 V 5   LÜDEMANN Neo Maxim
SCHONATH Tim Konstantin   V 5 D 1   HÄßLER Malte
LOCAYEF Luiz   D 2 V 5   ATHENSTEDT Malcolm
HANDSCHACK Yannick   D 0 V 5   JÄREMO Alvin
LÜDEMANN Neo Maxim   V 5 D 3   SCHONATH Tim Konstantin
ATHENSTEDT Malcolm   D 1 V 5   HÄßLER Malte
LOCAYEF Luiz   D 2 V 5   HANDSCHACK Yannick
SCHONATH Tim Konstantin   V 5 D 0   JÄREMO Alvin
HÄßLER Malte   V 5 D 3   LÜDEMANN Neo Maxim

No. 2: Results checked
Pi 10 | Sa 10:30 | Referee: LOHS Lilian

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER TRILLITZSCH Stanislavs Marceli
TV Markkleeberg
1 V5 V5 V5 D2 V5 4 22 12 0.800 10 2. 7.
GER KÖSLING Armin
PSV Weimar
2 D3 D2 V5 D2 V5 2 17 16 0.400 1 3. 14.
GER SKIRLO Henry
Fechtclub Radebeul
3 D1 V5 V5 D3 D3 2 17 18 0.400 -1 4. 15.
GER WENIGER Theodor
FZ Erfurt EnGarde
4 D3 D0 D1 D2 D3 0 9 25 0.000 -16 6. 24.
GER KAMRATH Wolf Maria
Fechtcentrum Halle
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 10 1.000 15 1. 3.
GER NEUBAUER Yul Sonnwinn
FSC Jena
6 D0 D1 V5 V5 D1 2 12 21 0.400 -9 5. 17.
Details
KÖSLING Armin   D 3 V 5   TRILLITZSCH Stanislavs Marceli
SKIRLO Henry   V 5 D 1   WENIGER Theodor
KAMRATH Wolf Maria   V 5 D 1   NEUBAUER Yul Sonnwinn
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli   V 5 D 1   SKIRLO Henry
NEUBAUER Yul Sonnwinn   D 1 V 5   KÖSLING Armin
WENIGER Theodor   D 2 V 5   KAMRATH Wolf Maria
NEUBAUER Yul Sonnwinn   D 0 V 5   TRILLITZSCH Stanislavs Marceli
KAMRATH Wolf Maria   V 5 D 3   SKIRLO Henry
KÖSLING Armin   V 5 D 0   WENIGER Theodor
TRILLITZSCH Stanislavs Marceli   D 2 V 5   KAMRATH Wolf Maria
WENIGER Theodor   D 3 V 5   NEUBAUER Yul Sonnwinn
SKIRLO Henry   V 5 D 2   KÖSLING Armin
WENIGER Theodor   D 3 V 5   TRILLITZSCH Stanislavs Marceli
KÖSLING Armin   D 2 V 5   KAMRATH Wolf Maria
NEUBAUER Yul Sonnwinn   V 5 D 3   SKIRLO Henry

No. 3: Results checked
Pi 11 | Sa 10:30 | Referee: LOESCHE Teo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER ULBRICHT Timon
PSV Weimar
1 V4 V5 D0 D0 V5 3 14 15 0.600 -1 3. 11.
GER KOPPANYI Peter
FZ Erfurt EnGarde
2 D2 D3 D2 D0 V5 1 12 21 0.200 -9 5. 21.
GER BATZKE Willy
Fechtclub Radebeul
3 D3 V5 D2 D3 V5 2 18 21 0.400 -3 4. 16.
GER HOLLBURG Karl
TV Markkleeberg
4 V5 V5 V5 D3 V5 4 23 9 0.800 14 2. 6.
GER KÖTHE Joscha
FC Rüsselsheim
5 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 6 1.000 19 1. 2.
GER DETTMAR Pepe
FG Merseburger Raben
6 D0 D2 D3 D0 D0 0 5 25 0.000 -20 6. 25.
Details
KOPPANYI Peter   D 2 V 4   ULBRICHT Timon
BATZKE Willy   D 2 V 5   HOLLBURG Karl
KÖTHE Joscha   V 5 D 0   DETTMAR Pepe
ULBRICHT Timon   V 5 D 3   BATZKE Willy
DETTMAR Pepe   D 2 V 5   KOPPANYI Peter
HOLLBURG Karl   D 3 V 5   KÖTHE Joscha
DETTMAR Pepe   D 0 V 5   ULBRICHT Timon
KÖTHE Joscha   V 5 D 3   BATZKE Willy
KOPPANYI Peter   D 2 V 5   HOLLBURG Karl
ULBRICHT Timon   D 0 V 5   KÖTHE Joscha
HOLLBURG Karl   V 5 D 0   DETTMAR Pepe
BATZKE Willy   V 5 D 3   KOPPANYI Peter
HOLLBURG Karl   V 5 D 0   ULBRICHT Timon
KOPPANYI Peter   D 0 V 5   KÖTHE Joscha
DETTMAR Pepe   D 3 V 5   BATZKE Willy

No. 4: Results checked
Pi 12 | Sa 10:30 | Referee: HERWIG Finja

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 7 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
GER MEDING Ben
FSC Jena
1 D2 D1 D4 D2 V5 D2 1 16 28 0.167 -12 6. 22.
GER KRÜGER Ansgar
PSV Weimar
2 V5 D3 V5 D0 D3 V5 3 21 17 0.500 4 3. 12.
GER THIEME Hugo Richard
TV Markkleeberg
3 V5 V5 V5 D0 V5 V5 5 25 12 0.833 13 2. 4.
GER SCHÄFER Johannes
Chemnitzer PSV
4 V5 D1 D1 D0 D3 D3 1 13 29 0.167 -16 7. 23.
GER AHLVERS Max
Fechtcentrum Halle
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 30 3 1.000 27 1. 1.
GER STAEB Daris
FZ Erfurt EnGarde
6 D3 V4 D0 V5 D0 V5 3 17 25 0.500 -8 4. 13.
GER NIEBUHR Arik
Fechtclub Radebeul
7 V5 D0 D2 V5 D1 D4 2 17 25 0.333 -8 5. 20.
Details
SCHÄFER Johannes   V 5 D 4   MEDING Ben
AHLVERS Max   V 5 D 0   KRÜGER Ansgar
STAEB Daris   D 0 V 5   THIEME Hugo Richard
MEDING Ben   D 2 V 5   NIEBUHR Arik
SCHÄFER Johannes   D 0 V 5   AHLVERS Max
THIEME Hugo Richard   V 5 D 3   KRÜGER Ansgar
NIEBUHR Arik   D 4 V 5   STAEB Daris
MEDING Ben   D 2 V 5   AHLVERS Max
THIEME Hugo Richard   V 5 D 1   SCHÄFER Johannes
KRÜGER Ansgar   D 3 V 4   STAEB Daris
NIEBUHR Arik   D 1 V 5   AHLVERS Max
MEDING Ben   D 1 V 5   THIEME Hugo Richard
STAEB Daris   V 5 D 3   SCHÄFER Johannes
KRÜGER Ansgar   V 5 D 0   NIEBUHR Arik
AHLVERS Max   V 5 D 0   THIEME Hugo Richard
STAEB Daris   D 3 V 5   MEDING Ben
SCHÄFER Johannes   D 1 V 5   KRÜGER Ansgar
THIEME Hugo Richard   V 5 D 2   NIEBUHR Arik
AHLVERS Max   V 5 D 0   STAEB Daris
KRÜGER Ansgar   V 5 D 2   MEDING Ben
NIEBUHR Arik   V 5 D 3   SCHÄFER Johannes